Česká televize a psí exkrement


Nedávno jsem zde psal o dvou  superpočinech  dramaturgie   České televize – ohledně zařazení  detektivního seriálu domácí výroby Modré stíny  a zakoupení a odvysílání amerického  politthrilleru Dům z karet. A konstatoval jsem, že  je to absolutně jiná jízda než   trapné a ještě trapnější výkony redakce zpravodajství na Kavčích horách!

Nebyl jsem do té míry bláhový a  naivní, abych si snad myslel, že po Modrých stínech a Domu z karet začne být v ČT obecně všechno jinak, ale tak nějak  přeci jen  živil naději, že  přeci jen jistá uměřenost a proporcionalita trochu zavládne. Ovšem nedělní hlavní zpravodajská relace – Události  ukázala, že je všechno dokonale při starém -ignorance, hloupost a propaganda mají  setrvale navrch.

Abych byl konkrétní – hlavní politickou zprávou světového významu velikonočního víkendu bylo nepochybně dobytí Palmýry syrskými vládními jednotkami a vyhnání fanatických teroristů z tohoto starověkého města, které je zároveň součástí kulturního dědictví celého lidstva. Islamisté ztrátou  Palmýry utrpěli první opravdu  velkou  a nesmírně  bolestivou porážku od začátku  jejich expanze v Sýrii a Iráku, která nepochybně bude mít  velký dopad na jejich  bojovou morálku.  A  nyní prý si syrská armáda naplánovala jako další cíl tažení tzv. hlavní město islamistů – Rakku.  Oprávněně jsem čekal, že to bude  v ČT otevírací  téma celých nedělních událostí…. Čekal a .. dočkal se klasického, neváhám napsat slaboduchého   výplodu z Kavčích hor. Nejlépe  bude když sem dám serii screenshotů z archivu ČT, jak ona sama seřadila  jednotlivá témata do nedělního vysílacího bloku  Událostí! Je to fakt mimořádně poučné!

Takže co že nám a v jakém pořadí nabídla naše/vaše Česká televize e své hlavní zpravodajské relaci velikonoční neděle? Tohle:

Události Události1 Události2Události3Takže dobytí Palmýry  bylo redakci zpravodajství až DVACÁTOU  informací dne!!!! Devatenáct jiných mělo pro tvůrce relace, včetně šéfredaktora redakce, vedoucího redaktora dne, editora a ostatní, podílející se na výrobě nědělních Událostí  vyšší prioritu  a větší zpravodajský obsah než  vyrvání Palmýry fanatikům, které přední světové mocnosti  a OSN  vyhlásili za momentálně největší zlo na zeměkouli a nepřítele lidstva číslo 1! Nepřítele, který  čerstvě zabíjel ve velkém Belgii.

Zpravodajství ČT prostě usoudilo, že  daleko důležitějšími událostmi dne byly:

-čeští pašeráci housenek a rostlin zadržení na Srí lance

-poškozená uvítací výzdoba pro návštěvu čínského prezidenta

-velikonoční bohoslužby v Česku

-tradice  spjaté s Velikonocemi

-konec sezony v horských střediscích

-odlov divokých prasat

-útraty a Velikonoce

pokuty za psí výkaly

-zmatek kolem dopravního značení

-změna zdravotní pojišťovny

Tohle všechno  a mnoho dalšího podobně „důležitého“ bylo předřazeno informaci o Palmýře v České televizi.

Kupodivu  ovšem zatýkání radikálních islamsitů v Belgii a Francii byla druhá hlavní zpráva dne!!!!  Takže  řadoví vojáci Islámského státu jsou daleko  důležitější než zásadní porážka celého Islámského státu!!!! A útok islamistického sebevražedného atentátníka  v Pakistánu? No tak to byla sedmá nejdůležitější zpráva dne pro ČT. Palmýra, znovu opakuji – až  dvacátá…

Nejen to. Připomeňme si, že nedělní Události trvaly  45 minut.  Tedy 2700 sekund.

Zatýkání islamistů bylo věnováno 188 vteřin.

Pakistánskému teroristovi  jen 15.

Psím exkrementům 120

A kolik času že dostala Palmýra?

Přezkoumejte si to sami-  není  to žádná práce tady si to pustíte –Palmýra ČT

Celý šot má  18 vteřin, ale jen 14 jich je věnováno dobytí města!!! Železný je s  tím hotov než bys opravdu řekl švec! Zbylé 4 vteřiny  už patří dalšímu tématu!!!!

Takže  14 vteřin…. což je 0,5% celkového vysílacího času Událostí. A 8,5 krát méně, než bylo věnováno psím, s  odpuštěním – hovnům!!!

Tak fajn nemilá Česká televize – takovéhle „zpravodajství“ si můžeš strčit  – víš kam! Rovnou k  těm psím exkrelentům!

Tohle je prostě  čiré zoufalaství . nejen pro diváka, ale soudím, že  to musí být totální depka i pro lidi z redakce. Pokud  ještě mají nějaké profesní ambice, trochu lidské hrdosti a slušnosti.

Opravdu, už jsme na tom jako za bolševika. Tedy když jde o velké události v zahraničí. Tehdy si člověk pustil v 18,00 hod. velké zprávy na Svobodce, v 19,00 Heute na ZDF, o hodinu později Tagesschau na ARD a denní výběr  zpravodajství pro sebe uzavřel ve 21,00 na Hlasu Ameriky. A měl jasno, co je v zahraničí i doma nového. Sledovat Televizní noviny nemělo pražádný smysl. Najel bych plně na tenhle model hned znovu. Bohužel dnes vnitřní politické eskapády  v České republice nikoho v zahraničí nezajímají. Takže  na opravdu hrubý přehled to, co se stalo doma ČT a ČRo potřebuji. Ale na informace z ciziny a to dokonce i ty super důležité? Ani náhodou – psí exkrementy  a odlov divočáků, eventuálně značky na kruhovém objezdu jsou  pro „zpravodajství“  České televize nesrovnatelně důležitější záležitostí!!!

Samozřejmě , že jsem si pustil také hlavní zpravodajské relace na obou německých  veřejnoprávních televizích! Pro srovnání.

Ta první to pojala takhle –ARD/Palmýra

Ta druhá onakle – ZDF/Palmýra

Obě  stanice dobytí Palmýry logicky otaxovaly jako nejdůležitější informaci vůbec a otevíraly s ní blok večerního hlavního zpravodajství.

ARD tomu přidělila  stopáž 2:48 min – tedy 168 vteřin takže 18,6% celkového trvání relace!

ZDF pak vyhradila 2:52 min – což je 172 vteřin – 19,1% trvání  Heute!

Jinými slovy obě  německé veřejnoprávní televize  ve svých hlavních zprávách vyhradili tématu syrského vítězství nad islamisty 40x vysílacího času  než Česká televize, nemluvě o tom, že  to pro ně byla top informace celého zpravodajského bloku!!!

A  to jsou němečtí diváci stále  naprosto nespokojeni se zpravodajskými výkony  svých veřejnoprávních TV!!!!!

Porovnejte si to s ČT!!!  Přitom všechny tři televize používaly evidentně stejný obrazový i reportážní materiál!!!

Jenže Němci neměli naprosto žádný problém veřejnosti otevřeně sdělit že

-pád Palmýry  je velkým vítězstvím na islámským státem

-že  toto vítězství patří jednoznačně Assadovi a ruské podpoře  Assada

-že Assad je, díky tomuto triumfu už naprosto nepominutelným hráčem v celé  syrské krizi a bez něj  nic  nepůjde

Toto je v obou německých reportážích řečeno přímo a bez obalu. Nikdo s tím hle sdělením nemá problém.

Na divákovi je  jestli si sám domyslí další věci – například zda  si položí otázku, jak je možné, že  tzv.koalice vedená USA bojuje už asi dva roky proti IS a zatím si nemůže  připsat v podstatě žádný hmatatelný úspěch. Kromě občasných zpráv o tom, kolikáté číslo z žebříčku hitparády islamistických velitelů vyřadil nějaký ten nálet. Jen územní zisky  jaksi chybí a zatlačování fanatiků.

Česká televize, ve své propagandistické předpojatosti / patří sem jiné slovo/,  se rozhodla zásadně chránit českého diváka před informacemi, že   vlastně Assad a Rusko jsou opravdu /vedle Kurdů/ jediným bojovým seskupením, které opravdu válčí proti  globálnímu zlu č.1 současného světa. Příliš dlouho nás  totiž usilovně krmila tím, že Assad s ruskou podporou útočí proti tzv. umírněným lidojedům – pardon, umírněné opozici- a tu máš čerte kropáč- oni vyrvali islamistům Palmýru! To nelze  dopustit! A  už vůbec ne, aby si nějaký neodpovědný  Čech naběhl na kremelskou propagandu a začal pochybovat o koalici vedené Spojenými státy  a jejích bojových úspěších!!!

Zajímalo by mne , kdy  si někdo v ČT nebo její radě uvědomí,  že  veřejnoprávní televize je tu od toho, aby poskytovala zpravodajství, nikoli propagandistické bláboly! Nebo prostě , z propagandistických důvodů informace v podstatě zamlčovala.

Neustále v ní slyším varování před kremelskou  propagandou. Nikdo pro její šíření nedělá víc než redakce zpravodajství ČT. Ta totálně selhala  při referencích z Ukrajiny, z  bojů na Blízkém východě a  dost dlouho slehávala i  v migrační tsunami. Ve  studiích jsou pečení vaření propagandističtí mágové typu Votápek, Janda, Svoboda, Romancov, Štětina, Kolář, Šír, Fištejn a podobná cháska.  Kterým nepokrytě  fandí všelijaké Tvarůžkové , Zlatohlávkové a jiné  parodie na novináře. Výsledkem je , že  člověk, kterého nezajímají bláboly hledá zpravodajství jinde.

Nepléduji za to, aby  ČT opisovala ze Sputniku ,přejímala šoty  z RT a  už vůbec ne , aby se stala hlásnou troubou všelijakých AE News a podobných – a že jich vyrašilo za poslední dva roky jako hub po dešti. Ale mohu po ní  chtít  určitě to, aby se  dostala na měřitelný standard ve  zpravodajství s německými veřejnoprávními stanicemi, které němečtí  diváci nazývají hanlivě Lügen Media

Budu velmi spokojený, až prolhanost ČT dosáhne  stavu prolhanosti, který  vadí Němcům u jejich ARD a ZDF. Ale to zatím opravdu nehrozí. ČT a její zpravodajství je zatím na úrovni psího exkrementu.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.