Vtip na tento den


dneska bude místo vtipu skvělé video…

Ale bohužel jen pro ty, kteří vládnou němčinou. Jde totiž o záznam politického kabaretu mojí oblíbené německé veřejnoprávní TV ARD.  Abych se nechlubil cizím peřím – na Tubce ho objevil pan Leo K.

Znovu musím opakovat – Němci to dávají ARD i ZDF sežrat, ale  neumím si představit, že něco  podobného tomuhle kabaretu nebo  třeba jinému z produkce ZDF – Die Anstal, který už na Kose byl také několikrát odprezentován, by vyrobila  ČT..

Jistě už jste zavadili o informace, že Turecko si oficiálně předvolalo  německého velvyslanc e ohledně písníčky  Erdowie, Erdowo, Erdogan (Erdojak, Erdokde, Erdogan), která se strefovala do hlavy tureckého státu.

tak tu najdete natom linku z Tubky, který s evám snažím vnutit místo vtipu ne tento den:

V refrénu písně se zpívalo například to, že „boss z Bosporu“ si žije na vysoké noze. Text doprovázely záběry luxusního prezidentského paláce, který si nechal Erdogan postavit v Ankaře v přírodní rezervaci a který se stal kvůli údajnému plýtvání státními prostředky terčem kritiky turecké opozice.

Novinář, který napíše něco, co se Erdoganovi nelíbí, se podle textu „zítra ocitne v lochu“. Od roku 2014, kdy Erdogan nastoupil do úřadu prezidenta, zahájila turecká policie vyšetřování kvůli podezření z jeho urážky v 1 800 případech. Paragraf, který umožňuje uložit trest odnětí svobody za urážku hlavy státu, se dříve téměř nevyužíval.

 

je tam ovšem i mnoho dalšího viz citace z iDnes

Záběry setkání Erdogana s Angelou Merkelovou doprovodili satirici textem, který německou kancléřku vyzývá, aby byla šarmantní, neboť turecký prezident ji „má v hrsti“.

„Nenávidí Kurdy jako mor, spíš než věřící bratři z Islámského státu na ně bomby hází on,“ zpívá se také v písni, kterou Turecko oficiálně odsoudilo. „Požádali jsme, aby se už nevysílala,“ řekl agentuře AFP jeden z diplomatů pod podmínkou anonymity.

Mno , tu písnička  začíná v čase 3:32…

Sami uvidíte, jak málo  stačí dneska k předvolání německého velvyslance na kobereček.

 

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.