VYSTRAŠENÍ.


napsal Pacho

Slovenský parlament po voľbách zachvátil strach. Niektorí noví poslanci, prišli na zahajujúcu schôdzu so zbraňami. Síce v legálnej držbe a pred vstupom do parlamentu ich, v súlade so zákonom, odovzdali na vrátnici, ale aj tak. Vyľakali tých starých, ktorí sa s tým doteraz nemôžu psychicky vyrovnať. Už aj tak dosť vystrašení pred voľbami, či sa vôbec dostanú naspäť ku korytám, na ktoré si tak zvykli, sú ešte vystrašenejší. Pripomínajú vyplašené hlodavce zahnané do kúta. Vo vydesenosti ich prekonali už len tí bruselskí, pre neschopnosť ktorých, zase zomierali nevinní.

Ale vráťme sa do domácej reality. Z pohľadu občana je strach našich poslancov iný. Sú „vystrašení“ a pritom sa doteraz vôbec nemuseli báť. Od čias legendárneho zrušenia paragrafu o „rozkrádaní majetku v socialistickom vlastníctve“, ktorý si sami odstránili hneď na prvej schôdzi ešte za federálu, nikto ich za tých dvadsaťšesť rokov rozkrádania do basy nezatvoril. Odkedy sme ich vyniesli na piedestál, správajú sa ako nakazení. Parazitujú na náš úkor, rozširujú epidémiu zdierania a nerobí im žiaden problém, hanebne klamať do očí svojim voličom. Predstavujú neustálu evolúciu zlomyseľných vlastností, vyvrcholenú v týchto voľbách, kde sa minimálne dve strany charakterovo nezhodli ani sami so sebou. Jediný zákon, ktorý uznávajú je „Zákon politickej bezočivosti“, ktorý hlása, že medzi bezočivými politikmi víťazí najsilnejší a medzi najsilnejšími ten najbezočivejší. V duchu tohto zákona aj teraz pourážali všetkých voličov voliacich nové, podľa nich, „nesystémové“ strany.

Pridal sa k nim aj aktivista Chmelár a habilitovaný historik, ako nám to trochu neskromne pripomína. Keďže nie som potomkom biblického Cháma, praotca všetkých chrapúňov /aspoň podľa spisovateľa Leviho/, tak si nedovolim opovržlivo tvrdiť, že všetci Kotleboví voliči sú fašisti. Tak ako nie sú a nemôžu byť všetci Kollárovi mafiáni, smerácki zlodeji, sieťacki zradcovia, saskárski narkomani, voliči obyčajných potrhlí, národniari utáraní ako ich šéf a tak ďalej. S habilitovaným historikom by sa dalo súhlasiť, že „s fašistami sa zo zásady nevyjednáva“, keby s nimi už pred vojnou nevyjednával lord, následne mávajúci akýmsi zdrapom papiera vykrikujúc, že prináša mier. Po vojne, v operácii „Sponka“, fanatických príslušníkov SS rovno zachraňovali ich budúci spojenci – Američania. Nakoniec, nevyjednáva teraz s obdivovateľom nacistického prezidentského systému z čias Adolfa Hitlera, tureckým prezidentom Erdoganom, celá EÚ? No a akým príkladom je pre nás vystrašená hlava nášho štátu, skrývajúca sa za hradbou ochrankárov a platená z daní pourážaných, ktorá osmanského „obdivovateľa“, nazýva priamo svojim priateľom?

Je oprávnené zamyslieť sa. Koho teda mal historik na mysli z tých s ktorými sa nevyjednáva? Žeby pánov z MMF, ktorých v nemeckej televízii nazvali rovno teroristami a ich „ekonomickú pomoc“ neoliberálnym fašizmom? Ten, podľa Chmelára, v civilizovanej spoločnosti nemá miesto. Asi v nej nežijeme. Nemôžeme, ak jedno percento podvodne bohatne na úkor ostatných. Štyri minúty z besedy, ktorá Vám vysvetlí, ako to v skutočnosti s ekonomickým fašizmom je. Tým skutočným, korporatívnym, ktorý sa dotýka nás a ohrozuje väčšinu bežných. V ich terminológii, otrokov.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=2JJtMhXlZxM&feature=youtu.be

Vyššie uvedené zrazu dáva zmysel aj tomu, čo sa udialo po voľbách u nás a prečo sa hovorí, že vládnu koalíciu dohodli, za SMER oligarcha Široký, za SNS miliardár Kmotrík, za MOST Slovnafťák Világi a za SIEŤ nejaký kápo z Penty. Na čo by boli biznismanom strany, ktoré by nevládli a nezarábali pre nich?

Už zo starovekého Babylonu je známy príbeh o tom, ako osol z ľútosti poradil volovi, aby každé ráno ostal ležať a nariekal, že je chorý a tak sa vyhol ťažkej práci. Lenže práca musela byť urobená a dobrácky osol napokon dopadol tak, že okrem svojej práce musel denno denne pracovať aj za prešibaného, ufňukaného a podlízavého vola. V jedno ráno, keď už naštvaný osol skutočne nevládal, povedal volovi, že mäsiar je už na ceste, aby ho ako nepotrebného utratil. Vystrašený vôl sa okamžite postavil na nohy a začal pracovať. Poučenie?

Tak je to aj s našimi politickými „géniami“. Už dvadsať šesť rokov im vždy pred voľbami na ich zaliečavé, navonok úctivé, prosíkanie pomôžeme a následne ťarchu všetkého zlého, čo za tie roky napáchali a napáchajú, nesieme na svojich pleciach. Ešte nás za to aj urážajú. Je najvyšší čas ich skutočne vystrašiť /alebo v ďalších voľbách rovno utratiť/, aby tie prefíkané, nenažraté a lenivé poslanecké voly už konečne vstali a začali pracovať pre ľudí. Možno mäsiar ani nie je na ceste, možno je už v parlamente. Ak splnia to čo sľúbili, niektorý z tých “nesystémových“ či už Kotleba alebo Kollár, by ním aj mohol byť.

Zdroj: https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/1078755532156338

http://dennik.hnonline.sk/svet/525145-erdogan-mal-velebit-hitlerov-system-turecky-prezident-to-ale-popiera

kniha, V.L.Levi, Ja a My

kniha,G.S.Clason, Najbohatší muž v Babylone.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.