Němci na stromech


Němci a pořádek, Němci a naprosto důsledné, až bigotní  dodržování zákona  a pokynů. Kolik vtipů jste na tahle témata slyšeli, kolik francouzských, britských a  amerických filmů viděli, kdy blbý  a každý foršrift bezmyšlenkově  dodržující Hans  byl nakonec za Hanswurstla,  z kterého si vtipem sršící  a snadno a  rád improvizující Francouz/Brit/Amík  rádi udělali kašpara, kterého obrovsky doběhli? No já osobně hodně, věru hodně. Ostatně je znám i výrok českého klasika že ordnung musí bejt! No vlastně on to ten klasik přesně říká takhle!

„Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.‘ A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach.“

Kdyby se onen český klasik byl dožil dnešního rána,  nejspíš by napsal okamžitě  briskní fejeton,v  kterém by zkoumal, jestli je v Německu vůbec  dost stromů. Aby se na ně všichni Němci vešli!  A proč, že? Protože v Německu definitivně Ordnung skončil! Někdy kolem dnešní osmé hodiny ranní….

Zhruba v ten čas  totiž oněch 25 iráckých migrantů, utíkajících nejdříve z Iráku a Libanonu, do Čech a následně z Čech do Německa, aby si zachránili  život, mělo být  vydáno zpět  do České republiky. Protože přece platí jak  schengenská tak dublinská pravidla. Zejména pak to, že  každý migrant MUSÍ požádat o azyl, cítí li se pronásledován, v první bezpečné zemi  a zejména tehdy, je li tou bezpečnou zemí  členský stát schengenského prostoru. V jakémkoli druhém státě toto  právo – o azyl vůbec zažádat, jednoduše automaticky přichází.

Na tomhle pravidlu stál celý problém balkánské migrační trasy a  Řecko bylo, zejména Německem, tvrdě peskováno za to, že  nezvládá registrace migrantů, nepostavilo hotspoty a  další bla bla bla. A že prý za  tu migrační krizi vlastně tím pádem může. Nikoli mama Merkel a její  obrovsky rozevřená náruč – přijmeme každého /syrského/ migranta…  Řekové nebyli schopni registrovat. Protože běženci prostě  tu registraci odmítali a věděli, že  by z formálních důvodů asi pohřbila jejich naděje na  azyl ve vytouženém Dajčlandu. protože by na  registrací v Řecku mohlo být uplatněno pravidlo o odsunu zpět do první bezpečné země.

Ovšem dnes  kolem 10,00 hod  SEČ se ukázalo, že to byl vlastně jen a jen strašák. Iráčtí  /křestanští/ migranti  to měli sakra dobře  spočítané!  Neriskovali  životy dobrodružným přesunem do  Turecka. Zajistili si bezpečnou leteckou cestu. Ušetřili spoustu peněz – letenky pro celé rodiny dostávali  gratis od jakési České republiky – proč platit převaděče, když jsou země  s hlupáky, kteří  se ještě perou o to, aby vám mohli zaplatit transport do jejich země. Odkud je  do Dajčlandu zatraceně blíže  a všechno v klidu.. Pojistkou proti něčemu takovému měly  být Dublinské protokoly –  zejména ono jejich už vzpomenuté ustanovení, že  lze požádat  o azyl jen v jedné, nota bene – první bezpečné zemi. A v žádné jiné. A  samo s sebou se automaticky  rozumělo, že  pořádkumilovné a předpisy  dodržující Německo není chaotické a bordelářské  Řecko.  Že zkrátka  migrant  – příživník – tvrdě narazí po překročení hranic a místo Dajčlandu ho nejdříve čeká návrat, tentokráte do české detence a následně rychlá deportace, tam, odkud tenhle  obzvláště  vypečený vykuk přišel.

Všichni s tímhle  scénářem počítali. Němec je přece Němec a je na něj totální  spoleh, protože bezezbytku platí, že Ordnung muss sein!

Už ne. Hledejme, dle klasikova mínění o důsledcích chybějící discipliny ode dneška Němce na stromech!    Protože nejdřív bylo předání připrchlých Iráčanů z rodiny Batta Němci několikrát odloženo, několikrát geograficky přeloženo, aby následně přišla českým úřadům oficiální německá zpráva, že se žádné předání  vykuků z německé strany konat nebude! A že s nimi se všemi bylo v Německu  azylové řízení! Důvod? No protože  prý už mají v Německu příbuzné! A  šmitec!

Příbuzné tam asi opravdu mít budou  – vzpomínáte na známou reportáž Primy z Okrouhlíků? Byl a tam řeč nejen o bydlení v obarvené maštali, ale Batta mladší také vyjevil, že   si to představovali všechno lepší, protože   jeho bratři  jsou ve Švédsku a v Německu, takže  jako nějaká Česká republika.. no prostě měla by začít sypat, aby si jí rodinka  Batta vůbec všimla…

Ještě včera  byli všichni, včetně mne přesvědčeni, že  rozežraný klan Batta prostě bude mít smůlu. V neposlední řadě proto, že německá policie, která kousek za  hranicemi zastavila pronajatý autobus  s migranty okamžitě nasadila klepet a posadila za mříže  oba  řidiče autokaru, přestože  ti nedělali nic  ilegálního – jen řídili  komerčně najatý autobus!  Když je  v Němcích, s obyčejným šoférem zacházeno jako s kriminálníkem, jakou šanci asi tak může mít jasný ekonomický emigrant tamtéž?

No vidíte – správná odpověď  zní – daleko větší!  Řidič je  kriminální gauner,  rodina Batta  naopak VIP  s právy  zvláštního zacházení.

Co jsou nějaká schengenská nebo dublinská pravidla? Nic! Rodina Batta  věděla svoje! Nejspíš měla  všechno pečlivě rozvážené už předem.  A věděla, že v Německu požádá o  azyl s odvoláním na zákon o slučování rodin! A museli si být sakra jistí, že ten dostane právní přednost před okamžitým vrácením do ČR- tedy že německý zákon o sloučení rodin bude právně nadřazen celounijním  schengenským a dublinským dohodám!!!

Naprosto to nechápu! Celou dobu jsme masírováni  tím, že unijní zákony  a pravidla mají navrch oproti národním zákonům! A  najednou to neplatí a Němci se rozhodli si hupnout, řečeno se Švejkem, na stromy?!  Germáni opravdu flagrantně vyškrtli slovo Ordnung ze svého slovníku!

Jsem zvědav, jestli proti nim někdo vyjede! Brusel nebo velké země  by neměly váhat ani sekundu! Něco bud platí nebo neplatí, protože nejhorší ze všeho je stav, když  to platí jen výběrově! Uniká mi, jak je možné, že  v Německu, ten kdo vydal ono rozhodnutí o zahájení azylových řízení nedomyslel konsekvence! Totiž , že  tím ukazuje cestu ostatním, jak se do Německa masově dostat! Zejména tehdy, jestli bude klanu Batta vyhověno! Ale i když vyhověno nebude. On ten azyl zas  až tak důležitý není. Protože Němci rozhodně budou muset ctít ženevské konvence  a zejména ono ustanovení, které říká, že odmítnutý žadatel o azyl NESMÍ být odsunut do země svého původu, pokud mu tam hrozí nějaká újma. A  v Iráku se pořád ještě válčí… takže v Německu, nejméně předběžně – zůstanou!

Co z toho plyne pro  Českou republiku?

-není žádná škoda  se  Battových a dalších podobných příživníků zbavit. Nechť v Dajčlandu zůstanou

– tlak na přerozdělovací automatismy ani zdaleka není zažehnán. Nemůžeme  mít v našich námitkách proti jejich uplatnění lepší argument než jsou vyžírkové z Okrouhlíku!

-tragické je ovšem zjištění, že Němci jsou naprosto nevypočitatelný partner a že provádějí naprosto svévolné kroky. Kdy porušují mezinárodně přijaté dohody.

-ovšem pevně doufám, že  důsledky těch nesmyslně porušených smluvních závazků ponesou jen a jen oni a další podobní.

Nechci se  tlačit mezi Němci na stromech. A to konstatuji veřejně, že dodržování discipliny byl odjakživa můj obrovský problém. A je pořád.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.