Kdo vlastně jste?


napsal Last Crusaider

 

Jste Charlie? Jste Paříž? Jste Brusel? Kým ještě budete. Kolik takových „Jsem …“ vás ještě čeká? Přinášíte květiny na místa neštěstí, na místa mrtvých, zavražděných a zmasakrovaných lidí, které jste znali, nebo ani neznali. Bojíte se stínů. Jste vyděšení z cizích i z vlastních. Snažíte se o to, aby vás nikdo neoznačil za nácky, fašisty, socany, socky, xenofoby, rasisty. A tak stále jen „Jste …“. Nevinné oběti. Vystrašené ovce. Opravdu jimi chcete být? A jak dlouho. Jak dlouho ještě budete „Někým“, než Vám dojde, že byste měli být hlavně „Vámi“, protože nikdy nešlo o to „My a Oni“, ale o „My, nebo Oni“.

Tak dlouho budete ustupovat, tak dlouho se budete omlouvat za činy, které jste nezpůsobili, za děje, které jste nemohli ovlivnit, mrtvé, které jste nezabili, až jednou zemřete i vy. Zavraždění nějakým neřádem, kterému jde jen o to zabít vás co nejvíce. Zabití mizerou, který bere vaši smrt jako poslání a povinnost. Zapomněli jste se bránit a omlouváte to humanismem, demokracií, strachem a jen Bohové vědí čím vším.

Těm, kteří jsou proti vám a přitom pocházejí z vašich řad, z vašich středů, říkáte sluníčka. Proč? Víte, co je skutečné Sluníčko? Ten nositel života, kterého staré civilizace považovaly za Boha a právem, protože svým způsobem pro nás skutečně Bohem je. Napadlo vás nyní, že je to stejné s pravdou a láskou? Láska, ten nejvyšší princip absolutního dobra, byl dnes zredukován na plytký sex, či zničen a obrácen ve vztek, protože kolika z vás se dnes nesevřou pěsti, když slyšíte, že pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí?

Přitom to není vaše chyba. Jen někdo, kdo přišel na to, jak obrovskou sílu a moc mohou mít slova, myšlenky a ideály přišel na to, jak jejich smysl pokroutit. Přišel na to, jak obrousit jejich hrany nesprávným používáním a jak tak oslabit nejen jejich nositele, ale i vás samotné. Díky tomu dnes zavrhujete a zapomínáte na víru. A to jen proto, že ji máte příliš spojenou s bohy, místo toho, abyste ji měli spojenou s principy. Necháváte se okrádat i o ty poslední střípky práv, které ještě máte ve prospěch těch, pro které jste méně než dým z vyhaslého ohniště. A stále mlčíte. Stále jen mlčíte.

Pravda, Láska, Čest, Rodina, Vlast, Víra, Věrnost. Znamená to dnes ještě něco? Nebo už to bylo vše prodáno za ajfouny, vyměněno za kus nekvalitního žvance plného chemikálií, které vás dříve, či později stejně zabije, či pohřbeno pod horou skutečných lží, skutečné nenávisti a špíny, která na vás je dnes a denně kydána médii a lidskými kreaturami, které sice dokáží pochopit smysl uvedeného, ovšem děsí se jej, protože ukazuje v plné nahotě to, komu a čemu vlastně slouží?

V Bibli je psáno „Podle plodů, poznáte je“. Ač nejsem vyloženě křesťan, nedovedu si představit trefnější slova. Přesně vystihují to, proti komu stojíte. Jejich plody to je jen duchovní bída a zmar. Lež oděná v rouše pravdy. Hanba beze cti. Ti, proti kterým stojíte, jsou vrahy. Jsou vrahy principů a v širším kontextu i vrahy národů. A vy jste ve válce. Ve válce, kterou za vás již nikdo jiný nevybojuje.

Nejste malí a nejste ani slabí. Byli jste jen otráveni a zmanipulování, omámení jedy, které měly otupit vaši pozornost. Vzbuďte se. Zaostřete pozornost na důležité, ale nezapomínejte na toho démona, který se leckdy schovává tam, kde byste jej nečekali. Probuďte se a přestaňte jen být … bezmocnými oběťmi. Protože ti, kteří proti vám stojí, se živí vaším spánkem, vašimi slabostmi, úzkostmi a strachy. Živí se vaší nevšímavostí.

Čisté principy, myšlenky a ideály si však si stále uchovávají svou sílu. Byť slova, která je definují, jsou krátkodobě zmrzačena, pokroucena a zastřena rouškou lží a falše. Stále je tam moc vnést skutečnou sílu tam, kde zůstala jen slabost. Stále je tam možnost přinést světlo tam, kde nyní vítězí temnota.

Pokud to pochopíte a pokud se probudíte a zvednete hlavu, dokážete je rozdrtit na prach a spálit na popel.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.