Holandsko řeklo jasné NE!


Je pár minut  do půlnoci na čtvrtek. Projíždím holandské a německé weby  a lovím výsledky  včerejšího nizozemského referenda  o asociační smlouvě   EU s Ukrajinou.

V  zemi větrných  mlýnů  si občané vymohli referendum. Podle zbrusu nového zákona. A podle  exitpolů je naprosto jisté, že  občané řekli mimořádně hlasité  NE.

Momentálně  má to ne   hodnotu 61% zúčastněných voličů.

A stejně jednoznačné je  rozložení  negativně hlasujících  po celé zemi!

Holandsko

Modré okrsky  jsou ty, kde většina  hlasovala  ANO, červené  volily NE!

A ještě  si dáme stejnou mapku , popisující účast voličů:

Holandsko1

Výsledek  není překvapením.  Že  NE  je na cestě  všichni minimálně  tušili. Otázkou byla  volební účast. Aby  referendum mělo nějakou platnost, bylo potřeba účasti nejméně 30% voličů. Brusel , holandská vláda a spol. nejspíš   doufali, že  ty  tři desítky procent nebudou. Zdá se , že je něco přes 32%.

Takže  NE…  Co to znamená? Z  ČT slyším, že  sice jako asi je NE, ale referendum NENÍ závazné  a…

No jenže čtu vyjádření  holandského premiera  Rutteho pro  holandskou televizi:

„Wenn das Referendum gültig ist, dann können wir den Vertrag nicht einfach so ratifizieren“

Pokud je referendum platné, pak nemůžeme jen tak jednoduše ratifikovat smlouvu /s Ukrajinou/.

Zdroj

a na stejném zdroji konstatují, že zejména holandští sociální demokraté, kteří jsou součástí vládní většiny varují před tím, aby ono NE  občanů bylo jednoduše ignorováno.

Naproti tomu ČT mi svými zasvěcenými hochy  a děvčaty právě vysvětluje, že vlastně  Nizozemcích a jejich názoru vlastně  ani nezáleží, protože  ratifikace je stejně v kompetenci Unie….

Takže proč u nás  o téhle  smlouvě hlasoval vlastně parlament  a  bude muset tak učinit  i v Haagu- referendum bylo ad hoc  a má poradní výzam, když to vlastně vyřizuje  tak jako tak Unie?! Nechápu!

Fakt  chtějí evropští papaláši opět nějak zmermomocnit  vyjádřenou vůli hlasujících? A zatlouci do rakve  EU  další obrovský hřebík? A  navíc  před referendem britským? Aby přímo exemplárně posílili šance  britských euroskeptiků a otrávili a naštvali  spoustu lidí ve všech ostatních státech osmadvacítky? A  před jednáním o prosazení automatických kvót ?! Jsem na ně nyní velmi a  velmi zvědav!  A už se doslova těším na superšalamounské řešení, s kterým nepochybně přijdou! Protože jestli je někdo schopen vymyslet  jak ze  slepice zároveň udělat polévku i jí donuti , aby přesto pořád snášel a vejce i po  své smrti, jsou to bruselské hlavičky! Už to předvedli mnohokrát! A dokáží to znovu. Tím si jsem jistý. Protože tu asociační smlouvu s Kyjevem protlačit musí stůj, co stůj! Nebo aspoň dosáhnout  stavu, že  to tak budou moci prodat. Hlavně Ukrajincům.

Na druhé straně – včera se vůbec nehlasovalo v oranžovém o Ukrajině. Tohle bylo referendum o EU  a jejím současném vedení.Všichni to ví a všichni to tak chápou. Ukrajina  a její smlouva  byl jen vhodný prostředek k vyjádření té nevůle  vůči evropským papalášům! Nic  víc.

To jen Kyjev, Fištejni, Štětinové, Votápkové, Kolářové  nás budou přesvědčovat, že  v tom zase má prsty Putin, že  nalil těžké prachy  do protiukrajinské kampaně  v  Holandsku,  že  to všechno zařídil a financoval, samozřejmě  přes Panamu. Ačkoli je to akce dvou novinářů, navíc  velmi ostře protiruských. Viděl jsem jednoho  v německé televizi. A  ten prohlásil, že  Putin  s tím nemá absolutně co dělat a  že  on píše  celý život proti němu, což je prokazatelné.

Další čeští  pseudoanalytičtí  šmokové do nás  budou hustit, že  za  tím stojí xenofob  Wilders. Nestojí. I tohle organizátoři jasně popřeli. Ne . všechno zpunktovali dva novináři, kteří se udělali sami pro sebe. Když odešli z  redakce největšího listu v zemi.

Kyjev  byl jen právě vhodný  fackovací panák. Ale nemá smysl tu obrovskou facku, kterou dostal- nějak přeceňovat. On ji dostal místo Bruselu. Jakkoli Porošenko s Jaceňukem to budou dma velmi těžko vysvětlovat. Ale oni  ani jejich země , už v reálu, kromě globálních stratégů za  oceánem,dnes nikoho na světě nezajímají!  Což jsem doložitelně  předpověděl už před více než 2 roky.

V Bruselu opravdu musí mimořádně veselo!  Jediné správné řešení  – vysazení dohod  s  Ukrajinou mimo platnost, nepřipadá v úvahu. To si Unie  v  globální politice nemůže dovolit. Ignorovat holandské NE?  Už jsem upozornil  na britské hlasování za  pár  týdnů. Nigel Farage už do Holandska gratuloval a cítí se být  velmi posílen! A kdyby  Unie holandské votum flagrantně přejela, muže  v klidu začít navážet šampaňské, hodně  šampaňského, protože do 23 června už je  blízko a nemusel by to  stihnout. Nejen to, nespokojenost s EU a současným děním se  šíří jako stepní požár  napříč  celou EU. A  ignorance  holandského referenda opravdu může  vést k totální destrukci  Unie. Nevratné. Každá kapka  může  být dnes tou poslední.  Jsem mimořádně zvědav, co  v Bruselu vymyslí!

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.