Vyhoďte ty zfetované řidiče! Nebo že by nebyli až tak úplně zfetovaní?


Rád používám, ohledně   Evropské unie  příměru s  autobusem. Na  rozdíl od mnohých si totiž nemyslím, že  EU je  neužitečný, ba  zlý a škodlivý vehikl. Můj názor je, že je to s EU jako s autobusem. který je  docela výkoný a  funkční. Jen za volantem sedí  tu opilý, tu šílený, ondy zdrogovaný – řidič… Takže  je nesmyslem požadavek dát do šrotu autobus, kdy by to chtělo najít  normálního řidiče.

Když ovšem v úterý večer začaly proskakovat informace, o tom, co zase fýrové za bruselskými volanty  vymysleli…

No to byl úder válečným štváčům 1.a!!!  Jak s oblibou říkával můj parťák kdysi na vojně.

Takže  co že Juncker, Tusk, Timmermans  a spol vymysleli? Jistě  to víte, ale pro všechny případy to musím zopakovat  – automatické kvóty. A  to dokonce ve  dvou variantách:

1- kvóty na rozdělování migrantů budou automatické. A  to mimo kompetence   členských zemí!!!! Rozdělovat migranty  bude Brusel. Podle svého uvážení. A neodvolatelně. A budou se týkat každého migranta , který vstoupí na území EU  automaticky. Státy budou kušovat!

2- kvóty budou sice stanoveny předem, ale uplatněny jen tehdy, když  nějaký stát se  stane předmětem velkého migračního náporu.

Tohle může  navrhnout  jen naprostý šílenec! Chtělo by se říci. Po atentátech  zejména. Šílenec? Ale kdepak. Šel jsem si za  tou věcí trochu do hloubky. Oni to mají promyšlené!

Procedura má být OPĚT rozhodnuta nikoli na nejvyšší úrovni premierů a prezidentů, ale  při zasedání ministrů vnitra!!!! Tak jak se již jednou stalo  a kde lze uplatnit  hlasování kvalifikovanou většinou!  A  má podléhat schvalování Evropského parlamentu. který by  tomu měl dát punc legálnosti!

Nejsem tím ani trochu překvapen!  A vy, pokud chodíte  na Kosu alespoň pár měsíců a trochu častěji také ne. Opakovaně jsem psal, že  Merkelová a spol. kvóty  rozhodně nevzdá a zdůvodňoval proč – protože  s nimi stojí a padá jejich politická budoucnost.  Oni, aby přežili toho přerozdělování, více méně, dosáhnout musí. Upozorňoval jsem na to, že  tohle přijde.   Stejně  tak jsem zpochybňoval účelnost slovenské žaloby  na  to první převálcování   hlasováním kvalifikovanou většinou u evropských soudů. S  tím, že tohle  si Slovensko s Maďarskem mělo nechat až jako úplně poslední zbraň, až dojde k tomu, k čemu se schyluje. Protože když to, jak čekám ES  shodí u slovenské žaloby u jednorázových  kvót, které nikomu zas  až tak moc nevadily, tak bude muset ctít  svůj precedenční rozsudek i u trvalých, automatických přídělových systémů!!! Kde ovšem snaha  vyhovět žalujícím může být rapidně větší!!!

Není pochyb, že  země V4  tentokráte všechny, se postaví na odpor. Bude to ale  stačit, jestliže  ke slovu znovu přijde  hlasování kvalifikovanou většinou?  Nemyslím. Stačí spočítat státy, které mají dne s životní zájem na  tzv. „spravedlivém“ přerozdělování:

Německo, Švédsko, Holandsko, Rakousko, Lucembursko, Belgie,jako nejvíce zatížené cílové země

Řecko, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Francie, Malta jako tzv. frontové země.

To máme  12 zemí.

Britové a  Dáni jsou v klidu. Netýká  se jich to. Mají vyjednanou výjimku a nemusí přijmout jediného migranta, když nebudou  sami chtít! Přesto budou hlasovat. A nejspíš, jako v prvním případě – ve shodě  s tou tvrdou jedenáctkou.  Speciálně Britové svůj souhlas určitě za něco zase vyhandlují.

Takže počítám 14…

Dodejme  že potřebné kvorum je  16.

Vůbec netuším jakou pozici zaujmou Irsko a Kypr. Pokud  se přikloní na stranu výše jmenovaných, mohou si zbylí členové dělat a protestovat, jak chtějí. Kvalifikovaná většina je k dispozici.

Nemluvě  o takové drobnosti, jako je skutečný postoj zbylých zemí.

Opakuji svoje přesvědčení, že, tentokráte i s Polskem, řekne jasné NE: Svou pozici nezmění ani Rumunsko. Nemá důvod!

Myslím si, že minimálně  svou  neutrální pozici potvrdí i Finové.

Ale  rozhodně si naprosto nejsem vůbec jistý Bulhary, Slovinci, Chorvaty. A také ne Balty.

Bulhaři a oba postjugoslávské státy  jsou, v podstatě  stejně jako  Řecko, Itálie  a  další- frontovými státy! Kdyby  se protrhl makedonský plot a  Rakousko současně zavřelo svoje hranice… Tak ze  dne na den jsou Slovinci i Chorvati v pozici Atén těchto dnů!!  A  jejich jediná šance je v přerozdělování  jinam!!!!

A Balti! Tak ti zase……   ale co vlastně, tak to vám dneska neprozradím. Až zítra! A nikoli na Kose na  v Hodině vlka  na Slobodném vysielači ve 20,30 hod. tam si chystám pointu!

Takže  vážení – ještě si myslíte, že  se  v Bruselu zbláznili nebo jsou zfetovaní? Ani náhodou! Projděte  si ještě jednou ten seznam států, zejména tu první  dvanáctku! Co byste protlačovali vy namístě  předsedů vlády kteréhokoli z  vyjmenovaných států? Já za sebe říkám, že bych velmi tlačil na zavedení automatických  kvót! Je to naprosto logické a přinese  to navíc hlasy voličů! Nepochybně byste  si to mysleli i jako občané těchto zemí. Už proto, že přistěhovalců všeho druhu , včetně  těch naprosto nepřizpůsobivých , máte už takhle plnou zemi a ti vychytralí  východoevropané, s věčně nataženou rukou – žádného  a my jim furt něco špendujeme z unijních kasy! A  stejný názor bude mít zcela jistě zaujme  i naprostá většina poslanců Evropského parlamentu!

Ten postoj tzv. starých zemí není šílený. Má v sobě racio. Racio vrabce  v hrsti. Ačkoli správným řešením je  holub na  střeše! A  tím není přerozdělování! Ani omylem. Tím správným je tvrdá ochrana hranic EU! Bez výjimky  a všude.

Mimochodem, práv ě v okamžiku, kdy tohle píši, slyším, že do Řecka v úterý přišlo necelých 200 migrantů. A ve středu snad jen 70! Proti 53 000 , kteří tamtéž dorazili například  za povětrnostně  velmi  nepříznivého ledna t.r!!! Což je  1700 denně.

Ochrana hranic  funguje. To už nejméně  6 neděl vědí ve Vídni i v Berlíně. A jistě i v  Bruselu. Protože  znají následující grafiky:

migranti migranti1 migranti2To není , zatím, o dohodě s Tureckem! To je  hlavně o makedonském plotu. Ten zastavil hlavně   připrchlíky  na  jejich cestě do země zaslíbené, kde je všichni mají rádi a vítají je,  dají  jim dům, Mercedes  a nebudou muset nic  dělat a kde  za všechno budou 5x denně  děkovat  Alláhovi, který to tak zařídil…
Jediné, co funguje  je prostě   stará, dobrá, neprostupná hranice . Ve vlastní režii. Jak ukázali Makedonci. Ale  to je  ten holub. Ten sedí přece na  střeše. Ta je  hrozně  vysoko a je nebezpečné na ni lézt  a mohlo by se  snadno spadnout. Takže lepší je ten vrabec  v hrsti – pardon, to další znásilnění  těch   xenofobních postkomušů z východu. A  že i oni jednou budou už plní a nebude kam ty migranty   dávat ani u nich? No to momentálně nikoho netrápí. To bude až v další volební periodě a  to ať si vyžere  ten , kdo bude  tehdy  u vesla…

A  že jako lékem je  vystoupení z EU?  Vážně? Tak mi vysvětlete, proč  jsou migranti ve Švýcarsku, v Norsku a  dokonce i na Islandu… Platnost Ženevských konvencí by pro nás  vystoupením z EU neskončila…

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.