Dnešní Hodina vlka na Slobodném vysielači


Tak se zase další týden přes nás  převalil….No a je tu pátek a tedy Hodina vlka na SV SK.  Přemýšleli jsme s Borisem, co vezmeme jako hlavní téma. Naštěstí nás  uplynulých  sedm dnů ušetřilo nějaké viditelně velké události, která by hýbala  Evropou nebo dokonce světem. No ušetřila.. třeba byla  mi  to jen nezaregistrovali, protože  to zatím  držitelé klíčů dokázali udržet pod pokličkou, ale  až to vyjde na světlo denní, tak se nebudeme stačit  divit. a to už jsme za poslední nejméně tři roky, na  ledacos  zvyklí.

Nicméně  – prostě  nějaká „velká rána“  typu Panama Papers, do čtvrtečního dopoledne  s e nekonala.

Takže  jsme S Borisem dohodli, že  dáme  to, co po ná s už stejně posluchači nějaký čas  chtěli – diskusi o tom, co by znamenalo vystoupit  pro Českou nebo Slovenskou  republiku vystoupení z Evropské unie.

Byl by  to fatální akt nebo něco, co se  dá, když všichni trochu zatnou zuby – překonat? To  otázka….

Nijak se netajím, že  jsem velmi důsledným zastáncem první varianty – že by to byl skutečně průšvih. Na druhou stranu – už dávno a dávno jsem zjistil, že nejsem ani zdaleka ten nejchytřejší na světě. A že  se klidně mohu mýlit. takže spolu se mnou a Borisem bud e tentokrát v Hodině  vlka jeden z klasiků Slobodného vysielača -ekonom Peter Zajac- Vanka. Který si, přirozeně, aby  to mělo smysl, myslí pravý opak, co já.

Takže  to dneska  bude klasika

Jen počkej Zajíci! Ale režii nebude mít Kotěnočkin, nýbrž Boris Koroni a  posluchači.

Chci k té relaci podotknout pár  věcí:

1- většina posluchačů bude přirozeně ze Slovenska a vím, že většinově budou fandit – jako u Kotěnočkina Zajícovi.  Nemám s tím problém.A já je  stejně  jako ten filmový vlk budu dráždit. Nikoli úmyslně. Jen se budu snažit upozornit  na zjevné dopady, které by každý měl vzít v úvahu. Než řekne  – zbourejme/vystupme z   EU. Protože  takový čin má svůj náklad. Tak jako ho měl Listopad  89.

2- těm, co budou stát za Zajacem chci sdělit následující – netřeba  vlka pronásledovat, nemá  na Slovensku hlasovací právo. Takže pokud bude u vás , za řekou Moravou  případné referendum – nebudu mít na jeho výsledek vliv.

3- Se Zajacem jsme si dohodli výchozí rámec  diskuse

-bavíme se o situaci, kdy ČR nebo SR se jednostranným aktem typu britského referenda rozhodne hlasovat o setrvání či vystoupení z EU.

-EU není v nějakém rozpadu, ale  je  asi ve stejné kondici a sestavě  jako  je její momentální stav

-každý  s nás  má právo používat čísla a statistiky za  Českou nebo Slovenskou republiku a  druhá strana je, kvůli blízkosti a provázanosti obou ekonomik, automaticky  bere  jako platná a to včetně trendů, pro oba  státy.

-do výchozí situace patř i premisa, že  Brusel nebude reagovat už na referendum, natož a  negativní výsledek s porozuměním a přátelsky nebo  s pochopením.

Dá se očekávat, že  pořad  asi bude delší než normální stopáž a  že bude hodně kontaktní… Uvidíme.  V každém případě   – šichtu od  20,30 do 01,00 hod. jako minule  nedáme. Přiznám se, že  jsem se  z toho přídělu vyhrabával celý  celý týden. Narazil jsem prostě na hranice svých možností. Což znamenalo, že  jsem celý týden nebyl schopen pro Kosu napsat třeba jen malý článek….Naštěstí to vzali jiní.

Takže – kdo má zájem, je dnes večer  zván od  20,30 hod  na Slobodný vysielač.

Ale  dříve než se připojíte,chci vás  velmi a velmi požádat o finanční příspěvek na jeho činnost…  Minulý měsíc dopadl dobře.Dokonce  dost dobře. Ale tenhle  měsíc  to zatím vypadá docela na finanční malér. Kos a žádné finance  nepotřebuje. Naštěstí jí nechodí žádné účty, které by musela platit. Slobodný vysielač  je, bohužel, dostává. A kromě příspěvků posluchačů nemá žádný jiný zdroj. Zásadně odmítá reklamu, aby  si uchoval nezávislost a  nebyl vydíratelný. Pomozte prosím. Předem děkuji.

Čislo účtu pre Českú republiku

Veškeré dary prosíme zasílejte na transparentní účet Občanského sněmu u FIO BANK:

Číslo účtu: 2500269240/2010
Variabilný sybmol: 2004000001

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.