Merkelové Evropa není vlkovou Evropou a naopak – aneb budou se po Praze nyní vyvěšovat německé vlajky? DOPLNĚNO!


Kancléřka Merkelová se před  časem nechala  slyšet ve  smyslu, že  Evropa, kde  je kontrola na hranicích, která má  bránit přílivu nelegálních migrantů není a nebude  její Evropou. Abych ji citoval přesně:

„Přesně z toho mám strach. Když někdo definuje své hranice, jiný tím trpí. Tohle není moje Evropa.“

Považoval jsem tehdy, v  době vrcholící migrační tsunami, za mimořádně zpozdilé. Leč budiž- má od Němců mandát za ně jednat, takže   si může  pozvat do Germánie  koho chce a po ostatních snad i žádat, aby jí  ty migranty  pustili. Klíčové slovo je  -SNAD.

Její  představa  Evropy  byla  vzdálena  té  mojí  jak jen bylo možné, ale  uznávám právo každého mít svůj názor. I když ten její je závazný pro celou Evropu a ten můj nikoho nezajímá. Ale budiž.

S narůstajícím údivem jsem sledoval v čase  od lonského léta  další a  další podivné eskapády  německé kancléřky  při řešení evropských problémů obecně a migrační krize  zvláště. Skoro nic  z toho, co navrhovala, prosazovala nebo říkala se mi nelíbilo, ale opět  – jako kancléřka na to měla  právo.

Říkal jsem si, že  snad  dostane  rozum. Nebo ji prostě Němci k tomu postupně  donutí. To všechno až  asi do pátku 15.04.2016  16,00 hod.  Pak mi přišel do mail od posluchače Slobocného vysielače, který mne upozornil na  odpolední vystoupení Merkelové na  speciální kancléřčině  tiskovce, která byla věnována  jediné věci – postoji spolkové vlády k oficiální  stížnosti Turecka na  komika  Jana  Böhmermanna, který se  stal mimořádně známým a  to v podstatě po celém světě tím, že si vzal na mušku tureckého prezidenta  Erdogana. Nejprve  písničkou Erdowie, Erdowo v satirickém pořadu Extra 3 naNDR, což je součást německé veřejnoprávní televize  ARD  a následně  básničkou    v rámci satirického pořadu NEO MAGAZIN ROYALE na  druhé německé veřejnoprávní televizi ZDF.

To první si snadno dohledáte, to druhé asi sotva. Hned po odvysílání Ankara hekticky protestovala, spolková vláda  promptně zareagovala a  vedení ZDF příslušný pořad okamžitě  stáhlo z archivu a  podobně prý byly odstraněny  i streamy pořadu na  Tubce.

Navíc  Turci tvrdě požadovali postavení Böhmermanna před  soud. Podle paragrafu 103 trestního zákoníku, který pochází ještě z dob  císaře  Viléma  a umožnuje  v Německu stíhat ty, co se  dopustí urážky  cizího státníka, řečeno zjednodušeně.

Aby  byl tento reliktní a podivný  paragraf pro nějaký případ  aktivován, musí s  tím dát výslovný souhlas  vláda. Ta  si vzala  cirka  týden času na rozmyšlenou, aby následně  řekla  své ANO.

Ačkoli kdyby  trestní stíhání Jana  Böhmermanna nepovolila, mohl turecký prezident Erdogan komika  privátně zažalovat podle §185 trestního zákoníka, který řeší urážky.

Pro účely  tohoto článku naprosto nehodlám  řešit jestli byl turecký prezident uražen. Mohlo tak tak být nebo se  tak mohl cítit. Má na  to právo. Podat žalobu na kohokoli může kdokoli. Včetně  tureckého prezidenta, pokud  se cítí poškozen. A  naprosto mu neupírám právo na názor, že jeho čest byla opravdu dotčena.

Nicméně  bylo na německé vládě, jakým způsobem ta žaloba  bude podána. Jak mne informoval jeden z kosířů, znalý  věci, v případě  žaloby  pro obyčejnou urážku podle paragrafu 185 hrozila v případě prohry  Böhmermannovi peněžitá pokuta. Jestliže  ovšem německá vláda umožnila  nyní soud  pro urážku cizího státníka,  podle vilémovského paragrafu 103, hraje  německý komik o 3-5 vězení!!!!

Ten  rozdíl je  nebetyčný!!!

Zopakujme  si – za básničku o  cizím politikovi až  3-5 let vězení!!!

Tohle  umožnila v pátek 15. dubna 2016 kancléřka  Merkelová!!!  Ta, pro kterou když někdo postaví plot na  svých hranicích, aby zabránil masovému a naprosto nekontrolovatelnému přílivu  zejména ekonomických migrantů do země  to není její Evropa!!!

Ale  její Evropou je  stát, který umožnuje  soudní proces  s vysokým trestem odnětí svobody kvůli hanlivé básničce??!! Kde to jsme?!

Co takhle  za  to nejen eventuálně zavírat, ale  rovnou střílet? Za ranního šera? jak kdysi tady na kontinentu bylo zvykem.. Evropa  neustále  kde koho poučuje o lidských právech. Soustavně  je školeno Rusko nebo Čína. Rád  bych se Angely Merkelové zeptal, jaký je  rozdíl mezi jejím pátečním  Německem a dnešním putinovským Ruskem nebo vnitřními praktikami  Pekingu…tedy  kdybych  měl příležitost.

Doufám, že se za mne zeptají jiní. Vlastně o tom vůbec  nepochybuji. Protože  tentokrát   Angela  Merkelová těžce    přestřelila.  Umím  si představit, že nyní po ní půjde významná část tisku a uměleckých kruhů. Kteří jsou velmi citliví na  svobodu slova a vyjadřování a  nejspíš to kancléřce  pěkně  osladí. A na hodně  dlouho. A může být, že  to bude poslední nebo předposlední kapka  do poháru její politické existence.

Jsem velmi zvědav  na reakce  obyčejných  Němců.  Ta  servilita  před  Ankarou je děsivá.  Co je proti tomu trapný a ubohý popěvek  Dobrý den majore Radarine od  české kdysi  ministryně  obrany?  Co komu chceme  vykládat o lidských právech? Koho chceme  dál poučovat? Když za  básničku se  jde před soud s požehnáním vlády a nikoli z důvodu civilní žaloby? Stejně  neuvěřitelné jako odporné.

Loni v létě  se kancléřka nechala  slyšet, že vlkova  Evropa není Evropou její. Dneska prohlašuji, že Merkelové Evropa  není vlkovou. A nikdy nebude.

A  naprosto mne dorazily kanléřčiny  těžce pokrytecké kecy o tom, že  že vláda  Böhmermannovo  stíhání podle  §103 umožnila proto, že  Německo je právním státem, kde  moc  soudní je nezávislá na  moci výkonné a jistě vše  řádně posoudí, se zohledněním  umělecké svobody, práva na  svobodné vyjadřování a rovnost všech před  zákonem.

Ona  a  další členové vlády  evidentně vyhověli tlaku z ciziny. Uhnuli a ohnuli se.  Protože  kancléřka  za pár  dní míří do Turecka na další jednání. A z tohoto účelu prostě  obětovala  německou svobodu a demokracii a přehrála  to všechno na soudy. Pokud někdo měl ještě pochybnosti o vůdčích schopnostech  kancléřky  o  její osobní schopnosti čelit krizím a  silným soupeřům, byl včera z každého omylu nekompromisně  vyléčen. Stejně  jako z iluze  o tom, že pro současné světové, ale zejména  evropské politkáře,  ještě něco znamená  termín demokracie.

Nadcházející proces s Janem Böhmermannem mluví jasnou řečí. bez ohledu na  to, jak dopadne! A  to jsem v tomto ohledu optimista  a věřím, že  se německá justice ukáže  být opravdu nezávislou a komika osvobodí. Protože kdyby ne….  tak se  dřív nebo později dočkáme  nějakého dalšího lipského procesu.

Ostatně – Merkelová  tímhle  svým neuvěřitelně  slabošským rozhodnutím k lipským procesům velmi silně nakročila. nebo  pro ně aspoń připravila  půdu. Protože spousta lidí si bude myslet, že  demokracie  v podání slabingrů typu Merkel je prostě  jen trapným balastem   a bude hledat někoho, kdo zavede v zemi pořádek. Tak, jak už  jsme to v Evropě zažili.

Tím bych asi měl skončit.  Ale  neskončím. V současném Česku se neustále přetřásá návštěva  čínského prezidenta, zásahy policie, Zemanova  servilita vůči pekingským představitelům a  týpci typu Burš , Kalousek nebo Jacques podávají žaloby  a běhají s tibetskými vlajkami. Jsem velmi zvědav, jestli některý z nich nyní pozvedne hlas na obranu Jana Böhmermanna. A bude bubnovat proti elementárnímu ohrožení demokracie  nikoli někde  v nepřístupné vnitřní Asii tisíce a tisíce kilometrů daleko. Ale  v naší bezprostřední  blízkosti, v zemi, která už dokázala rozpoutat dvě světové války a kde bychom měli být na jakékoli porušení demokratických principů, z důvodu elementárního pudu sebezáchovy,  mimořádně  citliví… Myslíte, že  Kalousek s Buršem, Kocábem,Schwarzenbergem,  Štětinou, uměleckou frontou  a dalšími podobnými vyrazí před německou ambasádu?  Že  aktivističtí studenti budou na Hrad promítat slovo Böhmermann a běhat po Praze  s německými vlajkami?

Že  se ptám, že? Takže  diskusi neotevřu. Nemá to smysl.

Dodatek:

Ještě  to ani nevyšlo  – až za  5 hodin  se tak stane a  už  to dodatkuji. Protože je k dispozici nová zásadní  informace k věci.   Jsou známy  detaily o hlasování německé vlády ohledně  Böhmermannova případu. Hlasování bylo  těsné ministři za  CDU/CSU hlasovali pro, SPD  byli zásadně proti. vše rozhodl hlas Merkelové…. Tím je řečeno vše. Doufám, že  si poveze na příští návštěvu Turecka  s sebou dost spodního prádla!

A prý nechá zrušit  ten paragraf  103. Ovšem do roku 2018…

DODATEK č.2 – zásadní

Když jsem včera psal  tenhle  článek, neznal jsem obsah inkriminované básničky. a jejího zasazení  do scénky. To až před  chvilkou. …. 

A mohu konstatovat jediné – pokud  Vám vadilo ono tolik  známé a v jistých kruzích obdivované vystoupení  Pussy Riot proti Putinovi, což je pro některé betonové hlavy vrchol umění a hodné obdivu a pro normálního člověka nestravitelný  a urážející blábol, pak  musím konstatovat, že  stejný pocit mám z  té scénky    Jana Böhmermanna. Je mi líto, ale je  to tak.  A  vůbec  se nedivím rozhořčení tureckého a tomu, že  se chce soudit. Být takhle osobně napadený,  soudil bych se také a  to nekompromisně. Jenže  už v textu článku jsem si dával dobrý pozor, aby Erdogana nekomentoval, právě proto, že jsem neznal inkriminovanou scénku. A ta je opravdu eklhaft  a vedená snahou osobně ho co nejvíce  urazit. Alespon já ten dojem mám.

Nicméně – článek byl a je o něčem jiném  a tady nemám na jeho obsahu cokoli co měnit. Je o zbabělosti německé kancléřky, o dvojím metru, o pokrytectví, o slabošství, o naprosté absenci  dodržování ústavních hodnot. Protože  §103 a  jeho povolení proti komikovi je v rozporu se vším, co jsem vyjmenoval. Turecký prezident má nezadatelné právo se dožadovat satisfakce. Ale podle §185. A jistě by mu bylo dokonale vyhověno. Böhmermann šel přes čáru a hodně. Merkelová z toho ovšem udělal případ svého selhání, slabosti a zbabělosti.

V článku jsme se tázal, zda ti, co běhali s tibetskými vlajkami nyní budou po Praze běhat s německými. Dneska, po shlédnutí té scénky  se zeptám trochu jinak –  zdali všichni ti, co tak hlasitě obdivovali „umělecký“ počin Pussyn, stejně tak vyvěšování trenek a vztyčování fakáče na Vltavě, budou nyní stejně hlasitě  a razantně obdivovat Böhmermanna a vyslovovat mu podporu. Už se těším!!!

Inkriminovanou scénku mohou němčináři shlédnout na titulce  Slobodného vysielača

http://www.slobodnyvysielac.sk/

Evropa a evropské hodnoty NEJSOU Evropou a evropskými hodnotami vlka. A naopak. U toho zůstává. S tím turecký prezident nemá co dělat. To je jen mezi Angelou Merkel a jedním důchodcem ze statutárního městysu.

A ještě drobnost, kdyby náhodou na Kosu a tenhle  článek zavítal někdo z německého velvyslanectví nebo nějaké německé státní služební voko, pak bych si dovolil jeho prostřednictvím spolkové vládě a kancléřce  osobně adresovat jednoduchou hádanku. Zní takto:

Proč si asi tak vlk, pro odlišení tohoto dodatku a jeho zvýraznění z celé široké palety barev písma  zvolil pro tento účel  a tady právě  hnědou? Odpověd  skutečně není nijak složitá.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.