Pohled kremlologa amatéra….


napsal Germanicus

Jak známo, pravidelným sledováním současných ruských reálií (především ruských internetových TV a článků ruských blogerů) se z člověka stává kremlolog – amatér  (diletant). Amatéři (diletanti) jsou někdy hrozní, protože často trpí nějakou fixní ideou. Ale i oni občas něco dokáží (viz třeba objevení Tróje).


Já již delší dobu jsem přesvědčen, že v Rusku v současném období, tedy v horizontu let 2016 – 2018 dochází (respektive bude docházet) k lámání chleba. Část liberální prozápadní ruské elity by ráda odstranila Putina (tzv. kremelský gospěrevorot) a nastolila otevřený prozápadní (proamerický) kurs. Putin se pochopitelně snaží tomu čelit řadou protiopatření. V poslední době např. vytvořením ruské nacgvardije.
S tím, jak se v Rusku zhoršují životní podmínky normálních obyvatel (západní sankce, padající kurs rublu, snížení světových cen ropy, plynu, obilí a pod., vlekoucí se konflikt na Ukrajině /Donbas/, angažmá v Sýrii, zamrzlé konflikty v Podněstří, Abcházii, Osetii, Náhorním Karabachu a pod.) vznikají současně objektivní podmínky pro formování a činnost  ruské vlastenecké opozice. Toto opoziční hnutí (např. Komitět 25. janvarja) je vyhraněně protizápadní (protiamerické) a pochopiteně protioligarchistické. Zároveň je ovšem i poměrně ostře protiputinovské.
Výrazným ideologickým představitelem této opozice je ruský publicista a bloger Anatolij Nesmijan (El-Murid). Výrazným intelektuálním představitelem ruské protiputinovské a vlastenecké opozice je rovněž profesor Stěpan Sulakšin. Mimochodem profesor Stěpan Sulakšin v roce 2013 publikoval kolektivní socilogickou studii, ve které dokazuje, že volby do gosdumy v roce 2011 byly zfalšované a prezidentské volby v roce 2012 byly upraveny ve prospěch Putina (aby jeho nesporné vítězství bylo výraznější). Podrobnější informaci o profesoru Stěpanu Sulakšinovi najdete v tomto odkazu: http://clips9.com/files/2015/12/——–/TpBjoUExh1s.html
Dnes, jako upoutávku, dávám odkaz na zprávu, jak Newsweek referuje o protiputinovských intrikách v ruské elitě. Asi to nebude všechno podle skutečnosti, ale celé to, podle mého názoru, vymyšlené rozhodně není.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vladimir-Putin-ustal-vazne-ohrozeni-pise-americky-magazin-430853

Výše zmíněný Anatolij Nesmijan (El-Murid) nedávno publikoval obsáhlou studii, ve které se snaží odpovědět na věčnou otázku ruských dějin – co dělat? Tato studie má příznačný název Pravoslavný džihád...
Opět, jako další upoutávku přetiskuji, krátký text z této studie:
При этом я полагаю, что в России процесс смены власти с высокой степенью вероятности будет проходить по сценарию государственного верушечного переворота. События начала 2016 года, когда Запад в открытую объявил охоту на президента Путина, показывают, что ставка сделана именно на государственный переворот и побуждение к нему прозападной российской номенклатуры.
Естественно, что ресурсы народа и номенклатуры не сопоставимы: у олигархов в руках есть всё, ограбленный ими народ не имеет уже ничего, кроме своей воли и желания построить более справедливое и человечное государство. Тем не менее, специфика процессов перехода такова, что всегда существует определенный период, когда шанс появляется даже у народа. Чтобы использовать его, нужно понимать природу переворотов и смены структур. Нужно понимать, как можно противостоять враждебным народу проектам, которые олицетворяют и наши внутренние враги в лице правящего воровского режима, и внешние, которым, как всегда, несть числа.
Pro případné zájemce je celá studie ke stažení na konci tohoto článku (formát Word nebo PDF, případně i pro mobilní aplikace):
http://novorossia.pro/25yanvarya/1573-el-myurid-katehizis-monohromnoy-revolyucii.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Fórum Germanicum se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.