Rakouská hádanka objasněna, aneb vlku stárneš!!!


Několikrát jsme se v posledních Hodinách vlka  na  Slobodném vysielači dotkli zásadní změny v rakouském postoji k migrační problematice. Kdy  Vídeň nejdříve  mimořádně  razantně   kritizovala Viktora Orbána  a  Maďarsko za  jejich rozhodnutí postavit nejdříve  na hranicích se  Srbskem a následně  s Chorvatskem,  ochranný plot, který by bránil  živelné migraci do Evropy. Vzpomínáte na ten  rakouský řev loni v létě?

Aby za nějaký čas  tatáž Vídeň totálně otočila  a doslova se vervala  do čela  těch, kteří se  rozhodli realizovat záložní plán B /Merkelová – Nemerkelová/ v podobě plotu na makedonsko – řecké hranici a vše absolutně trumfla plotem na Brenneru a utěsněním své hranice s Itálií…

Navíc  obě partaje,  z nichž  je  složena  současná vládnoucí  velká koalice, provedly  před nedávnem   docela  zásadní personální rošády, kdy  například byla, z ministerstva  vnitra   odejita  exministryně Mikkel – Leitnerová – mimochodem ta, která  nejvíce brojila  proti maďarskému plotu. Kancléř  Faymann, který s Merkelovou udával  tón v hysterickém obviňování východoevropských členů EU z nesolidárnosti a požadoval krácení unijních peněz pro V4, jestliže nezačnou přijímat migranty podle německo- rakouských představ, sám najednou zavedl kvóty pro počty  těch, které je Rakousko ochotno přijímat  jako asylanty. Ačkoli má k dispozici právní rozbory, že  to rakouská ústava neumožňuje.  A  tak bych mohl pokračovat dál a  dál.

Boris  se mne několikrát zeptal, čím, že si to vysvětluji.  A já mu odpověděl, že  si jak rakouští socialisté, tak lidovci velmi pamatují výprask, který utrpěli v závěru  roku 2015 ve volbách ve Vídni…

Tak tohle  jsem tedy odflákl! Zjevně  stárnu.

Dodatečně  se  tímto omlouvám jak Borisovi, tak zejména  všem posluchačům Slobodného vysielače.  Ten důvod  je velmi triviální a bezprostřední. Dnes  totiž Rakušané  volí svého nového prezidenta. Protože ten současný – velmi oblíbený a respektovaný  sociální demokrat  Heinz Fischer  už znovu kandidovat nemůže  a v Hoffburgu definitivně  končí.  A nutně  z dnešního celorakouského hlasování vzejde  nová hlava státu našich jižních sousedů.

O  tohle  celou dobu od voleb ve Vídni šlo! Proto, ta totální změna  rakouského postoje k migrantům, proto ono velké hejbání škatulat!  Obě  rakouské vládní strany, které jako jediné zatím dostaly  své kandidáty  za celou dobu existence moderního poválečného Rakouska, si byly více než dobře  vědomé, že tentokráte  nejspíš  budou tahat za  krátký konec  a jejich současní kandidáti budou v prezidentském klání  budou fungovat jen jako křoví!!! Že  daleko větší šance má  kandidát radikálních Svobodných a dokonce i zelených a  světe  div se- dokonce i nezávislá uchazečka  bez stranické podpory! Proto se otočily jako větrná korouhvička v migrační krizi a  co bylo pro ně  do nedávno černým šestiúhelníkem je  dnes bílým kolečkem.

Alespoň poslední předvolební průzkumy  tak naznačují!  Něco neuvěřitelného. těším se na večer, až  začnou z Vídně  padat první  výsledky.  To si smlsnu!  Zdá se, že  elity, co se snaží mistrovat všechny a všechno , dostanou další tvrdou lekci.

Už se těším, až  Echo 24. cz , Neovlivní.cz, Hlídací.. org , Jakub Janda  a blábol -tank  Evropské hodnoty  a další podobní za  tím zítra objeví ruku Kremlu!

Já  si z toho beru poučení a slibuji Borisovi i posluchačům  Slobodného vysielače a samozřejmě i čtenářům Kosy, že  budu trochu víc  času věnovat rakouským zdrojům a nebudu tolik preferovat ty  německé. Abych podával vysvětlení, které si tyto komunity  zaslouží.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.