Výprask na modro!


Na poslední chvíli jsem včera zabránil  tomu, abych sám sebe musel dneska  označit na naprostého kašpara. Až bych  totiž  komentoval to, co se včera  odehrálo v prvním kole  rakouských prezidentských voleb, bez předběžného odhadu a  předanalýzy.!  Protože  si neumím představit, že  bych výsledky  přešel bez jakéhokoli komentáře.

A Bez toho, abych dopředu  aspoň  trochu neupozornil na  lavinu,  která se na nás  valí?  No tak  to bych vážení  fakt  už začal být na  šrot  a   k ničemu  a  nejspíš  bych musel konstatovat, že nastal čas  zavřít Kosu a sdělit  Borisovi, aby si našel  na komentování zahraničně  politických událostí  týdne  na Slobodném vysielači někoho fundovanějšího. S  tím, že  ho snadno najde, stačí, když vyběhne  na chodník a  chytil  za rukáv prvního kdo projde kolem a  sám se konečně pustil do katalogizování poštovních známek, které sbíral nejdřív  táta  a potom i dlouhá léta  já, což  už si hodně  dlouho slibuji.

Ale  nechme  sebemrskačství – naštěstí jsem včera  dopoledne  těch pár  řádek o  tom , že  v Rakousku  dostanou tradiční partaje  těžce na  zadek a budou za křoví, za vteřinu  dvanáct, na  rozdíl od  českého a nejspíš  i slovenského mainstreamu, dal. Jenže, když  jsem označil kandidáty  za obou  rakouských vládních stran tentokráte  za křoví, ani ve snu mne nenapadlo,  jak šílený výprask  dostanou a  jak trapně  dopadnou!!!!

Jsem  až do dnešního večera  na  šíleně  pomalém internetu a každé stahování čehokoli, včetně pošty,  je docela  horor a zásadní zkouška trpělivosti. Takže jsem si včera neuložil grafiky  s výsledky  posledních předvolebních průzkumů. Velká škoda! Zatraceně  velká škoda! Protože  se ukázalo, že  sice  ukázaly  trendy a  to, že  tradiční, v  Česku a na Slovensku, by  mainstream a hlavně  politikáři těch tradičních partají dodali nepochybně  ještě  adjektivum- demokratické – tedy  jako ty  strany, jsou silně na ústupu a že jejich kandidátům může  pomoci do druhého kola  jen zázrak, nicméně    podle průzkumů měl s cca 26-28% vyhrát bývalý šéf rakouských zelených Alexander Van der Bellen a za ním se s  uctivým odstupem  – někde se ziskem asi tak 20% měli o  druh postupové místo  do závěrečného rozstřelu prát kandidát Svobodných Norbert Hofer a nezávislá kandidátka Irmgard Grissová, jejíž oporou byla  jen, v podstatě  ad hoc založená občanská sdružení!!!

Jenže  všechno je  totálně  jinak!  Rakouští svobodní mají jakožto svou  signální  barvu  modrou. Tak jako socialisté mají červenou, lidovci černou a  brčálové zelenou. A Rakousku je  po  volbách totálně  modré!!!

Tady máte  důkaz:

rakTahle  mapa  ukazuje, kdo vyhrál v jednotlivých volebních okrscích!!!! Rakousko je na  modro! Totální modrý výprask! Nevídané!  Rakouští svobodní si  svou barvu zvolili  nepochybně  dobře. tedy z kuchařského hlediska.  My, co rádi jíme, víme, že  když je něco v kuchyni na modro, tak to není natřené modrou barvou, nýbrž, že  jde o pokrm připravený tzv. dušením.  A FPÖ a její příznivci tentokrát zbytek peletonu vydusili jak se patří!

A celková  procenta  jednotlivých kandidátů?

rak1Opravdu škoda, že nemám ta  procenta  z předvolebních průzkumů!! S gustem bych je  sem nyní pověsil. vedle  skutečných výsledků.

Protože  kandidát  nacionalistických a  zásadně protiimigrantsky  laděných Svobodných – Hofer  dostal přibližně  2x  tolik, než mu předvídaly  průzkumy!

Na jeho hlavní slogany  typu

islám nepatří do rakouska

-už žádné migranty

-postavím kolem celých Rakouských hranic  plot

zcela  evidentně voliči slyšeli!

Jenže  kdo nechtěl slyšet a neslyšel, byly – jako vždycky  elity. Politické, novinářské, intelektuální – tak jak to známe od  nás.  A  ignorovali nespokojenost obyčejného občana. Přesně tak, jak  to předvádí u nás  Halíkové, Kocábové, Bursíci a  ostatní samozvaní  určovatelé toho jediného správného postoje  a jejich političtí a novinářští souputníci!

 Nemám z toho žádnou radost,  naprosto na tyhle, co obyčejného Jozefa  denně  mistrují a poučují o  tom , co by si měl myslet, nedělám dlouhý nos. Ačkoli  by  si to rozhodně  zasloužili! Ten rakouský výsledek mne  štve  a to hned  ze  dvou důvodů:

1- x krát už jsem na Kose psal, že  nacionalistům a nedělejme  si v Čechách nebo na Slovensku žádné iluze,  o rakouských Svobodných a  jejich vztahu k našim zemím, je potřeba  vzít  agendu. Nikoli  věčně  moralizováním šikanovat  normálního občana, který prostě  vidí, jak je politika  těch nahoře  stále více odtržená od reality  a postrádá jakékoli zrnko zdravého rozumu!  A  že ničeho  z  toho se  evidentně  nelze  dočkat  ani od bruselské vrchnosti ani od Merkelové, což jsou momentálně rozhodující hráč, jimž  se musí všichni ostatní přizpůsobit.  takže  Rakousko je nyní nebezpečně modré

2- zaráží mne  ten gap mezi průzkumy  a konečnými výsledky! A  štve mne. Nepochybně bude mnoho kosířů názoru, že  se jedná o záměrnou předvolební manipulaci, kdy měly  být  její pomocí sraženy  vyhlídky  právě  kandidáta Svobodných – Hofera. Dovolím si tuto variantu prohlásit za naprosto nelogickou. Protože  právě  těsný boj o druhé místo  přisuzovaný  Hoferovi průzkumy, by  jako manipulace fungoval totálně kontraproduktivně! Jen by mobilizoval jeho příznivce, aby  ho do druhého kola  protlačili stůj co stůj. Mám tedy jiné a podle mne / jak jinak 🙂 / lepší  vysvětlení – když jsem psal o zemských volbách v Německu, odhadl jsem správně, že  výsledek  antimigrantské a nacionalistické AfD     bude  daleko lepší než udávají odhady, protože lidé se prostě   nechtějí k preferencím téhle protestní strany  přiznat!  A nejspíš  to samé zafungovalo i v Rakousích!!! Kdy  řada  respondentů prostě  radši uvedla  jiného kandidáta, než  aby musel a jmenovat  Hofera!!! Nejmenovali , ale volili!

Oba tyhle  závěry shledávám za  naprostý debakl pro současné elity!  V prvém případě  nejsou  schopné reflektovat  série  svých  fatálních chyb, v případě druhém jsme  došli tak daleko, že  občané se bojí  – v demokracii  prosím !!! – nikdo nepochybuje, že současné Rakousko i Německo představují technicko politicky  vrchol demokratického systému, otevřeně  vyjádřit  svoje preference!!!

Není takhle náhodou čas, aby  si to vedle  rakouského kancléře  Faymanna uvědomili hlavně  Juncker, Tusk, ale především Obama  a Angela  Merkel?!! Nemluvě  o nafoukané a  nabubřelé pražské  kavárně?!

Já bych osobně  řekl, že  už před dvěma třemi  roky bylo pozdě!  Že je  asi tam tři hodiny po pomyslné dvanácté a je naprosto akutně  třeba  skončit  s  demencí politkorektnosti, falešnou humanitou, řešením zástupných problémů typu  různě  procentní menšiny, gender, inkluze  a podobné  zoufalosti. A místo toho nastolit a hlavně  řešit zásadní agendy typu pracovní trh, ochrana  obyčejného občana  a zajištění jeho práv, ochrana  státu a hranic,  zastavit rozevírání  ekonomických nůžek ve společnosti , atd.atd.  protože  je evidentní, že  občan a  to nejen v  evropských státech, je  stále  více nespokojen  a elitám už dávno nevěří. Viz Trump, Sanders, Wilder a nyní Hofer!

Dnes a zítra budeme zavalováni bláboly, které nám budou vysvětlovat, že

-rakouští náckové zmátli obyvatelstvo

-že  v tom má určitě  prsty Kreml

-že….

-že

Takže, abych doložil, že  půjde OPĚT jen o naprosto jalové kecy  dám sem další grafiku:

rak2JPG

Zdroj

je  zřejmé odkud  se vzaly  hlasy pro Hofera  a Svobodné. A  stejně  tak je  jasné, proč nezávislá a bez větší podpory  bojující  právnička  Irmgard  Grissová  do poslední chvíle  bojovala o postup do květnového finále!!! Oba  prostě reprezentovali nespokojené  Rakušany.  Obyčejného Seppa Brauna!  Který prostě  už má  dost těch libových panáků!

Evropští elitáři si nevzali naprosto žádné poučení  z voleb v Řecku. Stejně tak ignorovali výsledky ze Španělska,  voleb ve Vídni, následně  ve  Švýcarsku, v Polsku, ve třech spolkových zemích Německa, zasklili i holandské NE v  referendu a  první kolo francouzských regionálních  voleb. Vždycky  to nějak prolhaly. Nejčastějí  lží  o temných rejdech Kremlu. Prostě  to nechali vyhnít a  sami pro sebe  vymysleli  přijatelnou lež o tom, že zase  zvítězili…

Nebudu vám pokládat otázku, zda konečně,  po tom totálním podušení  Rakouska  na modro prohlédnou a něco změní.  Bylo by  to zbytečné. Obama přece  včera v Hannoveru pochválil Merkelovou  za  její statečnou migrační politiku! Vše je tedy  v pořádku, brambory jsou na  řádku, jak říkávala moje babička!

Nic není potřeba měnit! Furt se práší za kočárem!  Nyní je potřeba  mobilizovat  zase  staré dobré hlásné trouby. A  v  květnu, v  druhém kole  vytvořením jednotné – samozřejmě  antifašistické a  antináckovské fronty  zachránit  v Rakousku demokracii. Ostatně – už se na  tom pracuje. Poražené tradiční / a  samozřejmě  demokratické/ partaje  už oznámily, že  v druhém kole  jednoznačně  a jednohlasně podpoří  exzeleného Alexandera van der Bellena. A  to včetně  konzervativních lidovců,  kteří mu, jako levičákovi nemohli přijít na jméno!

Zkrátka – stejná  story  jako ve Francii a s  Marií Le Pen.

Momentálně si netroufnu odhadnout, jak to za  měsíc  v podalpské republice dopadne. Ale  všechno, podle mého názoru, rozhodnou voliči  Irmgard  Grissové.  Součet  hlasů  získaných ostatními kandidáty  bez ní  na porážku Hofera  prostě nestačí. A  když uvážím, že  její elektorát je  téměř  z 50%  tvořen vnitřními nespokojenci… A  navíc  si myslím, že  i podstatná část  voličů lidovců bude mít blíž  k programu kandidáta  Svobodných   než  než Zelených a  metrointoušů. Což  dosvědčuje  i fakt, že  jediné místo, kde Hofer nevyhrál byla  panská a  elitářská Vídeň. Jo bude to v  květnu prima kino z Rakouska. Už se těším. Stejně  jako na bláboly  českého a evropského mainstreamu.

A  schválně  – s gustem se mrknu, co na  tohle  téma přinesou ti, co se tak starali o televizní stížnost Kosy – Echo24.cz, Hlídací. org, Svobodné forum a  Jakub Janda!

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.