Stížnost na Českou televizi, Kosa, vlk versus arogantní nabobové,ostražití hlásiči a blábolisté IV. Dnes o spolku Evropské hodnoty a Jakubu Jandovi


Dnešním dílem hodlám účtování s  těmi, co se o Kosu  a připravovanou stížnost na ČT ohledně jejího pseudozpravodajství o ukrajinské občanské válce  měli potřebu jakkoli otřít, skončit.

Proč  až dnes  si  beru  do práce  Jakuba  Jandu a  jím zastupovaný spolek Evropské hodnoty? Normálně bych řekl – nejlepší nakonec. Ale  v případě tohohle  panáčka  je  slovo nejlepší naprosto nemístné.

Nepochybně si vzpomenete, že jsem začal Echem24 za ním následoval Hlídací. org  a včerejší díl by věnován tzv. Svobodnému foru. A jistě  jste zaznamenali, že  zatímco Echo bylo ještě  jakž  takž  v mezích ve svém vyjádření, ty  další díly  byly  o  stupňované útočné a  agresivní  drzosti vůči stížnosti a těm, co s  ní mají nějak co do činění. Králem zatím byl jednoznačně  radní Šarapatka.  Možná, že  celkovým kingem i zůstane, protože  jeho výlev  o těch, co si dovolí stěžovat na  ČT,  jako kremelských pohůncích, je opravdu těžko překonatelný a  osobně ani zdaleka  účet s  touhle osobou po  tomto nehorázném  výroku nepovažuji za uzavřený. Ale  to je věc budoucnosti.  Za nejstupidnější ovšem z celé kampaně  proti PP  a Kose mi osobně přišel následující  blábol Jakuba  Jandy, který pronesl evidentně jako zástupce  tak zvaného  think tanku /má ty svatá prostoto!!!!/ Evropské hodnoty. Nehodlám vás  o tenhle  výron  genia  připravit:

JandaHlupství  tohoto textíku doslova  tryská gejzírem! Nebudu opakovat argumenty, které byly použity v minulých dílech, jen komentovat  Jandovy zásadní pomatenosti:

NEBYL vytvořen žádný materiál PROTI České televizi! Byl vytvořen materiál o KONKRÉTNÍCH hrubých informačních prohřešcích a manipulacích ohledně zpravodajství, které poskytuje  Česká  televize

-na tomto materiálu  nepracovalo dlouhou dobu mnoho lidí, ale  převážně JEDEN jediný člověk. Něco přes rok. Viz linky na příslušné články  Kosy v minulých dílech. A  to ve svém volném čase  a zadarmo. Chápu ovšem, že  někoho, jako je současný student Bc. JAKUB  JANDA,  překvapuje, že  někdo může  v určitém čase odvádět takové penzum práce, na které on třeba   nikdy  v životě nedosáhne. Nejsem  tím zaskočen, ne potom, co jsem od někoho z jeho okolí  o dost zajímavém způsobu zpracovávání studijních výstupů Jakubem Jandou. Ale určitě  to byly  jen pomluvy.

-stížnost NENÍ dělána MANIPULATIVNĚ, s rozmazáváním pravdy, dezinformacemi a  NEUVEDENÍM explicitních zdrojů, nýbrž právě naopak – vše je tvrdě vyzdrojováno a dohledatelné. Blábol o manipulativních technikách si odpustím komentovat.

-už se dopředu těším na  to, co odhalí onen Kremlin Watch!!! Předpokládám, že  to bude na úrovni blábolu, který Jakub Janda  publikoval  na České pozici dne 22.8.2015 pod názvem  Lži a mýty  ruské propagandy

Ke  své hanbě  musím přiznat, že  jsem se dosud ke  kritickému pohledu na tenhle  veleblaf, který chci už 3/4 roku čtenářům Kosy v detailu předložit,  nedostal. Je  v celé hoře toho, co mám v zásobníku, ale nejsem schopen zrealizovat. Ale onen Kremlin Watch by mne k tomu mohl vybudit. A jestli se k tomu dostanu, sděluji Jakubu Jandovi, že  si to opravdu užiji. Na Kose jsem totiž  totiž vytvořil velmi obsáhlou a reprezentativní faktografii o ukrajinském konfliktu, jeho příčinách, průběhu, souvislostech. Asi nejobsáhlejší a nejreprezentativnější  v ČR. Vřele  Jakubu Jandovi a kumpánům doporučuji prostudovat tento fundus. Je  z 95%  tvořen  naprosto renomovanými západními zdroji. Figurují tam persony  typu bývalých amerických a britských velvyslanců v Moskvě, šéfa  MI6, šéfa francouzské vojenské rozvědky, vydavatele Handelsblattu, exministra  zahraničí USA Bakera, atd. atd. Vždy  s uvedením originálního zdroje  a tedy dostupné v originálním rozměru…. Jak asi ony  Lži  a mýty  ruské propagandy  dopadnou, pokud  se jim budu  opravdu věnovat,  si může  Janda získat určitou představu zde

Učtování se zlodějem času Josefem Pazderkou z České televize.

kde jsem  před časem  rozebral detailně jeden zpravodajský výstup Pepy  Pazderky, který je  spoluautorem  toho blafu o ruských  lžích a mýtech.

-dále  si dovolím Jakubu Jandovi doporučit, aby  si někde obstaral alespoň miniaturní výkladový  slovník. A  tam nalistoval termín stížnost a následně  hledal význam slova  kampaň. A pokud  dojde  k názoru, že  ta  slova znamenají  totéž, jak píše  v tom svém výronu duševna, velmi přátelsky mu doporučuji, aby  požádal někoho, komu  důvěřuje, aby  mu je zkusil vysvětlit. Stížnost Jakube Jando je  právo! Právo každého občana a je  dáno ze zákona. Což tedy  kampaň není ani nějakou podivnou  shodou okolností.

-s  čím naopak naprosto a bez výjimky  souhlasím, je konstatování, že  veřejnoprávní media  si musíme  chránit. Před hlupáky, demagogy, slouhy,  kteří posluhují  cizím mocnostem.  Ovšem spojovat  tuhle konkrétní televizní stížnost a potažmo Kosu se  současným prezidentem  nebo  dokonce  lidmi z  jeho okolí jako je hradní mluvčáček nebo Mynář?! Tak  to je o novém astronomickém úkazu – zatmění mozku!

-moc  pěkná je ta  větička  Útok na ně je přesně jak podle kremelské příručky – zničte důvěru k institucím, zničte důvěru v tom, že vůbec existují fakta a pravda. Vytvořte dojem, že vám establishment lže. Pak přijde čas východních barbarů, kteří neuznávají pravidla, ale sílu. Tak ta se  fakt povedla. Zejména  ve světle  nedělních  voleb v Rakousku!!! To je jistě  také v  režii Kremlu! Protože  ty reflektovali ztrátu důvěry  Rakušanů k institucím a  důvěru v jimi předkládaná fakta  a pravdy!Může ovšem   být, že  Kreml nějakou příručku takového obsahu vydal a Janda ji má k dispozici. Já nikoli a nikdy  ji neměl. Jedno ovšem vím zcela  bezpečně – nikdo nedokáže důvěryhodnost kohokoli  zničit  tak dokonale  jako sám  ten dotyčný, pokud  neustále produkuje  pochybnou kvalitu. A  Česká televize, jak jsem dokázal tabulkami statistického průzkumu o ztrátě  důvěry publika  v ČT, díky  Pepovi Pazderkovi  a  podobným ji ničila dlouhodobě a vytrvale   ve  velkém. Nikoli Kreml, ale  ČT sama. To je  to, oč tu běží  a proto vznikla ona  stížnost! Aby došlo k nápravě.

-a ještě  jednou musím s Jandou souhlasit- ano, Kosa a její autoři opravdu nejsou žádný AE News nebo Protiproud! Na  tuhle  úroveň Kose opravdu nikdy nedovolím spadnout. Nicméně  – tohle – tedy  stížnost a její podání  je sice PRVNÍ, ale zároveň i poslední krok.  Mohu Jakuba  Jandu ujistit, že  nebude organizován  žádný průvod  na Kavky, který by snad  skončil  III. pražskou defenestrací nebo jinou podobnou akcí, jakkoli  to asi některým čtenářům Kosy přijde líto. Na  druhou stranu – naprosto nechápu, kde se  u Jandy bere  takový despekt k Protiproudu, který vydává bývalá pravá ruka  Václava  Klause v době  jeho prezidentování – Petr Hájek. Protože  se Janda doložitelně velmi ucházel  právě  zde o zaměstnání. Ještě  se k tomuto vrátím.

Ani zdaleka  nejsem v  tuto chvíli s Jakubem Jandou a spolkem Evropské hodnoty  hotov. Se zájmem jsem projel webovky  EH. Zajímalo mne totiž, co to jsou ony  evropské hodnoty, které ten spolek má v názvu… Abych nemohl být  nařčen  z účelového vytrhávání z kontextu, dovolí si sem dát  screenshot z jejich poslední výroční zprávy – za rok 2014, která je k dispozici, kde to sami popisují:

Janda1

Co že  to tam mají maj jako jednotlivé evropské hodnoty?

Janda2JPGBravo Jando, bravo!

Ano svobodu potřebujeme! bez debat a pokud možno bez zbytečných státních zásahů! Patří do této svobody  vyjádření obyčejného nesouhlasu  zákonným způsobem?

Janda4Správně  Jando – nemůže  být svobody  bez odpovědnosti!!! A  to takové, aby jedinec  nečinil druhým to, co nechce, aby  bylo činěno jiným!!!

Janda5

A důstojného člověka  si představujete  jako vzpřímeného, sebevědomého, při kontaktu s e státními institucemi a dokonce i má být i občansky a politicky  aktivní…

Janda6Tedy má jít o aktivní občanství!

Hleďme, hleďme! Slova, co by měla  být tesána do kamene. Jenže, jak říká klasik – slova, slova  a zase jen slova! Ten klasik se narodil právě  před  400 roky Jando. A  už tehdy takové jako vy,  dokonale  znal.  My tady v Čechách máme  jiného, který to kdysi definoval takto – kéž by jim Pan Bůh slov a z huby do oudů vraziti ráčil!  I ten měl bohaté zkušenosti s Jandy  tehdejší doby – co mají mluvidla plná vzletných frází, ale skutek  dokonale utek!

Zdá se, že  svoboda /nejen/ ve vašem podání  je přísně  výběrovou záležitostí. Podobně  je to také s občanskou aktivitou a tím sebevědomím, vzpřímených člověkem. A tím,  kdo bude třídit ty  vhodně  a nevhodně  svobodné a  ty správně  a nesprávně  vzpřímené máte  být, dle  svého vlastního názoru – jedině  vy! Zajímalo by mne, na základě čeho si tohle právo ukazovat prstem ve  smyslu  tauglich- untauglich – ursurpujete!   Máte zjevně  ambici být  jakýmsi, zlopověstným lékařem,  kterým kdysi tohle  dělal skutečně  dokonale…

Chci vás  vrátit z hrušky  domů – nemáte  k něčemu takovému sebemenší mandát. Tedy kromě  svého hypertrofovaného sebevědomí a drzosti.

Nicméně  – ani tentokrát nejsem nijak  zaskočen. Znám takové jako vy. V roce 53 přijeli s náklaďákem k nám domů a šupem tátu, mámu i mne   odvezli do napůl rozbořené chalupy  kamsi  k Podbořanům. Následně  jsem se  s týmiž  srazil řádově  o 20 let později , když  se  aktivně, jako členové fakultního výboru SSM dožadovali mého exemplárního potrestání. Dovolil jsem si  jistou neuctivou poznámku k jejich svazáckému konání.  Bylo to tehdy jen o fous. Ale nejde o mne. Jde  o takové, jako jste  vy! Dějiny  lidstva  se jimi jen hemží.  Vy  vyhrožujete  jakýmsi Kremlin Watch. Oni  kdysi třeba  Kladivem na  čarodějnice. Je to stejný případ. Jiní měli  třeba  Rudé knížky  s citáty předsedy Maa a  ti další Poučení z krizového vývoje.  Na  tom manuálu  nezáleží. Důležitý je Modus operandi. A ten se rozhodně nemění a zůstává stále  stejný!

A  proč  že nejsem překvapen? Musím se vrátit k tomu okamžiku, kdy jste  se pokoušel vetřít  do přízně  Klausova  tajemníka  Jakla a   ucházel se  o místo, na které vůbec nebylo vypisováno výběrové řízení, což jste v dopise Jakloví vysvětlil takto:

„Věřím však, že můj neotřelý profil a kreativní proaktivita by Vás mohla přesvědčit, abyste mi dal šanci na osobním pohovoru.“

Předpokládám, že  tuhle informaci nepopřete!

Jakl vám evidentně  šanci nedal. Ale vy  jste  svůj NEOTŘELÝ profil a KREATIVNÍ PROAKTIVITU prokázal dokonale! Svědčí o tom, totální kotrmelec, který  jste následně  bleskově  provedl a  od  antievropského  Klause  si to namířil rovnou  k Evropským hodnotám!!! Ke  komu to bude příště?  To svědčí o vzácně  funkční páteři, bez debat! Každý takovou rozhodně  nemá. A  to vás  má legitimovat k tomu, abyste vynášel soudy o jiných? Zřejmě  ano. Zajímalo by  mne ovšem také, jak s takovou páteří může  vzniknout ten váš  VZPŘIMENY ČLOVĚK.  Sebevědomý  ano, k zduření ega není páteř  zapotřebí.

Promiňte,  ale  ve VAŠÍ demokracii  já žít rozhodně  nechci. Pro vás  jsem untauglich.  A vy pro mne. Troufnu si  definovat  rozdíl mezi námi. Já jsem se prokazatelně  celý život  živil vlastní prací, kdy jsem NEBYL napojen na  veřejné rozpočty. Vás  to , možná, teprve  čeká. Možná….

Ale je na  čase  vrátit  zase aspoň  trochu k České televizi a inkriminované stížnosti. Proč byla sestavena, proč bude podána,  se dočtete  v minulých dílech.Snad je to tam vysvětleno dostatečně i  pro někoho, jako jste  vy.

Ale pro jistotu  vám zkusím na pár  příkladech vysvětlit, co je na  „zpravodajství, konkrétně o Ukrajině“, na  současné České TV špatně a  co , nejen mně  a PP vadí. Nebojte, dám jen opravdu pár  flagrantních příkladů.

Například jako koncesionáře  ČT

-mne  hrubě  uráží, je  li do studia  ČT 24 zván  jako expert někdo jako vy, kdo zřejmě  ještě  ani neukončil  magisterská univerzitní studia  a je ignorována například neodiskutovatelná kapacita  typu Petra Robejška

-vadí mi, kdy je jako expert na bezpečnost  pozván takový Votápek a  ignorován Jan Schneider

-jsem totálně  znepokojen, když  expertní stanoviska  k Ukrajině , jako futrál všech znalostí vykládá někdo, kdo je  v Cibulkových seznamech veden pod krycím jménem Plavec a totálně ignorován člověk s nezpochybnitelným morálním kreditem  a dokonalou orientací v materii jako je Jan Petránek

A tak bych mohl pokračovat do nekonečna. A přesně o těhle věcech je oněch  skoro  500 stránek stížnosti, kterou zpracoval PP.

A  ještě  drobnost.  Když už  jsem byl na  stránkách  tak zvaných Evropských hodnot a  projížděl poslední zveřejněnou výročku, zaujala mne  i  její finanční část. Berte  to jako profesní deformaci. Od  převratu jsem se tím živil. tedy nikoli snaha  fízlovat. To přenechávám jiným. A bylo to pro mne zajímavé čtení.

Takže  nejdříve  si dáme  z té výroční zprávy  příjmovou  část vašeho spolku:

Janda7 Janda8Když  to od  oka sečtu, tak jste  řádově  z nějakých 55% přímo napojeni na rozpočet  EU.  Vlastním úsilím  jste  byli , v roce  2014 schopni  získat 1,1% procenta  svého rozpočtu!!!

Gratuluji! Skvělý výsledek!

Mimochodem, Jakube Jando, kdyby  v ČR platil stejný zákon jako mají Spojené státy již od 1938, který se nazývá  Foreign Agents Registration Act (FARA), při téhle  struktuře příjmů byste musel vy i Evropské hodnoty povinně  uvádět, že  jsou cizími agenty… To jen tak na okraj.

 Ale  to není ani náhodou všechno. Zaujal mne váš  hlavní donátor – Liga  lidských práv! Takže  jsem se trochu podíval i na jejich výroční zprávu z roku 2014. vedle  toho, že jsem zjistil, že jde, jak by konstatoval klasik o jakousi dobročinnou organizaci panen a dívek, ne  zaujala  i jejich finanční část.  Dám sem z ní grafiky:

Janda10

Zdroj:http://llp.cz/wp-content/uploads/vyrocni_zprava_2014.pdf

Ty holčiny  se fakt umí otáčet a shánět dotace! Jen co je pravda. Ale  v části popisující jejich vydání, nevidím nic, co by ukazovalo, že  jsou vašimi největšími sponzory!!! Že kryjí váš  rozpočet z celých 28%… A  na Evropské hodnoty vynakládají  asi 8%  všech svých nákladů…

Tedy pokud  dary  pro EH nevedou náhodou v kolonce  Mzdy, dohody o provedení práce nebo na pozici Odborné služby: finanční, překlady, PR , tlumočení. Žádná jiná kapitola  jejich vydání není dost velká nebo logická, aby  v ní bylo zahrnuto financování vašeho ehm… tanku. Dost  dobře nechápu, že takovouhle  výroční zprávu mohl auditor pustit. Ale může  být, že  tomu už nerozumím. Že jsem už ztratil kontakt  s realitou. Pokud  ovšem jste  v  té kategorii mzdy, dohody o provedení práce  atd. pak bych si dovolil poradit, abyste  to příště  uvedli mezi vlastními zdroji. Jednak by to tam patřilo  a hlavně  30% získaných vlastním úsilím vypadá poněkud  jinak než těch trapných 1,1%.. Ale  pokud  říkáte, že  to není moje starost, pak máte  nesporně pravdu – není.

Mou starostí ovšem bylo srovnat  návštěvnost Kosy  a webu Evropských hodnot.  měla  by být v rozdílu nejméně dvou řádů. ve váš  prospěch. Když máte  rozpočet 2,5 mega a spoustu spolupracovníků. Zatímco Kosa má  rozpočet NULA a  celou administraci a správu obstarává jediná osoba  důchodového věku.

Nemám  přístup k vašim datům. S výjimkou toho, co mi poskytuje  měření Similar. Rád  bych dal screenshoty  na podporu toho, co budu dále tvrdit, ale  bohužel to nefunguje. Similar  se ztratí, jak mile  se pokusím o snímek obrazovky. Takže  zkuste  vzít moje následující  tvrzení jako fakt.

Web Evropských hodnot je , podle Similaru 15 124. nejnavštěvovanějším webem českého internetu s hodnotou návštěvnosti 15 000. Kosa, s nulovým rozpočtem je  1933. nejčastěji navštěvovaným webem  v českém internetovém prostředí  a  s hodnotou návštěvnosti 200 000.

Za koho mluvíte?  Koho zajímáte? Koho reprezentujete? Kdo se  s vašimi názory  ztotožňuje?  Myslíte, že  vás vůbec někdo bere  vážně?

Odpovědi nečekám.

A  na závěr , speciálně  pro Jakuba  Jandu ještě  jeden  vtípek, kteří kosíři už znají. On ale  nejspíš ne. A  určitě  ho, jako zástupce  evropských hodnot  ocení:

Kreslený vtip: Špatná zpráva je, že jste při teroristickém útoku přišel o nohy. Ale ta dobrá je, že Evropa nepřišla o své hodnoty. Autor: Marek Simon

převzato : z Kurzy.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.