Ještě jednou Echo24.cz a stížnost na Českou televizi.


Echo24.cz je momentálně jediný / o kom vím/  z velkých informačních portálů, který reagoval na  oznámení Kosy, že   stížnost týkající se  zpravodajských výstupů  České televize  ohledně ukrajinské krize  o níž  Kosa průběžně informovala  a to od  jejích začátku, byla  podána.

V následujícím článku

Kdo podal 500stránkovou stížnost na ČT: muž z Hradce

se  Echo24

zásadně  zajímá jen o jednu jedinou věc, vlastně  dvě – kdo oficiálně  stížnost podal a kdo jako stojí za  ní a kdo ji zpracovával. Zkouším si představit, že pánové a  dámy z Echa24.cz se  stejnou logikou jdou kupovat  nejspíš  i auto  nebo ledničku. Přijdou do příslušného obchodu, vyberou si model a značku auta  nebo příslušný typ  ledničky   a  začnou se zajímat  o to, kdo auto /ledničku navrhl a  kdo je montoval na lince…  Nebo je  to jinak? Bude  je spíš  u toho auta/ledničky  interesovat spíše jízdní vlastnosti, spotřeba, vybavení , komfort při obsluze, prostě  užitné vlastnosti, kvůli kterým se o koupi zajímají?

Jsem amatér  a rozhodně si netroufám zkušeným a verzírovaným ehm žurnalistům radit,  ale  já bych se  u auta, lednice i u té stížnosti o obsah. Tedy zejména.

Hlavně po tom, co bych například  na Parlamentních listech ve stejném čase, kdy oni mudrují o tom, že  by  za  stížností přece  jen stál takový Štěpán Kotrba nebo Ivan David. Jakkoli  si  mohli tehle  týden, ve  čtyřech dílech, z nichž ten první byl věnován právě  Echu24.cz přečíst a v nalinkovaných  odkazech ověřit, že  oba zmínění pánové  s tou stížností nemají vůbec nic  společného. A s Kosou, na rozdíl od  PP – tedy Petra Pražáka, také NE. A nikdy mít nebudou, následující  článek, který lépe  než co jiného dokumentuje, jak hluboce poklesla  v očích  televizních koncesionářů důvěra  v informace redakce  zpravodajství Ť – viz citát  z onoho článku:

Zprávy FTV Prima se staly nejdůvěryhodnějším zdrojem informací o uprchlické krizi mezi českými televizními stanicemi. Ukázal to unikátní, v Česku doposud neměřený průzkum zabývající se zájmem Čechů o migrační krizi a zdroje informací, z nichž čerpají. Ten provedla agentura Phoenix research on-line ve dnech 15. až 22. dubna 2016 online dotazováním. Nejpravdivější informace o uprchlické krizi mezi českými televizními stanicemi podle 32 % dotázaných, z celkového počtu 1088 respondentů, nabízí hlavní zpravodajská relace FTV Prima (TV Nova 26 %, ČT 19 %).

Osobně  konstatuji, že  kdybych byl šéfem  Zpravodajství  na Kavkách, místo pana  Šámala, asi bych právě  uvažoval o podání rezignace. Nejpozději k 1. květnu.  A to na  férovku konstatuji, že na  rozdíl například od /dez/informační kampaně ohledně Ukrajiny  nebo Řecka, či Sýrie a velké většiny podobných velkých akcí ve  světě, podle mne  ČT ohledně  migrační krize nebývale  obstála!  Po sluníčkářeském začátku, k mému velkému překvapení, velmi brzo pochopila,  že tentokrát, nechce  li  se totálně   blamovat, musí  i přes mínění  radního Janouškovce, že  jako je  vázána  závazkem a mantinely jakési evropské humanity  a richtlinií  Evropské unie, preferovat  selský rozum a elementární logiku. Tedy pokud  se nechce absolutně  zesměšnit.

Jenže  zpravodajství Primy  má téměř dvojnásobnou důvěryhodnost a  a  dokonce i taková NOVA  je  chápána  jako důvěryhodnější s náskokem skoro 50%….. Právě ohledně referování o migrantech!

Jak jsem napsal – být  Šámalem a spol.  tohle  by pro mne  knock out. Nejde mi o jejich hlavy – jde  mi, stejně  jako PP o to, aby  ČT konečně  byla  tím, čím být má- spolehlivým  informačním zdrojem a  nikoli  propagandisticko demagogickou hlásnou troubou!

Pokud  nyní  psavce a psavkyně  z Echa24.cz  Hlídacího. orgu  nebo Svovobodného fora  automaticky napadá,   něco ve  smyslu – jo  podle  tebe  bude  ČT  v pořádku, až  bude papouškovat  Rossia Today  a Sputnik, jsou samozřejmě  na hlubokém omylu.

Dovolím si sem, speciálně pro ně – protože  kosíři už to notoricky , díky  častému opakování dávno a  dávno znají, přetisknout  dva  základní zákony  Kosy, na kterých stojí a funguje a  to včetně  komentáře pro bližší pochopení:

1- zákon autorský

měřit všem stejným metrem. Tedy jak těm, kterým  fandím, protože každý z nás  má nějaké preference, tak těm, které nemám rád.

Tenhle přístup považuji za alfu a omegu každého autorského článku a pohledu.  Bez něj by Kosa byla jen propagandistickým plátkem.

Což nehodlám připustit. To rád přenechám jiným. Třeba  těm, co si sami sobě namlouvají, že dělají tu echt nezávislou žurnalistiku /na Babišovi/.

2- zákon čtenářský

Dobrým autorem není automaticky ten, s jehož názory souhlasím nebo mohu souhlasit!

Budu rád, když si tuto zásadu osvojí co nejvíce čtenářů. A  bude je prakticky aplikovat. Zejména tak, že se bude zamýšlet nad argumenty  těch, s nimiž jsou v rozporu názorově. Jsem si jistý, že  tím získají daleko více, než pokud se uzavřou na své názorové pozici a budou na ní slepě trvat. Už proto, že  zkoumání argumentů protistrany automaticky neznamená převzetí jejího názoru.

Jestliže  toto striktně pužívám na soukromém blogu a  chci, aby  stejné hodnoty  brali za  své jak autoři Kosy, tak její čtenáři /ačkoli ti první nedostávají  žádnou remuneraci za  svou práci a  ti druzí  za  to nic  nikomu neplatí/, tím spíše  očekávám, že  podle  stejného schematu pracuje  zpravodajství veřejnoprávního mediálního kolosu jako ČT. Zejména  tehdy, když  veřejnoprávní elektronické sdělovací prostředky nemají v ČR  žádnou alternativu.  Tím rozhodně  zpravodajství Primy nebo Novy  není ani omylem. I přes to, co říká průzkum  Phoenixu!!!  Tragedií ovšem je, že  to  divák cítí úplně jinak!!!

Jistě,  existuje  zde námitka,  že Prima  svou reputaci daleko nejspolehlivějšího zdroje  o migrantech vybudovalo  na  oné, dnes už notoricky  známé reportáži  z Okrouhlíku, o  tom, že  tzv. iráčtí křestané, utíkající údajně před hrůzami války, byli hrubě nespokojeni   s byty, které jim nabídlo město Jihlava  a nazvali je  přemalovanými maštalemi pro dobytek.

Tohle byla pochopitelně  pro Primu haupttrefa! A  sklidila  i jackpot –  tedy  to, že  ČT  dala, patrně  z důvodu kyselých  konkurenčních hroznů,  mimořádně velký prostor  těm, kteří autenticitu  té primácké reportáže  popírali,  skandalizovali, či v nejlepším případě – bagatelizovali. Aby  se nakonec  ukázalo,  že  ti, co nemínili bydlet  v těch jihlavských „stáních pro  dobytek“,  chtěli  vlastně a jedině  do Německa. Kam se také, jak známo, přesunuli, čímž  byl celý, dobře míněný  charitativní a lidsky  skvělý projekt  Generace 21 torpedován. A Generace 21, ale  i ČT v dané  kauze  byli prostě  za Škrholy…..

Zajímalo  by mne, jak by  dopadla hypotetická situace, kdy  by se ke  stejné reportáži, tedy  k rozhovoru o jihlavských bytech s hlavou klanu Batta,  byla místo Primy  dostala jako první Česká televize. Byla  by takovou reportáž  ČT odvysílala  a pokud  ano, tak v hlavní zpravodajské  relaci dne? Nebo by  to, v  lepším případě zavřela  do trezoru v  tom horším, který je  ovšem mým favoritem, promptně  smázla  a  instruovala  příslušný  štáb, že  takhle, tak takhle   soudruzi a soudružky   už nikdy ne!!!- pardon dámy a pánové!  Xenofobii  podporovat nebudeme!

Kdyby  to šlo reálně  ověřit, jak by  to v ČT  opravdu dopadlo, vsadil bych opravdu vysoký peníz  na svůj odhad. A  velmi bych čekal na někoho, kdo si vsadí proti mně.

A doložím snadno konkrétně, oč  bych tu svou sázku opřel – posloužím  flagrantním příkladem erupce  zpravodajské hlouposti  z včerejších Událostí – aby  bylo snad i Echu24.cz  a podobným  trochu jasno, co může  mít obyčejný , kriticky  myslící  člověk proti redakci zpravodajství z Kavčích hor a  jejím výtvorům konkrétně!

Součástí  hlavních večerních zpráv ČT  byl i příspěvek o Venezuele.  Faktická   situace je taková,  že  díky  neobyčejně  masivnímu působení jevu El Nino panuje  v zemi  obrovské sucho historického rozměru. Takže  země má k ekonomickým obtížím, způsobeným pádem cen ropy, další, stejně fatální problém – naprostý nedostatek elektřiny!!! Důvod  je jednoduchý- 75%  její výroby obstarává  jedna jediná hydroelektrárna  na  řece  Orinoko. Která vždycky  spolehlivě  kryla  spotřebu. My  se ovšem od  jakési Katariny  Sedláčkové dozvídáme,  že   – hahaha, dementní komunsitický prezident zakazuje  fénování vlasů a  provoz klimatizací, hahaha, no je  to přece komouš,co neumí hospodařit  a  vůbec – za pár  dní přestane  vyrábět i největší pivovar  v zemi, protože  vláda nechce uvolnit  peníze na nákup suroviny  a vše je korunováno  geniální informací, že  hotely doporučují  turistům , kteří se chtějí ubytovat, aby  si s sebou přivezly  i toaletní papír.

Nejsem  žádný  fanda současného venezuelského prezidenta  a jeho způsob  nazírání na  ekonomiku bude asi docela  tristní.    Jenže  Katarina  Sedláčková  se mi v HLAVNICH zprávách veřejnoprávní televize  snaží  vnutit  představu,  že  kdyby jako  ve Venezuele  nevládl jakýsi  komunista  jménem  Maduro, tak by   zřejmě  kolaps  v dodávkách elektřiny  vůbec nenastal, protože  pravděpodobně  by  asi historicky nejhorší sucho v dějinách země  nenastalo!!! Že jako prezident  té správné politické  orientace  hravě  zmáknul El Nino.  Žádné jiné sdělení  totiž ten příspěvek nenabízí.  Tedy vedle  nepřímého konstatování, že  Venezuela  je  v nesmírných hospodářských problémech, protože  je postaveno  na petrodolarech a  ty  jaksi dnes, v období  naprosto minimálních cen za černé zlato, prostě  nejsou.

Chci Katarínu Sedláčkovou ujistit,  že moje generace z vlastní zkušenosti ví, že  větru a dešti nikdo neporučí.  Na  rozdíl od komoditním a  jiným trhům. Kterým, pokud  je někdo dost velký a silný se poručit  dá. Jak se  to stalo u trhů s  energetickými uhlovodíky.  A  že  ekonomické potíže  má  i řada jiných států, které se opírají o příjmy  z ropy  nebo plynu, kde ovšem žádný  Maduro nebo nějaký jeho komunistický klon nebo dokonce Putin –  nevládne a  to Norskem počínaje  a Saudy konče.

Tak tohle  je  realita  zpravodajství z Kavčích hor.  Na kterou si stěžuje PP. A právem, protože  ta Katarína  Sedláčková  v tom, ve  včerejších Událostech zdaleka nejela sama. Ani náhodou. Její reportáž musel jistě  schvalovat editor  a vedoucí vysílání, či jak se ty funkce jmenují. A tyhle  dva  a možná  další podobné   genie, co nás  údajně  zásobují INFORMACEMI nijak nerušilo, že před  tou Venezuelou  šal jiný informační příspěvek v  Událostech   – tenhle:  Zemědělské obavy kvůli suchu

Z které se dozvíme, že  čeští zemědělci se velmi bojí toho, že  se může  opakovat sucho z roku 2015. Taky  historické. Tentokrát v našich poměrech. A  že  vláda  bude rozdělovat kvůli tomu suchu 600 milionů. Jenže  až začátkem léta. Ačkoli farmáři  potřebují peníze  hned. Jak by ne, když jim začíná zemědělská sezona. Ale na  tu výpomoc  stejně  dosáhnou jen ti, kteří vládě dokáží, že  jejich produkce byla  nejméně o 30% nižší než průměr za poslední tři roky. A  dál se dozvídáme,  že  leckteré farmy  nemají čím krmit a  vybíjejí stáda.

Dát tyhle  dvě  reportáže  do jedné relace  mohl dát,  odpuštěním jen nějaký  rafinovaný sabotér nebo potomek Peka Vyskoče!

Tak u nás  má  sucho následky, kvůli kterému vláda uvolní  /nedostatečné/ finanční rezervy, aby  zemědělství nezkolabovalo, vybíjejí se  stáda a ve Venezuele za  tragické dopady  sucha  může  hehehe – komuš  Maduro!

Tohle  je  pur  „výkon“  zpravodajských geniů v ČT!!!  Ze  včerejška! Vůbe c jsem nemusel hledat!!! Klasická ukázka  toho, čemu Kavky  říkají  zpravodajství!!!!!

Nic  z toho Echo 24.cz a  další podobné , nezajímá. Je zajímá,  kdo je PP a  kdo všechno se na  stížnosti podílel a stá nebo stojí v zákulisí!!!!

Takže  speciálně  pro Echo24.cz zopakuji  všechny  relevantní linky, které by jejich psáčům měly objasnit vo co go!  Činím tak sice  v naprosto nepodložené, leč  v euforické naději,  že konečně pochopí, jak jednoduchá může  být pravda.

Stížnost na Českou televizi, Kosa, vlk- arogantní nabobové,ostražití hlásiči a blábolisté I. Dnes o Echu 24.cz

Stížnost na Českou televizi, Kosa, vlk versus arogantní nabobové,ostražití hlásiči a blábolisté II. Dnes o hlidacipes.org

Stížnost na Českou televizi, Kosa, vlk versus arogantní nabobové,ostražití hlásiči a blábolisté III. Dnes o spolku svobodné forum.cz

Stížnost na Českou televizi, Kosa, vlk versus arogantní nabobové,ostražití hlásiči a blábolisté IV. Dnes o spolku Evropské hodnoty a Jakubu Jandovi

Zde  najdou veškeré potřebné a relevantní informace. Aby nemuseli spekulovat  o  Štěpánu Kotrbovi, či Ivanu Davidovi. Pokud je  ovšem zajímá realita.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.