Bij a bij Zemana do hlavy!


Původně nebyl  na  dnešek neplánován, kromě  hlavního  článku k 1. máji a tradičního vtipu, či nevtipu dne, žádný další sloupek. Jednak jsem na  štíru s  časem a hlavně,  chtěl jse , aby  se  všichni dnešní návštěvníci Kosy  zamysleli na  1. májem  a  jeho aktuální potřebností – vzhledem k připravovaným zákonům, které tam popisuji. Tedy  v prvním plánu. V  tom druhém, pak, aby se fanatičtí obdivovatelé  současného prezidenta zamysleli nad  jeho nekonáním ohledně  těch neuvěřitelných zákonných změn a zejména  také nad  tím, že  v čase, kdy odbory  upozorňují   na rekordní počet  smrtelných pracovních úrazů v  ČR, on má za  důležitější místo téhle piety se účastnit  křtu klokana  v Babišově  tunýlku zvaném Čapí hnízdo…

Jenže  ledva jsem to ve  čtvrtek dopsal a zredigoval a následně  mrknul na  monitor  tisku,  Dostihla mne  tato informace

Děti, hoďte si na Zemana, vybízela slečna z neziskovky školáky. A když jeden odmítl, křičeli na něj, ať vypadne ze třídy

předpokládám, že  jste  to už četli,  ale přeci jen – pro jistotu zopakuji základní informace.

-jedna škola  na Praze  4, konkrétně  v Písnici, pořádala  s pomocí jisté neziskovky tzv. Den Země

-z nějakého pro mne nepochopitelného důvodu  součástí  toho Dne  Země  bylo házení, podle jedné verze- kamenů, podle jiné – hlíny  na terče.

-ty  terče  byly prý obrázky

-jedním z těch obrázků byl Zemanův portrét

-jeden z žáčků odmítl házet na prezidenta a  jeho matka  sdělila, že  byl ostatními spolužáky kvůli  tomu vystaven skupinové šikaně.

-šikana  od spolužáků se opakovala  druhý den,  kdy třída měla  vyhodnotit  akci a kde naprostá většina  byla mínění, že  nejvydařenější akcí bylo házení  na prezidenta, kterého žáčci, snad  páté třídy,  drží zejména za opilce  a komunistu, co nás prodává Číně

-to házení vymyslela, připravila a zorganizovala  lektorka  z té akci organizující nevládní neziskovky. Dodejme, že  velmi mladá lektorka.

-škola  se od  akce distancovala a s nevládkou ukončila jakoukoli spolupráci

-zmíněná nevládka  se od  akce distancovala, za  chování své lektorky  omluvila a  lektorku na hodinu propustila

Tolik holá fakta.

Nebojte, nebudu  vás  zasypávat odsuzujícími  a  moralizujícími závěry.  Že jako  ANI Zeman si tohle  nezaslouží, jak vyjevil třeba  takový Kalousek.  Zajímavé ovšem je, že  měl on i další podobní,  pochopení  pro vrhače  vajec na Albertově. Na  téhož  Zemana a  když zalistujete  dále v paměti, tak samozřejmě stejní politikáři  plně chápali rozhořčení mládeže  vůči Jiřímu Paroubkovi   a její vajíčkové eskapády  napříč  republikou. A radili postiženým, aby prokázali víc e smyslu pro humor….

Takže  přidávat  další  věty  ve  smyslu,  že to je  těžce humusoidní  záležitost nemá žádný smysl. A popravdě, mne  tak daleko více  překvapují  jiné komponenty  toho povedeného přiblížení Dne  Země školákům z prvního stupně  ZŠ. Které ovšem,nebudu psát kupodivu – naprosto nezajímají  ani politiky a už vůbec ne české novináře. Ačkoli by určitě měly.

Ale  než napíši které, tak sem dám vyjádření starosty  Prahy  4 k tomuto incidentu – zde  je  video z produkce  TV Drtinová/Veselovský.Má asi 5 minut.

http://video.aktualne.cz/dvtv/hazely-deti-kameny-na-obraz-zemana-fama-chteji-nekomu-ublizi/r~d16e272e0d3911e6b0a2002590604f2e/

Pan starosta  Koubek -TOP09, říká – všechno je jinak. Nebyla  to politická provokace, děti neházely kameny, celá  akce jim měl a přiblížit luštěniny   a různé  druhy  hlíny, z kterých si plácaly  kuličky  a zkoušely, kolik jílu musí přidat, aby hlína  držela pohromadě a  následně  ty kuličky házely na  terče. Hlína  se házela, nikoli kameny. A jeden z těch terčů byla jakási čmáranice  z Reflex, opravdu jen čmáranice, se Zemanem, ale nikoli portrét  prezidenta…Škola  je v  tom nevinně. Nešlo o politickou akci. Lektorka  byla na hodinu svým zaměstnavatelem vyhozena.

Když slyším pana  starostu Koubka, připadám si  jako idiot. Jak to, že to nebyla politická akce  a provokace, proč potom, rozvázal spolupráci s tou nevládkou a byla  vyhozena  ta holčina, co to házení se  zajímavým terčem zorganizovala?  A  ten pocit  ještě  maximálně zesílí, když slyším otázky, které mu pokládá ten intervjůk!!!  Toho hlavně zajímá, jestli to není nějaká kampaň, co by mohlo být jejím cílem, a jestli pan starosta  hovořil s matkou.

Přiznám se, že mne by zajímalo něco úplně  jiného!

Například:

  • to škola neprověřila  dopředu  scénář  celé akce?
  • to tam  nebyl žádný pedagogický dozor?
  • pokud byl, to se nezajímal o tzv. „TERČE“ ?
  • jak to, že se někdo akcí zabýval až tehdy, když se ozvala  na sociálních sítích matka  šikanovaného žáka  a její příspěvek se začal šířit  českým internetem? Což je naprosto zřejmé z toho, že  akce se ve třídě , zřejmě  v plné pohodě  probírala druhý den jako součást vyučování
  • jak to, že se intervůjk nezeptal na  to, pro mne nejpodstatnější- byl ten jeden kluk šikanován spolužáky a  druhý den znova, jak uvádí  na  facebooku jeho matka?

Tohle  je to, co by mne zajímalo, být na místě  toho novináře a po čem bych určitě důkladně  šel jako starosta i jako  žurnalista!!!  A také jako  člen školské inspekce!  Nějak jsem nezaregistroval, že  by  to školní inspekci sebeméně tankovalo.

Nevolám po žádném honu na čarodejnice, nicméně  není to tak dávno, co zemřela profesorka  malešické průmyslovky, kterou  ušikanovali  tři studenti grázlíci. Všichni tehdy byly pohoršeni a zdešeni.  Včetně  školské inspekce, která ovšem do školy  přišla, až když  bylo  dávno po všem a nic se nedalo vrátit.  Nezdá se vám, že  pokud  ten kluk, co odmítl házet na opilce  a komouše, co nás prodává Čínanům – byl opravdu těžce  šikanován, je třeba bít na poplach? Hlavně  tehdy, když se to následně po akci všechno zopakovalo další den a  tentokrát předpokládám, že  děti celou povedenou taškařici / protože  to házení bylo vůbec nejvíc  bezva/ rozebíralo za přítomnosti  třídní  pančelky!

Můj postoj k Zemanovi  je  tady  dobře  a  dostatečně  znám. Nakládám mu stejně jako Kalouskovi nebo Klausovi, kteréžto pány pokládám za stejnou sortu jako současného prezidenta  a mám k tomu, podle  svého přesvědčení, více než dost dobrých důvodů. Takže mu nedám ani deko. Ale  doslova  jsem šokován, je  li ta šikana pravdivá, mírou nenávisti

-těch malých dětí k prezidentovi

k nositelům jiných názorů!

Tohle je to, co mne  na celé záležitosti zaujalo ze všeho nejvíc!!!

Kdo ty děti a navíc  masově  ve věku 9-10 let  takhle  silně stihnul indoktrinovat,  že  zaujímají tak vyhraněné postoje? Co mohou vědět  o současné politice?  Nevěřím, že  to mají ze své hlavy a přijde mi hodně zatěžko uvěřit, že  si to celá třída přinesla  z domova.. Jeden dva max. tři z rodin, které hodně  a hodně žijí politikou možná, ale celá třída?

A následně  se všichni srotí proti jednomu a toho v podstatě  lynčují?  Ačkoli šikana  je všude velké téma. A pančelka  to nezaregistrovala?

Jistě, existuje  varianta, že matka je hysterka,  a kluk si všechno vymyslel, ale  pak by to mělo být jasně řečeno. Ale když poslechnete  toho starostu Koubka na  tom videu, tak zjistíte, že  našlapuje  jak v minovém poli! S viditelným  strachem, aby mu něco nebouchlo pod nohama! To  nějak moc  na matku hysterku neukazuje!

Patřím k těm, co si dlouhodobě  myslí, že  naše školství je  setrvale  ničeno různými pokusníky a podivíny,  kteří  se chtějí histrionsky mermomocí zviditelnit. Poslední výkřik je  inkluze. A že právě rezort školství podléhá už velmi dlouho  soustavnému tlaku  univerzálních  páchačů dobra z nevládek a neziskovek.  Stačí si připomenout  soustavnou indoktrinaci  středních a  nyní už i základních škol od  Pánkova  spolku Člověk v  tísni.  Ale jistě  budou i další.

Jak je možné, že  mají tak  volný přístup do škol?  Jak je možné, že  ho měla  ta dívčina  z té neziskovky  z Litoměřic?  Kantoři jsou neustále  tlačeni do různých kurzů a zvyšování kvalifikace, přezkušováni, testováni,  musí splňovat velmi přísné kvalifikační kurzy, ale  neziskovky ničím z toho nedisponují a hlavně – nikdo to po nich, při působení na žáky  a studenty -ANI NECHCE!  Jak to?!! Vždyť v podání pana  starosty  to vypadá, že  tam s dětmi byla  jen ona  kolem ní byla  širá a nekonečná mongolská step!

Jo byla  to to děsná hlína! Řečeno žargonem mých mladých let. Doslova  do písmene!  Dětem se to moc líbilo! Hlavně to házení!  Bude se jim to v životě  jistě  ještě mockrát hodit!   Až budou trošku starší, tak  se určitě  zase najde nějaký nový Paroubek a Zeman. Kterým budou muset  prakticky  předvést míru svého rozhořčení a sílu svých názorů!!! Nechápu ovšem, proč jim zatajují  i velmi případný slogan, s kterým by  to házení byla ještě  větší hlína – Bij a bij Zemana  do hlavy! Jo  vlastně – vysvětlení je  jednoduché – to mají zřejmě nastudovat  za domácí úkol. Škola přece nebude financovat návštěvu  ligového fotbalu!   Bij a bij Zemana  do hlavy!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.