Ještě jednou Herman, ještě jednou Česká televize = ještě jednou těžký úder do hlavy. DOPLNĚNO!!!


Když  jsem na pondělek psal článek k té neuvěřitelnosti, kterou předvedl, bohužel, ministr vlády  České republiky  a  navíc pro kulturu!!! -sic!!!- Daniel Herman, vyslovil jsem očekávání,  že Česká televize  zareaguje  stejně  jako v případě  hejtmana Haška, pozve  ho do vysílání, kde ho Lukáš  Dolanský podrobí stejně  tvrdému  a  nekompromisnímu výslechu, jaký převedl s Haškem. Na  rovinu říkám, že   s tímhle novinářským stylem nemám problém. Zejména  ne tehdy , když jde opravdu o vysvětlení mimořádně závažných kroků vrcholných představitelů země, kterým  tedy, na  rozdíl od brněnského Haškova  focení s Nočními vlky,  naprosto neuvěřitelné norimberské extempore  rozhodně bylo.

Haškovy  fotky totiž neznamenají žádný  závazek do budoucnosti nebo jasné oslabení  historické pozice republiky a ohrožení klíčových zájmů jejich občanů, jak je tomu v případě  Hermanovy akce.

Vlk míní, Česká televize  koná.  Reagovala  sice bleskurychle – Herman opravdu hned  v pondělí na ČT 24 byl. Jenže nikoli na ostrém interview  v Událostech, kde  by jej haškovsky griloval Lukáš  Dolanský, aby  předvedl, že  všem měří stejným metrem a není   jen novinářský mopslík, který ňafá na politickou objednávku mocných, jak osobně  věřím, ale   televize Hermanovi vyřadila  pořad 90’ ČT24 pod názvem  Nová kapitola česko-německého smiřování. Vysíláno v prime time od 20,00 hod.

Ten, kdo ho neviděl, může okamžitě kontrovat otázkou – a s čím máš  vlku problém? Nikoli nějaký 10-15 minutový interview, ale  rovnou půldruhá hodinka, navíc  interaktivního pořadu, kam mohou svými otázkami vstupovat diváci, co bys  chtěl víc?

Těm, kteří to, tak jako já viděli na  živo, na  vlastní oči, nemusím nic  vysvětlovat.Už jsem na ČT  viděl opravdu leccos,ale marně  vzpomínám, kdy jsem naposled z Kavek dostal takovouhle ránu do hlavy, jako v pondělí večer  s Hermanem!

Těm, kteří  to „potěšení“ ještě neměli a  mají sklony  k masochismu, dobrovolnému sebepoškozování  nebo rádi horory na živo, doporučuji vyhradit  si příslušnou porci  času, najet v  archivu ČT na následující link

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/216411058130516

a ujišťuji je,  že  rozhodně  budou ve svých, poněkud  bizarních,  potřebách naprosto uspokojeni. Ostatní upozorňuji,  že je čeká naprosto mimořádný úder do mozkovny. Ale i ten má smysl občas  absolvovat. zejména tehdy, když jde opravdu zásadní věci spojené  s  budoucími osudy  našeho státu.

Těm, kteří měli problém  s moderátorským  výkonem Lukáše  Dolanského, vřele doporučuji, aby svůj postoj přehodnotili a v duchu se  mu okamžitě omluvili, stejně jako jsem to já udělal s Marcelou Augustovou ohledně mého komentu jejího počínání s Hermanem v nedělních Událostech….. Borec, co „moderoval“ pondělních   Hermanových 90´, který se  snad jmenuje  Jiří Václavek, to tedy  je jiná ráce!  A ten kdo celý pořad  připravil a řídil jeho průběh ještě více!!!

Že by Herman v  té relaci čelil jednou  jedinkrát nějakému  dotazu opravdu na tělo nebo k věci? Ani nápad!!! A  dotazy  diváků? Pravda těch chodily  přes  facebook i maily evidentně  stovky  a stovky.  Bylo to vidět na velkoplošných monitorech na  studiových stěnách. Ale připuštěny byly  jen ty zcela neškodné nebo vysloveně  tendenční, podporující Hermanův pohled  na svět. Dám sem pár  screen shotů – úsudek si udělejte  sami.

Bezzubé o  ničem:

Výstřižek1 Výstřižek2

Hermanovsky  vlezlé:

Výstřižek3

Výstřižek

Ani jeden trochu ostrý, mířící k podstatě  věci!!!!

Nejen to. Režie pořadu byla  dokonalá a  dokonale promyšlená! Hermann  z celkového času   pro pořad  nemluvil snad více než 1/3… Protože  zbytek prostoru vyplnil moderátor  rádoby  připomenutím reálií a  také pozvanými hosty.

Prvním z nich byl komentátor Bakalových Hospodářek -Petr Honzejk. Od kterého se divák, kromě  mlžení a opatrného přitakávání  Hermanovi, dozvěděl pouze  to, že  ti, kteří  kteří mají opačný názor  než Herman a spol. jsou buď komunisté nebo možná sociálně demokratické orientace, co jim konvenuje  autoritativní přístup k politice a volí Miloše  Zemana. Nikdy  jiný to, podle něj, být nemůže. Sděluji Petru Honzejkovi,  že nejsem ani volič KSČM ani Zemana. A  sotva  kdy budu.

Ale  to byla  brnkačka proti dalšímu pozvanému mudřecovi – jakémusi  brněnskému jupíkovi jménem Ostrčilík. Který v Brně  organizuje  prý dnes už pravidelný pochod, který si připomíná hrůzy  divokého odsunu brněnských Němců… To prý byly  ty opravdové hrůzy! Nějaká  světová  válka? Nezájem. Hrůzy  začaly  až při odsunu.  A za  ty válečné nepřístojnosti mohli konkrétní nacisté a ti už dávno byli v Argentině, zatímco Češi se  masově vybíjeli na  brněnských Němcích, co za nic  nemohli.  A  když dostal od moderátora  jedinou kloudnou otázku za  celý večer, že  ti brněnští Němci masově  vítali Hitlera, tak to odbyl floskulí, že  se nechali svést populistou a nic nevěděli a  kdo že  se nenechal svést?!  V tomto místě  musím odbočit – snažím se držet dietu. Ovšem v tomto momentu jsem to už nevydržel a  šel vybílit ledničku. Protože  alternativou k tomu bylo , že vezmu televizi a  vyhodím ji zavřenými balkonovými dveřmi…

Prostě takhle  si ČT představuje   politický diskusní pořad  k zásadní dějinné věci historie státu!!!

Nikdo, kdo by zastával jiné stanovisko! Přísně selektivně  pouštěné dotazy  publika, stranicky podlézavý  moderátor a neuvěřitelný výběr  hostů do pořadu.

Jenže i tak se  vloudila  drobná chybička. Třetím hostem byl univerzitní germanista  a historik Petr  Šafařík. Který po velmi opatrném úvodu nečekaně  na moderátora  vypálil, že  Hermanovo gesto jde daleko za  to, co přišlo ze sudetoněmecké strany  a  že  pro řadu Sudetských Němců  historie zásadně  začíná  až 9.5. 1945!!!  Což byl problém! Který následně  rychle Herman pochopitelně popřel!!! Kdepak Landsmaschaft už se nám dávno a omluvil za všechno a  neustále omlouvá….

Tak takhle  to v kostce pojala  ČT!!! Která přece nelže, nemanipuluje  a ve  zpravodajství a zpravodajských pořadech se zásadně  drží faktů a je odborně i znalostně  na výši! Na kterou když někdo podá stížnost, tak je zcela jistě  v  ruském žoldu.

Drobností, nikoli podstatnou, leč  naprosto signifikantní je, že  v pořadu Hermana podpořil Kalousek. Jak jinak!!! Mimochodem – zítra  dávám upoutávku na Dualog  na Slobodném vysielači.  A  zvažuji tam hudební doprovod a  dávám ukázky  z You Tube, které bych k pořadu vybral, kdyby  hudbu neměl v gesci Petr  Žantovský.   A našel jsem kouzelnou úpravu jedné známé válečné  písně. S Kalouskem. Do které by náramně  pasoval, po neděli i Herman. Škoda, že moje technické schopnosti, při úpravě  videí nestačí na  to, abych jej tam připomontoval….Ale  to jsou blbiny. Pojďme na podstatnější věci.

Když jsem psal onen článek o Hermanovi pro pondělní Kosu,  bylo mým přesvědčím, že  Hermanův  výjezd  do Norimberka  byla nějaká jeho partyzánština, o které vláda  nejspíš  ani nevěděla. Jenže už pondělní mailová záplava mi ukázala, že  to  není pravda, že  vláda o tomhle  jeho výletu určitě  minimálně věděla. Minimálně. Po tom pondělním večerním vymývání  mozků na  ČT 24 už mám bohužel jistotu. Ze všech diváckých dotazů byl připuštěn jediný , který měl opravdu přidanou informační hodnotu- dotaz na to jestli Herman jel na  sněm Landsmaschaftu ze  své iniciativy  nebo s vědomím vlády. A odpověď je jednoznačná- vláda, včetně premiera o tom věděli, a ministři buď přímo souhlasili nebo se, minimálně nevyjádřili. Jmenovitě  souhlasili po jménech: předseda vlády, oba místopředsedové a ministryně  Marxová – Tominová. Snad  jsem na nikoho nezapomenul.

Říkám, že pro mne  je to šok. Nijak se netajím svou podporou  sobotkovskému  křídlu sociální  demokracie  a opakovaně  píši, že v migrační otázce  odvedla  jeho vláda opravdu dobrou práci a  patří ji absolutorium. A  stál a stojím na straně premiera i v jeho sporech se Zemanem.  Paní Marxovou Tominovou mám za celkem kompetentní a  slušnou ministryni a  oproti jejím předchůdcům z Kalousek partaje typu asociál Drábek,    doslova za  hvězdu.  Pro mne důvod  znovu volit  v dalších volbách soc dem. Po jednoznačném prohlášení  Daniela Hermana říkám,  že pokud se Sobotka  od tohohle úletu nedistancuje  a také sociální demokracie, musím zvažovat a to velmi intenzivně, komu dát příště  hlas!  A  soc dem to rozhodně nebude.Hermanovo extempore považuji za  fatální ohrožení základů české státnosti a nehodlám ho tolerovat.

Naproti tomu mne vůbec  nepřekvapuje, že  Herman našel podporu u Babiše a  hlavně  Bělohrádka. Lidovci jsou už léta  v Mnichově, v Sudetoněmeckém domě  pečení – vaření. Doufám,  že  si toho povšimnou zejména jejich skalní voliči v  jejich  kmenových regionech na jižní Moravě, Vysočině a ve východních Čechách a to zejména na územích, která patřila  do Sudet. Kde tradičně  mají vysoce nadproporční podporu.

A  dovolím si doufat, že  i voliči ANO šéfe! zaregistrovali vyjádření Hermana ohledně  Babiše  a zejména  vystoupení  brněnského exrektora Zlatušky!!! Babiš  ten si to s Němci nerozhází! Má tam příliš mnoho peněz!A  co jsou pro jednoho  z 1000 nejbohatších lidí na zeměkouli nějaké národní zájmy?

Naprosto naopak nepochybuji, že  tenhle  průšvih  dobře  vykomunikuje jak Miloš  Zeman, tak Tomio Okamura, Vojtěch  Filip a pokud  má něco v hlavě, tak i Petr Fiala!  Sobotka  zřejmě potřebuje, po kauze  Altner  ještě nějaký podobný  politický malér, aby pochopil o co vlastně kráčí…..S  Altnerem má pravdu, ale obětovat svůj politický kapitál a  stranické preference  na Hermana  a Lansmaschaft?  Je mi líto, ale tohle nelze  nazvat jinak než politická demence! A Hašek mu to náležitě předvede!

Znovu se musím vrátit ke  svému pondělnímu komentáři ohledně  Hermana… Jsem rád, že  vyšel už o pondělní půlnoci a že jsem ho, ohledně  faktů vyzdrojoval tak , jak  bylo provedeno.  Tedy ,že byla uvedena  přesná tabulka hlasování  sudetských Němců v posledních svobodných volbách v předmnichovské ČSR, což byly  volby  obecní koncem května  začátkem června  1938.  A také  že  jsem uvedl okolnosti, které je předznamenaly – Anšlus  Rakouska  a vyhlášení  Karlovarských požadavků, což   se  PROKAZATELNĚ  stalo PŘED těmi volbami. Nikdo z těch, co volili kandidáty SdP se nemohl vymlouvat, že nevěděl co volí a koho volí. Že  byl sveden . Jak se nám  snažil v onom televizním blábolení v pondělí večer  snažil namluvit   Herman a  ten divný  živočich jménem Ostrčilík!

Obě pánům si dovolím připomenout  dvě základní hesla  SdP té doby:

Heim ins  Reich!

Ein Volk, ein Reich , ein Führer!

Věřím, že  o nich vědí. Kdyby náhodou pochybovali o tom, jestli zněly  už před oněmi volbami v roce  1938  dovolím si dát následující citát:

Planá 1938
Vztah ke společnému československému státu mj. vyjádřili plánští Němci na velice bouřlivých oslavách 1. máje v roce 1938. Plánským náměstím opakovaně procházel průvod až sedmi tisíc osob z města a celého okresu. Představiteli tohoto nacionalistického pojetí oslav se stali profesoři místního státního reálného gymnázia Dr. Franz MILLER, Fridrich TITZ a Wilhelm OSWALD. Zfanatizovaný dav pochodoval v sevřených šicích se vztyčenými pravicemi za skandování hesla: »EIN-VOLK, EIN-REICH, EIN-FÜHRER«.

Zdroj

V Plané také SdP získala oněch 90% sudetských hlasů!!!

Mimochodem, stejné heslo bylo na reverzu medaile  za  rozbití Československa  odtržení Sudet, kterou nařídil udělit  sudetským soukmenovců  samotný  Adolf  Hitler:

https://i0.wp.com/www.warcross.cz/wordpress/wp-content/uploads/sudety_etuje.jpeg

Přiznávám, že  až do redakce článku Jaromíra  Bradávky, který vyšel na Kose včera, jsem o ní neměl ani tušení.  Proto mne nesmírně  zajímaly  detaily.  které se hodlám podělit s vámi ale zejména  s Hermanem, Ostrčilíkem a  dalšími stejnými:

Budu citovat dále z téhož zdroje:

2) Medaile v upomínku na 1. říjen 1938 se sponou Pražský hrad (Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938 mit Spange „Prager Burg“)

O vzniku této dekorace vypovídá výnos Vůdce a Říšského kancléře z 18. října 1938 a 1. května 1939:

„Dnešním dnem bude zřízena medaile v upomínku na 1. říjen 1938, tj. odstoupení čs. pohraničí Německu na základě Mnichovské dohody. Bude vyhotovena v bronzu. Přední strana bude identická jako medaile k 13. březnu 1938. Rubní strana nese datum 1. října 1938. Stuha bude mít sudetoněmecké barvy, tj. černá-červená-černá s bílým okrajem. Medaile bude udělována těm osobám, které se v Sudetech nebo na říšském území zasazovali a připravovali návrat území do Říše. Zvláště přicházejí do úvahy členové NSDAP a SdP v Čechách, kteří v boji za připojení k Říši obětovali svůj majetek či krev, byli zavřeni či vyhnáni. Dále to jsou vdovy a sirotci po padlých bojovnících za sjednocení, příslušníci Wehrmachtu, policie, SS, NSKK a NSFK, kteří se na vstupu podíleli. Stejně tak i vyšší straničtí funkcionáři, členové, úředníci, zaměstnanci a dělníci ve veřejných službách, kteří ve dnech připojení byli služebně činní ve vnitrozemí Sudet“.

Tohle jste  si mohli přečíst, více méně už včera. Ale  mám něco navíc:

Výnosem z 1. května 1939 nařídil Vůdce, že medaile za 1. říjen 1938 bude udělována též za zásluhy o zřízení Protektorátu Čechy a Morava. Zejména těm osobám, které již medaili 1. říjen 1938 obdržely a nyní se zasloužily o vytvoření Protektorátu Čechy a Morava, byla udělena spona, připevněná na stuze medaile, nesoucí reliéfní pohled na Pražský hrad.

Vhledem k tomu, že   máme i tuto informaci

Za dobu udělování bylo vydáno 1.162.617 ks medailí a 134.563 spon. Udělování bylo ukončeno 31. prosince 1940…..

…medaile se sponou /myšleno ta  za Protektorát – pozn. vlk/ byla mimo říšskoněmeckým příslušníkům udělována za zásluhy též občanům německé národnosti, žijícím v Čechách a na Moravě. V Praze to byli profesoři a studenti německých vysokých škol, dále někteří poslanci a úředníci na vyšších místech v Protektorátu, jakož i správci zabraného majetku (tzv. Treuhändleři).

  \Tvrzení, o nepřípustnosti uplatnění kolektivní viny a  o jejich nevědomosti a podlehnutím populistovi, při udělení téměř  1,3 milionu medailí a spon za rozbití Československa   zřízení Protektorátu  Němcům z původního Československa vyžaduje  mimořádně kachní žaludek!!!! Nebo na výsost krajní a obskurní drzost! Protože ji získala téměř polovina   z počtu odsunutých osob!!!!

Ještě  k té nevědomosti  ubohých svedených, kteří za nic nemohli a u ničeho nebyli,narazil jsem na pěknou a neznámou  fotografii z 1.máje  1938 v Liberci, vlastně  Reichenbergu… Věnuji ji stejným dílům oběma pánům, Sobotkovi, Babišovi, Bělobrádkovi Kalouskovi, Zlatuškovi a vedení České televize

Ne jakékoli demonstrace – ale demonstrace  SdP na 1. máje. Datum je  důležité!

Zdroj

Tedy šlo o akci PŘED komunálními volbami v roce  1938! Nechám na  Hermanovi s Ostrčilíkem, aby  si případně  zjistili, kolik hlasů získala SdP v Liberci. A  v jejím předvečeru – 24. dubna 1938 Konrad Henlein na karlovarském sjezdu SdP požadoval  možnost svobodného přihlášení se k „německému světovému názoru“. Jak přímo uvedl: „v nacionálním socialismu nachází každý Němec realizaci koncepce svého života a morálky. Sudetoněmecká komunita nemůže zůstat a nezůstane stranou filozofie, kterou dnes všichni Němci na světě s takovou radostí vyznávají.

Zdroj

Podívejme se, jak rostl počet členů Henleinovy  Sudetendeustche Partei

VýstřižekAby  to měl Daniel Herman i Ostrčilík snazší, dovolím si jim sdělit , že od března 38 do června 38 se počet  soukmenovců skoro zdvojnásobil. Tedy po vyhlášení  Karlovarských požadavků a po sjezdu SdP, z kterého jsem citoval….

Proč  že  si dávám  takovouhle práci se zkoumáním vývoje  členstva  SdP  a přesným řazením souvstažností na  časové ose? Kvůli zodpovězení otázky zda  Sudetští Němci věděli, co Henlein a  SdP chtějí před květnovými volbami.  Protože  jeden z kosířů poslal Hermanovi do studia  dotaz, který byl opřen o mou argumentaci z pondělního článku a Herman mu na ni mailem odpověděl, aniž by to zaznamenaly kamery:

Výstřižek

Jediné, co sudetští Němci nevěděli , byla informace, že  Hitler prohraje  válku a oni za  to zaplatí.  Že  rozbíjejí  Československo věděli zcel a nepochybně, stejně jako to, že se chtějí stát občany  nacistického Německa, kde, kromě jiného, platily rasové zákony..Taky  jste  z té naduté samolibosti a nestoudnosti per plex? Daniel Herman buď  opravdu je totálně  neinformovaný, ačkoli tvrdí opak nebo prostě  konstatuji, že zcela vědomě a záměrně  nemluví pravdu a  bez mrknutí oka porušuje  8. přikázání Desatera podle Katechismu Římskokatolické církve! Obojí je  tragedie, když jde o člena  vlády a totální  zvrácenost, když jde o vystudovaného a kdysi vysvěceného kněze.  Žádná třetí možnost  není.   V době  obecních voleb v roce 1938 už i ten poslední Němec na sudetských územích měl naprosto jasno! Domnívám se, že  to je  výše zdokumentáno dostatečně!!!! Nemluvě o tom, že  obecním volbám  v roce 38 předcházelo mimořádné zasedání vlády, která  na základě  urgentních sdělení vojáků a zpravodajců vzhledem ke  stahování  divizí Wehrmachtu k hranicím, vyhlásila 20. května 1938 částečnou mobilizaci!  Nikdo nemůže  říci, že nevěděl a neznal! Všechna  fakta byla na stole. Přesto sudetští Němci  hned vzápětí hlasovali fakticky pro rozbití demokratického státu!

Musím Hermanovi s Ostrčilíkem připomínat i to, že  SdP následně splynula s NSDAP? Která byla  v Norimberským tribunálem  prohlášena za zločineckou organizaci? Obecně i konkrétně. Takže  i v obnoveném Československu? A že tedy polovina odsunutých byla tedy automaticky shledána  členy  zločinecké organizace? Podle  nejautoritativnějšího poválečného právního auditoria?  Ještě  nějaké  řeči o nespravedlivém uplatnění kolektivní viny?

Pořád ještě? Tak fajn. Předpokládám, že  ani Herman ani Ostrčilík ani další si   nedovolí zpochybnit  autoritu  a právní nálezy  Norimberského válečného tribunálu. Či lépe   -STÁLE JEŠTĚ nedovolí. tudíž  si dovolím předložit  další , téměř neznámou informaci, které se týká jednoho předmětného nálezu norimberských soudců:

Československo právně zastoupené  generálem Ečerem u Norimberského soudu podalo kolektivní žalobu na sudetské Němce. A tento soud ji přijal. Navíc tento soud konstatoval kolektivní vinu i individuální viny sudetských a čs. Němců na zničení demokratického československého státu,“

Zdroj

Pro vymývače mozků a bezmozky  si to dovolím shrnout:

Norimberský  tribunál konstatoval  konstatoval KOLEKTIVNÍ vinu  sudetských i čs. Němců na rozbití demokratického Československa.  Takže  stejně kolektivně , jak se proti svému původnímu státu provinili, z něj byli i vyhoštěni. Podle  hesla, které sami proklamovali -Heim ins Reich…

Podle mne jde  jak o elementární a esenciální  spravedlnost, tak logiku ve smyslu -příčina- důsledek!

Ale ještě  nehodlám téma tzv. kolektivní viny opustit. Neustále  jsme  vystavováni blábolu,  že jediné a univerzální provinění bylo, že  šlo o Němce a že Benešovy  dekrety ,zejména ten pod  číslem č 5/1945 Sb. ze dne 19. května 1945 byl zločinný, protože  se  kolektivně  vymezoval proti Němcům a  Maďarům…. jenže to není ani zdaleka  celá pravda. Nebyl JEN o Němcích a Maďarech!!! v § 4 přesně vymezuje  skupiny osob které mu podléhají:

VýstřižekJe tedy zřejmé, že  Němci a Maďaři nebyli vystaveni účinkům tohoto dekretu o nic více nebo méně  než  ostatní českoslovenští občanů, u kterých bylo podezření, že se  v době okupace nebo existence Slovenského štátu provinili proti  Československé republice  a její státnosti!!!

Vzhledem k počtu členů SdP a následně NSDAP z celkového počtu dospělých a  jejich dalšího členství ve  Wehrmacht, SS, gestapu Sicherheinstdienstu Hitlerjugend, Todtovy organizace, Bundu deustche Frauen a  dalších organizacích napomáhajících válečnému úsilí Třetí říše je  celkové zahrnutí naprosto logické a pochopitelné!

Ale  každý měl možnost   a  to jak Čech nebo Slovák, tak i Němec nebo Maďar dokázat , že do té množiny, spadající pod  tento dekret  nepatří. To upravoval jasně   a  to úplně  stejně  pro Němce jako pro Čechy §24.

Výstřižek

Zdroj

Nejsem právník, ale  neshledávám v té textaci nic, co by, dle mého laického názoru, odporovalo selskému rozumu a  spravedlnosti. Presumpce  viny a  nutnost dokázat nevinu, mi, v daných podmínkách, hned po válce a potřebě  řešit  mimořádné množství případů, naprosto normální. Ostatně – okupační orgány  v Německu volily naprosto stejný postup.

Nepochybně tohle  všechno Herman ví a věděl. Přesto si dovolí tu do nebe volající nehoráznost! A  Česká televize  mu u toho dělá stafáž a  servis.Místo aby  věci uváděla  na pravou míru nebo se  o to alespoň pokusila!

Jsem sice  na 2700 slovech, ale  ještě k jednomu  Hermanově  výroku, který v pořadu zazněl, se musím nutně  vrátit. Od jednoho  z  diváků  dostal totiž dotaz, co by dělal na místě  Edvarda Beneše, když je odsun pro něj špatné řešení.

A Herman odpovídá cosi ve stylu, že Beneš  se neměl v Postupimi opírat o Sověty , ale o západní Spojence. To prý bylo řešení. Že na Západě s Němci bylo zacházeno nikoli podle presumpce kolektivní, nýbrž individuální viny a jmenuje  Francii , Belgii a dodává, že další státy, zatímco na východě  v  ruské sféře vlivu to bylo všude jako u nás….

Nechápu, že nezasáhl ten povedený, nanejvýš servilní klučina, co si hrál na moderátora. Snad i on  alespoň tuší, že žádná  německá menšina  v nějaké západní zemi – například ve Francii, Belgii, Holandsku, Dánsku se masově neangažovala v rozbití příslušného státu, nepokusila  se/ani neúspěšně/ odtrhnout  část svého původního státu a připojit ho k Třetí říši, nevytvořila nic  podobného SdP /nemluvě  o řádovém rozdílu v počtu takových  francouzských a československých Němců!!!  Ale  co bych Hermanovi určitě  doporučil  je základní penzum vědomostí o tom, jak se  francouzská vláda   asi dvě  desítky let po válce chovala  k obyvatelstvu Alsaska…/. Nebo už  jsou do ČT přijímáni pseudomoderátoři s  tak obrovským znalostním  deficitem? Dokonce takovým,  že nejsou schopni namítnout, že  v Postupimi se  Beneš sotva mohl obracet na západní spojence, když  4. až 11. února 1945 v  paláci Livadija u Jalty se konala jistá konference, která nakreslila  a ZÁVAZNĚ  stanovila hranice vlivu jednotlivých vítězných mocností v poválečné Evropě! S jasným souhlasem západních Spojenců!!! Takže  karty  byly  rozdány dávno před Postupimí!  Jsem si jist, že  i tohle Herman ví. Televizní klučík Václavík by  to mohl aspoň tušit, třeba díky  nedávnému připojení Krymu k Rusku.. Ale přiznávám, že   nemusí. Jestliže  jedna z jeho kolegyň s  vážnou tváří prohlásila  , že  II. ww začala  útokem Sovětského svazu na Polsko, lze očekávat i to, že on nikdy neslyšel o Jaltské konferenci! Mimochodem – přesně  v duchu  dohod  z Jalty  se Západ  zachoval v Únoru 1948 a  srpnu 1968….  Snad  alespoň tohle   Daniel Herman ví!

Ale  když už jsem u chování Spojenců….  K civilnímu  obyvatelstvu.  Velmi bych doporučoval Hermanovi, aby si prostudoval v dobrém naučném slovníku heslo Búrská válka. Je  to příběh velmi podobný s tím, co se před  válkou dělo v Sudetech.

Búrové prostě nechtěli být britskými poddanými. A chtěli se od svého nominálního státu odtrhnout. Když to nešlo jinak, tak ozbrojenou cestou. Rozdíl byl jen v  tom, že nebyla  žádná mocná sousedící Búrská říše. Britové neváhali a zasáhli se vší silou a neváhám říci  brutalitou. Když se  jim nedařilo búrské bojovníky  zlomit, začali uplatňovat princip kolektivní viny  a totální války proti nebojujícímu  civilnímu obyvatelstvu!  Ne koncentrační tábory nejsou Hitlerův vynález. Jsou britským patentem!!  Ty zřídila až vláda Jeho Veličenstva za  Búrské války!

A  násilně  do nich zavřela staré lidi, ženy  děti. Všechny, na které dosáhla. Aby se Búrové vzdali. Nějaký čas  to trvalo. Celkový počet mrtvých v britských koncentrácích byl 25%, A  v některých případech prý dosahovaly  ztráty  na koncentrovaných civilech až 40%. Údaje  čerpám z knihy  Búrská válka od Filipa Nerada, vydané v roce 2004 nakladatelstvím Aleš Skřivan ml. Praha.

Pokud  by čirou náhodou Daniel Herman namítal, že  to je ve vztahu k odsunu Sudetských  Němců časově  nepatřičné, sděluji mu,  že  se jedná o odstup pouhých 40 let oproti 70, které máme  dnes k odsunu my…

Ale kdyby trval na svém, pak mu doporučím, aby  si vyhledal  v Googlu spojení Vietnamská válka + strategické vesnice…

Umím si ovšem  představit, že někdo jako Herman tohle  odbude   vrchnostenským mávnutím ruky –  a floskulí – to bylo v Asii a byla  to válka  proti komunistům. Což je pro něj univerzální odpustek úplně  na všechno. Takže  mám pro něj další doporučení  na hledání  Googlem – aby zkusil zadat heslo operace  Attila….  a vyjede mu, kromě jiného tohle:

Více než jedna čtvrtina obyvatel Kypru byla vyhnána z okupované severní části ostrova, kde do té doby tvořili 80 % obyvatelstva kyperští Řekové.

Kdo, odkud  a proč si doufám dokáže  zjistit sám. Pro první nástřel mu dodám, že  jde odění v Evropě, z roku 1974, a ten exodus  řeckého obyvatelstva  jde  postupem jistého dalšího stát, takto dlouholetého a  oficiálního člena  NATO!  Kterého západní spojenci mohli naprosto neomezeně   korigovat bez ohledu na Jaltu. Kdyby  opravdu o to stály….

Ještě  chce  Herman  blábolit  o tom, co jako měl  Dr. Beneš  dělat místo odsunu a  na koho se  měl obrátit?

Když už i někdo jako Herman vzal Edvarda  Beneše  do úst, dovolím si dát citát,  co Dr. Beneš předvídavě  řekl hned po válce, aniž by měl  jakoukoli povědomost o sudetoněmeckém Landsmanschaftu:

Výstřižek

Ale  jsem si více než jistý, že  drtivou většinu informací z tohoto článku Herman zná. nemám ho za naprostého hlupáka. Jen s poraněnou duší konstatuji, že mi uniklo, že  současnou vládu nesestavovaly  tři politické subjekty, ale  zcela  evidentně  4. Sociální demokracie, hnutí ANOšéfe!.. KDÚ  ČSL a Sudetoněmecký Landsmaschaft! Protože  Daniel Herman je pro mne ministrem za za Landsmanschaft! Po všem, co jsem od něj v posledních dnech viděl a slyšel.Netušil jsem , že  by střešní organizace Sudetských Němců byla  v ČR připuštěna  do volebního klání…Moje  chyba.

DOPLNĚK!!!

Otevřel jsem právě  monitor  tisku a nevěřícně  zírám na  titulek v článku   Parlamentních listech….

Daniel Herman překvapil: Návštěvu u Sudeťáků mi posvětili Zeman, Babiš, ODS, všichni…

Budu z něj přímo citovat:

Drtinová ale namítla, že proti návštěvě Hermana na sněmu sudetských Němců se ohradila KSČM i prezident Zeman. „Čeští ministři by se neměli účastnit sudetoněmeckého sjezdu, jde v podstatě o krajanský spolek a bylo by proto vhodné, aby pozvali Klub českého pohraničí,“ tlumočil Zemanova slova v Právu jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

„Na tom nic pravdy není. Protože pan prezident se vyjádřil v přímém rozhovoru, který jsme vedli v sobotu, úplně jinak. Já jsem panu prezidentovi říkal, že se zúčastním toho setkání v Norimberku a že ho informuji o tom. A pan prezident mi před svědky říkal ano, oni ty stanovy upravili, nejsou tam žádné problémy, takže naprosto v klidu. Takže to, co pan mluvčí Ovčáček říká, je spíš jeho úhel pohledu než úhel pohledu pana prezidenta. Přímo do očí, přímo před svědky, mi pan prezident řekl něco úplně jiného, než co prezentuje pan Ovčáček,“ řekl Herman.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.