Kosa opět na Slobodném vysielačí – Dualog s Petrem Žantovským


Dnes máme  za sezení na  Slobodném vysielači ve třech – Boris Koroni, Petr Žantovský a moje  maličkost.

A  dvě hodinky  si budeme  povídat  o politických peripetiích, které nás  zaujaly. S ohledem na Českou republiku.

Přiznávám, že  jsem tentokráte s výběrem tématu nedal ani Borisovi ani Petrovi sebemenší šanci.  Neumím si  totiž představit, že by  dnešní relace byla o něčem jiném , než o té nehoráznosti, kterou ke  škodě  vlastního státu a  jeho občanů předvedl  Daniel Herman na Sudetoněmeckých dnech v Norimberku.

Původně  jsem chtěl jako stěžejní téma  navrhnout  situaci v OKD a   a její souvislosti, ale  necht občané na Ostravsku a Karvinsku prominou, jakkoli se jich konkurs na OKD  hodně  dotýká a leckoho z nich ohrožuje  vysloveně  existenčně – to Hermanovo extempore je prostě o několik řádů větší malér. Navíc historického rozměru.

Takže  nikoli OKD , ale Herman. Jakou hudbu k tomu vybere Petr  Žantovský naprosto netuším. a nechám to plně na jeho invenci. Vím ale , co bych vybral já.

Začal bych Horts Wessel Lied, následovala  by It’s A Long Way To Tipperary, pak někdy  Marseillaisa, později    Pochod  amerických námořníků,  ještě později  Svatá válka a vše by skončilo Vítem Nejedlým a jeho Směr Praha. To abych Hermanům a podobným  připomenul co a jak bylo před  70 roky…..  Tvrdě   a nekompromisně.  Třeba  by alespon trochu málo pochopili.

Ale  hudba  je Petrov a doména  a já mu  do toho fušovat nebudu.

Takže  tu mou hudební přehlídku  dám z You Tube  sem:

 

 

 

 

Na  závěr  tradiční prosba – měsíční stav financí potřebných pro fungování  Slobodného vysielače  má hodně  daleko do trochu uspokojivého stavu – finanční tachometr  jsem snímal včera  v podvečer a to máme  více  než polovinu měsíce za sebou…

VýstřižekDovoluji si vás tedy požádat o přispění.

Čislo účtu pre Českú republiku

Veškeré dary prosíme zasílejte na transparentní účet Občanského sněmu u FIO BANK:

Číslo účtu: 2500269240/2010
Variabilný sybmol: 2004000001

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.