Ještě k účasti Daniela Hermana na srazu 3000 příslušníků Sudetoněmeckého landsmanšaftu


napsal Gerd

Od konce 2. světové války už uplynulo 71 let. Stejně dlouhá doba uplynula od odsunu sudetských Němců. Nechápu, proč se máme sudetským Němcům stále omlouvat už po 26 let. Po takové době, kdy vymírají poslední pamětníci a většina zbývajících odsun prožila jako nemluvňata, bych si troufnul tvrdit, že dané téma 2. světové války i odsunu sudetských Němců už patří definitivně do učebnic historie.

Místo toho jsme znovu a znovu konfrontováni s minulostí lidmi, jejichž flagelantské tendence nechápu. Ještě více nechápu, proč mají takovou potřebu se neustále omlouvat a to za celý národ.

Žádnou historickou vinu vůči sudetským Němcům necítím. Nevraždil jsem je a odpustil jsem jim, že mé předky vyhnali v roce 1938 z pohraničí, i když jsem z jejich strany nezaznamenal omluvu za to, jak sudetští Němci odsunuli Čechy ze Sudet po Mnichovu 1938. A na mnoha místech se to neobešlo beze ztrát na lidských životech. Každý dostal povolenou velikost zavazadla a zbytek věcí připadl … inu sudetským Němcům.

Ale to je historie, kterou není nutné připomínat. Jen se mně ze všech těch omluv vytrácí omluva sudetských Němců Židům nebo zabitým Rusům na východní a Britům a Američanům na západní frontě. Protože první odměnou sudetského Němce za návrat do Říše byl povolávací rozkaz do Wehrmachtu.

V dnešní době je zbytečné se neustále omlouvat. Omluv už bylo dost.

Pokud někteří obyvatelé naší země, jako Daniel Herman, cítí potřebu se sudetským Němcům omluvit, ať tak učiní jen za sebe nebo organizaci, kterou zastupuje. Vážně netuším, proč bych se měl neustále omlouvat. Žádného sudetského Němce jsem nezabil ani neodsunul a nikdo z mé rodiny nic takového nedělal.

Naopak mám zkušenost, že někteří lidé potřebovali po letech kolaborace s nacisty osvědčit protinacistický postoj, a od nich pochází část mrtvých z doby odsunu. Ten zbytek vrahů utrpěl trauma, když viděl činnost veskrze mírových sudetoněmeckých teroristických bojůvek v letech před 1938 nebo nacistů, především těch z Geheime Staatspolizei (známější spíše pod zkratkou Gestapo).

Měřeno dnešními měřítky bychom museli sudetské Němce považovat za teroristy na úrovni Daeš. Doupouštěli se zločinů a bojovali proti příslušníkům Finanční stráže.

Tehdejší doba byla taková a neslyšel jsem jediného Poláka, že by se omlouval Němcům za odsun obyvatel ze zabraného území. Takový politik by hned druhý den skončil.

To jen obyvatelé ČR slouží jako lakmusový papírek, že by z nich bylo možné vyrazit nějaké peníze (podle čs-německé smlouvy ze 70. let měla sudetské Němce odškodnit německá vláda a jejich majetek zanechaný na území ČR byl považován za součást válečných náhrad) nebo zrušit výsledky Postupimské dohody.

Němci byli odsunuti z celkem 10 zemí po válce, ale neustále slyšíme jen o odsunu z ČR.  Jinde asi odsun neprobíhal, Němci ze dne na den najednou zmizeli.

Omluvy v dnešní době pochází především od lidí, kteří se stydí za činy svých předků a tak cítí potřebu se sudetským Němcům omlouvat každý rok znovu a znovu. Ať tak dělají jen za sebe. Já jsem s omluvami sudetským Němcům skončil a necítím potřebu se po 26 letech omluv omlouvat zas a zas. Téma odsunu sudetských Němců už mě nezajímá a je mně lhostejné. Je to historická událost.

Taky se neomlouváme za třicetiletou válku.

Ze všech těch flagelantských tendencí je jasně vidět snaha zlomit obyvatele ČR morálně neustálým podsouváním pocitů viny. Samozřejmě s cílem dosáhnout jejich naprostého podrobení do role nesvéprávných poslušných otroků. Nejsme předurčeni jako budoucí elita Evropy. Jsme považováni za lidi druhé kategorie a každý prostředek je dobrý, abychom se necítili jinak a lépe. I ti sudetští Němci.

Jestli si Bohuslav Sobotka myslel, že mu souhlas s cestou Daniela Hermana jen tak projde, hluboce se mýlí. Až dojde k novým volbám do Poslanecké sněmovny na konci roku 2017, vzpomenu si, jak B. Sobotka souhlasil s cestou Daniela Hermana jménem vlády. A taky, jak nic neudělal s obludnými církevními restitucemi z dob Kalouska. Ani stín vysvětlení. Vlk jej sice chválí za postoj v migrační krizi, ale Sobotkovo manévrování spíše než za chytrý kalkul považuji za nedostatek odvahy se přiklonit na jednu stranu a zaujmout jasný postoj. Jediné rozhodnější slovo od B. Sobotky zaznělo v době Haškova puče.

Při dalších volbách možná využiji svého práva nevolit, protože si z nabízených kandidátů nevyberu nikoho. I to je volba.

A proč o sudetských Němcích píši? Protože především aktualne.cz přináší ve svých blozích neustále nové a nové omluvy sudetským Němcům. Je jich už tolik, že snad nemůže být žijící sudetský Němec, kterému by se za odsun někdo neomluvil aspoň třikrát. A takový počet už opravdu stačí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Gerdoviny se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.