Vtip na tento den


Je  to klišé, ale  ty  úplně nejlepší gagy píše  fakt jen  život. Napsal mi Lex. Že   server iDnes  pořádá veřejnou anketu, kdo že by měl obsadit  hlavní role  v připravovaném novém zfilmování Švejka. A posla  rovnou svůj  typ, nad  kterým jsem se  od srdce  zasmál:

 

Výstřižek1

Výstřižek1  neodolal jsem a zapojil jsem se také. Zde  je  stejné obsazení, jak ho vidí vlk:

VýstřižekSami, pokud  máte  zájem, se můžete  zapojit  zde:

http://zpravy.idnes.cz/hlasovani.aspx?id=kdo-by-mel-hrat-svejka

Nicméně  nebude od věci, když  k tomuto účelu otevřu  diskusi. Myslím, že  bude velmi živá a že  si všichni počtem a pobavíme 🙂 🙂 🙂  !

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Vtip na tento den

 1. Geordyn napsal:

  To co se odehrávalo ve státečku nazývaném republika česká od roku 93, byla a je jedna velká švejkovina. Kdyby to tak nebolelo až do morku kostí většinu občanů, mohli bychom se popadat smíchy za břicha. Jen u pár oligarchů už přecpaná, u zbytku ostatních poloprázdná. Smát se mohou v blízkém zahraničí a i vzdálenějším tomu, jak oni s těmi českými švejky zametli. Nazývají to druhou bílou horou, se vším všudy. A mají pravdu. Obsazovat role do nového filmu o dobrém vojáku švejkovi za světové války, budeme my všichni velmi brzy. Možná víte o změně postoje bundesrepublikdojčland, ve kterém z ruska udělala svého nepřítele. Brzo to začne. Kupujte sůl, sirky, svíčky, mouku a cukr. Douhodobě se tyto základní suroviny nekazí. To je zkušenost z minulé války. Bohužel.

  • L.C. napsal:

   Idiotů se vždy najde všude dost, ovšem protentokrát si nejsem jistý, kolik jich je jen mezi obyčejnými pěšáky.

   Úspěchy Wehrmachtu byly ve své době neuvěřitelné, protože ať již si to chceme, či nechceme přiznat, Hitler dal Němcům decimovaným sankcemi a mediálním terorem vizi, víru a narovnal jim páteř. Jejich úspěchy lze tedy přičíst nikoli tak technologii a výcviku, jako tomu, že věřili, že bojují za správnou věc.

   Včera jsem viděl na ruských zprávách demonstrace z Německa. Většinou měli jedno společné – tvrzení, že Rusko není nepřítel.

   Kolik lidí v Německu, Francii, Itálii, v Čechách, na Slovensku atd. bude skutečně ochotno nechat se jít zabíjet do Ruska? Za zájmy SS (rád používám tuto zkratku, protože mi nic příznačnějšího pro aktuálního „spojence“ nepřijde)? Kromě pár vypatlanců tu SS nenávidí prakticky všichni. Jít kvůli nim do války? Chci věřit, že spousta vojáků dnes ví velice dobře, kde je skutečný nepřítel.

   • Geordyn napsal:

    Dík za projev optimismu, rád bych ho sdílel s Vámi, leč pohlédněte na současnou mládež. Jim nic neříkají naše zkušenosti, které jsou bohužel nepřenosné. My staříci / mohu sebe, ač nerad takto nazvat – o druhých soudit nemohu /, víme jak sabotovat vojnu modrou knížkou. Mladí, vedeni propagandou všude viděnou – jen si všimněte co se vysílá ve značné míře v televizích a částečně i v tisku. Filmy o první i druhé světové a jak jsme jim to, přes velké počty padlích, obrovsky natřeli. Doplňují to filmové i skutečné horory a vraždy /poslední s tím americkým mladíkem a jeho čtyřnásobným „výsledkem“/, s cílem ten mladý potěr obrnit proti šoku, který následuje vždy po střetu s „nepřítelem“. Mladí v tom budou vidět top dobrodružství. A uzavírací jednotky jsou ruský vynález použitelný vždy. Vytváří se z dočasně propuštěných zločinců, s příslibem – po vítězné válce dostanete svobodu. Vše je připraveno. Rád bych se mýlil, moc rád. Zažil jsem válku a houkání sirén a vzdálené výbuchy bomb v Kolíně / českém / na tamější rafinerii, a viděl gestapo odvádějící našeho pana mlynáře pro jeho vlídnost s těmi, co neměli potravinové lístky. Kdo nezažil, nevěří. Tam kde jsem žil, bylo poměrně blízko do Lidic. Svou rodinu informuji. Snad to pamětníci, jsou-li ještě, dělají totéž. Ale vliv na mainstream nemáme. Můžeme jen takto na Kose upozorňovat těch několik set čtenářů. Ale i tak děkuji vlkovi za to, že tato možnost je.

    • Ernest napsal:

     „Mladí v tom budou vidět top dobrodružství. A uzavírací jednotky jsou ruský vynález použitelný vždy. Vytváří se z dočasně propuštěných zločinců, s příslibem – po vítězné válce dostanete svobodu“. Neradostné vyhlídky a jak z toho ven? Podle mne zbývá jediná možnost, kterou Češi použili již za France Josefa – útěk vpřed. Třeba potom budou zase nějaké legie. Pokud by vůbec něco bylo „potom“.

  • Heřman Vidlák napsal:

   Ono s tou Bílou Horou to nebylo tak jednoznačné. Tam se rozhodovalo, jestli Český král bude němec, nebo rakušan. Protestant Fridrich Falcký, podporovaný Českými stavy (a němci), nebo katolík Ferdinand II. Štýrský, habsburk podporovaný mimo jiné i katolickou českou šlechtou. Oni i ti čeští vojáci (a taky jiné národnosti) bojovali na obou stranách.
   Samotná dvouhodinová šarvátka u pražských hradeb neměla žádný strategický význam. Stavovské vojsko se stáhlo za hradby a císařští byli zahnáni dělostřelbou z pražských redut. Navíc stavům pochodoval z Uher na pomoc sedmihradský kníže Bethlen Gábor. S jeho pomocí by císařští asi nemělí šanci. Problém byl v tom, že druhý den Fridrich Falcký (zimní král ) z Prahy, bůh ví proč, utekl.
   Je otázka, co by se stalo, kdyby neutekl a obhájil český trůn. Byli bychom dnes další „spolková země Německa“ …?
   Bílá Hora se považuje za porážku až díky následné násilné rekatolizaci (takzvanou dobou temna).

   • Hudec napsal:

    Mýlíte se. Bitva na Bílé Hoře naopak měla, hlavně svými důsledky, zásadní strategický význam a nejednalo se o žádnou „šarvátku“. To je s oblibou opakovaná mantra. Nově k tomuto tématu doporučuji Dušana Uhlíře „Drama Bílé Hory“ (C Press Brno 2015) a především Olivier Chaline „Bílá Hora“ (vydala Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, Praha 2013).
    Byla to porážka povstalých českých stavů, která měla řadu příčin, jejichž rozbor přesahuje možnosti zde u Vlka. Vedla k totálnímu rozkladu povstaleckého tábora. Spoléhání na velmi vrtkavého Gábora Bethléna bylo pouhou fikcí a většina povstalců vůbec nestála o příchod jeho vojska do Čech, neb šlo o jednotky velmi nedisciplinované (velmi i na tehdejší poměry, kdy plenění bylo celkem obvyklou záležitostí na obou stranách fronty). Povstalci měli strach o své statky, neb v živé paměti bylo ještě řádění „Bočkajovců“ před cca deseti lety na Moravě.
    Povstalým stavům byly cennější jejich soukromé zájmy nad zájmy celku a vítězné katolické vojsko bylo po Bílé Hoře šokováno, jaké obrovské poklady nalézalo na jejich venkovských zámcích – stavovské vojsko přitom doplatilo především na mizerné financování (zjednodušuji).
    Ohledně národnostního hodnocení obou zájemců o český trůn s vámi souhlasím. Ten problém měl kořeny v roce 1526 kdy Češi poprvé připustili na trůn Habsburka v plné síle. Že si od dob Přemyslovců nějak neumíme vládnout sami je celkem známá věc, která s přestávkami trvá dodnes.

    • Heřman Vidlák napsal:

     Ale já s Vámi souhlasím. Ta „šarvátka“ vskutku způsobila totální rozklad stavovského povstání. Mezi stavy z jakéhosi důvodu nebyla vůle pokračovat dál. Nechuť platit žodnéřské vojsko…?

 2. zemedelec napsal:

  Zkusím si zatím tipovat na ŠVEJKA-GAZDÍK.

  • Leo K napsal:

   No ano, Gazdík se svým přiblblým úsměvem se zdá být lepší než Jandák. I když Jandák není špatná volba. Ostatně jeho boj o rozhledny z evropských peněz – docela tu švejkovinu připomínal.

 3. Jura napsal:

  myslím, že všichni se shodneme, že Kalousek má roli feldkuráta jistou

 4. Medikolog napsal:

  Roli jedinou kladnou, Švejka kličkujícího úspěšně před cizáckou přesilou, lépe než tzv. národní vedení v RU parlamentu, v reálu hraje Zeman a chrání (snaží se chránit) naše zadky. U Katze kolísám mezi Bělobrádkem a Dientsbierem… Palivec – nejlépe Kalousek, byl „tak opatrnej“ a nakonec dostal pálku;-), Bretschneider sedne Štětinovi jako hrnec na (_!_), i když by i mladý Dientsbier mohl alternovat. Lukáš by slušel Babišovi, Dub Bendovi (oba by se v reálném životě těžce živili nekrmit se ze státního). Vyskoč má dnešní úroveň Schwarzenberga chrápajícího ve sněmovně, dokud do něho soused nestrčí „Karl, hlasujeme“… a Karl VYSKOČÍ A HLASUJE. Balounovu NENAŽRANOST dnes supluje Katolická církev a spol., takže Balouna jednoznačně obsadit „asketou“ Dominikem DUKOU. Režiserem by mohl být Bernd POSSELT s klapkou pátera vyklouzem Danielem HERMANEM (pořád se mi u něho vnucuje německá transkripce)….

  • Medikolog napsal:

   JAK JEN JSEM MOHL ZAPOMENOUT NA FLANDERKU … Milana CHOVANCE jeho žaloba na Prahu 1 (při jeho funkci) přímo praedestinuje

 5. český maloměšťák napsal:

  Císaře pána by mohl hrát Mogilevič ….a velitele generálního štábu Kočárník. Švejk je zcela jasný – Vojta Filip. S Katzem mám problém. Havel……. anebo raději přeci jen poněkud živější Vlk ?

  Velkým problémem soudobého kapitalismu manipulované soutěže je láce a levota. V Chile dávají už několik týdnů elektřinu zadarmo, nízké ceny ropy ničí státy a trhy, nízké mzdy negenerují poptávku adekvátní potenciálu nabídky, centrální banky (komu vlastně patří ?!?) se začínají chovat jako hedgové fondy, v dolarové pasti chycení věřitelé nevědí jak začarovaný kruh nedůvěry v očekávanou inflační měnu a víry v měnu stále ještě unikátní rozetnout….a obrovské masy tomuto přítomných buď na tom všem parazitují či tomuto nečinně přihlíží. Asi potřebují opět zpohlavkovat (v historii vidíme, že občasné popravení několika zavedlo vyšší kvalitu života mnoha – na určité údobí, zvané mezirevoluční), otázkou je kdo s koho.. Zda tedy pohlavkem bude rozpad penzijního systému, klimatické kataklyzma a souvis. anebo tradiční způsob odkladu řešení skutečných problémů – tedy válka. Pokud uznáme , že vládne tyran, představovaný finančně-obchodní oligarchií s jejich “ poručíky Duby“ v politice, pak se skutečně zdá, že nám asi někdo brzy zabije císaře pána a my potáhneme na Moskvu (obrazně řečeno, ve skutečnosti by se vypálilo několik raket směrem tam a několik směrem sem a počkalo by se, jak ta celá šlamastyka dopadne).
  Co ale s ní ?
  Toť otázka ! Co s Moskvou ?
  O to(tu) tu běží.
  A taky o to, že zde i tam jsou přeci lidi !

  :-D)))

  P.S. Švejk jak Švejk…ale co Ignatius Reilly ? Kdo všecko (za)hraje ignatia Reillyho ? Nehrněme se všici ! Tolik dotací zas do českého filmu nejde !

 6. Vahy napsal:

  Tak jsem si také zahrál na režiséra a obsadil role. Nejlehčí to bylo u poručíka Duba.
  Tam jsem našel kandidátů přehršel. Nakonec se výběr zúžil na 3. Fiala, Gazdík a
  Laudát. Všechno znají, všude byli a kde nebyli se zrovna chystají. Nakonec jsem
  blonďáka vynechal a obsadil jsem jej do role Pucfleka. Byla by škoda takovou
  „osobnost“ vynechat. Vlohy pro tuto roli osvědčil jak u ptáků, tak u Kalouse. Zde
  se dokonce stal buršem téměř nepostradatelným pro Kalouse, kterého jsem nemohl
  obsadit jinak než do role feldkuráta Katze. Jeho kázání a přiopilé:“… to se nám to
  Švejku hoduje, když nám ostatní půjčují …“,to sedí. Neměl jsem problém s kandidátem
  na roli npor. Lukáše. Nakonec mi přišel nejvhodnější Mirek Topolánek pro jeho
  šarm a vztah k ženám. Také proto, že neměl štěstí na burše. Pro roli Pepka Vyskoč
  se mi libí Marek Benda. Má 25 let praxe z mektání a národ si již na něj zvykl a
  nebere ho vážně. Agent Bretschneider to byl pro mne oříšek, ale nakonec jsem to
  vyřešil .Nechám alternovat dvojici Radek John a Vít Bárta. Zmizeli stejně tajemně
  jako Bretschneider. Strážmistr Flanderka mi dal zabrat, ale mám jasno. Je to Ivan
  Langer. Jeho skvělý úsudek, koncepční práce a řídící organizátorské schopnosti
  v čele resortu vnitra ve mi připomínají kázeň a stav na strážnici v Putimi Také
  osobitý přístup k realizaci nařízení včetně náborů informátorů je podobný. Zůstali
  mi jen Palivec

 7. Vahy napsal:

  Omlouvám se za nedokončení textu. Nějak mi to uletělo. Zůstal mi jen Palivec a Švejk
  Nemohu jinak, ale do role opatrného a bázlivého hospodského musím obsadit
  Bohuslava Sobotko. Kolem všeho opatrně přešlapuje, aby nic nepokazil .
  Přijde mi, že se jednou bude divit jako Palivec, Vždytˇ si tak dával bacha.
  Jako Švejk mi přijde nejvhodnější Vitězslav Jandák. Nemá problém převlékat
  uniformy. Když promluví, tak to sedí a ať se děje co se děje zachovává klid

 8. jezevec napsal:

  ale tak, pánové, co je tohle za slabomyslnou zábavu?
  nevíte že do mrtvýho lva se nekope?

 9. Geordyn napsal:

  Také, vzhledem na režisérský zájem ostatních, mi nedá, abych nepřispěl. Obsazení taškařice ale rozšířím. Haškovi / Jaroslavovi /, by se nelíbilo zužování obsazení tak skvěle sepsané, osobnostmi různých povah obdařené knihy. Přidal bych baronku von Botzenheim, tu by skvěle předvedla paní Němcová, samozřejmě že ne Božena. A ještě sapéra Vodičku. Tam by mi pasoval za představitele současný politický představitel vedení ve vojenské nejmenované organizaci. A je českého původu. Nezlobil by se. U Kalicha a v šest večer je přece tak útulno.

  • vera napsal:

   Vy si tady všichni děláte srandu z politické scény, ale když už, tak berte důsledně všechny její příznaky. Tady aspoň někdo ! nezapomíná na genderové studie a povinné kvóty, vy ostatní se nad sebou hluboce zamyslete. Švejka je nutno zmodernizovat i v tomto směru, nebát se hrát podle nových not, co třeba za agenta B. obsadit paní Langšádlovou, a paní Šabatovou jako strážmistra Flanderku. Pochybnosti? přejdou… 🙂

   • Hudec napsal:

    To je převratná genderová myšlenka a obdivuji, že vás napadla. Dovedu ji, s vaším svolením, do konce:
    ŠVEJK BYLA ŽENA!
    Hrát ji v této inovativní verzi bude Merkelová (v Říši brzy přijde o práci), dabovat ji bude Marksová!
    Hned a bez váhání žádat o evropskou dotaci, v tomto případě je jistá.

   • kchodl napsal:

    Přesně tak, napadlo mě to už ráno, ale zaostal jsem s příspěvkem.
    Švejka je nutno genderově polepšit a multikulturně vyvážit, to je jisté.

    Protože na tu odpornou sexistickou, homofobní, xenofobní, rasistickou původní nekulturní vykopávku s Hrušínským v hlavní roli se v dnešní době již ve slušné vzdělané společnosti – např. nevyučených rakouských hajných – dívat prostě nelze.

    Jak píše pan Hudec, nebál bych se experimentovat a Švejka bych modernizoval paní Langšádlovou. Ta má kromě jiného tu výhodu, že má nepřehlédnutelně minimálně 15 Lau (Laudátů, což je uznaná mezinárodní jednotka blbosti), ještě ke všemu by to hrála velmi dobře, protože Švejkovskou blbost předvádí velmi přesvědčivě, tedy vlastně ona nic předvádět nemusí. Nikdo jiný nereprezentuje skvostné myšleny amerického fašismu a Bruselské totality lépe než ona. Místo „Na Bělehrad“ může volat „Na Moskvu“, to bych také poněkud aktualizoval.

    Jako feldkuráta jsem rozhodnut pro Halíka, protože na rozdíl od Duky oplývá potřebnou démonovitostí – nezapomeňte, že původní představitel pan Kopecký velmi dobře hrál čerty. To mají společné, až na to, že Halík čerta nehraje, on je. Navíc Duka mi přijde na tu roli moc vyžraný.

    Samozřejmě, v novém Švejkovi se nesmí kouřit. Leda snad cannabis nebo hašiš.
    Poručíka Lukáše musí hrát nějaký afroameričan nebo snad dokonce islámský afroafričan. Jeho milenka bude homosexuální transverstit. Místo ukradeného psa bude mít Lukáš bílou vítací sluníčkářku na řetězu, kterou v rámci své víry může pravidělně bičovat a kamenovat.

    • kchodl napsal:

     A ještě doplněk pro pana Hudce, samozřejmě Merkelová musí hrát onu hraběnku. „Čéska voják, tópra voják“. Pro Marxovou-Leninovou zatím roli nemám, ale něco se určitě najde.

     Coby Flanderka mi připadá dobrý nápad někoho z předešlých diskutérů, tedy Ivan Langr.

     Jako šéf lékařského konzilia musí jistě vystupovat onen psychiatr nebo co to je Hnízdil, pomocných figurek se mezi politicky angažovanými lékaři jistě najde dost.

     Váhám s náročnou rolí Pepka Vyskoče, to totiž není jen tak. Možná štětináč banderovec Štětina Plavec, to je dostatečně směšná figurka – když ho lidé vidí, obvykle se smějí už jen tak, stačí jeho vizáž šílence.

     Chce to ještě zvážit, ale hrubé rysy se mi zdají jasné. Casting takového genderového multikulturního veledíla není jen tak.

 10. Řezníček z Brna napsal:

  Paní Šabatovou bych obsadil do role paní Mullerové

 11. Lex napsal:

  No, prosím, prosím,
  kreativitě se meze nekladou.
  Ale protože dramaturgem, produkčním i režisérem jsem tu já, tak na určitém pořádku trvat musím. Tím základním je, že feldkurátem Kazem je Kalousek. Přes tohle nejede vlak, on už to má i nacvičené https://www.youtube.com/watch?v=6SnweY_x39Y
  Druhou jistotou je Daniel Korte na pozici Pepka Vyskoč. Kdo ho slyšel kokrhat „Próóóótííí nááááávrhůůůůůůů!“ a kdo ho vůbec zná z vystupování v PS (nezanedbatelnou roli hraje i jeho fyziognomie), nemůže se mnou nesouhlasit.
  Třetí jistotou je, že tenhle film budou „hrát“ povoláním neherci, čímž jsou vyloučeni Jandák se Stropnickým. Ne, že by jim role neseděly, ale prostě v obsazování rolí nesmí být žádná výhoda ani hendikep, „každý podle svých schopností, každému podle množství, kvality a společenského významu jeho práce“.
  Čtvrtou jistotou je Miruška Němcojc coby paní Müllerová a Helča Kabrhelangšádlová jako bába Pejzlarka.
  A nakonec – když kchodl hledá uplatnění pro pána/paní (každý ať si vybere) Marxovou-Leninovou, tak i ta to má jisté – je to madam pivovarníková, co si jen tak odskočila k Lukášovi a krásně mu psala do kasáren „Liebe Heinrich, tvůj sluha je dobytek“ – aby se pak hodiny vzpamatovávala z té jízdy se Švejkem (což mi ale – přiznám se – poněkud nabourává Uaudáta na roli Švejka, protože si ho nedokážu představit, že by on byl té jízdy schopný).

  Bóže, mít tak ty peníze z Fondu české kinematografie, to bychom natočili „kasaštyk“!!!!

Komentáře nejsou povoleny.