Kurs Brexit


Cítím dneska   potřebu  toho napsat  na tohle  téma  trochu více, než jen  dát  screenshot s momentálním odhadem  výsledků  jedné britské  sázkové  kanceláře.

Důvod  je jednoduchý. Už asi 4 dny  vedu naprosto marnou a zbytečnou  korespondenci s jedním čtenářem Kosy.  Ohledně  vypovídací schopnosti  těch sázkových kursů. On   ji má  za minimální, pokud  vůbec  nějakou a jeho argumentace, mám li ji shrnout  je následující:

 že bych jako měl spíš  používat  zveřejnované odhady, ty  prý jsou to pravé  ořechové. A  nikoli kurzy  sázkovek. Ty prý  budou zcela jistě  zmanipulované!

Ta „logika“ podobného myšlení mi přijde  totálně  absurdní!   Tak tzv. výzkumy  veřejného mínění  budou   spolehlivější než  odhady zkušených bookmakerů, kteří spojují s  co největší přesností svých odhadů, které  jsou statisticky  na  úspěšnost  velmi přísně  vyhodnocovány, svoji  elementární existenci,protože  nikdo nebude platit   nějakého zoufalce, co si kurs  vycucá  z palce u nohy a  sázková společnost  a konto takového odhadu opakovaně  přijde  o velké peníze.

Ty  výzkumy, které si zadává kdo ví  kdo a kdo ví proč, u  kdo ví koho, který  „průzkum“ provede  podle kdo ví  jakých metod a   kdo ví  jakých vlivů, ty  mají být  lepší!!!! Jako bychom neměli sami dostatečnou zkušenost.

Vedle  toho  – britské  sázkovky  prý zcela nepochybně  se klidně   zúčastní  na klamání veřejnosti tím, že  vypíší schválně   kurzy  tak, aby  příznivci  Brexitu a nerozhodnutí  voliči uvěřili  tomu,  že  je  daleko více těch, co si  Brexit  nepřejí  a  tudíž  nemá  smysl bud  k referendu vůbec jít  nebo hlasovat pro vystoupení z EU.

Prý si  to Cameron zařídí…. A  sázkovky  se ohnou.

Dovolím  si tvrdit,  že  to NENI  možné.  Sázkové společnosti,  z nich kořeny  nejstarších sahají  až hluboko do 19. století, rozhodně nebudou riskovat  svou pověst  kvůli  tomu, aby  šly na ruku nějakému politikovi, který stejně   co nevidět zmizí  ze scény.  Kdyby na  tu  manipulaci přistoupily, která jim  na druhou stranu nemůže  přinést  naprosto žádné výhody  a prozradilo by  se  to / což by  se určitě  časem stalo/, znamenalo by to jejich fyzickou likvidaci a  nejspíš  nevratné poškození  celého sázkového průmyslu v Británii.  Nemluvě o spoustě  soudních žalob a nepochybně  i pádu vládu a  výrazným oslabením  té politické strany, která  by v něčem takovém jela. A  to nemluvím  o tom, že  Konzervativní strana, jejímž  je  Cameron předsedou a  z tohoto titulu je  za ni premierem, je  rozdělena  uvnitř  na unijní a protiunijní  křídlo a  jeho odpůrci jen a jen čekají  na příležitost, jak mu zakroutit  krkem.

A  zkuste  si  navíc  představit, že  jste  majiteli skvěle  zavedené sázkové  kanceláře   a  vy  na  přání  nějakého politika  schválně  vypíšete   kurzy  tak, abyste   při jasně pravděpodobnější  variantě  výsledku  udělal ohromnou finanční ztrátu?  Kterou vám nikdo nebude a nemůže  kompenzovat a  navíc  si zlikvidujete  kriminálními čachry  svůj byznys  úplně?

Necht se na mne nikdo nezlobí, ale  tohle  je  v mém vidění světa  absolutní paranoia!

Ty kurzy  sázkových  společností na  Brexit  dávám právě proto, že je mám za výrazně  pravděpodobnější  než   všelijaké  průzkumy. Které si může  objednat a zaplatit  kde kdo.

Jistě – může  se  stát, že  se  sázková společnost  ve  svém odhad zmýlí. V případě kurzů  na Brexit  pak všechny  vedoucí  britské  sázkové společnosti. Jenže  ta pravděpodobnost  je neporovnatelně  menší , že se  /záměrně/ pletou společnosti provádějící výzkum veřejného mínění.  Rozdíl je  v tom, že  když  se nestrefí  bookmakeři, zaplatí  ten omyl a  to velmi tvrdě, z vlastní kapsy. Když se  spletou výzkumníci? Tak  se nic  neděje. Chybička  se prostě  vloudila. Takže  z tohoto titulu vás  Kosa, máte  li zájem, bude až do dne konání referenda  zásobovat  sázkovými kurzy. A nikoli nějakými průzkumy.

A  totéž hodlám dělat  s  americkými prezidentskými volbami. Tam ovšem mám v plánu  uveřejnovat  i  grafy  z průzkumů. Ze stránek, které se mi osvědčily v primárkách a  které integrují  výsledky  průzkumů  nejvýznamnějších amerických   výzkumných společností.

Ale nyní je to jen a pouze  o Brexitu. A  pro mne tedy o nastavení kurzů na pravděpodobného vítěze, jak to vidí britští sázkaři.

Brexit

Brexit1

Od včerejška  tedy  zase malinko , podle sázkařů , posílil trend  na setrvání Británie  v EU.

A  ještě  něco  – poměr  27:73 neznamená, že  v hlasování  bude pro Brexit  votovat  jen 27%   voličů, ale  to, že   vítězství  příznivců setrvání  v Unii  má 73% pravděpodobnost   a  naopak Brexit  je  pravděpodobný jen z 27%.  Nic  víc. Naprosto  to nic  neříká  o  tom, jestli  konečný  výsledek bude o  jeden  jediný hlas  nebo  o několik milionů hlasovacích lístků.

Tohle  všechno jsem cítil potřebné dnes  napsat. Zítra  už  to bud e v tradiční formě.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.