A co kdyby se takhle Babiš věnoval rezortům, za které zodpovídá ANO?


Nepřímo   naváži  na  svůj včerejší  článek.   Babiš  prostě  využil  objektivně  nedobrou a nedomyšlenou  reorganizaci  elitních policejních  útvarů k tvrdému politickému  útoku a získávání laciných politických  bodů  a možná  k  vytvoření situace, kdy zkrátka půjdeme  předčasně  k volbám.

Současně  si neustále  do svých  novin i  jinde stěžuje,  jak  on   a jeho ministři všechno zvládají a  jak naopak ministři za  ostatní dvě  koaliční netáhla neumí a  navíc  mu  házejí  klacky  pod  nohy. Jedním z  kosířů jsem byl upozorněn  na  článek  v  časopise Euro, který   popisuje  naprosto  tristní  situaci  v  které  se  ocitají  všichni   vojáci  operetního spolku, který  nese  hrdý  název  Armáda České  republiky.

Už  jsem se  na Kose problémů s  výstrojí  několikrát  dotknul. Nicméně  tak nějak podvědomě  jsem si říkal,  že  když  má  Babiš  jak finance, tak obranu, tak se postará,  aby se  to alespon trochu zlepšilo….

zejména  když  před  vojáky  vypustil do světa  toto:

„Budu se snažit zjistit, jak ministerstvo obrany rozděluje peníze. Chci se podívat na poměr mezi náklady na provoz úředníků a vojáků. Potřebujeme peníze pro vojáky. Nelíbí se mi, že tady nemají peníze ani na výstroj. Na rok mají přiděleny tři páry ponožek,“

Ten citát  je  z inkriminovaného článku  v Euru…

Zde se dozvíte, že  skutek zatím těžce utek!  Ale  třeba   vojákům  místo fuseklí, bot, helm, neprůstřelných  vest, maskáčů, helm a  dalších nutných věcí  bude stačit   nějaké komické vystoupení   Stropnického.  To  by opravdu  mohl dát levou zadní,  komedianství je  jeho nezpochybnitelnou doménou.  Je  to opravdu výrazně  snazší  než konečně  zorganizovat a  realizovat   výběrová  řízení tak,  aby  vojáci , když  už  toho dostávají žalostně  málo,  fasovali u toho mála  trochu  slušnou  kvalitu.

Když  jsem já sloužil  jako základák, tak armádou  kolovalo okřídlené  rčení – že na  vojně  se provozují  jen čtyři činnosti –

blbne se  tam

řve se  tam,

čeká se tam

a  fasuje  se tam.

To  poslední zřejmě  už  bylo definitivně  zrušeno.  Netvrdím, že  za Babišova  komediálního  ministra  Stropnického. Ten jen  „schopně“ udržel status quo. Absolutní  zásluhu mají   nepochybně Topolánkovsko- Nečasovsko – Kalouskovské  vlády.  Ale  Stropnický  hraje  také  dobrou frašku, viz následující  graf z  nalinkovaného článku  z  Eura:

Předpokládám,  že  jste  nepřehlédli  ten velký popisek, vztahující  se  k šetřílkovi  Stropnickému….

Soudím, že  Andrej  Babiš  by  se  měl  kvaltem  přestat míchat  do cizích  rezortů  a věnovat  se  těm, za  které  má , jako  majitel politické strany  osobní  zodpovědnost.

Aby  kluci, co odjíždějí na mise,  na které  jsou vysíláni  na základě  rozkazů  velkohubých  politických  hazardérů, kteří  tak  rádi,  s pomocí  velkých  slov  dávají ochotně  do mocenských her  jiných životy,  měli  reálnou  šanci  přežít  A minimálně  aby nevypadli  jako  banda  drbanů, pokud  by  používali  jen to, co jim  duo Babiš  -Stropnický  našpendýruje, ve  své nekonečné dobrotě a  se svou nekonečnou  schopností  vše  řídit  jako firmu. Například  jako tu, co je  schopna  vyrábět buřty  bez masa…..  Tedy pokud  za  maso  nepovažujeme  kuřecí separát…

Když  už  na obraně  neumějí  zorganizovat  výběrová  řízení,  aby  k něčemu byla, což  zjevně  z  nějakých  nepochopitelných  důvodů  je trvale  nad  schopnosti   tohoto ministerstva, pak  nechápu, proč  armáda prostě vojákům  v hotovosti, neproplatí,  proti předloženým  dokladům o koupi  jejich nákupy  potřebného v  soukromých Armyshopech, kde, jak se zdá, je  všeho dostatek v odpovídající  kvalitě, sortimentu i množství. Celé nebo alespon z  části, tak  jako  to máme  my  občané  u léků,  které potřebujeme  stejně  zásadně  jako vojsko neprůstřelné vesty, pokud  by  to překračovalo možnosti  rozpočtu! Je  to triviální  a  funkční řešení.

Osobně  si myslím,   že  na  příští  misi  zejména  do Afghanistánu,  Mali a podobných  „horkých“  destinací  by  měla vyrazit  ta  úplně  nejspeciálnější  armádní  jednotka. Sestavená   výhradně  z politických  špiček, které obhajují  vysílání  českých   vojclů  a vždy při tom nešetří  stejně tvrdou jako vzletnou rétorikou  o obraně  demokracie  a svobody,  o plnění našich spojeneckých  závazků, atd. atd. atd.

At  si  všichni  ti Schwarzenberkové, Fialové, Kalousci, Bendové,  Ženíškové, Štětinové, Gabalové, Bělobrádci, Hermanové, Sobotkové, Zaorálkové, Babišové, Stropničtí  a  další podobní  nasadí  na  hlavu  blembáky a s třemi  páry  ponožek, jedním trikem, jednou košilí  a  botami, které se rozpadnou po třech dnech  běžné  chůze,  vyrazí trvale zachranovat svobodu.  My  to tady  doma  bez  určitě nějak  zvládnem. Velkou  otázkou ovšem je, jestli to oni zmáknou  bez těch fuseklí a s  tím, co vyfasují. Kdyby  ne a nějak se nemohli  vrátit, za sebe sděluji,   že  bych se opravdu hodně  kousl a  tu velkou ztrátu,  že  už  je nikdy neuvidím, překonám jako chlap.

Nemá  smysl, abych psal dál. Místo  sebe  nechám mluvit  ty, co se zapojili na  Euru  do diskuse  pod  inkriminovaným  článkem. Jsou to vesměs  příslušníci  armády. A  to je  to hodně  hustý  čtení!!! A  to sem  dávám jen miniaturní  výběr!

bb1 b2 b3 b4

Babiš  má opravdu nejvyšší  čas  se  začít  starat zejména  o to, co má  ve své vládní kompetenci. Policajty  at nechá  Chovancovi!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.