Kurs Brexitu – dnes speciální vydání věnované Jakubu Jandovi a „politologům“ z Masarykovy univerzity- DOPLNĚNO !!!!!


Dneska  si  nepochybně  počtou  i  ti, které  Brexit  nebo nějaké grafy  sázkových  kanceláři nezajímají. Věřte mi,  že  ano!

No  řekl bych,  že  se  dění kolem Brexit začíná  dávat  do pohybu,  který  ještě  v pátek málo kdo čekal!! Rozhodně  ne sázkové společnosti!  A  jestliže  neobyčejně  silně  upravili  kurzy na  Brexit  přes víkend,  pak včera s  tím hýbly  ještě podstatně  více!!!!

Začínají se  dít  věci!

Výstřižek

Barometr  pravděpodobnosti  té či oné  výhry se nám začíná  vyrovnávat! Kurs  na  Brexit  nám klesl  na  1:2,5!!!! A  na setrvání  stoupl  na  1:1,53 !!! Ještě minulý  týden  to  bylo 1:3,75 a  1:1,29….

Poměr  sázek zůstává  beze  změny.

Výstřižek1

A  to včerejší kurzové  zemětřesení  s e týkalo všech britských  sázkovek…Výstřižek2Stále mi chodí  maily, že  jako britské sázkovky  se  prý podílejí na  manipulaci  veřejnosti, aby  hlasovala  proti Brexitu. Autorův  těchto názorů zcel a evidentně  nelze noc  vysvětlit.  Prostě  když někdo jede  sto let v nějakém, dobře zaběhnutém  a  velkém  byznysu,  případný  špatně  nastavený  kur  ho bude s tát  majlant, tak to všechno, kvůli přání nějakého politika  hodí do popelnice a udělá, co si politikář  právě  přeje, ačkoli ten už tady  v dohledné  době zcela  jistě  nebude… Hluboká  logika! Ale  nemá  smysl, abych bojoval s větrnými  mlýny. Fanatikům a  spiklencům za  každou cenu  nikdo nic  nevysvětlí.

Ale  pro  vás  ostatní  jsme se rozhodl svou  galerii  grafů, souvisejících s  Brexitem ještě  rozšířit.  O  další  sektor, který  na  možnost  Brexitu  reaguje  mimořádně  citlivě,  kde se  hraje  o  velké  osobní peníze a který  nám může posloužit  jako indikátor,  jak by  to na týden a dva  dny mohlo na ostrovech dopadnout – finanční trhy!

Tedy konkrétně  vývoj  britského akciové  indexu FTSE 100  a vývoj kurzu  britské libry ke  koruně.

Nejdříve  si dáme graf  FTSE100 za posledních  5 dní

Výstřižek3

To je  ale  fofr  dolů, co  říkáte  – MINUS  4 % !!!!  Což  značí, že  burziáni větří možnost obrovského propadu britských akcí, pokud  by k Brexitu došlo. Stejný vývoj  jako u sázkařů!!!

Ale  je  to  opravdu  jasný  signál,  že  Brexit  je  pravděpodobnější než  setrvání  Británie  v  EU?  Co nám říká tentýž  index  , ovšem  za období posledního roku? Tohle.

Výstřižek4

Že  zatím  to ani hráči  na burze  jako fatální možnost  nevidí!!! Zatím  ne!!!  Reagovali  už dávno sníženou  důvěrou  vůbec  na  samotné referendum a  drží se, zatím, v nějakých dlouhodobých mantinelech. Stejně  jako sázkaři. I když… No prostě  Cameron  ohnul  sázkovky, tak proč  neohnul také  burzu, když  to má všechno  ošéfované?!

I když.. když přezkoumáme  kurz  jak si vede  ve stejném horizontu  britská  libra,  tak si troufnu  konstatovat, že  je  docela  dost těch,  co koukají  dostat  svá  aktiva  z  Británie  nebo aspon  z librové pozice. Škoda , že  nejsem schopen najít  nějaký  takový  graf odlivu  kapitálu  z Británie, s kterým tak často a  rády operovaly  různé  agentury ohledně  Ruska  při  zavedení západních  sankcí… Ten by mne fakt  zajímal!

Výstřižek5Na libře  je trend  daleko jednoznačnější než  na  akciovém indexu. Ovšem ani tady  to zatím  není žádný průlom! Pořád  ještě  odolávají minima  z první dekády  letošního dubna.

No  uvidíme, v každém případě to bude zatraceně  zajímavé!!!

Tak  mne napadá,  že  je nejvyšší  čas, aby  si  na  londýnskou  City  a  britské  sázkovky  a  jejich    nekalé  nekalé  manipulativní  prokremelské  praktiky, sloužící  promoskevské propagandě   důkladně  posvítili  věčně  bdělí – Jakub  Janda  a jeho rádobyEvropské hodnoty a  také politologové z Masarykovy univerzity,  konkrétně  pan  Gregor a  paní  Vejvodová. Kteří rukou společnou  a nerozdílnou včera  vydali veleblábol, v němž  analyzují  metody proruské propagandy. A mimo jiné zjistili,  že  i neutrální zpráv a vlastně může  být proruská!

Abych aspon  trochu citoval:

„Obecně lze říci, že je jedno, zda se jedná o zpravodajství či komentáře, pomyslná hranice na těchto webech přestává existovat. Autoři používají emotivní figury nebo manipulativní techniky a například každý pátý článek vyjadřuje negativní emoci,“ konstatuje Petra Vejvodová, specialistka na propagandu z Katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Toto všechno pak podle autorů „dokládá špatnou novinářskou práci“.

Pokusím  se k tomuhle  soustu vrátit speciálním článkem. Ale  nic  pro jistotu  neslibuji…. Vím jak dopadla  řad a mých podobných slibů z poslední  doby.

Nicméně  Jakub Janda a politologové  z Masarykovy univerzity  by opravdu neměli ztrácet  čas. Ty  sázkové  kurzy  stejně tak  jako grafy  na libru a FTSE100  jsou  přímo nabité  negativními  emocemi. A  to nikoli  každý  pátý den, ale nyní každý  den. A Putin se  jistě  raduje  jak  pětileté dítě  o vánocích!  Jak zmáknul tu Británii!!!!

A  vlastně  celý  svět, protože  dolů s Británii, kvůli  nejistotě  Brexitu jdou momentálně akcie  na celém světě!!!

Jakube  Jando,  Gregore, Petro Vejvodová  –  budíček!!!!! Budíček!!!!

 Doplněk!

Ano  Jando a  spol. – budíček!!  Big Ben  se může  zbláznit  jak  buší na poplach a  vy nic!  Putine videtně  ovládl  britské  sázkovky!

Kurzy  na setrvání Británii se, řekl bych, až  skoro panicky  řítí  dolů. Za necelé dvě  hodinky, co jsem dnešní  Brexit  pustil na sklo se   kurzy  dramaticky  změnily!!!

Na  úspěch  Brexitu se    ranních 1:2,5 už  sází jen v kurs  1:2,38  a na setrvání  máme  místo  1,5  už  1:1,57….

  Za  necelých  120 minut!!!  To  s  tím nic  neuděláte?  Nebudete  žádat  , aby  Brusel okamžitě  zastavil evidentně  Moskvou  cinknuté  sázení, které rozvrací  náš a  hlavně  britský klid  na práci? A  co takhle  varovat  britské sázkaře, aby  neskákali Putinovi na  špek?  No nejsnazší  snad  pro vás  bude, když  všechny  weby   britských  sázkových společností, které se podílejí evidentně na té zjevné  manipulaci s kurzy  dáte  a  seznam proruských rozvratných webů a požádáte  Brusel, aby  je zabanoval!!!!

Nabádám  vás  k  tomu  bez ironie a  s čistou  myslí  a otevřeným srdcem. Osobně  si nepřeji vystoupení  Británie  z  EU. Ale  nebudu  vám  ani vám podobným vysvětlovat proč – nepochopili byste  to.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Prkno Brouka Pytlíka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.