UEFA podmíněně vyloučila Rusko z fotbalového mistrovství Evropy -DOPLNĚNO!


právě  jsem si přečetl na Novinkách. cz,  že  UEFA  už projednala případ  ruských  chuligánů a  jejich počínání  ve  Francii a Rusku  uložila  tvrdý  finanční štráf,  ale  hlavně  vydala  jasný  signál – pokud  ruští chuligáni ještě  jednou  něco způsobí,  tak sborná, bez ohledu  na výsledky  nebo předvedenou  hru  sbalí a  maže domů.

Jasná zpráva.  Mám rád  fotbal, nemám  rád  idioty  a pitomce, pro  které je  zápas s  míčem kopaným jen vítanou  záminkou  k brutálnímu  násilí.

Potud  tedy  vše  v pořádku.  Protože  vyvádění  molodců  v ochozech Stadium Velodrome opravdu překročilo  jakoukoli  únosnou míru. Bez jakýchkoli  debat.  Nicméně…

Nicméně  to rozhodnutí  UEFY , jakkoli  je naprosto  správné, je podivné,  tak podivné až  zavání!  Politickou objednávkou.  A  to nikoli, co s e fotbalu týče, vůči Rusku , poprvé.

V souvislosti s  tím, co se  právě  děje  v  ochozech a okolí  francouzských stadionů. Podle  dostupných informací například  při zápase s Ukrajinou  vyrukovali  na  úkáčka  němečtí  chuligáni a také se  s tím zrovna  nemazali,  jakkoli rozsah  bitky  byl výrazně  menší.  Nicméně   nebylo  ,  v menším počtu o nic  zběsilejší a bezohlednější! Budu citovat:

Všechno se seběhlo hned po skončení zápasu. sudí závěrečným hvizdem jakoby dal pokyn k boji mezi příznivci obou fanouškovských táborů. Do potyček se bohužel připletli i bezbranní lidé včetně manželky hvězdného útočníka Leicesteru Jamie Vardyho a policie začala běsnící chuligány rozhánět slzným plynem. Zadrženo bylo jen šest výtržníků, ale téměř 50 lidí skončilo v nemocnicích s různými druhy zranění.   

zdroj

A  přidám ještě  jeden  obrázek, dokumentující , co jsou zač  ti  z německé strany:

VýstřižekJe  ze  seriozního  německého  deníku Tagespiegel. To kdyby  mne  někdo chtěl obvinit z proruské propagandy…

A UEFA ,  kupodivu, místo  aby  oba  případy  střihla  podle  stejného  mustru – NIC! Rusko dostalo pálku, ohledně  Němců a Ukrajiny  je  hrobové ticho.  Aspon  zatím. Chci věřit , že  jen krátce.

V  této souvislosti mne nijak nepřekvapuje,  že  už  vůbec  UEFA  neřešila  vyvádění  anglických   rowdies  v Marseille  ve  dnech  před  utkáním.  Kdy  se   jedna  jejich , ne právě  malá  část, prezentovala  jako horda ožralých   násilnických  barbarů. Opět budu  citovat:

Mistrovství Evropy ve fotbale začalo ve Francii v pátek večer úvodním zápasem mezi domácím týmem a Rumunskem. Úvodní bitva však již proběhla ve čtvrtečních nočních hodinách, kdy se utkali britští „rowdies“ s místními mladíky.

Jak ukazují videa na YouTube, střet mezi britskými fotbalovými fanoušky a místními mladíky byl velmi prudký a rozhodně se nehrálo podle pravidel. Těžko také říci, který z obou táborů nakonec zvítězil, ale jisté je, že mezi poraženými bylo právo a pořádek. Stále také není jasné, která ze stran incident vyprovokovala. Britští „rowdies“, pověstní svými výstřelky, se podle britského deníku Daily Mail dušují, že se pouze bránili útokům místních gangů.

Zdroj

Ovšem máme  i druhou verzi, z  webu  České televize…

Už v noci ze čtvrtka na pátek napadli mladí Marseillané skupinu asi 200 anglických fanoušků u dvou restaurací. Policie nastoupila se slzným plynem, pět lidí bylo lehce zraněno. Následující den napětí rostlo. Angličtí fanoušci házeli na policisty pivo a k původním potyčkám mezi místními a Angličany se občas vmísili Rusové. Ve starém přístavu nastal zmatek, osm lidí bylo zadrženo, ale vše se ještě obešlo bez většího incidentu.

Aby  ČT  všechno vygradovala  v  závěru svého artiklu:

Daleko vážnější situace nastala v sobotu. Už odpoledne na sebe narazily skupiny ruských, anglických a domácích výtržníků. Na stadionu se pak věci dále přiostřily a šlo tam už hlavně o potyčky Rusů s Angličany. V přístavu pak raději zavřeli bary a omezili provoz pěších.

Ve srovnání s podobným násilím, které v roce 1998 provázelo v Marseille zápas mezi Anglií a Tuniskem, se nynější potyčky vyznačovaly něčím novým. Totiž odhodlaností ruských výtržníků opravdu ublížit. „To jsou ti opravdoví, ti tvrdí. Lidé, kteří tohle považují za sport a jsou v tom vycvičeni,“ řekl odborník na problematiku ruských fanoušků Ronan Evain.

V případě Angličanů jde hlavně o velmi podnapilé a provokující mladé lidi. Co se Marseillanů týče, většina z nich patří k mládeži, ale byli mezi nimi i zástupci extrémní pravice. Jeden měl triko s heslem Turecko není vítáno.

Takže  komentuje  to odborník na  RUSKE  cfotbalové  chuligány  jménem  Ronan  Evain… U  Angličanů, jde  o jaksi jen trochu  rozjařenější   a provokující  mladé lidi… Kdežto u rusů  jde o vycvičená mlátící komanda. Jo a ti , co  na  trochu  rozjařenější    rowdies  zaútočili, co by  domácí  byli – zcela  jasně   od  francouzské  pravice. Zatímco jiné zdroje uvádějí,  že  to  prostě  byla  místní  muslimské  komunita.  Kterou   Angláni  prokovali  vyřváváním

Rozvášnění britští fandové kromě vulgárních popěvků také vyzývali Islámský stát: „ISIS, kde jsi?“. Reagovali tak patrně na varování bezpečnostních expertů, že se může fotbalové mistrovství Evropy stát terčem teroristického útoku.

Zdroj

Zkrátka  boys  evidentně  dostali přes  hubu  od  molodců,  takže  UEFA  to  nejspíš  jaksi považuje  za  dostatečný  trest…. A  nemíní  už   dát  stejný  štráf   anglickému národáku.

Zvláštní  přístup.  Já  si  dosud  myslet,  že  chuligánský  dobytek   je chuligánský  dobytek a  nikdo nerozlišuje   jednotlivé  druhy. Vidím, že  jsem se mýlil.  Že  pro UEFU  není problém  mezi  tím stádem  idiotů   rozlišovat  jednotlivá  plemena   navíc  jaksi  některá považuje  za    vzácnější  a zajímavější  než  jiná….

Tak  tohle  je novum.  Které nejspíš bude mít  příslušné  důsledky!

Jen  maně  si vzpomínám  na jiné  vyvádění  chuligánů  na fotbalovém   šampionátu, které se  také konalo ve Francii, Před  18-ti roky   a  šlo  o mistrovství  světa.   Maně  vzpomínám  na  to, co zažila  tehdy právě Marseille   – po utkání  Anglie  -Tunisko a kdo to tehdy vyprovokoval…  Ale  je  to už dávno a pamět mi nějak přestává sloužit…

Nicméně, co si ještě  pamatuji  docela  dobře byl tehdejší  případ extrémního násilí  v Lens.

Parta  německých  chuligánů  tehdy  přepadla  hlídku  francouzských policistů  a jednoho z nich – „dostala“.

Opět budu  citovat:

Nivela / toho nebohého policistu/ během světového šampionátu ve Francii v roce 1998 v Lens napadli němečtí chuligáni a brutálně ho zmlátili. Utrpěl vážná zranění hlavy a mozku, z nichž se nikdy úplně nezotavil. Více než šest týdnů byl v bezvědomí.

Já dodávám  že  expolicista  Nivel také částečně oslepl, protože  přišel o jedno oko.

Více na

Co se  ovšem už   v Křetínskho  Sportu nedozvíte je   několik zajímavých detailů.

Například  proč se  němečtí  grázlové / zejména  z tvrdého jádra  Schalke/  vrhli na  tu policejní  hlídku  v jedné postranní uličce. … Prozradím vám  to – protože  se  chtěli porvat. S  jinými podobnými grázly. A  ti policisté, jim, na  rozdíl  od rvačky  mezi  Rusy  a  Angličany  v  tom chtěli  zabránit! A  Teutoni  je prostě  semleli.

Sport  vás  také  ušetří  další  zásadní  informace – s kým, že  se  chtěli  íbrmenšové servat. I  tohle shodou okolností vím – světe  div  se -s  anglickými chuligány.

Ty  informace navíc  jsem získal opravdu jen náhodou. Při poslechu úterního  Dobrého rána  na ČR2,  v čase   mezi  08,00-08,30  a přišla  s  ní Zita  Senková. Bohužel ta  relace není  v  rozhlasovém archivu, abych ji mohl  také vyzdrojovat.

Nicméně  jedno vím zcel a jistě – FIFA  tehdy  neřešila  ani  Angličany, natož  Němce…  Stejně  jako dnes  UEFA.

Ta  aspon nerozlišovala  jednotlivá plemena  hodně   odporného dobytka. Je mi  líto, že  ohledně  mistrovství  Evropy  musím psát  o  tomhle… Hodně  líto.

Dodatek:

Když  jsem včera  tenhle  článek  psal, neměl  jsem sebemenší  tušení  o  tom, že jistý  Igor  Lebeděv, takto  člen výkonného výboru ruského fotbalového svazu a poslanec nacionalistické Liberálnědemokratické strany a náměstek předsedy ruského parlamentu – bude postižen  totálním  zatměním mozku a  prudkým  šílenstvím.

A pochválí  své  chuligány  jako vlastence  a  správné kluky  a  vůbec  nevidí  nic  špatného  na  jejich počínání  ani na  fotbalových  rvačkách.  Odpovídají li ovšem informace Guardienu, vztažené  k jeho osobě  a výrokům, realitě. V takovém  případě se Lebeděv  dopustil  exemplárního výronu  blbství.

Nicméně  v jedné  věci  má  pravdu. Už mne  to také  párkrát  napadlo – proč  by policie  měla  dělat  fackovacího panáka  a  věčně  oddělovat  idioty, co se  pod  záminkou  fotbalu  chtějí  rvát a mrzačit?  Proč  by stát  na  jejich zadržování  měl vynakládat  peníze?

Proč, když  se  chtějí porvat  u nás  spartani s  baníkovci , je policie  neodvede  v kordonu  na  nějaké  místo, k  tomu účelu  vhodné, nejlépe  s nějakou  velkou  starou tovární  halou a  tam je  nevpustí dovnitř, at  si to rozdají podle svého gusta. Vpustí   zavaří  všechny  vchody  a východy.  A za nějaký  čas   vypustí  zbytek přeživších?  A  stát  to před  tím doplní  o  to, že  na utrpěné  škody na  zdraví se nevtahuje  systém zdravotního pojištění a  každý  si náklady  na  vyvolanou zdravotní péči  hradí  ze  svého? A  totéž  by šlo udělat  i  na  evropské  úrovni. jen kdyby  EU a  UEFA  chtěli!   Myslím  to vážně. Bezmozci si chtějí  vytloukat  mozky  z hlav? Žádný  tam nemají, tak jim to umožněme. Pan Lebeděv  se klidně může také zapojit. 

Dodatek II

nebylo by  to současné  Česko  a jeho věčně  ostražití, kdyby  nepřidali  a konto  chuligánských  rvaček   „příslušné“  komentáře. Fakt  by mi  to chybělo.

Na  Parlamentkách  jsou  k nalezení  výběry  ze  třech – od  Petry  Procházkové, Romana   Šmuclera. a   celorepublikového klauna  – Jakuba  Jandy.

Ten  jeho sem  nemohu  nedat:

„Podmínečné vyloučení Ruska za řádění jeho chuligánů a pokuta 150 000 EUR. Homofašisti. Brzy si Moskva bude moci hrát fotbal tak se svými přáteli z KLDR. Každý svého štěstí strůjcem. Když se v tolika různých oblastech od atletiky po hranice sousedů nechováte férově, dané společenství vámi začne přirozeně opovrhovat,“ napsal pro změnu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.

Jeho  blbovitost  je  sotva  překonatelná, srovnatelná s  tou Lebeděvovou. Až  bude UEFA  měřit  všem stejně, tak Rusko bude  moci  hrát se Severní  Koreou,  Anglií  a  Německem…. Jsem zvědav  co  na  to  tenhle  klaun….

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.