Neprůstřelné Království červené knihovny soudkyně Králové


Nagyová  je  nevinná, hrdinové z Afghanistánu  jsou  nevinní, jejich pohůnek Pohůnek je  nevinný… Rozhodla  včera, nijak překvapivě, opět  soudkyně  Králová. Věřím, že  dneska  napíši  snad opět  jednou  krátký komentář, protože  chci vidět  fotbálek Španělsko -Turecko. Proto nehodlám opakovat nic  z  toho, co jsem psal, když  je tahle   podivuhodná osoba  v soudcovském  taláru  osvobodila  minule.  Zájemci  si  to mohou  přečíst  zde

Všichni nevinní. Kauza Nečasová dopadla pro žalobce fiaskem

Soudkyně  Králová   ve  věci  rozhodovala už  potřetí. Poprvé jako samosoudkyně, podruhé  v  prvním  řádném líčení a potřetí včera. A  přestože  jí  odvolací  soud před  tím posledním pojednáváním  případ  vrátil k novému  řízení a v podstatě  se  zcela  zjevnou  výtkou  nad  neuspokojivostí  jejího výkonu – dle  dostupných  informací  jí  vytýkal chyby  na  40-ti stránkách  textu,  nezměnilo se vůbec nic.  Jen  blázen a totální  naiva  mohl  počítat  s  tím, že  tahle  soudkyně  cosi  změní. Chovala  se  se  stejně, utajila opět, co utajit  mohla, aniž by po ní mohl znovu  jít odvolací  soud ve  formálních  věcech, nepřipustila  nové  důkazy, nebrala  na vědomí  nic z  toho, co předkládala  obžaloba a  to dokonce  ani  tehdy, když  jí  nadřízený soud podobný postup vytkl. Jediné, co změnila, bylo, že  do utajeného režimu  dala  rozsudek. Ten je  tentokráte  veřejný.

Zbytek  jejího konání  zůstal stejný. Takže  jsem se dozvěděl, že  nebylo prokázáno  Nagyové  její jednání.  Že by  jako nechala  sledovat  svoji tehdejší  sokyni v  lásce – Renatu  Nečasovou. Hlavní  mantra  osvobozujícího  rozsudku, proč  prý  se  to ani nemohlo prokázat,  jestli  ji  dobře  chápu,  je v  téhle  podivuhodné konstrukci – Nečas  Nagyovou hluboce  miloval a  stejně  si ji chtěl vzít. Tak na  co nějaké  sledování?!

V  tom případě naprosto nechápu a  věřím že  ani nikdo jiný  v celém širém světě, proč  jaksi cítila  soudkyně  posledně  potřebu  prohlásit  rozsudek  za  tajný!!!

Ono je  toho k nechápání  daleko a  daleko více.  Až  do včerejška  jsem netušil,  že  horoucí láska  je  nad  zákon. Alespon  to tvrdí  šéf  policejní sledovačky, který  byl také  k procesu  pozván jako svědek, aby  vydal svědectví  o tom, jak se konkrétní   práce vojenských špionů /kteří ze zákona  jsou oprávněni  špionit  jen v zahraničí/ srovnává  s  platnými českými zákony a  konstatoval jasně , že  zákon  byl porušen mimořádně hrubým  způsobem. Ale  soudkyně  Králová  má  prostě  svoje  Království. Království  červené knihovny.  Do kterého nikoho nepustí, kde nejvyšším  zákonem, který ospravedlnuje  úplně  všechno  a  je absolutním Pánem prstenů, pardon  -zákonů, LASKA. nebo  to, co za ni královna  Králová pokládá!

Nelze  se divit státnímu zástupci  Bajgarovi,  že ani nečekal na  doručení  rozsudku  a  na fleku se  odvolal! Nelze  se divit,  že  státní  zastupitelství už požádalo o změnu  soudce. Je  totiž  potřeba  případ  sebrat  z monarchie  červeného srdce   a  laciných  dojáků  královny  Králové a  dostat  to k nějakému  normálnímu  soudu. Který  pracuje  podle  soudních  zvyklostí  a zaběhnuté  praxe. Jsme  v podstatě  svědky  velmi  absurdního divadla –  o  tom, jestli se něco stalo nebo nestalo, rozhoduje  jeden  jediný  člověk, který  navíc  požívá  výsadu neodvolatelnosti  a  který, když  dojde k názoru, že  něco se stát  nemohlo, protože  on  ví, že  by to nedopustili  fialoví  mužíčci s  šesti nohama, kteří  chrání  svět, tak  to tak prostě  je. Je  to jeho právní názor, který si udělal  a je  soudcem na doživotí. Pokud  se  nedopustí trestného činu. A  trestným činem rozhodně  není   absurdní  právní  názor! Punktum.

Že  se pípad  přesune k jinému soudci  je možné, ale  není  to jisté. V  serii  těhle  kauz kolem  Nagyové a Nečase soudy  hrají  naprosto výjimečnou, ale  normálnímu  člověku   absolutně  nepochopitelnou  roli od  samého začátku. Stačí  si připomenout  výroky  Nejvyššího  soudu, kterým  bylo v zárodku  zmařeno  stíhání tzv. trafikantů -Tluchoře, Fuksy  a Šnajdra. A  spoustu  dalších , pro mne  záhadných  soudních  drobných  kroků.

A mimořádnou zvědavostí  si tentokráte  počkám  na  to, jak dopadne  odvolání. Kojím se nadějí,  že  snad tak, aby  tomu  obyčejný  Novák  rozuměl.   Nic jiného   totiž  při  existenci  Království červené  knihovny  soudkyně  Králové  nezbývá. Doufat a slepě  věřit.

Kdysi poslanec  za  KSČM  a  dnes  Ortman  včera jeden takový  případ  vzpomenul – šlo o jakéhosi těžkého  post sovětského  zločince  toho nejtěžšího kalibru- tzv. vora v zakoně. Ten , jak vzpomínal, podobně  proplouval u první instance, kde byl znovu a znovu osvobozován. Až  nadřízenému soudu  došla  trpělivost, vyměnil soudce a  výsledkem bylo 18 roků  za  katrem.  Nicméně  jsou  tu ještě  další  aspekty.

Jedním z nich  je  stále  se natahující  doba procesu, který podle  jistého právníka, který se také  vyjadřoval, nepochybně  musí  vést  k  tomu, že pokud  by nakonec  ta, co u Nečasů nosí  kalhoty, byla přeci  jen vina, tak by jak ona, tak i hrdinové z Afghanistánu  dostali  výrazně  menší  trest. Kvůli tomu,  že by  prý   na  svůj rozsudek čekali příliš  dlouho… Nevím, jestli je  to realita, ale pokud  ano, tak  justice  a právo nemá s  rozumem nic  společného.

A  je  tu  přirozeně  i  rovina  současné politické   situace a  momentálního sporu o policii. O  tomhle  motivu jsem psal, jako o hlavním už posledně.  Rozsudek  královny  Králové  je  katastrofou  pro práci policie  i státního zastupitelství. Zkuste  si představit,  že  jste  Šlachtou nebo Ištvánem… Nebo jakýmkoli policistou  či právníkem v jejich týmu.  Neměli byste  touhu se vším seknout  a jít, at  si tuhle  práci, která má smysl  a výsledek  asi stejný  nabírání  vody sítem na špagety?

Robert Šlachta  se nemohl srovnat  s novou organizací policie a hodil ručník  do ringu. Státní  zástupci  se  nemohou  srovnat s novou organizací  policie. Část veřejnosti, pro kterou  je  Šlachta bohem a baští  to Babišovi, se nemůže  srovnat  s novou organizací policie. Prý  to postihne  boj se zločinností v ČR… No já  si myslím, že  reorganizace, at  už je jakákoli, se svou ničivostí, pokud  vůbec  je,  absolutně nemůže  měřit s negativním dopadem soudního rozhodování  jak Nejvyššího soudu, tak soudkyně  Králové v kauzách kolem Nagyové! Tohle  je  opravdový  malér – výklad  práva, který se  nejen laikům, ale  i odborné  veřejnosti zdá  absurdní  až tristní. To podle  naturelu!  Kdy nutně  musíte získat  dojem, že  prostě  tady,  ve všech kauzách kolem Nagyové nesmí být NIKDO odsouzen a zejména  ne ta  dámička, která  to z kantýnské  dotáhla  až  na  stínovou premierku  země.

Kdybych  chtěl hádat  proč, ale  já se hádání  zásadně vyhýbám, pak bych to viděl na  jasné nebezpečí,  že by  se exkantinská  asi „rozmluvila“. Kdyby  měla jít  sedět. A  to by potom byl teprve  fofr! A  to nelze  připustit, protože  už takhle  jsou vězení  přeplněna a  ty  autobusy  nových  arestantů by  nebylo  kam vozit.  A  stát  si nemůže  dovolit  zvyšovat  deficit,. Lumpenpravice  takhle tvrdí, že  tahle  vláda nesmyslně  rozhazuje.  A  stavba  nových vězení, kde  by řady  jejích příslušníků a  exponentů, stejně  jako leckdo z ostatních partají  skončil, v  jejích očích takovým rozhazováním určitě  je.

Ani mne nenapadne  se posmívat  pánům Šlachtovi a  Ištvánovi, že  zatím  dostávají těžkou nakládačku, kdykoli se dostanou k soudu.  Dělali a dělají  co mohou, ale  zed  soudcovské  absurdity, na kterou  znovu a znovu narážejí, hlavou prostě prorazit  nejde. Jen  ten střet  s královnou Královou  usvědčuje   Babiše  z  toho, jak účelově  močí na  nohy veřejnosti, když tvrdí, že  je likvidován Šlachta  i boj s korupcí  v zemi  díky  sloučení  dvou útvarů, řešících dnes už převážně  stejné  kauzy. Šlachtovým protivníkem a nepřítelem  rozhodně  není policejní  prezident   a jeho náměstek. Ale  absurdní  justice.  a její  ještě  absurdnější praxe. Babiš  jen   a jen celé situace zneužil. A  ještě  více  policajtům , kteří chtějí/chtěli něco  dělat, zavařil. A že se mu to povedlo!  Až  on  z   si vytvoří  své  království z  téhle  země, kde bude  vládnout  stejně  jako královna  Králová v  tom  svém, tak to teprve něco uvidíme!  Já  už  mám ovšem  naloženo   víc  než  unesu jen z Králové. Toho kinga  Andyho bych už nepřežil.

A  jsem si jist,  že  pánové Šlachta  Ištván také ne. Ačkoli  si možná  myslí, že  ANO. ZA  to ANO si myslí,  že  vše  je  propojeno. Že  vlastně  reorganizace  policie i  soudkyně  Králová  a její výrok  jsou součástí  jednoho jediného velkospiknutí a ventilovalo  to ústy  svého poslance Hájka – cituji:

Josef Hájek je k práci soudů i a policie skeptický: „Nějak mi to do sebe začíná zapadat. V úterý ,nezávislá‘ policie zrušila Šlachtův úřad, dnes ,nezávislý‘ soud osvobodil Nečasovou a zpravodajce. Kruh se uzavírá…“

Uzavírat  by  se neměl jen kruh, ale  sem tam i svěrací kazajka!

1326 slov. Dobrý! Jdu na fotbálek.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.