Na Slovensku to není jiné I.


napsala  PC

Vlkův úvod:

Brouk  Pytlík předběžně  ukončil svůj  seriál o nevládních  organizacích, o  jejich propojení a podivuhodných praktikách. Opakuji – předběžně. Může  být, že  si slovenští  kosíři   sem tam řekli – ještě , že  jsme  s e rozdělili, at  si bratia  tohle  užijí  sami. Kouzlem  nejmocnější  čarodějky  vůbe – náhody  mi ovšem paralelně  s texty  Brouka  Pytlíka  přišel  dlouhý  mail  od  paní  Cagan, která  popisuje  stejnou  scénu  na  Slovensku…   A  o  tom bud e hlavní  článek Kosy  dadnes  a zítra.

Současně  se omlouvám za  grafickou   kvalitu  článku, neumím to  nějakým jednoduchým způsobem  zarovnat, aby   článek  zařezával, musel  bych odklepávat  řádek po řádku, protože  mi  tonevzal  ani  těxtový  editor. Ale  věřím,  že  tohle  nikdo řešit  nebude. Ve  srovnání s  tím , co je  v textu je  to supermarginálie…

Písať o mimovládkach je fakt niečo neskutočné! To je robota na 100rokov! Keďže predpokladám, že sa nedožijem toľko ako Matuzalem, tak tookrešem, ako sa dá… hm- teda pokúsim sa. 🙂

Takže 1/ je ich veľmi veľa, totiž tam je delenie na rôzne neziskové organizácie, občianske združenia a pod.

2/ majú široký záber a určite je ich veľmi veľa, ktoré súužitočné pre spoločnosť a fakt ich nemôžeme hodiť do jedného vreca,mnohé ozaj nezištne pomáhajú
Tu je taký celkom oslavný, ale hlavne prehľadný (hoci dlhší) článok o ich zmysle pre občiansku spoločnosť.
http://www.zary.sk/virtualna_kniha/k10-3sektor.html

Kde je problém? Ten je tam, kde sa tieto združenia snažia ovplyvňovaťmienku, pretláčať do nej rozvratné prvky (prezentujúc ich najmäneomarxistickým pláštikom rovnosti) a ovplyvňovať politický diskurz,smerovanie štátu čím sa absolútne vylučuje, že sú apolitické a“mimovládne“. Ako akútne vnímam i to, že sa agenda tlačí i do najnižších stupňov škôl. A že sa stigmatizuje ktokoľvek, ktonesúhlasí….

Problémy sú tri a to veľké…
1/ Donori zo zahraničia, mnohí bez „filantropických“ úmyslov, ako sanám to tu prezentuje, to je len pláštik..

2/ Prepojenie s politikmi a pozor!- aj s korporáciami- na čo sa zabúda

3/ Obsahové zamerania, cez ktoré zasahujú do spoločnosti, ktoré vnímam ako kritické

a) Ochrana práv menšín (LGBTI, Rómovia a všetci tí, čo nie sú bieli kresťanskí Slováci sú pre nich objektom záujmu a to tak, že stavajú majoritnú spoločnosť zámerne do pozície utláčateľov,rasistov, fašistov a rôznych fóbov). Nemôžem si pomôcť, ale vôbec nezdieľam názor, že sú isté skupiny obyvateľstva až tak vylúčené a potierané….netvrdím, že sa o tom nemá hovoriť, prípadne riešiť, ale toto, čo sadeje…. osobne si myslím, že je to zámerne umelo nafukovaná agenda, ktorá však čoraz viac spoločnosť rozdeľuje, spôsobuje v nej pnutie a jej efekt je presne opačný… vyvoláva pocit krivdy v majoritnej spoločnosti.

Ako toto „ľudskoprávne“ besnenie na úkor majority skončí fakt netuším, ale asi nie dobre… A obávam sa, že výsledky mimovládok s touto agendou sú okrem vyvolávania napätia v spoločnosti nulové- viď rómsky problém, ktorý sa nepohol z miesta, ale zato zožral kopec prachov a bol najviac na prospech tým, čo majú túto agendu „riešiť“, totiž dal robotu čoraz väčšiemu počtu „aktivistov“.

b) Mimovládky a think- thanky so zameraním na tzv. bezpečnosť, ktorá nás núti do absolútnej poslušnosti voči NATO a všetkým jeho výstrelkom. Občas sa nemôžem zbaviť pocitu, že nás ženú do vojny…ďalej EU a jej nekritizovateľnosť je tiež jasná agenda, pretože len „my“ musíme mať jedinečné postavenie vo svete- len „my Západ“ vieme, čo je predsa demokracia a sloboda.

Čoraz viac ľudí vníma Brusel ako diktát, pretože v ňom fakticky vládne jedna krajina a nikým nevolená EK, ktorá sa občas chová ako bezprízorná. Urobili z nás
kolóniu montážnych hál a konzumeristických nakupovačov ich korporátnych výrobkov a služieb, ktoré ľuďom gumujú mozgy a život im pretvoria na honbu za plytkým pôžitkom, ktorý niečo stojí a tak je až príliš veľa Európanov vlastne len takými tými škrečkami v koliesku. Bežíš v kolese kým nezdochneš…

c) Proimigrantská agenda- tu nie je čo dodať, všetci tí, čo nám tlačia proti našej vôli lásku k emigrantom a presviedčajú nás, že nászachránia (lebo demografia a iné), by sa mali prebrať, kým nie jeneskoro. Alebo nám osobne ukázať filantropiu v praxi a zobrať si
nejakú sýrsku rodinu domov minimálne na rok. Prípadne aj marockú, čoked tam nie je vojna, to nevadí, veď ako nám vravia stále v médiách outečencoch, tiež to veľmi nerozlišujú, totiž- práva na lepší život podľa nichvraj majú všetci… Alebo čo tak konečne zastaviť vojnu v Sýrii (vraj to nie je ľahké…), nuž, ako zisťujeme, ľahké je konflikt v mene
humanizmu a demokracie vyvolať, horšie zastaviť, že áno…ale tam mimovládky akosi neparticipujú v nátlaku na vlády…, asi nestíhajú.
Alebo uznali, že robiť konferencie vo vojnovej zóne im neprinesie dosť ochotných poslucháčov na tému ľudskosti a práva menšín, napr.kresťanov…

Reprezentanti toho, čo som spomenula v bodoch a), b),c) – tedamimovládky a hlavne politici, ktorí s nimi pozoruhodne a zázračne súznia (čo nám často ukazujú v korporátnych a iných médiách) sinevidia na špičku nosa. Radikalizujú spoločnosť. Rozdeľujú ju, priamju nútia, aby bola alebo za alebo proti niečomu (Rusko verzus USA,byť v EU nebyť v EU, brať emigrantov/ nebrať emigrantov, uznať lesbické sobáše neuznať atď) . A už to máme viditeľné na výsledkoch volieb- Poľsko, Rakúsko- rozdelené 50-50. Vzostup protestného hlasu v Holandsku, Británii, Slovensku, dokonca aj v Nemecku, ďalej vo Francúzku atď. A ako reagujú oni!(rozumej mimovládkari a žiaľ i mnohípolitici a všelijaké samozvané elity?) Zvalia to na ruskú propagandu!
Alebo na nepochopiteľnú „fašizáciu“ spoločnosti. To je fakt silná káva ajpre doktora Chocholouška…

Malinké postrehy:
– mimovládky NIKDY nekritizujú veľké korporácie (asi sú transparentnéa bez korupcie)
– mimovládky NIKDY nekritizujú USA a EU (asi sú dokonalé)
-mimovládky sa NIKDY nekritizujú medzi sebou navzájom (veď to je tam samá inteligencia a „elita“ národa- ak nie, rýchlo vyrobia z nuly „autoritu“ typu Janda v Čechách, čo je fakt krikľavý prípad. No problem.)
– mimovládky NIKDY nekritizujú NATO (lebo nosí všade zrejme len mier a prosperitu, bez akýchkoľvek ľudských obetí a materiálnych strát)
– mimovládky NIKDY nekritizujú emigrantov, rómov, gayov,…
– mimovládky len veľmi potichu a len občas poukážu na porušovanie ľudských práv, obmedzovaniu slobody slova v niektorých štátoch napr. v Turecku, či v SA, Izraeli, Ukrajine… a inak nám spriazneným štátom, hoci vieme, čo sa tam deje.

Teraz sa jednotlivé body skúsim rozobrať.

1/ DONORI
Dostala  som  link na raráškov zoznam, (ktorý by každý správny politik a „intelektuál“ označil ihneď za proruskú propagandu, na tonezabúdajme)- tak tam je to dosť jasne vidieť, kto čo platí.

Ale netreba zabúdať na jeden veľmi dôležitý fakt. Mimovládky podporujú nielen tzv. filantropi a ich organizácie či nadácie ála Soros, čiurčité ambasády. Mnohé mimovládky finančne podporuje aj samotná EU, aj  špeciálne fondy napr. Nórske, Lichtenštajnské a samotné domovské štáty, napr. u nás ministerstvo zahraničia, vnútra, úrad vlády atď… Práve preto si myslím, že u nás zákon FARA neprejde a  darmo človek  píše poslancom.
Žiaľ, súčasní s tým asi nepohnú. (ináč, mám pocit, že tento zákon, či jeho obdobu majú len USA, RF, Čína a Izrael). Ináč asi nikto…. to asi vypovedá samé za seba…
Mimochodom, Ficovi môžeme vyčítať kadečo, ale iste nie hlúposť. Premiéro moci mimovládiek vie, napokon, na zdesenie niektorých sa nedávno  vyjadril,
že vo voľbách súperil nielen s opozíciou, ale aj s mimovládkami. A  mal pravdu!

Takže si dajme aspoň pár donorov nejaké príklady ich filantropických  cieľov,
dám také, čo u nás dotujú tie naše, zámerne vynechávam napr. US- Embassy…NÓRSKE FONDY (Granty EHP)
Kopírujem napr:
Jedna tretina rozpočtu EÚ, v súčasnosti asi 347 miliárd EUR jealokovaných do rozpočtov štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu naobdobie rokov 2007-2013.
Boj proti sociálnemu vylúčeniu je hlavným cieľom v rámci kohéznej politiky Európskej únie a rok 2010 sa stal európskym rokom boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. V súčasnosti existuje široká zhoda v tom, že etnické menšiny a prisťahovalci sú vo väčšine členských štátov Európskej únie znevýhodnení a ohrození vylúčením.
http://www.eeagrants.sk/6920/vyznam-podpory/
(naši bezdomovci, dôchodcovia s almužnou po 40 odrobených rokoch,matky samoživiteľky sa za znevýhodnených a ohrozených zrejmenepovažujú)

FREEDOM HOUSE
(vyberám, kopírujem- úprava z angličtiny)
Jej úlohou je šíriť americkú demokraciu do sveta. Podporuje rasovú rovnosť a tiež práva žien v tretích krajinách .
V roku 1970, Freedom House obrátil svoju pozornosť k erózii slobody v mnohých častiach rozvojového sveta. Zamerala sa na na boj s marxistickými režimami a tzv juntami v Ázii, Afrike, Strednom východe i v Latinskej Amerike. (Čo to znamená, si každý domyslí sám).
Počas toho istého obdobia, Freedom House bol zapojený do obrany Andreja Sacharova a iných sovietskych disidentov. Keď Sovietsky zväz napadol Afganistan, Freedom House založil v Afganistane informačné stredisko, informačné centrum pre informácie o konflikte. To bolo tiežjedným z prvých priaznivcov poľského odborového zväzu Solidarita.
(ojojoooj).

Sacharovovu cenu má vraj dostať nová adeptka Naďa Savčenková…
Tak si tu my žijeme, po uši namočení v tej proruskej propagande, tož americká že vraj neexistuje…

S koncom studenej vojny, Freedom House sa vyvinul úsilie splniť novú výzvu rozširovanie slobody v spoločnostiach pod diktatúrou a prispieť k stabilizácii slobodných inštitúcií v nových, krehkých demokraciách. 1997 zlúčenie s Národnou nadácie Forum podstatne zvýšilo kapacitu Freedom House na vykonávanie projektov v krajinách v rodiacej sa
demokracií v strednej a východnej Európe, na Balkáne a v bývalom Sovietskom zväze. Freedom House asistoval v týchto postkomunistických krajinách pri zakladaní nezávislých médií, nezávislých expertov a kľúčových inštitúcií volebnej politiky.
(Však hovorím- americká propaganda je len mýtus, my máme predsa slobodné médiá a absolútne nezávislých expertov- najlepší sú tí platení z mimovládok, čo sú v kuse na obrazovkách).
A odkiaľže sú na túto bohumilú činnosť peniaze? No okrem ministerstvazahraničia USA tam nájdete také šajby ako je Walt Disney Corp.,Yahoo, Facebook, Ford Motor Company atď.
https://freedomhouse.org/content/our-supporters

Ešte stále niekto verí, že naši poslanci majú guráž takýmtoobrom aspoň pohroziť prstíkom? Neverím. Viem, vraj voľakedy dávno žeDávid porazil Goliáša, ale čo keď je to len starozákonná legenda? Taká pekná rozprávka. Nie, naši poslanci nie sú žiadni hrdinovia. Ani samovrahovia.

Len tak na margo- voľakedy dávno mi vŕtala hlavou otázka (dnes sacítim trápne za tú sprostosť a naivitu). Totiž: to nám ten západ- USA (alebo EU) dá toľko prachov len tak? Všade sa len trepalo- fondy sem- fondy tam. Tu sa aj park obnovil, tam sa škola opravila… áno, skvelé! A my sme mali byť vďační ( mnohí so zatemnenou mysľou sú dodnes). Všetky tie prachy, tie ozaj dôležité išli na iné. Na ovládnutie spoločnosti. Ich účel bol komunizmus nielen rozvrátiť (čo bol napokon legitímny boj v bipolárnom svete, kde tí druhí asi neboli
o veľa lepší). Faktom je, vnútorný rozvrat nastal už predtým, ako sme si to uvedomili. A zabetónovanie systému nastalo po 89-tom. S veľkým podielom mimovládok, ktoré financujú vlády USA a aj iné – tie Západné.
Prečo- lebo to vždy bol geopolitický boj o teritórium, pretavený poovládnutí na ovládnutie trhu a zabetónovanie stavu. Preto korporácie.
Toto nie je žiadna filantropia! Zabudnite! Nikto vám zadarmo nič nedá.
kto tomu verí, je zrelý na psychiatriu.
Nemá zmysel ďalej pátrať a dodávať linky na ďalšie a ďalšie zahraničné mimovládky, z ktorých žijú tie naše. je toho ako maku a všetko má jeden mechanizmus. je to ako cez kopirák. Prepojenia jednotlivých organizácií a ich vzájomná podpora je neuveriteľná.
Napojenie na vládu, médiá a celý verejný život je v ich rukách.Zobudili sme sa neskoro. Pozde, milý drozde!

Ale predsa len ako ukážku najviac asi zdokumentovanú a na Slovensku akosi „najkonšpiračejšiu“sem dám tú Sorosovskú. Budem citovať ale z knihy nikoho menšieho, akošéfa Nemeckého Marshalovho fondu Spojených štátov amerických u nás,
Pavla Demeša.
George Soros začal u nás poskytovať filantropické prostriedky cez „podvratnú“ Nadáciu Charty 77, ktorá vznikla v roku 1978 v Štokholme, ešte v časochČeskoslovenskej socialistickej republiky.

Do tejto nadácie finančne prispievalo množstvo ľudí a organizácií z Európy i zo zámoria, pričom medzi kľúčových podporovateľov patril práve George Soros. Pôvodným cieľom nadácie bolo udržiavať nezávislé myslenie a kultúru v Československu podporovaním vydávania samizdatovej literatúry, ako aj ľudí, ktorí trpeli z dôvodov politickej perzekúcie. Medzi Slovákov, ktorým nadácia pomohla, patrili aj disidentiDominik Tatarka, Ján Čarnogurský a Miroslav Kusý.
George Soros patril v tomto období ku kľúčovým donorom týchto s e st e rs k ý ch nadácií. Na rozbeh aktivít československej Nadácie Charty 77 venoval 1 milión dolárov a pomohol aj pri štarte americkej nadácie. Po páde železnej opony vznikla potreba budovania demokratických inštitúcií a nadväzovania kontaktovso Západom. Nadácia sprostredkúvala podporu vydavateľskej činnosti, vedy, kultúry, vzdelávania,zdravotníctva, ochrany ľudských práv a rodiacej saobčianskej spoločnosti. Prostredníctvom cestovných grantov venovala osobitnú pozornosť stážam študentov, odborníkov a politikov v USA či západnej
Európe, ako aj prijímaniu odborníkov a lektorovangličtiny zo Západu u nás.

Na str. 16 dávam do pozornosti fotku zasadnutia kde uvidíte v pilnej práci na zasadnutí správnej rady Mesežnikova a Radičovú. Prepojenie na politikov (ten názov MIMOVLÁDNA mi spôsobuje nevoľnosť),
Eště tu máme str. 20 a ódu na úspechy členov NOS (Open society foundation).

Viacerí bývalí členovia Správnej rady NOS – OSF dosiahli významné posty vo verejnom živote.

Napríklad Pavol Demeš  bol ministrom medzinárodných vzťahov a poradcom prezidenta SR,

Rudolf Chmel bol ministrom kultúry a neskôr podpredsedom vlády SR a opakovane poslancom NRSR,

Iveta Radičová bola ministerkou prácea sociálnych vecí a neskôr predsedníčkou vlády,

Eugen Jurzyca bol ministrom školstva,

Štefan Markuš bol veľvyslancom v Maďarsku,

Martin Bútora veľvyslancom SR v USA,

Kálmán Petőcz veľvyslancomSR pri OSN v Ženeve,

Katarína Vajdová bola riaditeľkou kancelárie premiérky.

(Kuknite si občas z archívu Štefana Hríba a jeho hostí… nebudete
vychádzať z úžasu).

Celý elaborát Pavla Demeša nájdete tu:
http://osf.sk/wp-content/uploads/2015/02/OSF-20-rokov-cinnosti.pdf

pokračování  zítra

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.