Na Slovensku to není jiné II.


napsala PC

dokončení ze  včerejška

Dlho- predlho by sa dalo písať, kto s kým…. samé to známe mená. Aby mali tieto „elity“ pocit úplnej dokonalosti svojej záslužnej práce aintelektuálnej úrovne- vzájomne si dávajú ceny. Je to celé proste zle.

Dnes už nemá zmysel pátrať po menách ako sú Bútora, Demeš, Mesežnikovatď. Starí harcovníci piatej kolóny odviedli perfektnú robotičku.
Chobotnica má tisíce chápadiel a kopec životaschopných detičiek. Mladých a patrične angažovaných odborníkov. Súdruhov a súdružky politbyra, ktorí by inak možno ani prácu nenašli….alebo sú fakt presvedčení humanisti a demokrati. Obrancovia to našej slobody. Huby na to majú, či aj činy…. tie asi nechajú na našu realizáciu. Je ich toľko, že sa jeden z toho môže zblázniť. Sú ich stovky a tisíce. Ale hrajú spolu jednu a hru. Bránia práva všetkých, len tie vaše a moje ich nezaujímajú. A ani život bežného človeka. To by ste museli byť róm, emigrant, gay alebo niečo na ten štýl. Inak si musíte svoje brániť sám. A bude to čoraz ťažšie. Oni so totiž fakt myslia, že ste utláčateľ, ak im to neschválite. No a ak máte problém s EU a NATO, tak ste ešte aj agent Putina.Zákon FARA nebude. Hotovo. Sme v keli.

Tak pokračujem tým, že nám je jasné, že na rozdiel od iných sektorov, mimovládky akosi nedostatkom peňazí netrpia. V dnešnom sveta sa žiada povedať- Zázrak!
Tiež netrpia nedostatkom uznania a pozornosti. Chrochnia sa v médiách, ich predstavitelia sú nonstop na obrazovkách, sú velebení zprava- zľava, ich rady sú žiadanejšia než žiadané, o ich názory každý stojí.
Predstavitelia a členovia tohto sektora tvoria „elitu“, čo je horšie, často je aktivista z mimovládky vystrelený do parlamentu (nestratiacväzby na pôvodnú alma mater mimovládkarsku ). Matovičova strana jetoho príkladom, jeho „biele vrany“ a iné čudá- to je samý tretísektor. Napokon, aj v Sulíkovej SaS je ich dosť. A nikomu to nevadí. (???).

Vynechávam mimovládky a think-thanky so zameraním na bezpečnosť… tam je to jasné. Predmet činnosti politika a bezpečnosť priľnutá k NATO. Čím sa viac menej odkrýva i finančná podpora. Je jasné, čo presadzujú a kto to platí. Poznáme mená. Nikoho neprekvapia mená ako Nagy, Duleba, Vášaryová, Valášek… finančné odkazy sa hľadajú ťažko, ale ja myslím, že nie sú ani nutné. Názvy organizácií ako CEPI, či SFPA sú
dosť známe a ako ináč- všetko je transatlanticky v najlepšom poriadku. (Pozor, Rusi idú!)

Dáme si pár linkov na iné bohumilé aktivity niektorých mimovládok.
Poprosím zamerať pozornosť na donorov (dám linky tak, aby sa tam zjavili) a predmet aktivít. Mená tentoraz budeme čiastočneignorovať….

Opäť vyberám také, o ktorých sa hovorí pomenej…Napr.

1/ CVEK (všimnúť si predmet činnosti..a toť samý boj s rasovými
predsudkami a všemožné úsilie na spracovanie spoločnosti na ústretovosť voči migrantom). Ápropo nedávno bola riaditeľka tejto organizácie v relácii u Havrana na tému extrémizmus (čiže Kotleba afašisti). Oni sú proste odborníci na všetko….
http://cvek.sk/aktualne-projekty/

2/ LIGA ZA ĽUDSKÉ PRÁVA
hneď pri otvorení webu vám tam skočí rádoby reklama s titulkom“Stredozemné more je aj naše more“. (čo ja všetko ešte o zemepise neviem!)
Aj projekty prekypujú ľudskosťou (voči emigrantom)
http://www.hrl.sk/projekty

Partneri
http://www.hrl.sk/o-nas/partneri

3/NADÁCIA MILANA ŠIMEČKU- tá je známa dosť.
Po ilustratívnom úvode o ľudskomilnej činnosti , ktorý nikoho nenechá na pochybách, dolu sú logá … napr. nórskych fondov
http://www.nadaciamilanasimecku.sk/sk/o-nas/o-nad%C3%A1cii.html
A aby sme nevyšli z cviku, totiž nestratili pamäť na matadorov premnohých našich mimovládok. Je fakt divné, ako sa útočilo a útočí ( a právom) na niektorých verejných činiteľov, že kde všade sú strčení ako môžu stíhať toľko funkcií. Akurát tu ma napadá, že tu to nikomu nevadí, že istí ľudia sú v ixtých mimovládkach a ešte popri tom aj v
parlamente a tak… hmmm…
http://www.nadaciamilanasimecku.sk/sk/o-nas/%C4%BEudia/

Samozrejme, nadácia ide s dobou, deti sú predsa naša budúcnosť
http://nadaciamilanasimecku.sk/sk/projekty/rozmanitos%C5%A5/novinkyr/semin%C3%A1r-kvalita-alebo-kvantita-zis%C5%A5ovanie-postojov-a-postojov%C3%BDch-zmien-u-%C5%BEiakov.html

http://nadaciamilanasimecku.sk/sk/projekty/rozmanitos%C5%A5/novinkyr/novinka-test.html

4/ PONTIS
tu začneme tým, že si posvietime na korporácie a celkovo na donorov, je to celkom dlhý zoznam
http://www.nadaciapontis.sk/donori
A o čo sa v Pontis snažia? No predsa o pozitívnu zmenu!
http://www.nadaciapontis.sk/kto-sme-a-co-robime
Ak si letmo pozriete súčasné projekty, tak si poviete, super, celkomprospešné záležitosti (cyklotrasy, parky, a pod.).
No ale optimizmus človeka prejde, keď si prečíta históriu.
Kopírujem:

V roku 1997 sme založili Nadáciu pre občiansku spoločnosť, z ktorej sa neskôr stala Nadácia Pontis.

1997
Založili sme Nadáciu pre občiansku spoločnosť (NOS). Išlo o slovenskú pobočku americkej Foundation for a Civil Society, ktorej činnosť sazameriavala na rozvoj občianskej spoločnosti na Slovensku a riešenie organizačných problémov domáceho neziskového sektora. Nadácia v jej počiatkoch úspešne realizovala štvorročný grantový program Democracy Network (DemNet) s rozpočtom 3,3 milióna USD

Kľúčovú úlohu sme zohrali aj pri definovaní úlohy mimovládiek v mobilizačnej kampani občanov pred parlamentnými voľbami 1998, ako aj pri odovzdávaní medzinárodných skúseností a donorov. Spolu s 11 ďalšími slovenskými mimovládkami sme tvorili koalíciu Občianska kampaň (OK) ’98

1999
Úspech projektu a získané know – how sme zúročili nielen na Slovensku, ale boli tiež inšpiráciou k podobným get-out-the-vote kampaniam, ktoré sme realizovali s mimovládkami z Chorvátska a Ukrajiny. Išlo o prvý projekt, ktorý smeroval do zahraničia a volal sa Rock Volieb Export.
Neskôr sme realizovali program Partnership for Democracy s organizáciami z Juhoslávie, Bosny a Rumunska.

2000
Zohrali sme kľúčovú úlohu v Srbsku, kde naše skúsenosti využilo hnutie Otpor! s víťazným zvrhnutím Miloševičovho režimu vo voľbách. Od roku 2000 sme v aktívnom kontakte s mimovládnymi organizáciami v Bielorusku. Ešte pred slovenskými voľbami v roku 1998 sme pokračovali v práci s organizáciami a témami,
Viac tu
http://www.nadaciapontis.sk/historia

Nuž a k „ľuďom“ v tejto mimovládke … tak pani Suchotrak sa mi mihla pri proteste učiteľov pred parlamentnými voľbami. Asi náhoda. Takže k tým ostatným…. samý mladý človek,s funkciami vznešene to znejúcimi, čo je pre mimovládky typické… čiže samý manažér, koordinátor, účtovník, všetko s prívlastkom PR, programový a podobné vzduchoprázdno. Ale dosah do iných štátov- mimoriadny, ako sa sami pochválili. Až človeku rozum postojí z toľkej nadschopnosti, totiž, otáčať smerovanie krajín z kancelárií ….či to funguje inak? Len tak pre ilustráciu
http://www.nadaciapontis.sk/nasi-ludia

5/ OBČAN A DEMOKRACIA (OBČAN, DEMOKRACIA, ZODPOVEDNOSŤ)
Tu ma zaujalo to, ako je táto mimovládka „nemimovládna“. Na stránke ma zaujala sekcia „legislatívne procesy“, kde táto „mimovládka“ bez obalu zverejňuje, ako sa „pričinila“ o legislatívne zákony! A je mi šuma fuk, či sú v prospech občana, alebo proti nemu, je to proste neprípustné!Nikto ich nevolil!!!
http://odz.sk/legislativne-procesy/
A tu sú donori (rovno si sadnite, ak nesedíte)
http://odz.sk/o-nas/donori/

6/ QUEER LEADERS FORUM
všimnúť si prosím donorov podpory tejto lesbickej organizácie. Nuž práva pre všetkých. Rovnako, ako ináč….a porazíme aj prírodu, keď samimovládka naserie! Tak! V civilizovanej spoločnosti s našimi výdobytkami? Nezachránime síce ľudí pred rakovinou, ale deti bude maťaj žena so ženou a muž s mužom. Aspoňže im sa pomôže… to si ľudstvo
vydýchlo.
http://www.qlf.sk/

Ápropo- nesmieme zabudnúť na poradcu prezidenta. Toho prezidenta, o  ktorom sa žartom hovorí, že je hovorcom Martina Bútoru, ktorý  spoluzakladal agentúru Focus a Nadáciu Milana Šimečku. Je predsedom  redakčnej rady Denníka N, členom expertného tímu NATO, členom  medzinárodnej rady Slovenskej atlantickej komisie, čestným prezidentom  Inštitútu pre verejné otázky. Figuruje aj v Rade starších Nadácie  otvorenej spoločnosti George Sorosa. Je signatárom Projektu pre Nové  americké storočie, agitátor za členstvo SR v EÚ a akademický garant  Centra Severoamerických štúdii pri Ekonomickej univerzite v Bratislave a bývalý veľvyslanec SR v Spojených Štátoch.

No a takto by som mohla pokračovať do zničenia klávesnice. Takže na záver dva článočky o prešľapoch US mimovládky USAID
http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/13/demokracia-v-usaid-sa-vymkla-kontrole/
http://www.literarky.cz/politika/svet/17269-cia-a-usaid-se-vymkly-legalni-kontrole

USAID má na Slovensku „dcéru“ KNO a tú podporuje táto plejáda korporácií, bánk a organizácií
https://www.kno.sk/sk/referencie

A ešte jeden prešľap… tentoraz Amnesty na Slovensku. Pán rusobijca (a všelijako ináč kádrovácky „milujúci“ ľudskoprávny aktivista) Weisenbacher
http://zivot.cas.sk/clanok/19353/amnesty-international-slovensko-ma-problem-zavaril-jej-byvaly-riaditel

No na koniec pre akéhokoľvek pospolitého (bože, môžem použiť vôbectoto slovo?) poslanca SR, absolútne nekorektne vkladám cca 14 minútový strih z vysielania SV o mimovládkach.

Myslím, že pán Blaha, ani jemu podobní zástupcovia ľudu majú úplne na …, že sa vyjadrí k
téme univerzitný psychológ Marman a bývalý člen súčasnej parlamentnej strany Sas Poláček. SV je proste proruské rádio (ako mu dali nálepku mnohí predstavitelia mimovládok a rádoby aktivisti typu Smatanu, čo určujú verejnú mienku (!!!) ). Teda aspoň sa o to snažia.
Počúvať toto je protieurópske aprotiatlantické kacírstvo.
Útok na demokraciu v réžii Putina….
Občan, zalep si aj ty oči a uši!!! Rusi idú! Propagandááá! Fašisti! A aj homofóbi a xenofóbi sú na vzostupe! Mimovládky bijú na poplach!
Utláčaní zákazníci mimovládok pribúdajú…. biznis sa točí. Zvyšujeme zamestnanosť tretieho sektora a držíme kapitalizmus. (Demokraciu už dávno nie). Korporácie sú spokojné.
A tým sa kruh uzatvára.
https://www.youtube.com/watch?v=KZXPd_vyzmA

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.