Smekám před Jakubem Jandou a Kremlin Watch III.


Doufám, že  dneska  svoje  účtování s pány  Jandou, Mácou, Kremlin Watch a tím spiskem, který  tak  bombasticky, leč  nepatřičně,   označili slovem  analýza, dokončím.

Ale  nejprve  musím začít  omluvou všem čtenářům, kteří  si přečetli  včerejší pokračování.  Byl jsem  jedním z  čtenářů, kteří  mají  server  Palba. cz  prozkoumán  daleko důkladněji než  já,  že  jsem se dopustil omylu,  když  jsem armádní   hodnosti  jednotlivých přispěvatelů na  Palbě  označil za jejich osobní  hodnosti  vojenské. Správně má být, podle  autora  mailu, který jsem včera dostal,  že  to vyjadřuje  počet  a kvalitu příspěvků, zveřejněných  na Palbě. Tím to se p.t. publiku  omlouvám. Nevěděl jsem to. Nicméně na  věci  to   vůbec nic nemění. Palba.cz  je  specializovaný, vysoce  sofistikovaný  portál, co se týče  vojenských tématik a pro mne naprosto důvěryhodný  zdroj. A pokud  byly  mapy od kot-Ivanova  dobré pro ně, jsou dostatečně  věrohodné  i pro vlka nebo kohokoli  další. Zejména proto,  že  se v  čase naprosto jasně  dokázalo,   že kot-Ivanov  své  mapy  kreslil v maximálně  možném souladu s okamžitou situací , zatímco  Kyjev, prokazatelně a  seriově, ve svých oficiálních situačních mapách   lhal.

Tohle  jsem  pokládal za nutné  sdělit  veřejně, než  začnu psát  dál. Nejsem  totiž  ani bulvár  a už  vůbec ne nějaký podivný spolek, abych  měl zapotřebí cokoli  zamlčovat  nebo překrucovat.

Ale  pojdme k dnešnímu hlavnímu  tématu, které je jednoznačně  uvozeno  zásadní  otázkou  – jsou  Janda  s Mácou opravdu  tak duševně  omezení, že  vypracují  cosi , co vydávají  za  analýzu, ani  by si uvědomovali jak trapné  dílko stvořili? Nebo jsou snad  posedlí  histrionským komplexem a chtějí  být  mocí mermo za  veřejné  blázny, hlavně, že  se o nich píše? Jednoznačně  odpovídám – ani jedno ani druhé!

To  histrionství, zejména  u Jandy, vyloučit  nelze. Nicméně  nemyslím  si, že  jde o hlavní  motiv. Francouzi  kdysi podobné  problémy  řešili s použitím  úsloví  Cherchez la  femme. Nejsme  ve  Francii a  já bych ohledně konání  Jandy  Máci na  nějakou  femme fatale vůbec nesázel. Tohle  se hodí  do klasických  knih  anebo  do života  slabingrů typu Nečas. ale nikoli  k těmhle dvěma  našim  panáčkům!

Tohle  má  daleko prostší a jednodušší  vysvětlení -mediální známost, karieru a  především   hodně  snadný a  dobrý  byznys

Nyní  odbočím – Kremlin  Watch vydal  v  mezičase další  hlubokomyslné  dílko, plné  nenávisti k  alternativnímu zpravodajství.  Tentokráte  se nijak netýká  Kosy. Ta  se akce, kterou  si vzal Janda  do klábosnice, nijak  neúčastnila.  Nebudu  tedy  tenhle  nový prudký  výron Jandova duševna nijak komentovat. Ale  s  gustem  si z něj vypůjčím jeden citát:

Ještě zajímavější je však fakt, že se Žantovský dopouští porušení  článku 25.1 Kodexu Českého rozhlasu. Ve vysílání Českého rozhlasu zhruba dvě třetiny pořadu strávil při rozhovoru s Novotným představováním Asociace nezávislých médií, avšak posluchačům zamlčel, že se o tři týdny dříve (22.března 2015) stal jedním ze čtyř zakládajících členů této Asociace. Jeho osobní angažmá v této entitě, dokonce posluchači zamlčené, ho tak jednoznačně vylučuje z pozice nezávisle tázajícího se novináře. Tím zcela jednoznačně dochází ke střetu zájmů, jak ho definuje článek 25 Kodexu Českého rozhlasu

Napsal  Jakub Janda  osobně. Musím před ním opět  smeknout! Tentokráte  před  drzostí, s jakou právě  on  si  dovolí  vyčítat  jiným  střet  zájmů!  Když  on  a Máca  se pasovali  do role  těch,  kteří  se  cítí  být oprávněni   posuzovat  stížnost  na  nekvalitu  zpravodajství  ČT  o Ukrajině a  navíc  jménem  tzv. Evropských  hodnot!!!

Než popíši proč, dovolím si ještě jeden úkrok stranou – je  známo, že  Jakub  Janda  se  v poslední  době  dotazoval mnoha alternativních  medií,  zejména  zejména webů a  to razantní  formou, aby mu DOLOŽILY, z  jakých zdrojů  jsou  financovány! Na  rovinu musím uvést, že   Kosa tenhle, řekl bych – vlezlý  dotaz, neobdržela. Možná  omylem, ale třeba protože  ji nepovažuje  za  dostatečně  významnou, možná si přečetl moje  opakované vyjádření,  že  Kosa  žádné peníze  od nikoho nepřijme a  to i proto, že nemá  žádný  náklad.  Nevím proč a je mi to, upřímně  řečeno -egál.

Kdybych  byl  jako on a tím se vracím k dnešnímu tématu, byl bych se, při přípravě  tohoto článku Jandy  oficiálně  mailem dotázal následujícím  způsobem:

Sdělte mi laskavě   kolikrát  jste  vy, Máca, Petr Kolář, Libor Rouček  a  další lidé přímo  napojení  do funkční  struktury  a  správních  orgánů  Evropských  hodnot a další  osoby  zapojené například na  tzv. Poradního  výbor  Evropských  hodnot, tedy nejméně následující  pánové -Štefan Füle, Jan Bubeník, Šimon Pánek, Martin C. Putna,  páter  Halík, vystupovali  v inkriminovaném období  v České televizi k tématu  Ukrajina a jaké jste  za  to obdrželi honoráře. Stačí mi celková suma.

Nejsem Jakub Janda a  podobný  dotaz  bych  si nikdy   a  to ani Jandovi  poslat  nedovolil Hanba  by  mne  fackovala. Připadal bych  si  jak  šestákový fízl.  Nicméně  je  nade vší pochybnost  jasné,  že  lidé, kteří  jsou jak v pracovním tak  správním  nebo  přinejmenším zásadním vlivovém  vztahu  k tzv. Evropským hodnotám vystupovali a  vystupují  jako tzv. experti ve  zpravodajských pořadech  ČT  věnovaných  Ukrajině  a tamní občanské  válce  velmi, či spíše  -mimořádně  často!   Co že  to čerstvě  vyčítá  Janda Petru  Žantovskému? Připomenu  vám to:

Jeho osobní angažmá v této entitě, dokonce posluchači zamlčené, ho tak jednoznačně vylučuje z pozice nezávisle tázajícího se novináře.

Takže  jsem pro jistotu právě  nyní ještě  2x projel tu  tzv. Analýzu a  hledal sebemenší informaci  o tom, že  Janda a další  z Evropských hodnot jsou  častými  expertními hosty  k Ukrajině   v České televizi. Hledal jsem  marně.

Proto  si  nyní  musím dovolit  konstatování – nikdo z tzv. Evropských hodnot  a  už  vůbec  ne Janda nebo Máca  nemá  sebemenší právo  posuzovat  JAKOUKOLI  stížnost na  úroven zpravodajství v  ČT!  Protože  oni  jsou SOUČASTI  toho  nač  si  PP  stěžuje  a co redakci zpravodajství a  vedení ČT  vyčítá!  A  to dokonce i podle  kritérii  takového Jandy, které on uplatnil  vůči jiným!

Já, když  už se mi  stane ten případ, že  píši  o tématu , které se nějak dotýká přímo mé  osoby  a mohu  nebo jsem v konfliktu zájmů, automaticky  na to upozorním čtenáře. A to nejčastěji větou ve smyslu.. dnes píši ve  vlastním zájmu..  Aby prostě  čtenář  věděl předem  a měl jasno,  že už  na  samém začátku  nemusím  naplnit  kritérium objektivity a mohu být předpojatý. Kosířský  čtenář  si , podle mne, takovou  informaci  rozhodně  zaslouží.

Janda tuhle  zábranu zábranu  nemá! Jeho pozice je taková, že on a  řada dalších, kteří  mají  s tzv. Evropskými hodnotami co do činění  jsou ve  zpravodajských a politických pořadech  ČT  častými hosty, berou za  to honoráře  /nic proti tomu a  rozhodně  jim to nezávidím/, ale  to je pro něj  klidně   kompatibilní s  pozicí soudce  nad  stížností  někoho druhého právě  na zpravodajství  v  ČT a  jeho „kvalitu“, kterou oni  spoluvytváří!!!!  Janda a  další  jsou  nedílnou součástí  PP popsaného  problému, nikoli  snad nějak jeho řešením! Zkrátka, abych  to napsal  maximálně  triviálně, aby  tomu  Máca   s  Jandou  porozuměli – je  to  asi tak jako kdyby  oni šli k soudu  s nějakou spornou  věcí  se svým  sousedem a  zjistili, že  ten soused  je přísedícím soudu, který  ten spor  rozhodne!  A věděli, že  ten soused  má finanční příjem jednak z  toho příkoří, co činí Jandovi a  navíc i ze  svého  spolupůsobení  v tom soudním tribunálu!!!

Takže  když  dovolíte, já v  tom starém, údajně  vše  vysvětlujícím  francouzském přísloví  nebudu  hledat za  vším ženu, ale  dovolím si nahradit slovo la  femme jiným – d’argent!

To je  to oč  tu běží, dle mého přesvědčení!!!

Když  to  úplně  zjednoduším –  napadá mne následující slogan: inkaso si rozvracet  nedáme! To tak , aby  se nějakej PP otíral o Českou televizi a  systém „zpravodajství“ které  Jandovi a podobným  sype!

Ale  ani tohle  není  ještě   finální vysvětlení.

Dostáváme se k mé pokloně  vůči Jandovi poslední. Míněné  úplně  vážně. At  chci nebo nechci musím toho  hošíka obdivovat a  konstatovat  suché – kdo umí, umí!

Zároven  při té příležitosti vysvětlím, proč, že  Janda  s Mácou   jsou ochotni se na veřejnosti opakovaně  svými  výtvory  zesměšnovat a  blamovat.

Mají to tihle  skvěle  vymyšleno! Jen co je pravda. Každý  z nás  ví,  jak tvrdě  se  dneska vydělává, ve  stále  stoupající konkurenci a  tlaku  okolí, na  chleba. Že  člověk neví  dne  ani hodiny, kdy vypadne  z kola  ven. Například  kvůli  nahodilé, ale  nepříznivé souhře  okolností. Takhle  jsou  na  tom  všichni  v komerční sféře  a  velká  část pracujících  ve veřejných/státních  službách.

Zde opět odbočím-  předpokládám, že  máte   ještě  v živé paměti  seriál Brouka  Pytlíka o  propletenci  českých nevládních a neziskových organizací. A  tu  mapu   oněch  2000 páchačů  dobra, co  mají prsty  skoro všude  v tomto sektoru. Vím, že  řadě  z  té mapy  křivdím, napsáním následujících  řádek, neb konají  záslužnou a potřebnou  práci pro nás všechny, ale  neumím je, bohužel,  rozlišit  od  těch, co   do  tohohle  sektoru  najeli a  neváhám si  říci, že  si ho přisvojili, protože  zjistili,  že svět  nevládek a neziskovek

-poskytuje  titul a postavení  už  na základě sebeprohlášení, že  něčím jsem a něco dělám a  něco  ideálního  obhajuji a  chráním, pokud  najdu co nejúdernější  název pro svou organizaci , který nějak významně  zní  a pokud  najdu   pro ni vlivné přímluvce

-v takovém případě si nemusím dělat  hlavu s   finančním zajištěním, protože   přes  vlivné kontakty  se k penězům, zejména  veřejným, lhostejno zda  z českých nebo zahraničních zdrojů, vždycky  dostanu

-mám li  ty  peníze jednou, mám je  samozřejmě  i vždy  příště. Jsme totiž na seznamu  uznaných a potřebných. Když už  je nám, je jen  na mně  jak s nimi naložím. Jsem nestátní objekt, žádná státní kontrola, kromě  finančního úřadu a sociálky  na mne nemůže  a  ty kontrolují  jen to, jestli  řádně  odvádím daně  a sociální odvody,  což  si samozřejmě  ohlídám, ale nikoli , to , na co ty peníze  vynakládám – nikomu  nic  není do toho, za co a proč  utrácím.  Do  výročky  nebo zprávy  o činnosti  už to vždycky  nějak  pěkně  namáznu. Tad  jde o kvalitu slohového cvičení a dostatečně  dlouhý a přesvědčivý  výkaz  činnosti.

-mám li pokryté a  vyřešené   finance, musím  dbát  zejména  o náležité PR  své, pro svět  nyní už naprosto nepostradatelné,  činnosti,  k  čemuž  nejlépe  slouží centrální  sdělovací prostředky,  kam je potřeba  proniknout   v roli absolutního  experta na nějakou speciální oblast

-jestliže  jsem ve  sdělovacích prostředcích, nabaluji další  zajímavé kontakty  z politiky  a byznysu, ale  zejména  z té politiky. Což otevírá  dveře ke  všelijakým  dalším grantům a  fondům, ale  stejně  důležité je  to, že  to posiluje  moji osobní pozici  a společenský  kredit, mezi těmi, kdo formují a řídí  tenhle  svět, takže

-důsledkem toho získávám  další a další peníze, stávám se ještě  větším a větším expertem, jsem stále  více  zván do sdělovacích prostředků, prostě   stoupám na společenském i finančním  žebříčku, protože  jsem se  vlastně  stal institucí typu sněhové  koule, na kterou se  všechno  nabaluje  stále  více a více – zejména vliv a  peníze, aniž  bych byl vystaven  nějaké  existenční konkurenci, hospodářským cyklům  nebo  nějakým jiným omezením. Svá pravidla  si totiž stanovuji  sám. Získáváte  navíc  také politickou moc, aniž  by  vám bylo zapotřebí  jakkoli soutěžit  o přízen  voličů  a opakovaně  si ji museli nechat ve  volbách znovu potvrzovat

-navíc  ještě  získáváte  a neustále  posilujete  oprávněný  dojem,  že  zachranujete  svět před nějakou  obrovskou  hrůzou a jste něco  jako nový spasitel.

A  tohle dávno pochopila  nejen   část  z  těch 2 000 na  tom pavouku  neziskovek a nevládek, ale  i  Jakub Janda! Zkrátka  jemu  velmi  rychle  docvaklo,  jak to chodí a co je poptáváno, těmi  co drží v  ruce  opravdové   kormidlo

Kdysi  žádal o zaměstnání  Ladislava  Jakla , když  dělal Klausovi prezidentského tajemníka. Tehdy  chtěl pracovat  pro snad  nejtvrdšího odpůrce  Evropské  unie, aby, když  neuspěl, okamžitě  udělal totální  názorový  kotrmelec.

Řekl bych, že mu    tehdy, při Jaklově  odmítnutí  došlo  to, co jsem právě popsal, takže  začal být  činný ve  spolku s názvem Evropské  hodnoty.

Ne, Janda  a Máca  a podobní  nejsou  žádná ořezávátka! Oni  našli  svůj Klondike!  Našli sektor,  kde  když budou propagovat  co je  právě  v kurzu, budou šikanovat  a  okřikovat ty  s jinými názory a budou v  tom důslední, bez ohledu na  to, co budou muset  propagovat a jak osobně  směšní  při tom vlastně  budou pro obyčejné lidi, tak zkrátka  mají  vystaráno!  A jejich kariéra  bude strmě  stoupat, stanou se na  slovo  vzatými experty, budou disponovat vlivem  na mediální scénu, která  bude citovat  každé  jejich, třeba sebevíce nesmyslnější, vyjádření! Jen musí, bez  zaváhání  a věrně  držet linii!

Vy  všichni, kteří  čtete  tyto řádky máte  nebo jste  ještě nedávno měli  svou práci,  než  jste  šli  do důchodu.  Dostávali  jste  a dostáváte   výdělek za  to, co  jste  nabídli/ nabízíte  jako užitečnou  protihodnotu  svému okolí.  Pekli jste  chleba, vyráběli stroje, pěstovali obilí, léčili  lidi, učili děti, stavěli domy, dopravovali zboží, organizovali zájezdy, produkovali hudbu, atd. atd.atd. Zkrátka  vytváříte  směnitelné  hodnoty, které  umožnují   ostatním   žít, pokud  možno plnohodnotně. Nic  z toho Janda ke svému bytí nepotřebuje  a nehodlá  tím ztrácet  čas.  Je  to nezajímavé, člověk se při  tom zpotí a ještě nese  existenční rizika.  On si našel jinačí job!  A  o ten se rozhodně nenechá připravit!  A ještě  při tom zachranuje  Evropu  a možná celý  svět! No neberte  to.

Uznejte, že  pře Jakubem  Jandou a jeho klony  je potřeba  opravdu hluboce smeknout.

Činím tak, zároven se  také kaji, že  jsem už dávno nepochopil jeho očividného genia a  jako výraz  úcty  a osobní pokory  si mu  dovolím věnovat  jednu  písničku. Tuhle :

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.