Analýza Brexitu – vyhrál nebo prohrál Brusel?


Začínám tenhle  článek psát včera  v 17,00 hod. Tedy v  době  , kdy  do konce  britského hlasování  schází celých  6 hodin. Zkrátka  – myslím, že  netřeba  čekat  ani na  exitpooly , natož  na konečné výsledky,  protože jsem pevně přesvědčen, že Britové v  EU  zůstanou. A  dovolím si odhad, že  to bude  daleko vyšším rozdílem, než předpokládali průzkumy. Uvidíme , jestli mi  tenhle  odhad  vyjde.

Můžete  se  zeptat a  proč  to vlastně píšeš  a máš  v úmyslu  zveřejnit těsně před  uzavřením hlasovacích místností, proč  riskuješ a  nepočkáš  do rána a  nedáš to potom,  s tím, že  se  opřeš  o jistotu danou  čísly, která pak už jen budeš , jako správný  generál  vykládat správně. Generál po  bitvě.  Jako to udělají všichni ostatní. Důvody  mám dva. Vlastně  tři.

1-  posedla  mne  panská  pýcha a  chci dokázat, že  to trefím / ježkovy voči, to to dostanu sežrat, jestli  nakonec   ten Brexit  bude!!! Řekl bych, že nějak  jandovatím 🙂   takže  si koleduji  o to abych se  stal co nejrychleji zdejším/ Výstřižek2- ctím na Kose pravidlo, že  každý  její čtenář  má každé ráno právo na  dobré  kafe, čerstvý  rohlík a  čerstvé  informace na Kose  a  to zejména tehdy, když  se něco opravdu  závažného děje. To kafe  a rohlík si obstará  sám, ten článek některý z  autorů Kosy  nebo já.

3- na pátek je  naprosto drastická  předpověd, co se  počasí  týče -prý  až 36. Ve  stínu.  Takže  jakmile  se Rampepurda, alias  Hříbek  zítra  vrátí  kolem 09,00 ze  školy,  se svým prvním  vysvědčením a   na jeho základě mne notně  zkasíruje, protože  má vypsanou cílovou prémii, naložím svou dobrou  ženu Karkuli,    jeho,  jeho maminku  a kočárek s malou, ještě  ne půlroční, princeznou Tkaničkou I. a  vyrazíme   plavat  na  Bolevák, odkud  se vrátíme  někdy v  brzkém odpoledni, až tam začnou  najíždět první pracující. A na  Rampě, v plavkách na plném  slunci  nic psát nelze.  to je  jasné.  Takže  mi vlastně nezbývá nic  jiného – zítra večer   číst  něco od  vlka? Když  začíná víkend a je hic? Proč? Takže  proto- proto jdu  s tou kůží na trh.

Tolik na vysvětlenou. Tudíž  jdeme  na věc.

Mám za  naprosto jasné , že  výsledkem hlasování  bude ANO pro setrvání  Británie  v  EU. Ono, když  se podíváte   na  grafy  toho, jak si  v průzkumech  dlouhodobě  stály obě  varianty podle zohlednění všech možných průzkumů, jak je  soustředil průběžně   Financial Times

Výstřižektak zjistíte, že  příznivci  Brexitu  vlastně nikdy   neměli  ve  skupině  rozhodnutých  většinu. S  výjimkou  několika  málo dnů  kolem 16.6.  Kdy  náhle  začali  získávat půdu  pod  nohama.  Nicméně  právě    v  tom okamžiku  došlo k nesmyslné vraždě  labouristické poslankyně  a  podporovatelky   setrvání , Jo Coxové.

A  tento okamžik byl,  /nejen/dle mého mínění  pro výsledek referenda fatální. Pokud  jste  sledovali na Kose denně  vydávaný  Kurs  Brexitu,  a grafy, které  jsem tam zveřejnoval – sázkové kurzy,  vývoj  britského akciového indexu a  graf kurzu libry, nemusím vám nic  vysvětlovat.  A  ani bych nemusel opakovat  naprosto  špičkový  graf, který  význam  toho násilného činu  na výsledek  Brexitu popisuje  snad  vůbec nejdokonaleji  –  -5ti  denní graf  ceny  zlata,  s tím  jak  tenhle  kov  najednou a pro mne jasně  v souvislosti  s rostoucími  preferencemi  možnosti Leave,  začal strmě  posilovat, aby  se jeho kurz stejně  strmě  zřítil na výchozí  hodnoty, jakmile  na trhy  dorazila  zpráva o útoku  na Coxovou.

Ale protože tam chodil jen někdo, rád  tenhle  graf  zopakuji i v  tomto článku:

Brexitr5Jakkoli  ta  nesmyslná vražda  sehrála  velmi významnou  a snad i   rozhodující  úlohu,  nesouhlasím  s  těmi,  co  za ní  jasně  vidí spiknutí mocných, kteří prostě, když se jim to vymklo z  rukou si objednali  zabijáka…. Ano  těch náhod je jaksi příliš – v Rakousku  mimořádně  těsná prohra  Hofera  v  důsledku  korespondenčního hlasování  a nyní  zásadní násilné  úmrtí na cílové  rovince….

Vím, že  ty, kteří  tuhle  teorii  spiklenecké  vraždy  objednanou ilumináty  vyznávají,  nepřesvědčím. jen zkusím vysvětlit, jaké otázky  si kladu já, když  narazím na podobnou  událost a rozhoduji se, jestli uvěřím spiknutí nebo ne. Respektive – jaké otázky  si v takovém případě kladu.

Ta první  a základní  zní:

1- kdyby  se ta samá událost  stala, ale ve  prospěch  druhé možné  varianty nebo druhého možného kandidáta,  měl bys  to také za  stejně podezřelé nebo by jsi zaujal jiné  stanovisko? Jestliže  ti   to vyjde,  tak, že  bys  najednou  za  tím v  takovém případě neviděl spiknutí a byl s výsledkem spokojen, aplikuj totéž  i na tu z  variant, která nastala a máš  s ní problém. Jinými slovy – kdyby  byl vyhrál Hofer o stejných 30 tisíc hlasů díky  korespondenčním  voličům,  bylo by  to označeno   jeho příznivci za  manipulaci nebo  za vyjádření vůle  obyvatel Rakouska?  A  tentýž postup aplikuji na  Coxovou. Kdyby  byl ten cvok odstřelil Borise Johnsona,  pak Brexit nepochybně  zvítězil.  Vsadím boty  na to, že  ti, kteří za vraždou Coxové  dnes  vidí  dlouhé prsty  iluminátů, Bilderbergu a kdo  ví koho ještě,  by  je  pak identifikovali také. Ovšem  jejich verze  by byla – ilumináti se pokusili  zvrátit  výsledek zavražděním  Johnstona, ale  volič  jim to spočítal!!!

Takže  jakkoli  je ta náhoda  podezřelá…. konstatuji,  že  nevěřím na  její objednávku  nějakým tajným světovládným spolkem.

2-  Zkuste  se přenést  z Británie  do České/Slovenské  republiky. Politika  v našich zemích  je opravdu  mimořádně  velká  špína. Přesvědčujeme  se o  tom každý  den.  Jsou tu možné a běžné postupy, které  by na západ  od  nás a zejména  v Británii, při  její dlouhodobé politické kultuře, neprošly  a  naši, věčně umazaní politikáři  by  tam rychle  vylétli na politické smetiště.  Každé  volby  jsou osudové a málem ani nejde sestavit  vládní většiny. Přesto, že se používají  i ty nejšpinavější  triky. Ale  vážně  si myslíte, že  v téhle politické špíně  by byl ochoten  někdo zajít  tak daleko a rozhodl se vyhrát  volby  objednanou  vraždou  s předem vykalkulovaným efektem?  Jestli si odpovíte  ne nebo zatím ne,  proč  by to tak mělo být právě  v Británii? Kde takový  Robert Murdoch  je jasným  nepřítelem setrvání  Británie  v EU, navíc  dlouhodobým  a má spoustu prostředků, kontaktů a  mimořádně  štouravých novinářů na  to, aby   to dlouhodobě   a pečlivě  rešeršovali? Zkuste  si představit  jak možné nebo nemožné pro ně bude   tu vraždu, kdyby

Ne mně  tohle nevychází. Ačkoli ten souběh je mimořádný. Nevychází. Já  si totiž  i tak myslím,  že  by  prostě  byl Brexit, s výjimkou situace, kdy by byl skutečně obětí Boris  Johnson nebo někdo z  jeho tábora -poražen. A  ta  vražda  není  vraždou na objednávku, ale naprosto ilistrativní  Talebova  černá labut nebo jak  říkávali vzdělanci dříve – Deus ex machina,.

Nyní , jak je mým špatným zvykem – odbočím. Včera  jsem naprosto záměrně  otevřel na Kose diskusi  na  téma – kdybyste  byli Britem, jak byste  hlasovali a proč?  Věděl jsem přesně  jaký  tenor  bude znít většinově – kdybych  byl Britem, hlasoval bych  Leave. Protože mám plné zuby  Bruselu! A takhle  to také, pro mne  naprosto očekávaně   dopadlo! Jen jsem si to, pro účely tohoto článku chtěl potvrdit. Kosíři a kosířky , kteří jste  se zúčastnili díky  a zároven přijměte  omluvu, že  jsem tuhle  malou hru s vámi sehrál.

Musel jsem tak učinit, má li tenhle  článek mít smysl! Protože  ho píši nikoli pro britské publikum, kterého se  hlasování  o Brexitu  a jeho dopady  primárně  týkají, nýbrž  pro to české a  slovenské.  Které  se transponuje  do polohy  fotbalového fandy  a chce, aby  vyhrálo jeho mužstvo.  Stůj  co stůj!  Což  je pozice, kterou bychom nikdy neměli přijmout, chceme  li  analyzovat  něco v  zahraničí!  V  těch aktuálně nyní  necelých 60-ti komentářích  je,  kromě  naštvání  na  Brusel a patetických  výroků typu  svobodu  nebo smrt, velký deficit konkrétních  hmatatelných důvodů pro běžného Brita!  Je  to normální. většinově  o nich  a jejich reáliích, starostech a potřebách nic  nevíme. Nebo jen velmi málo. A  nebudeme  tak  v  obraze, proč  hlasují jak hlasují. Co je jejich zájmem. Nikoho se nesnažím mentorovat.  Jen upozornuji   na to, co mám za podstané – že  bychom neměli   hledět na podobné  události jako na fotbalový  zápas. A  nechat si navléknout  fandovský  dres. Ale zajímat se o podstatu. A doprovodné jevy, které nejsou zřejmé, ale mají velký  dopad. To je jeden možný úhel. A  existuje ještě  další – pro nás  lepší a  racionálnější – pečlivě  vážit ,co nám takový či onaký  výsledek přinese, protože  nás  přednostně  musí zajímat  naše  situace  a dopady na Českou/Slovenskou republiku.   Brit si také  hlasováním hlídá jen svůj osobní zájem. Nic  víc.

Takže  pojdme se trochu porozhlédnout  po  tom, jaké zájmy  z Britů si kdo hlasováním hlídá.

Podle  zveřejněných průzkumů  jsou největšími příznivci setrvání v unii nejmladší voličské  věkové skupiny  /tam snad  má EU až 80% podporu/ a  dále  obyvatelé  v největších a univerzitních měst.  Z těch regionálních metropolí mají  příznivci  Brexitu většinu snad  jen v Exeteru a  dvou dalších podobných  aglomeracích. Velkou převahu vyznavači Remain mají  potom ještě  ve Skotsku, Walesu  a Severním Irsku

Připočtěme  k  tomu,  že  jasnými zastánci  setrvání a  dávali to kampanovitě  najevo byly  ekonomické elity – zejména  špičky  velkých koncernů  všeho druhu. Od  výroby  potravin, přes  automobilový průmysl až k finančnictví.A  mnozí nepokrytě  naznačovali, že  když  Británie  skončí mimo EU jejich koncern významně  zredukuje  počet pracovních míst   V Británii, s tím, že  je přesune  zejména  do Irska nebo v případě sektoru služeb do Francie, Holandska, Belgie, Německa a  v případě seriových výrob  do východní Evropy.

K tomuhle  ještě  přidám  pár  informací, které nejspíš  nevíte

  • V Británii se hlasuje nejen přímo nebo korespondenčně, ale  jak jsem se ke svému překvapení  dozvěděl, dokonce to lze  udělat i tak, že někoho pověříte, aby hlasoval za  vás!!!Alespon to tvrdil včera dopoledne  na ČRoPlus jakýsi  britský politický analytik
  • zdroj  tvrdí následující – Referendum o setrvání Spojeného království v Evropské unii není vyhrazeno pouze britským státním příslušníkům. Svůj hlas budou moci 23. června odevzdat i občané zemí Commonwealthu (sdružení bývalých britských dominií a kolonií) a Irska, pokud v Británii trvale žijí. Celkem může jít až o jeden milion hlasů!!!
  • vzpomínáte  si ještě  ještě  na nedávné komunální  volby, kdy v Londýně  si  disciplinovaná  muslimská  menšina   s podporou labouristů prohlasovala  prvního muslimského londýnského starostu?

Tvrdé jádro Leave je  tvořeno  anglickými venkovskými a maloměstkými okrsky  a  nejstaršími  generacemi  voličů. Dodejme, že  jak jsem na CRo Plus  včera od onoho britského analytika, co vzpomenul možnost hlasování v  zastoupení, jde navíc  zcela výhradně o bílé Brity! Abych  ho  citoval  zcela přesně – bílé Brity, kteří se stali nejdříve  obětí  reforem Železné lady a následně  uplatnění principů pozitivní diskriminace a jejich   deklasování  dovršila inkluze!  Škoda, že  nemám čas  to hledat v  rozhlasovém archivu. velmi  rád  bych zrovna  tohle  měl v  archivu Kosy  doložené.  Ale  třeba  to zaslechl někdo   z vás  také a může  mi být nápomocen s linkem!

Další  jasnou  skupinou s  racionálním a tvrdým NE jsou ti, co jsou napojeni  na rybářský průmysl. Konkrétně mořský  rybolov.    Mají  totiž k EU  naprosto konkrétní  výhrady. Uplně  stejné, pro které odmítají se stát členy  Norsko a Island. Žádnou další velkou a kompaktní skupinu se mi identifikovat nepodařilo. Vlastně ještě  jedna  existuje – jsou to ti, co zastávají velmi vyhraněné  protimigrantské pozice!  jenže  vážení, pokud souhlasně  kýváte  hlavou, že jako ta  muslimská invaze,  tak  brzděte. Pro  velkou většinu  těhle  lidí  není zas  až tak zásadní problém migrant  z Pakistánu – jinak by nebyl starostou v Londýně, nýbrž  hlavním nepřítelem je – onen známý polský, český, slovenský instalatér. nebo zahradník nebo sezonní sklízeč  zeleniny  a ovoce nebo.. no prostě  manuální makáč.  Který bere  práci nízkopříjmovým  britským zaměstnaneckým skupinám. Který  navíc, svou lácí způsobuje, že  nerostou platy, který ale při tom, protože  na ostrovech je milion Poláků,  kteří někde musí bydlet, má na svědomí  růst cen nájemného bydlení! Dodávám, že podle  ČT je  z nových členských zemí EU  na práci asi  2,2 milonu lidí, a  loni jich měl přibýt asi 1/4 milionu.

Když  tohle  všechno zvážíte, kdybyste  byli Britem, zejména ve velkých městech, která, jak sami dobře víme, volby  rozhodují, hlasovali byste  pro brexit, když  jste  mladí  a chcete na trh práce  a víte, že  v EU jako její členové snáze najdete  dobrý job? Nebo když máte  místo u nadnárodního koncernu, pro které  je EU nepostradetelná a  hrozí  vám jeho ztráta?  Když jste  Ir  nebo občan  Britského společenství národů a smíte  hlasovat a tím  že žijete  v Británii  profitujete  také  z možností celoevropského prostoru? Nebo když  jste  příslušník muslimské   či jiné imigrační menšiny  a   víte, že když  vyhrají  příznivci  NE, tak se výrazně  ztíží příchod  dalších členů vaší rodiny  nebo komunity, když jste si navíc  v praxi vyzkoušeli,  že  jste  schopni dostat svého kandidáta  na jedné z největších politických pozic  v  zemi a bude vás  stále  více?

A co Skotové kteří chtějí v EU zůstat? Protože  z  jejích dotací mají profit?

A  co unionisté v severním Irsku? Kterým je jasné, že  když  VB odejde z EU, posílí to automaticky  a významně pozici   těch, co chtějí  spojení s Irskou republikou?

Když  si to shrneme, je zamítnutí Brexitu  naprosto logickou  většinovou  volbou. Pro  většinu Britů, v produktivním věku, pro ty, co udávají tón v ekonomice, pro menšiny , atd. atd. je prostě  Brexit nežádoucí.A  samozřejmě  také pro bruselskou vrchnost. My ovšem vidíme  jen tu bruselskou   věrchušku a odmítáme  si připustit , že  existuje na ostrovech  dost dobrých důvodů pro setrvání  VB v EU. Odložme  fandovství! A nechtějme  po Britech, aby  plnili svým hlasováním naše projekce!

Ale když už jsem  dneska mluvili o podivných náhodách, které měly  zásadní dopad na  výsledek referenda – jednu nepochopitelnou musím vzpomenout – Nigel Farage  , který vlastně  vyvolal tohle  referendum, měl předvčírem být  hlavním esem příznivců Leave  v poslední televizní debatě. Nebyl.Místo toho, aby  šel a obhajoval to, na čem postavil svůj politický program a to až na krev, tak se omluvil a  šel na večeři se svým nejstarším synem!! Nepochopitelné! Jak takhle  chcete  něco vyhrát?! Jak chcete  porazit  tu hnusnou Brusel? Hlavní hrářč  a vůdce  nejde na  televizní debatu!

No a  tím se dostáváme  k Bruselu a jeho  vrchnosti, která by skutečně potřebovala  pořádnou ránu. Radši hned  dvě  aby se  konečně probrali do reálu.  To masivní plesknutí o Junckerův, Tuskův, Timmermansův  nebo Merkelové obličej, to by bylo něco! Co ovšem dál? Co jako potom? Jak dlouho budete  z toho úžasného gesta a pocitu žít? Do okamžiku než zjistíte,  že  vlastně  odchodem Britů okamžitě  posiluje  německý Golem a  že  Merkelová  je definitivně  největší   a nejsilnější evropská persona, které se nikdo neodváží odmlouvat. Protože Britové  jsou už pryč!Mimochodem, komu  z vás  něco říká  termín Výmarský  trojúhelník? Ne nejde o geometrický, nýbrž  politický  útvar. Tvořený  Německem, Francií a….  Polskem. A právě  tihle  jako  Výmarský  trojúhelník  vyjednali  onu neslavně  známou smlouvu mezi Majdanem a Janukovyčem. Aby  se  vůbec  nesnažili  povstalce donutit k jejímu plnění. Proč o  tom mluvím. Mám zatraceně  dobrý  důvod – předevčírem se  sešla Markelová  s polskou předsedkyní vlády Szydlovou. A já na ARD   v hlavních zprávách viděl, že  jsou, tak říkajíc – jedno tělo jedna duše. Ačkoli  to ještě před nedávnem vypadalo úplně jinak! Oficiální důvod  bylo údajně  25.výročí podepsání německo- polské  rezoluce, nicméně  proč  najednou  byl i vzpomenut  i onen  Weimarský  trojúhelník?! Jako důležitý politický  útvar, i  když  byl dlouhodobě  u ledu a nikdo  o něm nic  neví? Já vidím  instalování nového mocenského schematu v Evropě, v EU bez Britů.

Myslíte, že  Varšava  bude  dobrou náhradou za  Londýn  v hlídání Německa? Souhlasím sice  s Napoleonovým výrokem, že  Brit je kramář  Evropy, ale  Polák, se  svým velmocenským komplexem? Který se evidentně  nemůže občas  vejít  do své kůže jako jeho náhrada? Maně  vzpomínám  na  Víděnskou arbitráž!!!!

Přidejme  k tomu,  že Británie  je  třetí nejdůležitější český exportní trh. Který by se nepochybně, při zavedení cel zmenšil. Nemluvě o tom, že  hodně  toho vyvážíme  na ostrovy  nepřímo – jako koperanti  německých  a rakouských  firem, takže  význam  exportu  do Británie  je  ještě  větší, než ukazují přímá čísla!

Osobně  si myslím, že  je  dobře, že  Brexit  neprošel. Z hlediska zájmů  naší republiky!   Výsledek  hlasování, Yes!, jestliže  mám pravdu,  nelze, v žádném případě,  vykládat ve  stylu – tak  spadla  klec, šlůs, v Bruseli  mají vystaráno! Vyhráli.

Omyl, nemají! Nic nevyhráli. Ani náhodou. Cameron ve  svém úzce  sobeckém zájmu, aby  sebral Farageovi  hlasy a vyhrál poslední britské  volby,  vyhlásil tohle  referendum.   Nic jiného  za  tím není. Udělal to kvůli své  politické karieře. nikoli kvůli Británii nebo nespokojenosti s Bruselem. Ne on chtěl být premierem , at  to stojí cokoli! Stalo se! Ale  tím pádem  už nemohl od hlasování  couvnout a tím vypustil džina  z láhve! Británie  od  zítřka  na dlouhou dobu  bude úplně jinou zemí. Rozdělí s e hlubokým příkopem na dva  nesmiřitelné a nekomunikující tábory. Nepochybně budou  následovat  další  referenda v  dalších zemích.      To nelze  zastavit. Na  to  jsou  občané  jednotlivých  zemí EU příliš  nespokojeni s jak bruselskou  honorací  tak s  vlastními papaláši.    A ta nespokojenost poroste!

Mimochodem – o posledním víkendu, v komunálních  volbách  v Itálii,získala pozici primátora  Říma poprvé žena. Na  tom by  nebylo až tak nic  divného, kdyby  to nebyla kandidátka  protestní strany 5 hvězd. A myslím, že v Turině /eventuálně Milánu/  mají také  šéfa města  z této strany. Další   nacionalisté  táhnou do vysoké politiky!

Ne, pro Brusel nic nekončí. Řekl bych, že  teprve  začíná. Opět odbočím – před pár  dny se nechala rakouská vláda  slyšet, že podpoří  Madarsko v  silové ochraně jeho hranic, pokud  znovu nastala  masová migrace!!! jak je to dlouho , co táž  Víden protestovala proti Orbánovu plotu?! Stejný  obrat očekávám  i  od  Bruselu a Berlína. Musí přijít, nemají jinou možnost. I oni pochopí, že  tak , jak to  provozují dosud, už to dál nejde.  A  Londýn je k  tomu bude tlačit. Bude chtít  další  další ústupky. Samozřejmě  výhodné  zejména pro Brity. S poukazem, že  jinak může  přijít  další hlasování  o Brexitu.

Unie, jejíž projektová myšlenka  je  dobrá a speciálně  ani my  ani Slováci k ní nemáme  alternativu,  má  už jen jednu šanci, navíc  nijak velkou- aby  přežila tím, že  se změní a výrazně  zfunkční.  Ale  ani to nemusí  vůbec stačit.  Británie  zůstane po hlasování, at  to dopadne  jakkoli, nepřekonatelně  rozpolcená. Vsadil jsem svůj kredit, tímhle  článkem na  na Yes. Ale je mi jasné,  že  Cameron  může  zvítězit  jen mobilizací mimořádně heterogenní  masy  příznivců ANO. Co může mít společného skotský  nacionalista  s  finančníkem z londýnské City  a ten s radikalizujícím se muslimským Britem do budoucna?  Nic!  Jen nyní chtějí porazit  Leave! Ale  co to znamená pro příští  parlamentní volby? Odpůrci  jsou, tak jako Hoferovi  voliči v Rakousku, daleko homogennější skupinu. Které lze  porazit  jen totálním spojením všech ostatních  politických skupin. Je to reálné a dlouhodobě? Nevěřím tomu. Soudím, že  nacionalisté , v Británie určitě a leckde jinde  dost pravděpodobně, budou nabývat na síle a  doberou se moci. A pak se mám Brusel na co těšit. Bude trhán  na kusy jako ideální terč a univerzální hříšný kozel. Co může  Česku  přinést  dobrého  rostoucí význam nacionalismu v  Evropě?  Obávám se , že nic.  Řeči o tom, jak si budeme  vládnout lépe  než Brusel začínají a končí například  u velmi aktuální a  špinavé  hry o českou policii!!! S  tím nemá EU nic  společného, to je produkce made in Czech!

Britský  nacionalismus  bude akcí, na kterou přijde reakce v podobě  francouzského, holandského , italského, rakouského, ale hlavně – německého! Polský  už  u vesla je. Bude  nám lépe, jestliže  to nastane a Leave  by k tomu byla přímá cesta, vlastně zkratka, protože  on poroste  tak jako tak? Jediná šance na jeho zastavení  je  rychlá a velká změna v chování  klíčových evropských  hráčů. Remain ji může, ale nemusí, nastartovat. Leave  je naopak startérem, pro  to, co doufám nenastane.

Tak tohle je moje  první analýza  výsledků referenda, které ještě  ani neskončilo.

Pro informaci – dopsáno v  časem včera 20,01hod.

Ted už  to jen odbleším na chyby a překlepy. A v čas e včera 22,05 to je na Kose!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.