V mé duši se rozhostil hluboký mír…


napsal Vidlák

Vždycky jsem měl rád westerny. Padouch proti hrdinovi, jen sami dva, ztichlá ulice, hrdina pak tasí kolt rychleji než jeho vlastní stín, padouch padá k zemi a odjíždí se do zapadajícího slunce. Film je plný sarkastických hlášek a lakonických prohlášení. Všiml jsem si jedné zajímavosti… ať je kovbojka z kterékoliv doby, americká či italská, moderní či retro, velkolepá nebo nízkorozpočtová, jedna věc se nemění. Blbec tam zůstává blbcem dokonce i tehdy, když má zbraň. Blbec míří na padoucha nebo na hrdinu a ten s naprostým klidem rozvážně kráčí proti namířené hlavni a doporučuje blbci, aby si tu hračku schoval, nebo si ještě ublíží.

Nemáte pocit, že naše matička EU je přesně takovým světovým blbcem? Náš svět se nám rychle mění, nějak se nám stírají rozdíly mezi hrdinou a padouchem, ale naštěstí blbec je pořád stejný. Od klaďase i záporáka dostáváme stejnou radu – schovej to, nebo si ublížíš. Máš kolt, ale neumíš s ním zacházet, jsi velký, ale neohrabaný, máš ambice, ale chybí ti kuráž. Naštěstí… blbec závěrečnou bitvu zpravidla přežije.

Vlastně je to úplně přesné, že nám evropské hodnoty reprezentuje bývalý pornoherec, který chtěl svou kariéru začít u největšího euroskeptika. I ten Klaus zřejmě umí rozpoznat idiocii. Co ale nechápu, jak to může někdo platit. Že by ty světové elity různých bařtipánů, iluminátů a zastánců nového světového pořádku už neměly lidi? Neříkejte mi, že Rotschildové jsou tak praštění, aby byli ochotni přes eurofondy platit Jakuba Jandu a jemu podobné. Vydají analýzu od Masarykovy univerzity a v ní dokládají, že ruská propaganda je nebezpečná, protože nepoužívá fejky a mluví pravdu. Vydají analýzu o dopadu evropských sankcí na Rusko a po padesáti stránkách přijde závěr, že dopady nikdo nedokáže odhadnout, každopádně nedokážou změnit ruskou politiku, ale je důležité je udržet, protože Rusko to snad, možná, určitě poškozuje víc.  Takovéhle medvědí služby EU platí. No co, když zaplatili Čapí hnízdo a nedokázali si v tom udělat pořádek hned na začátku, proč by se měl někdo vyznat v Evropských hodnotách?

Zkouším si představit, co by se asi stalo, kdybych si u nás založil ruský think – thank (co to je vlastně za slovo?) a dělal podobným způsobem propagandu ve prospěch Ruska… fakt by mě zajímalo, jestli by mi někdo v Rusku za tohle byl ochoten zaplatit. Analýzy vyrobené za víkend přepsáním několika článků v novinách. Mladí a nadějní analytici, kteří studují bakaláře v oboru který před pěti lety ještě neexistoval. Mimochodem, milého Jakuba Jandu – zástupce ředitele už známe všichni, ale koho jako zástupce zastupuje? Kdo je ředitel Evropských hodnot? Nemohl by to někdo zjistit?

Netuším, jak jsou  organizovány ruské tajné služby. Nevím, jestli tam někde v Moskvě hluboko v kancelářích sídlí nějaká česká sekce. Skoro bych řekl, že spíš reprezentujeme jeden psací stůl v sekci  německé. Ale pokud ta česká  existuje, tak se v ní pracuje za odměnu. Tolik legrace s Jandovými Kremliny, to si jinde neužijete. A to nemluvím o dalších.

No pokud to v naší EU vypadá tak, že se o jejich hodnoty musí brát takoví jako je Jakub Janda a není nikdo jiný, kdo by to za ty velké unijní prachy dělal, tak to nemám vůbec žádný strach, že bychom měli nějakou světovou válku. I malé desetileté dítě Turek si může dovolit nám doporučovat schovat pistoli, protože si nejspíš ublížíme. Velcí kluci si to vyřídí někde jinde a nějak jinak. Blbci netřeba ustřelit hlavu, tomu se střílí pod nohy, aby tancoval. Když jste totiž blbec, bude vám pod nohy střílet padouch  i hrdina.  V principu vlastně ani nerozpoznáme, kdo je kdo.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.