A co jste čekali?


napsal Vidlák

 

Řekněte mi, opravdu někdo z Kosířů věřil, že stížnost na Českou televizi má alespoň teoretickou naději na úspěch? Že se tam někdo chytne za nos a přehodnotí svoji dosavadní práci? Nebo že by se snad zalekli? A nebo že by těch 500 stránek někdo doopravdy přečetl?

Ani Jakub Janda a jeho analytik Máca to zřejmě  nečetli, neřknu- li  pořádně a ti, co o tom v radě ČT rozhodovali, ti to podle mě neviděli ani z rychlíku. Zato dobře věděli, že si s těmi pěti sty stránkami mohou vytřít řiť. Jestli si v něčem dali záležet, tak v prověrce pana PP. A s naprostou jistotou vědí, že je to obyčejný občánek, který jim těžko může jakkoliv profesně i lidsky uškodit.

Ani na vteřinu pan Šarapatka nevěří, že by šlo o nějaký Putinův útok. To by měl tak stažený anál, že strčit mu tam pětku drát, tak ho přeštípne. Stejně tak zbytek rady. Dobře vědí, že stížnost podal Don Quiote, který má jen svouRocinantu, ale nemá žádné peníze ani moc ani vliv. Navíc si mohou být celkem spolehlivě jistí, že nikdo u nás už nikdy nic podobně náročného nestvoří a nebude je tím obtěžovat.

Když jsme se na Kose dozvěděli, že tato stížnost existuje, navrhoval jsem v komentářích, že je nutné nejen podat stížnost, ale také ji podpořit hlasy i podpisy, protože  osamělého vlka se nikdo nebojí. Ale smečky… to už je horší. Co takhle se k této myšlence modifikovaně vrátit? Pokud bych nebyl jen další osamělý vlk, klidně bych tutéž stížnost podal znovu za sebe tedy občana Vidláka.

Protože jsem ji četl o dost lépe než kdokoliv v ČT i v Evropských hodnotách.  Kdyby se stížnost v ČT sešla třeba ještě 500x… byly by za tím pořád ještě proruské síly a nebo už by to byla slušná smečka naštvaných občanů? Dalo by se to pořád ještě ignorovat? Dalo by se ještě pořád tvrdit, že to tady má KGB tak super zmáknuté?

Vážím si pana PP… šel do boje jako první v čele a jako David vyzval Goliáše. Jestli stojíme my ostatní jen za to, abychom se na to z dálky dívali, pak opravdu vyhrají takoví, jako je Jakub Janda a pan Šarapatka.

Víte, vlastně je mi úplně jedno, jaká je Česká televize, na svém ovladači mám technicky vyhovující tlačítko, abych to přepnul jinam. Ale celá práce pana PP mi ukáže celkem spolehlivě na to, zda vůbec stojí za to se za náš Kosířský národ brát. Zda se zmůžeme na něco víc než jen řečnění a psaní článků, které čte maličká skupina lidí, byť rozprostřená po světě.

Pane PP vážím si Vás.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.