JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a sestavil JF

opět  přehled toho, co jsem našel na zahraničních, anglicky  psaných  webech a  co by  vás mohlo zajímat

Rusko rozmetává „protiruskou hysterii“

http://news.antiwar.com/2016/07/08/growing-nato-buildup-echoes-cold-war/Growing NATO Buildup Echoes Cold War Jason Ditz, AntiWar, 8.7.2016 Všechny snahy učinit Brexit ústředním bodem setkání představitelů NATO ve Varšavě selhaly a Spojené státy přesunuly pozornost zpět na zvýšené vyzbrojování Východní Evropy s obehranou písničkou o ruské „agresivitě“ a o hrozbě ruské invaze do pobaltských států.

Bombový útok v Bagdádu, Islámský stát a o tom, co Americe stále ještě nedochází

http://antiwar.com/blog/2016/07/08/the-baghdad-bombings-islamic-state-and-what-america-still-hasnt-learned/ Peter Van Buren, AntiWar 8.7.2016 Sebevražedný atentát, provedený Islámským státem v Bagdádu, načasovaný na maximální násilí, je pouze poslední připomínkou, že Spojené státy nesmějí tuto skupinu zlehčovat.

NATO volí velmi podivný způsob, jak ukázat, že nechce novou studenou válku http://www.blacklistednews.com/NATO_Has_a_Very_Peculiar_Way_of_Showing_It_Doesn%27t_Want_New_Cold_War/52547/0/38/38/Y/M.html Common Dreams, 8.7.2016 První den víkendového setkání ve Varšavě ujistil šéf NATO Jens Stoltenberg veřejnost, že „Nechceme novou studenou válku. Studená válka je historií a také historií zůstane.“ A hned své ujištění popřel prohlášením, že současné „síly odezvy“ NATO jsou třikrát silnější, než byly v dobách studené války.

Vyvolávání nové studené války

http://www.blacklistednews.com/Challenging_the_New_Cold_War/52548/0/38/38/Y/M.html Medea Benjamin, Alice Slater, Consortium News, 9.7.2016 Současně s plány NATO na novou studenou válku někteří disidenti na Západě zpochybňují strašení Ruskem a zdůvodňování nákladného a nebezpečného oživování studené války.

Pro příliš mnoho lidí v USA trh práce prostě nefunguje http://www.bloomberg.com/view/articles/2016-07-08/for-too-many-the-job-market-isn-t-working

Betsey Stevenson, Bloomberg View, 8.7.2016 Přes mnohé povzbuzující titulky, vygenerované dobrými čísly v červnové zprávě o zaměstnanosti, ilustruje tato zpráva hlavní problém hospodářství USA: příliš mnoho lidí stále nepracuje nebo se vůbec ani nepokouší najít práci.

NATO je schopno snížit nebezpečí eskalace s Ruskem

http://www.bloomberg.com/view/articles/2016-07-07/nato-can-reduce-the-threat-of-escalation-with-russia Leonid Bershidsky, Bloomberg View, 7.7.2016 Summiit NATO, který začne v pátek ve Varšavě, pravděpodobně povede ke zvýšenému – a zbytečnému – napětí mezi NATO a Ruskem.

NATO musí stát pevně proti Putinovi

http://www.bloomberg.com/view/articles/2016-07-08/nato-needs-to-stand-strong-against-putin Redakce, Bloomberg View, 8.7.2016 Politická vřava, vyvolaná britským rozhodnutím opustit Evropskou unii postavila NATO před naléhavý úkol: předvést Rusku a Putinovi, že Evropa zůstává silná, jednotná a nezranitelná vůči jeho vměšování.

NATO kráčí vstříc zničení

https://consortiumnews.com/2016/07/08/nato-marches-toward-destruction/ John V. Walsh, Consortium News, 8.7.2016 Elity západu pokřikují o „ruské agresi“, stejně jako svého času pokřikovaly o iráckých zbraních hromadného ničení, představitelé NATO plánují ve Varšavě drahou a nebezpečnou novou studenou válku a zároveň se snaží umlčet nepočetné hlasy odporu.

Rusko odpovídá na expanzi NATO

https://consortiumnews.com/2016/07/09/russia-pushes-back-on-nato-expansion/ Natylie Baldwin, Consortium News, 9.7.2016 Jak se NATO tlačí k ruským hranicím, s tajnými plány na ovlivňování neochotného obyvatelstva, Rusko začíná svůj protitlak vysvětlováním počátků nové studené války.

Rozhovor s Johnem Pilgerem

http://store.counterpunch.org/john-pilger-episode-47/ CounterPunch, 5.7.2016 Moderátor: Eric Draitser

Host: John Pilger Téma: Přízrak, obcházející Evropu, Asii, Afriku i Latinslou Ameriku: Hillary Clintonová. Celý záznam ke stažení: https://media.blubrry.com/counterpunch_radio/p/ia601506.us.archive.org/25/items/CPRadioEp47/CPRadioEp47.mp3

Pozn. vlk: John Richard Pilger je významný a ocenovaný  australský žurnalista a dokumentarista, žijící a pracující v Londýně kalibru Noam Chomsky.

Spojené snahy Ruska a Čínu o zachování světového míru http://www.larouchepub.com/other/2016/4328_rus_china_peace.htm William Jones, Executive Intelligence Review, 8.7.2016 Zatímco Obamova administrativa USA tlačí svět do jaderné války v Evropě a v Asii, vedoucí představitelé Číny a Ruska se dohodli na zdvojnásobení svého úsilí – a spolupráce – ve snaze nabídnout světu možnost jiného směřování, k míru a rozvoji.

 

Generační propast v Evropě

https://www.foreignaffairs.com/articles/europe/2016-07-06/europes-generation-gap Edoardo Campanella, Foreign Affairs, 6.7.2016 Jak důchodci ohrožují budoucnost našeho světadílu.

Tisícileté hodnoty

https://www.foreignaffairs.com/articles/2016-07-06/millennial-values Martijn Lampert, Haroon Sheikh, Foreign Affairs, 6.7.2016 Co vlastně chtějí mladí lidé po celém světě. V UK referendu se projevilo, že starší lidé jsou více vlastenci a touží po nezávislosti, zatímco mladší lidé se více cítí být občany „globální vesnice“.

Správný náhled na Islámský stát

http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/07/08/the-correct-perspective-on-the-islamic-state/ Michael Cowan, Foreign Policy Journal, 8.7.2016 Pouze tím, že připustíme, že zrůdné podmínky rodí zrůdné lidi, a odmítneme ostatní možnosti, můžeme začít správně identifikovat a pojmenovávat tento problém.

Migrační krize v Evropě: Západ ztratil svůj vysoký morální základ http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/07/08/the-european-migrants-crisis-the-west-has-lost-the-moral-high-ground/ Amanda Clarkson, Foreign Policy Journal, 8.7.2016

Migranti zatím čekají, až se domýšliví vůdci Evropy rozhodnou, zda pro ně politická výhodnost má být vyšší hodnotou než lidský život.

Nové způsoby demokratického občanství na Středním Východě a v Severní Africe: Alternativní přístup pro Evropskou unii a Spojené státy http://www.gmfus.org/publications/new-forms-democratic-citizenship-middle-east-and-north-africa-alternative-approach-eu Emiliano Alessandri, Rosa Balfour, Nicolas Bouchet, Richard Youngs, The German Marshall Fund of United States, 7.7.2016 Arabské jaro a jeho přerušený následný vývoj vyvolal mnoho důležitých otázek o politické reformě. Občanství a jeho práva tvoří nejdůležitější oblast.

„Forum Soudného Dne“: vysloužilí válečníci a zastánci jaderných zbraní se scházejí

http://www.globalresearch.ca/the-doomsday-forum-senior-military-nuclear-weapons-officials-convene-americas-1-trillion-nuclear-weapons-plan/5534549 Michel Chossudovsky, Global Research, 8.7.2016 Americký „Bilionový plán jaderných zbraní” – zlikvidujeme Rusko, Irán a Severní Koreu?

Protipropaganda jako „nástroj míru“. Fidel Castro a „boj myšlenek“: Nebezpečí jaderné války

http://www.globalresearch.ca/counter-propaganda-as-an-instrument-of-peace-fidel-castro-and-the-battle-of-ideas-the-dangers-of-nuclear-war/5529824 Michel Chossudovsky, Global Research, 13.6.2016 Nebezpečí třetí světové války je nepřehlédnutelné. Jaderná válka je stále „na stole“. Presidentská kandidátka Hillary Clintonová prohlásila: „Chci, aby Iránci věděli, že pokud se stanu presidentkou, napadneme Irán… prostě je vymažeme.“

Je NATO potřebné?

http://www.informationclearinghouse.info/article45068.htm Stephen Kinzer, Boston Globe, 9.7.2016 Britské rozhodnutí skoncovat s EU bylo otřesem pro zkornatělý světový řád. Nyní, kdy se EU šokem vrátilo do reality, je na řadě NATO.

Američané zuří: “Jestli Hillary nemusí dodržovat zákony, proč my ostatní musíme?”

http://www.prisonplanet.com/americans-react-with-fury-if-hillary-doesnt-follow-the-law-why-should-i.html Paul Joseph Watson, Prison Planet, 5.7.2016

Zlost po rozhodnutí FBI, že nedoporučí žádná obvinění proti bývalé ministryni zahraničí USA.

Demokraté odmítají Sandersův odpor proti TTIP http://www.jamesrgrangerjr.com/2016/07/10/democrats-reject-sanders-opposition-to-tpp/ James Granger, Jr, 10.7.2016 V současnosti president USA Barack Obama předpokládá uzavření tří „obchodních“ dohod velkými zeměmi (s vyloučením Ruska, Číny a ostatních zemí BRICS): TPP, TTIP a TISA. Byly vypracovány tři nezávislé ekonomické studie, dvě o TTIP a jedna o TPP, a všechny tři konstatují, že veřejnost v zúčastněných zemích utrpí značné škody.

Černá skříňka letu MS804 Egypt Airu byla „opravena“ ve Francii a veřejnost je nadále udržována v „ve tmách“

http://nsnbc.me/2016/07/03/egypt-air-ms804-black-box-repaired-france-public-kept-dark/ Christof Lehmann, nsnbc international, 3.7.2016 Záznamník hlasů z kabiny egyptského letu MS804, který se zřítil do Středozemního Moře, byl opravován ve Francii a záznam je nyní zkoumán egyptskými vyšetřovateli.

Princip soukromí byl postaven na hlavu

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/the-concept-of-privacy-has-been-upended Ron Paul, Ron Paul Liberty Report, 8.7.2016 Naše soukromí je ohrožováno jako nikdy předtím a soukromí vládnoucí vrstvy je naopak neprodyšně chráněno.

Je Hillary po morální stránce na takové výši, aby mohla být presidentkou? http://www.theamericanconservative.com/buchanan/is-hillary-morally-fit-to-be-president/ Patrick J.Buchanan, The American Conservative, 8.7.2016

Je osobní integrita a čest Hillary Clintonové na takové úrovni, aby mohla být presidentkou Spojených států? Nebo jsou to pro volbu hlavu státu v Americe 21.století jen starosvětské a nepodstatné věci?

Jak se vyhnout roku 1968

How To Avoid 1968

Rod Dreher, The American Conservative, 8.7.2016 Ptal jsem se aktivistky z roku 1968, zda se dnes cítí jako tehdy. Ano i ne, řekla. Největší rozdíl je v tom, že tehdy lidé měli nějakou naději zatímco dnes žádnou naději nemají a navíc jsou daleko atomizovanější.

Přehlídka nekorektní politické karikatury londýnského serveru The Independent

The Independent Daily Cartoon http://www.independent.co.uk/#

Přes ujišťování medií není TTIP smlouvou o volném obchodu – je smlouvou o ochraně zisků korporací https://theintercept.com/2016/07/05/despite-what-media-says-tpp-isnt-about-free-trade-its-about-helping-corporations/ Zaid Jilani, The Intercept, 5.7.2016 Media a zastánci propagované smlouvy TTIP opakovaně popisují oponenty smlouvy jako „ochranáře” a jako odpůrce obchodu jako takového.

Varšava: Absurdní divadlo NATO

http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/warsaw-natos-theater-the-absurd-16892 Harvey M.Sapolsky, Elizabeth S.Barnes, The National Interest, 8.7.2016

Další summit NATO, tentokrát ve Varšavě. Velké a důležité téma, pro hlavní představitele příležitost k fotografování, následované  příšerným obědem, oficiálním komuniké, několika články co by odkazem a na závěr výraz odhodlání ke společné obraně. A trocha ironie při zdůrazňování významu ruského nebezpečí pro bývalé členy Varšavské smlouvy.

Je Islámský stát k nezastavení?

http://www.nytimes.com/2016/07/10/opinion/is-the-islamic-state-unstoppable.html?_r=0 Hassan Hassan, The New York Times, 9.7.2016

Než opustil Fayad Tayih tento měsíc Islámský stát, zaznamenal zvláštní trend: další lidé samozvaného kalifátu byli určeni k tomu stát se sebevražednými atentátníky.

Obama v pátek zaútočil na demokracii v Polsku. A polská televize dokázala, že měl pravdu

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/09/obama-slammed-polish-democracy-on-friday-heres-how-polish-tv-proved-him-right/ Michael Birnbaum, The Washington Post, 9.7.2016

Plný obav o omezování demokratických svobod v Polsku, vyslovil president Obama svou drsnou zprávu během své cesty na setkání NATO ve Varšavě. Ale diváci hlavního večerního zpravodajství polské televizi spatřili pravý opak- Obamu jim vedení  TV vystřihlo.

Zachycování mezikontinentálních střel: nemožné je nemožné http://www.veteranstoday.com/2016/07/09/intercepting-icbms-impossible-is-impossible/ GPD, Veterans Today, 9.7.2016

Novinky o rozmístění prvků protiraketové obrany USA v Evropě vyvolalo mnoho zvěstí a diskusí. Jak je možné zachytit balistickou střelu s jadernou hlavicí, která na vaši hlavu padá z vesmíru? Video: USA připravuje 4000 raketových útoků na Rusko. https://youtu.be/vzApfbpQdFw

 

 

Smrtící síla

https://www.washingtonpost.com/graphics/national/police-shootings-2016/?hpid=hp_no-name_graphic-story-a%3Ahomepage%2Fstory The Washington Post, 11.7.2016

Databáze lidí, zabitých policií USA od začátku roku 2016. Databáze je založena na novinových zprávách, policejních záznamech, sociálních mediích a dalších zdrojích. Pozn.JF: Během kopírování článku do tohoto textu přibyli 3 další mrtví

 

 

Jak evropští „mileniálové“ zabili Evropskou Unii

http://nationalinterest.org/feature/how-europes-millennials-killed-the-eu-16905 Fabrizio Tassinari, The National Interest, 10.7.2016

Tvrzení mladých Evropanů o jejich společné identitě nejsou založena vůbec na ničem.

Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.