Oprava pondělního vtipu na tento den


Ten pondělní  vtip na  tento den – kde měl Harry Truman  vysvětlovat  Douglasi MacArthurovi,  co  že to je politická korektnost,  se mi  moc  líbil. Byl skvělý, na  mou věru!

Nicméně napsalo i  několik čtenářů,  že jaksi  to s Trumanem a  Mac Arthurem nemá nic  společného.Prostě, že  jde  o klasický  internetový fake.

Viz následující  mail:

Pekne zdravim z opacnej strany zemegule a prajem prijemne leto. So zaujmom pocuvam vase relacie a citam vas web. Naposledy ste uverejnili ten vtipek kabelogramu alebo telegramu od Trumana MacArthurovi. Obavam sa ze je to neexistujuci vtip aj ked v kazdom pripade srandovny.

Na americkych strankach nejakej associacie Our Presidents a tiez Truman Presidential Library tento telegram uplne spochybnuju. Nie je o tomto telegrame ani zmienka ani ziadna ina stopa. Mal to byt jeden s korenspondecie 4 telegramov pred podpisanim japonskej kapitulacie.

Ludia s Library tiez vysvetluju ze Nimitzove meno je zle napisane…It’s Admiral Chester W. Nimitz, not C.H. Nimitz.

Taktiez termin mainstream media v tom case neexistoval.

Pokládám za  nutné  toto zveřejnit a  uvést  i vtip  na pravou míru. Kosa  se  snaží  být korektní. Nikdy  ovšem nebude POLITICKY korektní.

Protože  bez ohledu  na  to, kdo to fake  vyrobil, ten jeho příměr  sedí dokonale!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.