Příprava na novou ukrajinskou svodku na Kose?


vybral a přeložil Ernest

Vlkův  úvod:

Na Donbasu  evidentně  začíná  zase přituhovat. Skoro bych  řekl,  že  Kyjev  je odhodlaný využít  čas  do instalace  nového amerického prezidenta  ještě  k jednomu kolu  válečných operací. Aby prostě  změnil poměr  sil  na Donbasu a  vyhnul s e tak  nutnosti plnit  závazky  z Minska II , které na sebe  přijal a která dosud  nenaplnil. Viz chybějící  zákony o speciálním postavení  opolčenských území, viz  předpoklady  pro volby na Donbasu, atd. atd. Napětí prostě  roste  a roste.  Stačí se podívat na specializované servery.

Ernest, který  v  době  vydávání  ukrajinské svodky  měl na starosti  ruská a opolčenská media  mi poslal krátkou ukázku  z  toho, co našel.

Dva pohledy na jednu událost z každodenní války na Ukrajině.

Protest v oblasti antiteroristické operace. Provokace nebo názor obyvatel?
Z Korrespondent.net dnes (7.7.2016)14:07

V Doněcké oblasti obyvatelé protestovali proti ukrajinské armádě.
V zóně antiteroristické operace opět vznikl konflikt mezi ukrajinskými vojáky a místními obyvateli.
V Torecku v Doněcké oblasti se konalo shromáždění proti rozmístění techniky ukrajinské armády nedaleko města.
Podle slov účastníků shromáždění, blokovali vojáky kvůli ostřelování ze strany DNR.
Ve stejné době úřady zhodnotily protest jako provokaci příznivců separatistů.

Korrespondent.net studoval situaci v Toretcku.

Ostřelování města

V noci ze 4. července, byl Toreck ostřelován separatisty a v důsledku toho došlo k poškození domů, průmyslových objektů, plynových sítí a bytového domu v zahradnické společnosti.
Policie také zaznamenala pět zásahů granátů separatistů na území průmyslové zóny v trestanecké kolonii №2 Torecka.
Předběžná právní kvalifikace incidentu – „teroristický útok“.

Protest v Torecku

Následujícího večera se obyvatelé Torecka snažili zabránit pohybu vojenské techniky ve městě.
Podle demonstrantů, kteří blokovali armádu kvůli útokům ze strany DNI, zablokovali vojáky kvůli ostřelování pozic  ukrajinské armády, které jsou v blízkosti města a dopadlo do  obytných oblastí Torecka.
Vyzvali ukrajinskou armádu, aby přesunula své pozice dále od města.
Toreck je na demarkační linii v Donbasu, na dohled je předměstí Gorlovky.

Reakce úřadů

Šéf hlavního oddělení národní policie v Doněcké oblasti Vjačeslav Abroskin říká, že účastníci shromáždění jsou provokatéři, kteří podporují „ruskou stranu“ a snaží se podkopat důvěryhodnost ukrajinské armády.
Policie uvedla, že občané byly „kriminální živly“ a „pod vlivem alkoholu“.
Podle Abroskina se místní starosta choval jako vnější pozorovatel a nepomáhal policii.
Policie zadržela osm organizátorů shromáždění, které čeká soud.

Čistka ve městě

Do města byla vyslána zvláštní skupina policie. Abroskin řekl, že policie bude provádět preventivní šetření ve městě a okolních vesnicích, které jsou vystaveny téměř každodenní palbě separatistů.
Účelem těchto aktivit je identifikace osob podílejících se na terorismu, zabavování nelegálních zbraní, stabilizace situace.
Jak již bylo uvedeno, mezi 40 zkušenými policisty jsou příslušníci speciálních jednotek policie, pracovníci operativních a preventivních služeb a kynolog se služebním psem.
Skupinu vede náčelník oddělení preventivní činnosti GUNP v Doněcké oblasti, Jurij Gorustovič.
„Od obyvatel jsme dostali mnoho zpráv, že ve městě je mnoho lidí, kteří tu nežili. Pro úplnou stabilizaci situace ve městě, identifikaci osob, podílejících se na terorismu, zabavení zbraní a střeliva, plánujeme ve městě Toreck preventivní opatření silami speciálních jednotek hlavní správy Národní policie v doněcké oblasti „- řekl Abroskin.

Tolik článek na stránce Korrespondent net ze dne 7.7.2016. A co na to separatisté?

Ze stránek vk.com/strelkov info :

Vladislav Brig oznámil: „Podrobnosti o tom, proč místní obyvatelé Dzeržinska blokovali pohyb vojenské techniky ukrajinské armády. Stalo se to proto, že ukrajinská baterie, která ostřelovala Gorlovku dostala zásah a náhle explodovala munice, což způsobilo smrt několika desítek ukropů a zničení několika kusů techniky. Ale baterie byla na okraji města, a ani jedno stavení nebo civilista nebyl zraněn. Poté, nějaká “chytrá“ oslí hlava ve vedení ukrajinské armády rozhodla, že by nebylo špatné ostřelovat Gorlovku z centra města Dzeržinska. Tak lidé vyšli, aby tomu zabránili. Ostatní víte. „

Žádné dobré zprávy, co říkáte? Velmi a  velmi nerad  bych zase  na Kose psal Ukrajinskou svodku… Nicméně skoro bych si vsadil na  to,  že  to je záležitost  velmi blízká…. Obama už je  jen chromá kachna A Clintonové  by  se mohl konflikt  hodit.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.