To se vyřešilo věcí…


napsal Vidlák

Nemohu si pomoci, jsem jen obyčejný Vidlák z venkova a tak občas slyším trávu růst. Nemám žádné lepší vědomosti či znalosti a nechci se měřit s žádnou otevřenou hlavou, která přispívá na Kosu. V posledních týdnech mám ale pocit, že že jsem to přehnal s ochutnáváním pálenky a okopával řepu  moc na sluníčku. Možná je to jen moje kocovina a s realitou to nemá nic společného, ale snad to nebude úplně ujeté. Jde mi o ten Brexit.
Víte, já snad začnu mít ty Anglány znovu rád. Bez jediného výstřelu a jediné kapky krve dokázali zlikvidovat víc politiků než mexická mafie. Jedno maličké referendum a zbavili se Camerona i Nigela Farage a kdo ví kolika dalších na nižší úrovni. V čele vlády se teď ztrapní další bába a nic bych za to nedal, že je to pouze začátek budoucí fronty blbečků, idiotů, egomaniaků a dalších magorů, kteří se budou muset odpotácet z Downing Street na smetiště dějin. Je celkem slušná šance, že na konci takové fronty stojí prozatím nerozpoznaný nový Churchill.

 Přitom jde vlastně úplně o houby. Nějak si nedovedu představit, že v dnešní době totální globalizace, která dokáže dostat k jednomu stolu i takové nepřátele jako Indii s Pákistánem, že by se nedokázala dohodnout jedna Británie s Bruselem. Nota bene, když po sobě už dlouho přes kanál nestříleli a jezdí tam mnohokrát denně trajekt. A kdyby se Britové náhodou nedokázali dohodnout s Bruselem, myslím, že se snadno dohodnou s Německem a spol, protože správný Germán se umí dohodnout i s Putinem, když opravdu o něco jde. Třeba o plyn. Mama Merkel na to nemá vliv.
Nedokážu za celým referendem vidět nic jiného, než vynikající suchý anglický humor. Britské ostrovy nikam neodplouvají, pořád mají ty stejné problémy jako před měsícem a všechny smlouvy o unijních výjimkách se vlastně jen přejmenují. Nic jiného se nestane. Do Británie budou pořád přicházet Poláci a Pákistánci, protože tam snižují cenu práce a to je a bude pořád větší argument pro kapitány byznysu než nějaký strach obyčejného malého človíčka z předměstí, který nadává na to, že musí mít doma pořád zamčeno.
Ale ten první krok lůzy při hlasování  je docela fajn. Naposled při něčem podobném museli popravit krále. Je vidět, že nějaký pokrok existuje, už to jde i bez katovské sekery a vypálených vesnic.
Nedalo by se u nás udělat něco podobného? Referendum o nějaké pitomosti. Třeba o tom, zda přes nás může nebo nemůže jezdit konvoj NATO. Nebo zda je Putin diktátor a nebo nový mesiáš. Když to vezmeme za správný konec mohli bychom tím to ztrapňování v Událostech Komentářích dost urychlit. Už by to nějakou frontu kandidátů na nového Masaryka chtělo. Jakub Janda by mohl být v té frontě jako první hned vedle Michala Horáčka a vlastně i vedle našeho současného prezidenta.
A na závěr ještě jedna zkušenost. Byla sobota po referendu a všude byly palcové titulky o tom, jak Britové opouštějí Unii. Každý blbec se k tomu vyjadřoval, vlastně to vypadalo, že už Anglie vystoupila.  A já jsem klečel s několika vysokoškolsky vzdělanými bratry před naším kostelíkem a pokládal dlažbu. Povídal jsem jim vtip, že je takové horko právě proto, že v Británii začali pálit unijní předpisy. Nikdo mě nepochopil. Až později, když jsem jim vysvětlil o čem to vlastně je, začali se smát. Vidíte, jsou to vysokoškoláci, životem protřelí muži a nějaké referendum je vůbec nezajímalo. Byla toho plná televize, plný internet a plné noviny a oni nevěděli  co se stalo a bylo jim to jedno. Měli důležitější starosti. Tož tolik o celé EU a Británii. Na světě jsou důležitější věci. Například, že před kostelem by si nikdo neměl rozbít hubu na schodech.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.