Klasický čin šíleného střelce….


napsal Vidlák

Globalizaci jsem začal vnímat, když se ve francouzském tunelu vybouralo německé auto s anglickou princeznou a egyptským boháčem, protože bylo pronásledováno italskými novináři. Byla to velmi smutná událost. Teď se zdá, že prokázaná existence multikulti má stejně smutnou potvrzenku. Tohle prostě nevymyslíte… Rodilý Němec íránského původu postřílí v mekáči devět lidí rakouským Glockem, protože nesnáší Turky a obdivuje Breivicka. Při střelbě hlásí, že je Němec a zároveň volá jak je Alláh veliký. K útoku se dokonce na chvíli přihlásil i Islámský stát, protože ten se teď hlásí ke každému masakru. Klouček se léčil s depresemi a k absolutní dokonalosti nám chybí už jen zpráva, že se nedokázal vyrovnat se svojí sexuální identitou.
Klasický čin šíleného střelce…

Už mě ty kecy štvou… Každý kolem furt vykládá, že se s tím nedá nic dělat. Že si musíme zvyknout na nebezpečí, protože takový svět prostě je.  Maximálně, že je třeba omezit držení zbraní. Jak se ukazuje kluk uměl víc než třeba já. Já prostě nevím, jak to udělat, abych si nelegálně obstaral bouchačku.
Víte, vždycky když toto slyším, vzpomenu si na Krylovu písničku o demokracii. Dovolím si odcitovat jednu sloku….

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má

A místo duše tlamu!
Tohle je to, co se teď děje. Nějak nám sebrali už úplně všechno. Rodina nic neznamená, už je víc dětí, které mají druhého i třetího tátu než těch, co mají pořád toho stejného. Děti nejsou, protože to není in, tak ještě maximálně jedno…. takoví, jako já, co mají děti čtyři, těch už opravdu moc není. Ve městě vás nikdo nezná, svěřit se můžete jenom psychologovi a to za pořádný bakšiš a ještě zpravidla v nevhodnou dobu.
Už nestačí se dobře učit, abyste něčím byli. Každý je vysokoškolák, zadlužený a jeho vyhlídka se srovnává s vyhlídkami nevzdělance, bo bude také obracet hamburgery v tom mekáči.  V Německu je to ještě horší než u nás. Tvrdá makačka a ať uděláte cokoliv, vaše děti se budou mít hůř než vy… tedy pokud vůbec nějaké budete mít.
Komunismus je jen pro smích a všichni náckové vlastně taky. Dneska už nemžůete být ani vlastencem, protože i to je jen každému pro smích. Když už chcete, aby si vás někdo všiml, to abyste se přihlásili k homosexuálům a a promenovali se na nějakém pochodu hrdosti. Jakákoliv výstřednost je hned absorbována společností a stává se běžnou normou.
Ohledy žádné. Každý trochu neprůbojný klouček je potenciálním střelcem. Jakmile se ukážete vhodným k šikaně, každý si vás s chutí podá. Někdo to řeší ala Breivick, někdo má ala Islámský stát. Kořeny jsou stejné. Všichni na ně kašlou, nikam nepatří a jejich život půjde jedině dolů. Můj táta se přes svůj vrchol potenciálu přehoupl někdy po padesátce. To už měl dospělé děti a vyhlídku na vnoučata. Dnešní kluci už ve dvaceti zjišťují, že svůj život prohráli. Jediný jejich výhled je tam někam daleko dopředu, kde není nic zajímavého, jen kašpárkův hrobeček.
Vlastně už ani neexistuje pořádná otročina nebo jiná dřina. Sedět u počítače a dělat hlavou, to znamená, že se nedělá nic. Jen je dost času na nudu a vymýšlení hovadin. Kluci ve věku, kdy mohou lámat skály a nebo šturmovat na Stalingrad místo toho sedí a nikdo jim neumí dát práci ani válku.
Tak si ji dělají sami.
Mňo Islámský státu už na to přišel… stačí si těch kluků všímat a nabídnout jim alespoň něco a oni jsou ochotni se nechat zabít. Kdo bude další, kdo na to přijde? Kolik takových atomizovaných looserů mezi sebou máme? Kdo na ně bere ohledy? Kdo jim dělá rodinu? Kdo jim dává místo, kam patří a s čím se mohou identifikovat? Ani peněz už není dost pro všechny.
Budou další střelci, ať už to bude v jakémkoliv jménu… Pokud mladým klukům nedáme smysl života, dá jim ho někdo jiný.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.