Tak to je v Mnichově druhá nejhorší verze masakru – střílel Marius van der Lubbe


V  páteční  první  rychlé  reakci na  střelbu  v Mnichově  se  mi podařilo odhadnout  a konstatuji  s obrovskou  dávkou sebestředné  hrdosti, protože   když se člověk, jak praví klasik,  nepochválí  sám, nikdo jiný  to  za  něj neudělá  🙂 🙂 🙂 , že  to  vraždění  v Olympia Zentru  má  nějaký  divný  rukopis. Který prostě  na  islamistické  atentáty,  tak jak je  známe,  nepasuje.

A  opravdu – druhý den  ráno  se  to potvrdilo.  Šíleným vrahem byl sice  Iránec, ale  bez   napojení    na  islamistické  kruhy. Přirozeně, otázkou zůstává, zdali  se  vůbec někdo bude pokoušet  tuto  stopu, nikoli  sledovat, při německé  důkladnosti  jsem přesvědčen  že  rozhodně  ano,  ale  eventuální poznatky  z   ní, pokud  by ukazovaly  nakonec  přeci  jen tímto směrem,  veřejně  komunikovat.

A  tady  si tím vůbec nejsem jistý. Protože  to,  co  zatím  bylo  veřejnosti  sděleno, prvoplánově naprosto ideálně  vyhovuje  těm, kteří  evropskou  migrační  krizi, když  ne vyvolali,  tak minimálně  jí  dali  svým  nesmyslným chováním  katastrofický  rozměr. Což  je především  německá  vláda  a kancléřka  Merkelová.

Jejich první komunikovaná  verze  byla.  že osmnáctiletý  masový  vrah se prý  inspiroval  Breivikem a  dalšími  velkozabijáky, měl duševní potíže, byl psychicky  labilní, léčil se  v jednom  z  mnichovských  psychiatrických  ústavů.  Sice každá  paralela  a srovnání  kulhá a  jsem si  toho vědom, že v  daném případě hodně,  ale  já  když  čtu  tu  charakteristiku  mnichovského střelce, tak  mne napadne  jiná osoba  spojená s  německými  dějinami a terorem  –  Marius  van der Lubbe.  Svým vrstevníkům  nemusím  to jméno nijak vysvětlovat, mladší a nejmladší  ročníky  odkazuji  na internetové  zdroje. Jen jako základní  informaci  dodám,  že  i  on  byl pachatelem a  navíc  naprosto ideálním,  že lepšího  si  tehdejší  čerství  mocipáni v  Německu  nemohli přát. Stejné  je to s  tím německo iránským  vraždícím  klukem! Jakkoli  nehodlám  sebeméně  srovnávat  Německo  třicátých let se současnou  spolkovou  republikou!  To  byla  stejně  hloupé,  jako drzé!

Ale  zpět  k pátečnímu střelci. Byl sice  z přistěhovalecké , navíc  muslimsko  rodiny – ale vážení  on měl za  svého hrdinu  norského nácka  Breivika! Jak  je  nyní  akcentováno… Navíc, stejně  jako  pyromanický  Holandan  ve  30-tých  letech  byl  duševně  labilní  až vyšinutý.

Takže veškerá  obvinění,  apriori   označující  migranty  a  asylanty  v  Německu  za univerzální  nebezpečí,  jsou  falešná, xenofobní,  rasistická,  lidsky odpudivá a  zvrácená.

Německý  tisk  silně  spekuluje o  tom, proč  kancléřka  Merkelová  celých  18 hodin  mlčela  a  média si jí náležitě  vychutnávají!  Inu, zařídila  se  podle  proslulé  rady  francouzského exprezidenta  Chiraca a  skutečně  moudře nepromeškala  vzácnou příležitost  mlčet.  Nyní  už může  na scénu.  Kdyby  totiž  byl střelcem islamista, tak ….

Může  vydechnout. Střelcem  je  muslim, vyznávající  Breivika, prohlašující, že  je Němec,  s  duševní poruchou  -abych  byl přesný – mnichovský prokurátor Thomas Steinkraus-Koch řekl  na jeho adresu, že „trpěl určitým druhem deprese“. A  je  to jako noha!

Kancléřka  může  k mikrofonům. Ať  jí  nyní  někdo zkusí  obvinit,  že  těch  10 mrtvých  jde na její  konto!  To  duševně  vyšinutý komouš  van der Lubbe  byl  tím střelcem,  vlastně  ne, omlouvám  se, žádný  van der Lubbe, jeho správné jméno je  David Ali Sonboly.  Když  už  nemůže  být  střelcem  nějaký  ten  nácek  a nebo   ještě  lépe –  člen té   nebezpečně  se rozlézající  Alternativy  pro Německo, tak  tenhle  Iránec  je  fakt  dárkem  z nebes!   S  tou  svou  sympatií  k Breivikovi. Prý   dokonce používal Breivikovu podobenku jako hlavní fotku na svém účtu v aplikaci Whatsapp. Prostě  druhá  nejlepší  možná varianta. Pro Merkelovou a  spol. Pro mne  druhá  nejhorší. Protože  evropské politikáře  a ty  německé zejména,  vůbec nenutí , cokoli  ve svém postoji  k migrační tsunami -korigovat!

Já    v noci z pátku  na sobotu  k ránu  zaregistroval v polospánku  nějakou  velkou  ránu, ale  myslel jsem si, že  opilci  táhnoucí  po zavíračce  z  blízké  osvěžovny, jako tradičně  a podle  svého zavedeného  zvyku,  odpálili zase nějakou  velkou petardu, aby   ti  ňoumové  v peří, co  neumí  náležitě  žít, věděli, že  se  praví  chlapáci ještě  aktivně  bdí a  žijí  na plné pecky! Ale jen myslet  je  vždycky  nedostatečné. Ukázalo se se, že  žádná  opilecká  petarda, ale  že  to byl  balvan, který  spadl  ze  srdce  osobě úřadující  na  adrese  Willy-Brandt-Straße 1, 10557 Berlin, Německo!

Prostě  německá  historie  má  dalšího /skoro/ ideálního viníka. Není pochyb, že  van der Lubbe  byl  žhář,  není pochyb,  že  David  Ali  Sonboly  je  masový  vrah! Oba  dokonale  zapadají  do aktuálních  potřeb   o boje  s  vnitřním  nepřítelem a  oba  bezvadně  zakrývají podstatu problému,  s  kterým  vládnoucí  elita  má  co do činění!

Angela  Merkelová  má  ovšem smůlu.  Ona  musí  žít  ve věku   internetu a  nemůže  zglajchšaltovat úplně dokonce ani  media. takže  bude  čelit  velmi  nepříjemným  otázkám.

Například  té, kde ten  mladistvý   blázen z  chudé  rodiny   mohl  ilegálně vzít  zbraň.  A  nikoli ledajakou  – pistole  Glock opravdu  neroste  na  stromech, ani  jí  nenajdete  někde zapomenutou  na  lavičce  v parku. Pod  nějakých  16 litrů se  k ní, v trochu  „slušné  ráží“  nedostanete. Vzhledem k  tomu,  že  mladistvý  vrahoun  neměl zbrojní  pas, musel a ho určitě  stát  o  dost  více.Tipnu  si – asi tak 1 000 euro.  Na někoho, kdo  sám vykřikuje  na  střeše  garáže, že  je  z chudinské čtvrti, kde je to samá podpora,  docela  ranec. K  tomu  nejméně  300 nábojů…  Jeden   asi tak  ta  7 Kč. S  tím co  spotřeboval při palbě  na  „pohyblivé  terče“  dalších  řádově  100 euro…

Kde si  svého Glocka, s  vypilovaným  číslem opatřil? Bez zbrojáku?  Jak se dostal  k takovému množství munice?  Tohle mne opravdu  velmi a velmi zajímá.  jak to, že  o tom policie  nijak neinformuje, jak to, že  se  na to nikdo, na  tiskových konferencích  mnichovské  policie, alespoň  na těch, co jsem sledoval, nenamáhal  zeptat?  Jak to, že  o tom nespekuluje  ani německý  tisk, který  jsem  měl  čas  rešeršovat?  Tohle  je  mimořádně  citlivé  téma. A  tady  už  nevystačíme  s  velmi   výhodnými  formulacemi  na psychicky  labilním a narušeném  mladíkovi s obdivem k masovým  vrahům.

Psychouš  teeneger,  co  si umí  v  perfektně  proorganizované  zemi, s přísnými a dodržovanými  zákony na prodej a  držení zbraní,  opatřit  nelegálně  drahou  pistoli a  plnou tašku  střeliva? A  má  na  to dost  peněz, ačkoli  je  z  rodiny, která  bydlí v  chudinské  čtvrti? Divné, hodně  divné! Zatraceně  divné! Pro mne  jeden  z klíčových  bodů  vyšetřování. A jsem velmi zvědav na  jeho objasnění. Když  mluvím  o objasnění, tak tím nemyslím blábol šéfa bavorské prokuratury Roberta Heimbergera, že  prý si  toho Glocka  pořídil na internetu! Koupě  střelné  zbraně  mýrnyx  týrnyx  na netu? V Německu  v roce 2016!!! To tedy  zírám! A  co kdyby  chtěl koupit  atomovou  bombu nebo prostě  jen pár  kilo dynamitu? To by  jistě  také šlo, ne?! No  vlastně  ne  v Německu, nyní právě  slyším, že  je  určitě  buď  z Česka  nebo na Slovenska a  že  si  tu pistolku  měl opatřit  na tzv. Darkinternetu – tedy zašifrované  a normálně  jen tak nepřístupné   části  celosvětové  sítě… To  už  si  fakt lze  veřejně  dělat  z  člověka  srandu?  Někdo  jako vysoký  státní  návladní  nebo  policejní prezident  tvrdí,  že  existuje  nekontrolovaný  internet. Kde  si  každý  školák  může  koupit  neregistrovanou  ilegální  zbraň?! Po  tom, co  odhalil o  sledování  netu  Snowden?  To  už  nejsou  ani  vyprávěnky  pro  chovance z blázince! Ale uznávám, že  se budou  velmi  hodit  v  druhém plánu  – pro zlomení  odporu  některých  zemí  při prosazování  nové  evropské  regulace  ohledně  držby  střelných   zbraní!

Ale  vratíme  se k  tomu nejpodstatnějšímu- proč  Sonboly  vraždil.

Oni  jsou  si  ale  v Německu  určité nebezpečnsoti paralely  na Breivika už také  vědomi. A  vědí, že  má  své  chybičky! Proto v nejnovější  verzi už není akcentován    tolik   Breivik. Ono  totiž  vydávat  Iránce  za  norského nácka  není  to pravé  ořechové, jakkoli  prý, podobně  jako  Breivik, měl  i tenhle  vrahoun  sepsat  jakýsi  manifest. Kupodivu  ho policie  zatím studuje  a neuvolnila. Zvláštní přístup. Tím spíše  by se leckomu    takové  srovnání  Nora  a německého Iránce  mohlo  zdát  divné. Velmi  divné. Takže  oficiální  místa už v podstatě  přeladila  na  jinou vlnovou délku -najednou  komunikují místo Breivika hlavně   střelce  z WinnendenuErfurtu.

Leitmotiv  je  jasný – v Německu,  bohužel,  mladiství  střelci  v amoku  nejsou  žádným  ojedinělým  zjevem. Už  tady  byly  před  mnichovskou  střílečkou! Viz  střelba  na gymplu  v  Erfurtu  v dubnu 2002 a  Winnendenu  v březnu  2009.

Vy, co ukazujete  na  uprchlíky, vy co hecujete  nenávist proti nim, vy co za násilím  automaticky  vidíte  korán a islám – vždyt  Sonboly  si v Mnichově  počínal stejně  jako Tim Kretschmer  ve Winningenu a    Robert Steinhäuser v  Erfurtu! To  byli  rodilí  Němci, o islám nikdy nezavadili a přece vraždili ve velkém! Taky  mladiství psychopati, ale  „řádní “  Němci! Vidíte, jak  jste  směšně  ostudní s  tou  svou  rasisticko  xenofobní podezřívavostí  vůči migrantům?

Ano, tahle  souvstažnost pasuje  ještě daleko   lépe  než ta  s Breivikem!  Naprosto ideálně. vysvětluje  všechno a omlouvá  všechno… Co je  ptřeba  vysvětlit  a omluvit. Tedy hlavně  u německých politiků. Prostě  další  šílený  mladistvý  střelec, který  v amoku  běhá   se  zbraní a střílí  po všem, co se hne. S psychickými  potížemi, který se cítil svým  okolím zneuznán, nepochopen a nedoceněn. Dokonce šikanován. Stejně  jako Kretschmer. Tak co vy xenofobové  a polonáckové  ještě  chcete? Ta  paralela  vše  objasňuje! Dokonale  a vodotěsně!  Prostě  jsme  v takové  době,  kdy  psychopatovi  rupne  v bedně  a jde  střílet! A  za to, kromě  rodičů, nikdo nemůže. Politici určitě  ne. A migranti  jsou  willkommen!

  Nebo  snad  to  není  tak  bombenfest,  jak se na  první pohled  zdá? Nejdříve  si  ještě  všimněme  rozdílů  mezi paralelou s Breivikem a masakry  v obou německých  školách, abychom pochopili proč  se najednou  ten norský  nácek  tak úplně  nehodí a je nahrazován těmi  vraždícími  študáky.

 Breivik střílel z nenávisti  k cizincům a těm,  kdo  je, dle  jeho názoru  pouštějí  do Norska. To  byl  rasově  a  motivovaný politický  útok!  Precizně  naplánovaný – včetně  dlouhodobé  přípravy  a plánování. Prostě  akt   jasného politického  násilí. Které  vyrůstá  z  určitých poměrů v  zemi. Které  evidentně  existují a  s kterými se  se, minimálně  minoritní  část  společnosti nehodlá  smířit a je odhodlána  vzít  tzv. nápravu  věcí, do vlastních  rukou. A  tím ukazuje  na  vládnoucí  elity.

Naproti  tomu frustrovaní, střílející  kluci, kterým se právě pohnulo v hlavě? Ti neútočí  proti poměrům a systémovým  chybám, ale  jen a pouze  si  odreagovávají  svou  osobní a okamžitou frustraci, za  kterou vlastně  nikdo nemůže! Ten jeden účtoval  se  školou, kde opakovaně  neudělal  maturitu, ten druhý  mohl  vraždit  /také/  z  nešťastné  lásky!

Ano,  ti  němečtí mladiství  střelci  jsou  ideální. Sonboly  musel  být  přece také  takový!  Nevykřikoval,  přece, že  byl  ve  škole  7 let  šikanován?!  Takže  takhle  prodáme  a vezmeme  trochu větší  distanc  od  Breivika“

Děkuji  Bohu,  že  se  neprokázalo  spojení s migranty  a Islámským státem!

To jsem právě  citoval  šéfa  SPD  a vicekancléře  Siegmara  Gabriela  z  jeho vystoupení  v hlavních  večerních zprávách  na veřejnoprávní  ARD v sobotu…

To je  to oč  tu běží – máme  to tam, kde to chceme  mít!

Opravdu?

Nyní  vysvětlím,  proč  je pro mne  důležitá  zbraň a  to  jak  k ní  ten  německo iránský  mladík  přišel. Pro vrahy  z Erfurtu  a  Winnigenu to nebyl problém. První  byl  dlouholetý aktivní  sportovní střelec a měl  jak zbrojní  pas, tak vlastní  legální  arzenál. Ten  druhý  sice  zbroják nevlastnil, ale  byl rovněž  dlouhodobě  trénovaným  střelcem. Jeho otec  měl doma  nejméně  16 kusů  legálně  držených  střelných  zbraní a  synek s  ním  trénoval ve  střeleckém klubu. Takže  vražedný  vercajk  nebyl problém munice také  ne. všeho  dost!  A  Sonboly, německo iránský  kluk v Mnichově? Žádný  papínek se  zbrojnicí,  žádný přístup  k pistolím  nebo puškám  a haldě  munice, žádný  speciální a  opakovaný  trenink. Ale  ilegální a ÚSPĚŠNÁ  snaha  po  vlastním ozbrojení. Včetně  dlouhodobého plánování  a přípravy! Prý  tomu  dal celý  rok!   Takže se nám ten Breivik  tak nějak zase  a hodně vrací  do hry. tedy  v momentě, kdy o věci začnete  přemýšlet a nepodlehnete  tomu  lacinému   a jednoduchému  triku  svést všechno  na  mladistvou  vyšinutost  a psychickou  labilitu!

Přidám  k  tomu další  věc – která  došla  nejen mně, ale  i jiným. Například tomuto  německému  alternativnímu  zdroji,  na  který  mne  upozornilo hned  několik kosířů. Co že  to  vykřikoval Sonboly  na  střeše  toho parkovacího domu ?

  Jsem Němec!

A  co ještě ?

 Zasraní Turci!

A  přidejme  si  k  tomu

 7 let  jsem byl šikanován!

Jak  to  logicky spojit,  aby  to mělo  smysl? Vypořádám se   s  tím úplně  stejně  jako onen  německý  alternativní   portál. Stejně  jako on  vidím  jen  jeden  možný  logický  výklad:

Sonboly  chodil  do mnichovské  školy, kde  byl šikanován. Nikoli  německými, jak  každého v prvním plánu  každého napadne, nýbrž tureckými  spolužáky. Proč  právě  jemi? Protože  byl  jako Iránec  sice muslimského původu, nicméně šíita!  Tedy  pro  minimálně  některé sunnitské  muslimy  – /turecké/  spolužáky – nevěřící  pes. A  to dlouhodobě. Přestože  se vnitřně  cítil být  Němcem.

Ještě  lze  považovat  za náhodu, že  prvními  obětmi v McDonaldu byli  tři mladí  Turci a tři mladí  Albánci? Jo byl  tam  ještě  Řek,  z  cizinců. Ale  to  byl, údajně  také  muslim… Mimochodem,  na  ARD  v Brennpuktu /z 23.7./ hovořil bratr  jedné  té  albánské  oběti, vlastně  bratři.  Mladíci  asi  17. Oplakávali svou setru. V tomhle  věku už s plnovousem…

Takže  ono  to jaksi ukazuje  na  docela jiný, ale  naprosto  zásadní  motiv  té střelby – kluk trvale  vystavený  mobbingu  od spolužáků, jiné  odnože  stejné  víry. On cítící se jako Němec!  A  rozhodnutý  to nějak vyřešit! Po  svém. Když  ho neochrání  stát.   Jako  Breivik! Takže  připravoval, plánoval, sháněl. Rok. A  nakonec  šel na  věc. Plánovitě.  Aby srovnal  účty! S  těmi, kteří ho dlouhodobě  častovali  šikanou.

Děkuji  Bohu,  že  se  neprokázalo  spojení s migranty  a Islámským státem!

NE a  stokrát NE!

Ten mnichovský  případ  má  sotva  co společného  s Erfurtem a Winningenem. Jen  stáří  pachatele. Ale  zdá se, že  amok zcela  absentuje! Podle  policejních  zjištění  se  tehle  mládenec  připravoval  na  to vraždění systematicky  a pečlivě  celý  rok. Dělal by  tohle  pomatený  psychouš? Je  to opravdu  spíše  o Breivikovi.  O  tom, že  je  cosi  zásadně  špatně  ve  společnosti  nastaveno!  Že  její  určitá  část  se cítí těžce  převálcována. A  je ochotna sáhnout  ke  zbrani.

Jestli  je  ta úvaha  o  tureckých  spolužácích správná,  pak  je  zřejmé,  to, co  už  vidí  každý, kdo se chce  dobře  dívat – že  totiž  nefunguje  tzv. integrace  přistěhovalců a nikdy  nefungovala.  Zejména  v  druhé a  třetí  generaci. tedy  té, která  už  plně  vyrůstá  v západní Evropě, zde konkrétně  v Německu.  Výchova, kultura, hodnoty  jejich „mateřské země“  pro  ně  znamenají  velmi málo.Rozhodující  je náboženské  sektářství. A  jeho co nejortodoxnější  uplatnění  proti jinověrcům. Kulturní  a  mentální  izolace s  latentní  agresí  vůči okolí.

A my  slyšíme  neustále, zejména  z  Německa  hlasy  o  tom,  jak  nyní  budou, ty  masově  přicházející, co nejsou  schopni se uplatnit  na německém trhu práce, díky  chybějícímu  vzdělání,  jazykové  barieře  a kulturní  totální  jinakosti, navíc  s  naprosto falešnými představami  o  tom,  jak si  budou  bez práce  a  vlastní  snahy  fantasticky  v  Německu  žít – na  rozdíl  od první  generace  Turků a  dalších  dřívějších  přistěhovalců, kteří  tou úplně  základní  a nezbytnou  výbavu a  duševním  nastavením  disponovali, nyní  bezchybně  do většinové  společnosti začleněni!

Ne  pane  vicekancléři  Siegmare  Gabrieli –  islámský  fundamentalismus a  terorismus a/nebo Islámský  stát  v  tom  sice skutečně  tentokráte  nejsou. Což  někteří z nás, co to sledovali  jen u televize  na dálku, celkem rychle  pochopili  a  řekli veřejně  nahlas, nicméně  migranti v tom  jsou  – i když, řekněme  – nepřímo! Míním  tu šikanu!

Ale  nemám sebemenší pochybnosti  o  tom,  že se v  dohledné  době  v Německu  dočkáte  i  té  varianty,  které  jste  se tak obával. A vy  a  další němečtí  politici všech  stupňů, stejně  jako obyvatelstvo, to víte!!! Velmi  dobře  to víte!  Tentokrát  vám  to ještě  vyšlo. Ještě  můžete  poukázat  na paralely  s  vraždícími  německými  mladistvými  nebo v nouzi s Breivikem. Ačkoli  už  ten je  silně problematický.Příště  už  to bude o opravdových  islamistech!  A jak  jsem  řekl – vy  to víte, že  to tak bude, obyvatelstvo to také  ví. Jak ostatně, nanejvýš  prokazatelně  ukázal  TAKÉ  krvavý páteční mnichovský  večer!  O  tomhle a  další  obrovské  fabulaci  oficiálních  struktur  v souvislosti s  mnichovským střílením si povíme  příště. A věřte, že  to nebude úplně nudné čtení!

Jo,  málem  jsem zapomněl – ještě  musím komentovat  vystoupení  spolkového  ministra  vnitra  Thomas de Maizière, teď  nevím  jestli  v  sobotní Tagesschau  nebo Brennpuktu a hledat se mi to nechce – který  užaslému  divákovi  tu teorii  o    nevyzrálém  psychicky  narušeném  adolescentovi  vyšperkoval  dalším  neotřelým  zjištěním,  kdo za  to to jeho vraždění  může! Jsou  to počítače a výrobci  krvavých  stříleček, které mladiství s  oblibou  hrají. Inspiruje  je  to prý  k bezuzdnému  násilí a  ztrátě  jakýchkoli  sociálních  vazeb. A Sonboly  prý  ty  střílečky  náruživě  hrál!

Pane  ministře, ne  že by to nebyla  nejméně  částečně  pravda, ale musím  se zeptat – a  co jste  s tím, jako spolkový  ministr  vnitra  ráčil  udělat, za  dobu , co jste  v úřadě a co vaše  partaj za  ta dlouhá léta, co  je  u vlády  v Německu  jako  její  nejsilnější  složka?

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.