Hillary a bdělé oko Aktualne.cz


napsal Gerd

Evropské hodnoty Jakuba Jandy a jejich Kremlin Watch zjevně  bdí na Aktualne.cz. Nemusí sami, mají na to dobrovolné neplacené spolupracovníky přímo v redakci. Stačí položit nepohodlný dotaz, proč zpravodajství aktualne.cz není objektivní a vyvážené. A demokracie div se, když je názor nepohodlný, musí být vymazán. Novináři z aktualne.cz chtějí získat další cenu za objektivní zpravodajství, kterou udělí sami sobě.

Dovolil jsem si u článku z 24.7.2016 „Četli jste Harryho Pottera? Pak nejspíše nesnášíte Donalda Trumpa, tvrdí studie“, kterým se aktualne.cz zapojila do předvolebního boje v USA na straně Hillary Clinton (nechápu proč, novinářům z aktualne.cz může být úplně lhostejné, kdo bude prezidentem USA. Voliči z USA se jich určitě ptát nebudou.), přidat komentář:

Gerd  6 days ago

Removed

Proč je zde dehonestován Donald Trump? Jeho názory sice nemusí každému konvenovat, ale v USA nejde o názory ojedinělé. Proč není podobná analýza ohledně Hillary Clinton, která okamžitě po zvolení napadne Írán? Kdo nařídil aktualne.cz protitrumpovskou kampaň? Proč není zpravodajství aktualne.cz objektivní a vyvážené, ale nepohodlné názory jsou mazány?
To vše jsou důvody, proč může být zvolen i Trump prezidentem USA. Zvolí si jej totiž občané USA a nikomu jinému po jejich volbě nic není. Musí se s důsledky volby jen smířit. Pak ovšem Trump proti Clintonové vypadá jako daleko vhodnější alternativa pro občany USA.

Můj komentář byl ke čtení pár dní. Ale zřejmě jsem položil hodně nepohodlný dotaz, který bdělé oko členky  Pomocné  stráže  Kremlin Watch vyhodnotilo jako proputinovský akt, protože přeci Putin podpořil kampaň Donalda Trumpa a vůbec free, cool a in je jen Hillary Clinton. Škoda, že nemá fialové číro. Jinak by mohlo být odůvodněním, že antirobotický filtr aktualne.cz maže i odkazy na jejich vlastní stránku.

Takový článek není ojedinělý, jde jen o jeden z mnoha článků ve prospěch Hillary Clintonové a v neprospěch Donalda Trumpa.

Dalšími jsou:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410709-kandidat-republikanu-trump-desi-stary-kontinent.html, kde nám vysvětlují, že Evropa je plná malých Trumpů, kteří ohrožují klid na práci evropských elit zvyklých na hladká volební vítězství jedné ze dvou hlavních stran. To je pohled Evropy, ale nijak zásadní pro fakt, jaký dopad by měla volba Trumpa na průběh evropských voleb. Vůbec žádný.

Důvod je podle mého úplně jiný. Zatímco jestřáb v sukních- Hillary Clinton by nejraději ihned napadla Rusko (asi stejně úspěšně jako bylo její angažmá v Libyi v Benghází nebo veleúspěšný vznik narkostátu Kosovo jako důsledek sexuálních hrátek Billa Clintona s Monikou Lewinskou), Trump by vztahy s Ruskem zklidnil a za hlavního nepřítele považoval ve shodě s většinou obyvatel Evropy Islámský stát a všechny islámské radikály, co jich po světě je. Především by uznal anexi Krymu (neboli připojení Krymu k Ruské federaci na základě referenda místních obyvatel) https://www.novinky.cz/zahr anicni/amerika/410713-trump-je-pro-uznani-ruske-anexe-krymu.html .

Názory Donalda Trumpa, který za hlavní nebezpečí považuje Islámský stát, který v neděli 31.7. vyhlásil Rusku svatou válku, nutně musí vzbudit nevoli těch, kdo tolik investovali do příprav  války s Ruskem na základě preventivního jaderného úderu, o kterém věří, že jsou schopni jej vyhrát. Zatímco kandidátka Hillary Clinton jejich snahám plně vyhovuje, neřízená střela Donald Trump nikoli, ten by jejich naděje pohřbil.

To ale není hlavní důvod, proč je v Evropě vedena kampaň za zvolení Hillary Clinton. Teď již zcela otevřeně a nezastřeně.

Podle mého názoru jsou důvody dva.

Tím prvním je idea, že v USA dosud někteří obyvatelé vzhlížejí k Evropě jako kontinentu se vzdělanější populací. Vytvořením zdání, že Evropa je proti Trumpovi, může dojít k ovlivnění některých hlasů v USA v případě těsného volebního výsledku.

Tím druhým důvodem je příprava na budoucí vítězství Hillary Clinton nějakým nečestným způsobem. Asi jako když Jeb Bush nechal přepočítat hlasy na Floridě, aby vyhrál jeho brácha, a on skutečně vyhrál a stal se americkým prezidentem, který se radil s Bohem. Tedy abychom se moc nedivili, až Hillary Clinton vyhraje a neprotestovali proti tomu, jakým způsobem vyhraje. Prostě mohou připravovat kolosální podvod v budoucích volbách.

Třetím důvodem je, že čeští novináři tolik chtějí osvědčit ideologickou neochvějnost v očích Velkého bratra, že tak píší sami od sebe, aby se zalíbili.

Jinak si nedovedu vysvětlit, proč není zachováno zdání trochy objektivity a pokud je zmiňován Trump, stejně není zmíněna i Hillary Clinton. Jakkoli v jejím případě je novinářského materiálu dostatek a zprávy o její neschopnosti pronikly i do ČR. Ale o tom ani slůvko. Tak nezbývá, než si přiznat, že už i v Evropě je vedena kampaň za zvolení Hillary Clinton prezidentkou USA.

Buď chtějí ovlivnit nerozhodnuté americké voliče žijící v Evropě nebo chystají nějaký trik s korespondenčními hlasy. Nenalezl jsem, zda je korespondenční hlasování v USA vůbec možné. Vzhledem ke vzdálenostem a angažmá v zahraničí ale asi ano.

Nevím, koho si obyvatelé USA vyberou z volby H. Clinton vs. D. Trump. Je to jejich volba. Osobně bych si nevybral ani jednoho z nich. Co ale naprosto nechápu, je fakt, proč čeští novináři vedou kampaň za zvolení Hillary Clinton zrovna v ČR vůči českým občanům. Neexistuje pro takové jednání žádný demokratický důvod. Nebo už Kremlin Watch odhalily Donalda Trumpa jako Putinova agenta? A proč tak záleží, aby Hillary Clinton zvítězila? A proč o tom musí přesvědčovat zrovna české čtenáře, kteří mají na volbu amerického prezidenta stejný vliv jako na fotbalové utkání Island vs. Anglie?

Nemyslím si, že by velvyslanectví USA bylo namočeno do tak primitivní propagandy, to je jen invence novinářů z aktualne.cz, ze kterých by roce 1950 byli přesvědčení svazáci, kteří by se na svět dívali optikou četby románu Anna proletářka. Dnes, nadchnuti pro myšlenky sjednocené Evropy zase hlásají světlé zítřky.

Jisté je jen jedno, voliči USA si někoho z těch dvou kandidátů vyberou a zbytek světa bude muset jejich volbu přijmout. Jen někteří čeští novináři nařknou obyvatele USA z nedostatku demokratického uvažování. A jistě zase budeme číst analýzy typu „Mladí, úspěšní, vyššího  vzdělání a vyšších příjmů žijící ve velkých městech volili … zatímco druhého kandidáta volili převážně obyvatelé venkova, s nižším vzděláním a z nízkopříjmových skupin.“

Je to stejně trapné jako určovat politické názory podle četby Harryho Potera. Sice J. K. Rowlingovou z četby cíleně vynechávám, ale při pohledu na kampaň novinářů v ČR za zvolení Hillary Clinton prezidentem USA se mně chce zvolat: „Ó, jak spletitou síť spřádáš, český novináři!“ I když není vůbec nutné vést kampaň za Hillary Clinton mezi českou populací. Ta amerického prezidenta nevybírá a nebude ani v budoucnu. Stejně jako prezidenta Zimbabwe si jej vyberou jen jejich občané.

Příspěvek byl publikován v rubrice Gerdoviny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.