Gothajský salám jako reklama starých časů


napsal Gerd

Nikdy jsem si nemyslel, že se někdy dožiji glorifikace výrobků z času socialismu a budování komunismu. Přesto k tomu došlo. Situace s normami EU a národními potravinářskými normami je natolik tristní, že se někteří  výrobci, v rámci reklamy, nestydí odvolávat na socialistické výrobní normy.

Kosa zde nechce dělat nikomu reklamu, ale pokud už i tuzemští  potravináři pochopili, že socialistické potravinářské normy jsou výrazně lepší než dnešní demokratické a posvěcené EU a volným trhem, je něco hodně špatně ve společném evropském hospodářském prostoru:

Jeden výrobce na Tišnovsku již vyrábí salám Gothaj podle receptur a norem z roku 1977. Nejde nám o reklamu, ale o příklad, kdy si trh žádá zavedení zastaralých norem. Dokonce si výrobce jistě spočítal, že se mu taková reklama vyplatí, a podle všeho ano. Na mě tedy reklama má spíše kladný účinek a to po návratu socialistického plánování opravdu netoužím. Ježkovy voči! Jenže  on není  sám!  Nejmenovaný  řetězec  v letácích mimořádně  často inzeruje  tzv. retrovýrobky – tedy  podle  receptur  z  doby  předpřevratové. A vždycky  ta  akce  má  úspěch a vysokou  návratnost…

Kde jen soudruzi z EU udělali chybu? Myslím tím ty, kdo byli údajně placení z BND (zlé jazyky k jejich agentům počítají i  některé  ze   superšpiček  popřevratového  establishmentu), CIA ( prý A. Vondra – vzpomeňte na „úspěšný“ nákup  Pandurů, kde  Saša  byl, podle  Kalouska  přímým  partnerem dříve  generálního tajemník a NATO a  v kritické  době  lobysty  koncernu General Dynamics, do kterého patří  výrobce  Pandurů -Steyer) ) a dalšími zpravodajskými službami. Kde jen udělali chybu, že je dokázali porazit jiní soudruzi, jejich bývalí kamarádi a spolustraníci placení naopak KGB a FSB?

Nedělám si srandu. Jestli byla ČSSR rejdištěm a výcvikovým prostorem pro arabské atentátníky, možná našim bývalým soudruhům z StB děkujeme za fakt, že si území ČR stále spojují s odpočinkovou zónou z dob svého školení a tak jsou zde atentáty zakázány.

Údajně si ČR za odpočinkovou zónu vyhlédly i ruské mafie a zachovávají zde relativní klid zbraní – mají zde uklizené své manželky a milenky. To je vše prý, ale poslední vývoj tomu tak nějak dává smysl. Nebo nás chrání jen naše relativní chudoba v porovnání s Německem a Rakouskem.

Stejně je ale cosi shnilého ve státě českém, markrabství moravském a vévodství slezském, pokud se jako skvělý marketinkový tah ukazuje odvolávka na výrobky vyrobené podle potravinářských norem z dob ČSSR! Když v listopadu a prosinci 1989 všichni cinkali klíči, chtěli abychom měli normy německé. Máme je, tedy ty pracovní.

Nikdy jsem si nemyslel, že k tomu snad někdy dojde! Že by šlo o dozvuky vítězství kapitalismu nad socialismem z dob studené války? Poněkud znepokojivé pro soudruhy z pohrobku socialistické Rady RVHP, dnes EK (dříve by byli pod dohledem UV KSSS, dnes prosazují zájmy nadnárodních koncenrů, hlavně těch vlastněných obyvateli USA), jestliže se vrací návrat starých časů? Protože po reminiscenci po výrobcích se lehce může stát reminiscence po časech základních sociálních jistot, byť značně chabých. Třeba těch s bydlením. Zatímco pračka Tatramat obsahovala motor natolik výkonný, že na ní šlo sedět při odstřeďování a přesto tancovala po koupelně- zato vydržela desetiletí. A pak se jistě najde nemalé procento lidí, kteří ve stále tužší globální konkurenci budou hledat východisko v islámu (to nově příchozí muslimové) nebo ve zdanění nejbohatších (pokud nebude rovnou revoluce jak v roce 1948).

Občanská válka v EU je mnohem pravděpodobnější než nové tažení NATO na Moskvu. V rámci nejlepších napoleonských a hitlerovských tradic konané v zimě. Možná se takové tažení do Ruska konat bude a vojáky do ideologicky stmelené, pevné, neohrožené a udatné armády poskytnou nově příchozí muslimové. Samozřejmě pod velením generálů z USA. Důsledky budou jasné, vypálená Evropa, zničená evropská část Ruska a Sibiř obsazená Čínou. To může Putin dát Sibiř Číňanům rovnou a my bychom si  vypálili továrny sami a ušetřili několik let válečných útrap. Výsledek by byl stejný.

Už z dob vojny jsem tušil, že armády Varšavské smlouvy nikdy nemohou dobýt vítězství nad NATO. Netušil jsem ale, že ani NATO není schopno dobýt země Varšavské smlouvy silou a že stačí pár hadrníků s utěrkou na hlavě a AK-47 v rukou, aby vojska NATO utíkala z Iráku, Afgánistánu, Gruzie Libye, Ukrajiny a Sýrie a nebyla je schopna porazit v Evropě na domácím území ani s podporou domácího obyvatelstva. Hnát takovou armádu na Moskvu znamená, že by mohla skončit na severním nebo jižním pólu pro ztrátu orientace. Obranné schopnosti NATO mohou vyvolat nadšení jen u skalních fandů, u realistů jen žal a ochotu našetřit si na samopal. Když si jej zvládnul na internetu koupit jistý chlapík z Mnichova včetně nábojů, měli bychom být schopni téhož. Prý samopal – útočná puška vz 58 stojí jen 1500 Kč. A rozložit a vyčistit bychom jej ještě zvládli. Tedy mi  starší ročníky  určitě.

Ale mnohem pravděpodobnější je, že dojde k občanským nepokojům v rámci Evropy. Důsledek (a cíl některých kruhů v USA), ničení hodnot, nastane stejně. Jen se budou ve Washingtonu D.C. hodně divit, až vítězka prezidentských voleb Hillary Clinton bude nucena přenechat obnovu EU naplno Číně, protože USA už kromě zbraní, právnických precedentů a barevných revolucí dávno nic jiného nevyváží.

Jsem plně přesvědčen, že další prezidentkou USA se stane H. Clinton, protože už před léty byl cíl elit USA zvolit do Bílého domu Afroameričana, a teprve v dalším kroku ženu do funkce prezidenta USA, jak nám již v roce 2004 předpověděl The Guardian . Nevěřím, že by reportéři The Guardian byli tak skvělí prognostici, spíše dostali hlášku z kruhů, které světu skutečně vládnou. Ale nezoufejme nad vítězstvím H. Clinton. Třeba Bill Clinton (nebo Monika Lewinská) zaškolí nějakého praktikanta, jak má správně zacházet s doutníkem a Hillary si prezidentskou funkci opravdu užije. D. Trump totiž nemá v rukou sčítací stroje. A novým generálním tajemníkem OSN se někdy  v budoucnu stane Angela Merkelová, díky svému postoji v migrační krizi. Sice zničí Německo, ale bude peskovat celý svět! Ježkovy voči!

A to vše začíná jen tím, že normy EU nejsou schopny překonat normy z dob socialismu ani  u toho blbého Gothaje! Vše ostatní jsou již jen nejpravděpodobnější následné stupně dalšího vývoje událostí, který začal v den, kdy Bill Clinton potkal Moniku Lewinskou. Čekali jste takovou jízdu? Já tedy ne. Užijme  si  ji, možná je naše poslední!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Gerdoviny se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.