Jeníku, proč právě Rusko?


napsal Vidlák

Nedávno jsem četl vzpomínky Ghándího… jak Britové masakrovali demonstrace Indů na náměstích kulomety… Stovky mrtvých, tisíce zmrzačených… ženské a děcka… Zhruba ve stejné době, kdy v Leningradě topili námořní kadety, tak Britové zavírali bůrské ženy a děti do koncentráků, které si nezadaly s těmi nacistickými.
Když se naši legionáři přesouvali po magistrále, dostal jeden z nich po hlavě kamenem, který byl hozen z vlaku s maďarskými válečnými zajatci. Domnělý viník byl zlynčován našimi legionáři…. a s ním i dost dalších. Jmenovalo se to Ćeljabinský incident. Za druhé světové se nikdo nežinýroval házet bomby na hlavy ženských a dětí. Nikdo se nežinýroval vraždit židy v koncentráku a celkem se lidi nežinýrovali je udávat. Po válce si zchladili žáhu na sudetských civilistech… Nejlepší pomsta je na těch co už nemohou bránit.
Americké drony dodnes létají nad válečnými oblastmi a jejich oficiální zdroje připouštějí, že na každého mrtvého teroristu připadá dvacet osm mrtvých „kolaterálních škod“. Každý terorista stojí celou jednu pěknou školní třídu nevinných. Jen je rozmáznou výbuchem tak, že není co fotit.

Já si nemohu pomoci, ale jediný rozdíl mezi naší civilizací a tou ruskou spočívá v tom, že my máme ty barevné v tropech, ty araby, žluťáky a islamisty, které civilizujeme Thermitem a Yperitem. Rusové žádné kolonie nemají a tak se nemažou se svými vlastními árijsky bílými obyvateli.
Říkáš Jeníku, že v Rusku panují kruté podmínky… ano panují, ale v drtivé většině zemí světa panují ještě krutější. Ruské masakry si nijak nezadají s těmi indicko pákistánskými nebo bangladéšskými. Nezadají si s těmi vietnamsko- americkými. Rusové mají svoje genocidy, ale Siouxové by také měli o čem vyprávět. Dám také jeden úryvek z beletrie:
Prosím vás, armáda, ta vždycky všechno pokazí. Považte, musely se zavolat tři pluky, aby se zvládlo odstřelit mizerných tři sta rudochů….
 
Můj dědeček se jednou náhodou vpadl se svým kumpánem do potulné bandy Navahů. Ještě že měl svůj kolt. Měli z toho tehdy náramnou jundu, ale na jejich život by nikdo nevsadil zlámanou grešli.   
 
Tohle napsal také výborný beletrista – nositel Nobelovy ceny za literaturu – John Steinbeck ve svých Hroznech hněvu. Je to méně kruté než to, cos citoval ty?
Když jsem četl Ernesta Hemingwaye a jeho Komu zvoní hrana nebo Sbohem armádo, to je úplně stejné čtení, jako ve tvém článku. Ne, je lepší, protože ti autoři byli ještě lepší spisovatelé než Strugačtí.
Já prostě neumím vidět jiný rozdíl, než ten, že my si to rozdáváme vždycky s těmi méněcennými. Těmi,kteří vlastně ani nejsou lidé, protože ty víš dobrotivý Bože, že nelidskost je nám cizí. Rusko je prostě jen jiné. Svoje vraždy dělají víc na očích, cenu lidského života mají jinou, ale pořád lépe v Rusku než v Nigérii. Ba lépe než v Číně, lépe než v KLDR, lépe než kdekoliv v jižní Asii. A kdybych to bral z pohledu migrace, tak je v Rusku lépe než na Ukrajině ba lépe než v Estonsku. U nás je lépe,protože spolu  se Západem vesele vykořisťujeme půlku světa a vůbec nám nevadí ty stovky mrtvých denně.
Proč tedy právě Rusko? Co je na něm strašlivější než na Saúdské Arábii? Co je na něm horšího, než třeba na Turecku, které je už v tom NATO? Proč je Rusko vždycky na pranýř jako první? Protože je na jeho zločiny nejlépe vidět? Nebo třeba proto, že se nejméně brání a jeho očerňování nepředstavuje žádné riziko? Není to tak dávno, co byl podobně na pranýři Írán.  Nic se tam nezměnilo, ale teď už s nimi kamarádíme. Nebo je tam méně krutě?
Neřekl bych.
Nedělám si žádné iluze o Rusku. Ale nedělám si je ani o nás a našich elitách. Jen máme víc prostoru vraždit jinde než doma.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.