Šlichta kolem Šlachty


Je  to teprve  dva  měsíce, co   se rozhořela  kauza Šlachta, respektive  policejní  reforma.  Reagoval jsem na  ní  tehdy bezprostředně  článkem

Válka policajtů, válka o policajty

kde jsem  si dovolil,  vedle konstatování,  že   neumím  označit kdo jsou  zlí a  kdo  hodní  hoši, závěr,  že  bude  nanejvýš  užitečné  ji  rozdělit  do  dvou  na  sobě  nezávislých  rovin:

1- roviny  technické

tedy  na  obsah a provedení  té  vlastní  policejní  reorganizace

2- roviny  politické

kdy je  ryze technická a nanejvýš  odborná záležitost zneužita   politiky k střetu o  vliv  na policejní  struktury  a  že  je  propagandisticky  exploatována k vnitropolitickému  boji  a  to zejména  Babišem a  jeho ANOšéfe! jako highlight pro  nadcházející  krajské a  senátní  volby, jako velmi laciná a při tom chytlavá návnada  pro veřejnost.

S běžícím  časem  je  zcela  zřejmé,  že  tento  přístup  ke  kauze  byl  správný. Technicky je  reforma  v běhu, boj  o policii pokračuje  se  stoupající  prudkostí  a už  dávno  není  ani nějakou  štastnou  náhodou  snad  duelem o  její funkčnost   a Babiš celou  pseudokauzu  okamžitě  propagačně  vyraboval -viz  následující  bilboard, který  jste  zcela  jistě  také  už potkali….

Z koaličních partnerů se v předvolební kampani hnutí ANO stávají rivalové

Ale  vratme  se  k věcem, které se v  souvislosti  s policejní  kauzou  v mezičase odehráli.

Osobně vidím  tři nové  podstatné  momenty

  • informace o sms, která  varovala podezřelého před  policejní  štárou, která  přišla  z okolí  policejního prezidenta  Tuhého
  • činnost  vyšetřovací komise parlamentu , sestavené  k  vyšetření detailů ohledně policejní  reformy
  • Šlachtův  odchod od  policie a  jeho nástup jako náměstka  pro vyšetřování na  GŘ  cel a  věci a jevy  s  tím související

Než  budu pokračovat, dovolím si jeden  krátký  citát  z  toho prvního červnového článku  Kosy  o  policejní  válce – takhle jsme jej uzavíral

A propos  Robert  Šlachta – slíbil jsem, že  ho ještě  přivolám  na scénu v závěru tohoto  článku… S mimořádnou pečlivostí  budu  sledovat  zprávy  o  jeho další  profesní cestě.  Pokud  se objeví  v  čele  nějaké  hodně  velké  bezpečnostní agentury, nebudu  s  tím mít žádný  problém a  řeknu si  -ok. Jestli se ovšem objeví v nějaké  spojitosti  s Babišem nebo Agrofertem…  No  tak v  tom případě  bude   rázem jasno,  kdo byl dnes za  hodného a kdo za  zlého hocha. Což  například  platí  i pro jeho eventuální  návrat  do vysokých  policejních  funkcí za budoucí  vlády  Andreje  Babiše!!!  Bude to ideální  lakmusový  papírek!   A  velmi velmi se bojím toho, že  se něco takové  stane.

A  právě  o tomhle  bude, více méně, ale nejen o tom následující povídání….O tom lakmusovém papírku. Který  se opravdu zabarvil do  těžce modra / Modrá  je  dobrá  . I pro ANO šéfe!/

Ale  vezmeme  to pěkně popořadě:

začneme  první závažnou  novou  skutečností:

Vzpomínáte  ještě  na prohlášení  Šlachtova kolegy  Komárka, že  z okolí  policejního prezidenta  Tuhého  brutálním způsobem unikaly  závažné  informace?   Měl  na  mysli  varovnou  sms, která upozornila  syna  manažera  jedné  olomoucké  firmy / shodou okolností  rodině  propojené se  senátorem  za ČSSD  Tesaříkem/, že  do firmy  vtrhne  co nevidět  policejní komando a bude provedena  důkladná policejní prohlídka.

To  varování  přišlo  z v Německu prodané  telefonní  karty. A ta prý  se  vyskytovala v telefonním přístroji  kohosi  z  rodinných příslušníků policejního prezidenta  Tuhého. Alespon tak to bylo většinově  podáváno.

Jen na okraj  dodám, že  tyto informace byly  sděleny JEN členům  vyšetřovací  komise parlamentu,  která  jedná  v  důvěrném  režimu a  že tudíž  se  ke  sdělením a dokumentům  mohou  dostat pouze  členové komise. Ale  rozhodně  nikoli  media. Přesto – už  druhý den po tom, co tato zjištění  dnes  už expolicista Komárek  před komisí  vyjevil,  jste  si  tuto informaci mohli přečíst ve  sdělovacxích prostředcích. Konkrétně  v  MfD a Lidovkách.   Lidovky, dnes  přezdívané jako Babišovky  šly  ve  své informovanosti  ještě  dále!

Pokud  vás v  detailu  zajímá, jak to s těmi  telefonními  kartami a varovnými  sms bylo v detailu, pak  vše  najdete  v článku

‚Mají si přijít pro tátu.‘ Rekonstrukce příběhu telefonu, který ohrožuje policejního prezidenta

Já  z něj  dám jen  ty nejzákladnější  informace. V roce 2013 kupuje  pracovnice  české ambasády  v Německu  několik telefonních  karet. Musí ke koupi předložit  osobní  doklady.  Jednu kartu si  nechá pro svou potřebu, ale  ostatní? To v  článku  i ve vyšetřovacím spise jaksi  chybí.

Na konci září 2014 chystá policie  už  zmíněnou  štáru  ve  firmě  bratra  senátora  za ČSSD  -Tesaříka. Ovšem z jedné  z oněch  „německých karet“ přichází synovi majitele práskací  zpráva,  která razii prozradí.

Policie prověřuje  telefonická  spojení  a  zjištuje,  že  s práskací  německou  kartou se  spojí  další  ze  SIMek koupených   v Německu a  když  ji technicky sledují, dostanou  se až k určení  telefonu, v němž  se  ocitne, mimo jiné  také  telefonní  karta  člena  rodiny  policejního prezidenta Tuhého. Dodávám, že v listopadu 2014

Tedy nikoli, že  by  od někoho z Tuhého okolí přišlo prozrazení  akce,  ale,  že  se  s kartou, která  akci prozradila, spojila  jiná  karta z těch „německých“  a to za nějaký  čas PO prozrazení  akce a  do stejného přístroje  se  pak dostala  i SIMKa  někoho od  Tuhých /údajně  syna , který je v péči manželky, s kterou  je  Tuhý  rozvedený/.

Trochu jiná  informace  než, kterou  z Babišovek  nebo  MfD  získáte  jen při letmém  seznámení. Nicméně  dost  brizantní na to, aby  měl současný policejní prezident  co vysvětlovat  a pokud  nepodá  naprosto vodotěsné  vysvětlení, což  asi nepodá,  začalo mu běžet  odpočítávání.

Zvláštní ovšem je, že  tohle  všechno bylo už  šetřeno v průběhu  roku 2015. Jde tedy o ZNAME  a ŠETŘENE  skutečnosti, které se odehrály, dovolím si konstatovat – dávno před  zahájením policejní reformy a které  tudíž  naprosto nemohly  být  motivem k jejímu  zahájení!  Protože  reforma  byla, dle  dostupných informací konkretizována  až na jaře  2016.

Policie, resp Šlachtův  útvar,  měly  dostatek času  vyšetřování  úniku  informace  i Tuhého podíl na něm  dotáhnout  k nějakému  výsledku. A  i když se jim to nepodařilo, má Tuhý  zaděláno na  odchod. Reforma nereforma. Je to, podle mne, jen technická  záležitost.

Zvláštní mi přijdou  jiné  věci. NA jednu  jsem upozornil už na začátku tohoto  bodu – karty koupila pracovnice  českého  diplomatického zastoupení v  Berlíně. Zjevně  ještě  před parlamentními volbami 2013. Není zřejmé, zda ještě  za Nečasovy  nebo už  za Rusnokovy vlády. Vtipy  o policajtech  jsou sice  fajn, jenže  já nepochybuji, že  se vyšetřovatelé  zajímali  i o osudy  všech karet, které tehdy koupila. Proč  tak učinila a  jak s nimi naložila. Tahle informace jaksi  chybí.  Ačkoli je podstatná. Stejně  jako, když  už  intervůjůci z Babišovek a MfD mají od všeho klíče, ke  všemu  přístup a všechno vědí – jeden by řekl, že  každá  redakce má  v parlamentní vyšetřovací komisi  nejméně  jednoho zástupce, tak nám sdělí, co je  s onou  dámou s ambasády  dnes. Jak se vyvíjel  její karierní  život  od  roku  2013 do dnešních  dnů.  A ono nic.. Ačkoli by bylo zajímavé vědět, jestli neudělal nějaké profesní terno, za někoho se nevdala  nebo se  s někým zajímavým  nerozvedla. Samozřejmě  ve vztahu  ke kauze  Tesařík -SIMka-Tuhý…

Toho náš  Babišovi  hlídací  ratlíci nechávají informačně  ušetřeni. Oni  svoji práci odvedli- člověk, co jde po povrchní  informaci  má  přesně  to, co Babiš potřebuje  –zasloužíme  si lepší Česko, bez politiků, co likvidují nezávislou policii!

Ovšem pro  samotnou  kauzu  šetření  prozrazení policejní  štáry  je  to,c o předvedla  MfD a Babišovky  dohromady  doslova  děs.  Protože  prozrazením  detailů z toho,co zjistil  Komárkův  podtútvar  Šlachtovy policejní  superjednotky, se  tihle   ehm  … žurnalisté, postarali  o to, že  ti, co v  tom jedou  dnes  mají jasno, co na ně  vyšetřovatelé  všechno  mají  a jistě  si dají pozor! Aby  kauza  nešla  došetřit! Nicméně  o to vlastně  ani nejde. Jde o boj o policii a  o zneužití   policejní kauzy  nebo  kauz v předvolebním boji. Prostě  šlichta kolem Šlachty. Podávané  voličstvu. A  tohle  funguje  na jedničku!

Už  jsem  se zmínil  o prazvláštní,  rozhodně  nikoli náhodné  superinformovanosti  medií  z  Babišova koncernu  ohledně  všeho, co souvisí  s policejní  kauzou a nyní  i parlamentní komisí  pro její  vyšetřování!   Viz  další nová  zásadní  skutečnost  kolem šetření  okolností policejní reformy- mám na  mysli tzv. Šlachtovu  zprávu!

Tu předložil komisi  olomoucký  vrchní  zástupce Ivo Ištván. Dle  dostupných  otevřených  zdrojů má mít  40 stran.Do rukou ji, proti podpisu  dostali pouze  členové  parlamentní  vyšetřovací komise….  Která má  7 členů. Za  každý poslanecký klub  byl nominován jeden a je  vázán mlčenlivostí. Přesto,v  podstatě  už  druhý  den po předání  ji má  k dispozici MfD!!!! A pokud  si zaplatíte  menší obolus, pak se  s ní celou můžete  na  stránkách MfD    seznámit. No problem! S tajnou  zprávou, jak je  dokonce anoncováno!  Už  tohle  je  skandální, nemyslíte? Tu  tajnou informaci  bud  vynesl někdo od  Ištvána, Šlachta  sám nebo  některý  ze  členů  parlamentní komise, vázaný písemně slibem mlčenlivosti a  kupodivu a  ausgerechnet  ji přihraje  Babišovým lidem, kteří   reformu chtějí  naprosto znevěrohodnit! Z politicko mocenských  důvodů!!!! Všichni, kteří tak mohli učinit  se  ohledně policejní reformy a přidám k nim  zejména  samotného Babiše, se  do omrzení  ohánějí   tím, že  policejní reorganizace  má  sloužit k tomu, aby  především unikali  citlivé  informace. A  někdo  z nich práská, až se Babišovy  rotačky  utočit mohou! Není  to krása?

Já  jsem onen obolus  neobětoval.  Babiše opravdu nehodlám podporovat  ani šestákem  ze  svých soukromých prostředků. Ne  když  se  tomu mohu  vyhnout. Nezbývá, než  abych si  vystačil se  silně  vykuchanou  verzí  ze  serveru iDnes, kde se praví zejména , že

Odposlechnuté rozhovory se podle zjištění deníku týkají zejména obsazování míst u policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů a vyšetřování některých případů.

Dokument podle detektivů dokazuje, že se policejní představitelé snažili dostat Šlachtu z čela protimafiánského útvaru. Zpráva například obsahuje odposlechnutý rozhovor dvou obviněných v kauze Vidkun  a to podnikatele Ivana Kyselého s Karlem Kadlecem, tehdejším vysoce postaveným policistou v Olomouckém kraji. Kadlec na začátku loňského roku v olomoucké kavárně údajně řekl: „Pan Šlachta je vyřešenej. Šlachta končí.“

……

Přímý důkaz proti policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému, jeho náměstkovi Zdeňku Laubemu, který má reformu na starosti, ani ministrovi vnitra Milanu Chovancovi v materiálu není.

Laubeho jméno podle zprávy zaznělo na jiné policisty nahrané schůzce Kadlece s Kyselým. „Přímo Laube si zavolal Milana (Pospíška, exšéfa kriminalistů, pozn. red.)… a říkal: ‚Dívej se, já když jsem nastoupil do funkce, tak jsem dostal úkol odrovnat Šlachtu‘,“ řekl údajně Kadlec.

Takže to shrnu – k zatýkání podezřelých v kauze  Vidkun  – jedná se o dva  vysoké policejní  olomoucké důstojníky  Kadlece a Petrůje  a obchodního  partnera  důvěrného přítele  Ivana  Langera  Kyselého,   došlo v polovině  října  2015!  Jestliže  ve  své  pro MfD nikoli tajné zprávě  Šlachta   operuje  s informacemi  z odposlechů, musely  být  tyto pořízeny v době  dlouho PŘED  spuštěním zatýkání!!!!  Opakuji -PŘED zatýkáním!   A  také  PŘED  kroky  vedoucími  k policejní  reformě! Tudíž spojovat  kauzu  Vidkun a její  nějaké  torpedování s policejní reorganizací je zjevný, účelový a naprostý  blábol. Ke  kterému se, bohužel, Robert  Šlachta ochotně  propůjčil a do té šlichty, co se vaří kolem něj  si hodil svou  hrst  speciálního koření!

Podivný  policajt  Kadlec    říká  v odposlechu komusi, že  mu  náměstek Laube  říká,  že když  nastupoval  do funkce  /červem 2014/ dostal za úkol zlikvidovat  Šlachtu!

Což  ovšem  mediálním poskokům  Andreje  Babiše  nijak nevadí v  tom, aby  ten  článek neukončili  takto:

Materiál jednoznačně ukazuje účel reformy, tvrdí Šlachta

Šlachta svou zprávu předal sněmovní komisi k policejní reformě 28. července, na uzavřeném jednání hovořil zhruba pět hodin (více zde). Zprávu před poslanci 18. srpna podrobně okomentuje vedoucí ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek.

„Myslíme si, že to, co v tom materiálu máme, tak jednoznačně ukazuje, že ta reorganizace nebyla myšlená tak, jak byla deklarována vedením. My dokládáme nejen rozhovory, ale dokládáme i dál nějaké věci, ale to bych nechtěl komentovat, to je pro poslance,“ řekl MF DNES Šlachta, který kvůli reorganizaci odešel v červnu od policie.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/slachtova-zprava-odposlechy-dgy-/domaci.aspx?c=A160811_224431_domaci_jj

Pic kozu  do vazu!  Milý konzumente  mediálních koblih a bezmasých  špekáčků  Andreje  Babiše –  tady to máš  od  Šlachty  černé  na bílém –

„Myslíme si, že to, co v tom materiálu máme, tak jednoznačně ukazuje, že ta reorganizace nebyla myšlená tak, jak byla deklarována vedením.

A já dodávám  dávno a dávno po  realizaci kauzy  Vidkun. Tak  nyní  ještě  tu  o Křemílkovi s Vochomůrkou Roberte  Šlachto  a MfD!!!!

Nebo také  jinak, jak už  jsem dnes několikrát upozornil:

zasloužíme  si lepší Česko, bez politiků, co likvidují nezávislou policii!

A  je přece zřejmé, kdo chce  likvidovat  nezávislou policii!  Socani a hlavně  Chovanec.  Dovodí  snadno a  žádoucně  volič Kobliha.  Zejména  tehdy, když  si vzpomene, že  v kauze  Vidkun figuruje  ještě další  velmi zajímavé jméno -současný olomoucký  hejtman  za  soc dem  -Rozbořil! Co na  tom, že  sice  je/byl šetřen, ale  že  jde evidentně o naprosto okrajovou  věc, takže  NEBYL, na  rozdíl od  ostatních  aktérů,  dán  do vazby. Volič  Kobliha  si pamatuje  -významný  soc demák v tom jede! Takže  se to snaží jeho partaj  zastavit…

Protože  přece podivný  policajt  Kadlec    říká  v odposlechu komusi, že  mu  náměstek Laube  říká,  že když měl  nastupovat  do funkce  /červem 2014/,  že dostal za úkol zlikvidovat  Šlachtu!   Kupodivu  mu  to trvá  rok  a vybere  si k tomu směšně nešikovně  policejní  reorganizaci. Kdy  mu všechno Šlachta  dokonale  ulehčí  tím,  že demonstrativně  odchází  od policie. Ze  svého vlastního  okamžitého rozhodnutí.  A sám ochotně  demisi předá  dokonce do  rukou Laubeho, tedy toho, kdo , jak sám ví, ho má odstřelit! Maximálně  mu  to  usnadnuje aniž  by  využil možnosti  jít  do výběrových řízení, kde by  měl být odstřelen  a následně  by se mohl prezentovat – opravdu věrohodně, jako  předem vyhlédnutá  obět!!  Podivné!  Ale  tím se Kobliha  obtěžovat  nebude.  Kauza  Vidkun  je  něco , co škodí  soc dem a  co oranžoví potřebovali  zamést, přece!

Vážně je  to  s  tím Vidkunem tak? Jenže  v té vykuchané  informaci z MfD  o  Šlachtově tajné zprávě  stojí také  toto:

Detektivové se na základě dalších nahraných Kadlecových rozhovorů také domnívají, že policejní špičky zjišťovaly, zda v případu podnikatele a místopředsedy prostějovské ČSSD Jaroslava Králíka padne obvinění do sjezdu ČSSD v březnu 2015

Takže  další stíhaný  soc demák?!  Tak je  to přece na  tuty, že  policejní reorganizace je komplot  na  zakrytí  socanských zlodějen!  Nebo snad je to jinak?

Samozřejmě  že  to i tentokrát JINAK! Moc pěkný  rozhovor  s Králíkem je  zde, ale já budu radši  citovat z jiného článku MfD, který je věnován speciálně  kauze  Králík:

V médiích se následně objevily odposlechy, na nichž Kadlec říká Petrůjovi, že Králíka je potřeba stíhat „za každou cenu“.

Takže  ona  rafinovaná  policejní  destrukce  je občane  Kobliho  spuštěna  kvůli tomu, aby byl vlivný  člen moravské soc  dem  dán do báně  ještě před  sjezdem jeho vlastní strany? To  sděluje  Kadlec  a to  si odposlechli Šlachtovi  lidé!!!

Že  by  si psáči z MfD  ani nepamatovali, co  sami napsali a  že  jsou vlastně  za blbce, když  si člověk dá práci s ověřováním  faktů? Ale  kdež! Oni plní  zadání a  vaří šlichtu kolem Šlachty! Protože

zasloužíme  si lepší Česko, bez politiků, co likvidují nezávislou policii!

Soudím, že především si zasloužíme politiky, kteří  nelžou kudy  chodí a kteří když podepíší slib mlčenlivosti, jsou schopni  jej také elementárně  dodržet.  Nevím, kdo ty  informace   z vyšetřovací komise  pouští. Nicméně  moje  oblíbená  Occamova  břitva  to řečí jednoznačně. Stejně jako jako ono  zprofanované latinské Cui bono!A to ani člověk nemusí  uvažovat o  tom, proč  by  dejme  tomu  člen vyšetřovací komise  za TOP09, ODS  nebo třeba  za KSČM, o socanovi nemluvě,  měli  zrovna  vynášet  superšpeky  těm, kteří  mediálně  ve  zveřejnování utajeného  hrají  sólo!

Už  jsem zase hodně  dlouhý, ale  ještě mi zbývá pojednat poslední důležité  novinky  ve vývoji  případu  války o policii  a  tou je

Šlachtův  odchod od  policie a  jeho nástup jako náměstka  pro vyšetřování na  GŘ  cel a  věci a jevy  s  tím související

Musím  na  tomto místě , chtěj nechtěj, tou sebecitací, kterou jsem dnes zahájil, zopakovat:

A propos  Robert  Šlachta – slíbil jsem, že  ho ještě  přivolám  na scénu v závěru tohoto  článku… S mimořádnou pečlivostí  budu  sledovat  zprávy  o  jeho další  profesní cestě.  Pokud  se objeví  v  čele  nějaké  hodně  velké  bezpečnostní agentury, nebudu  s  tím mít žádný  problém a  řeknu si  -ok. Jestli se ovšem objeví v nějaké  spojitosti  s Babišem nebo Agrofertem…  No  tak v  tom případě  bude   rázem jasno,  kdo byl dnes za  hodného a kdo za  zlého hocha. Což  například  platí  i pro jeho eventuální  návrat  do vysokých  policejních  funkcí za budoucí  vlády  Andreje  Babiše!!!  Bude to ideální  lakmusový  papírek!   A  velmi velmi se bojím toho, že  se něco takové  stane.

Dnes už máme  jasno!  Robert Šlachta nastupuje  k Babišovi. Protože   Generální ředitelství  cel  je přímo podřízeno ministerstvu  financí.  Nejen  to. Protože  je náměstkem  generálního ředitele pro pátrání a bude řídit celnickou  vyšetřovačku. Ono se to moc  neví, ale  to  je  vlastně  také   policejní  útvar. Velmi  specializovaný. Který  zcela  nedávno  získal  nové a významné pravomoci.  Bude moci  sám, v celém  rozsahu  šetřit  nejen  celní, ale  i danové  delikty.  Přidejte  si k  tomu evidenci tržeb a hazard…Má velet 600 lidí, přičemž další stovka se do útvaru pátrání má teprve přesunout.

Zdroj

Doposud, celníci, když  něco začali  vyšetřovat, museli  to  v  určitém stadiu  předat policii. Nyní  nikoli. Mají plnou  kompetenci…

Zajímavé, že?

Ale  těch zajímavostí  je  daleko a  daleko více.   Jak informuje  Echo24.cz, celníci kvůli  Šlachtově  přijetí  masivně  ohýbají  svoje  vlastní  předpisy, které  říkají, že aby se mohl člověk stát náměstkem generálního ředitele celní správy je ze zákona nutnou podmínkou, aby byl celník. Což  Šlachta  není.  Dnes  je nezaměstnaným. Ale  nepomohlo by mu  ani, kdyby  byl stále policajtem. Ani policajt  není celník…Nejen to -GŘ cel dokonce přímo, angažováním  Šlachty porušilo zákonné předpisy,  jak konstatuje  Aktualne.cz   Aniž  by  to kohokoli  zajímalo.

Takže  si  to shrneme- celnicí  dostali  úpravo  zákonných předpisů  nové kompetence.  Odešlo jim před  časem  a ve  zlém celé  vedení. Babiš  musel postavit  nové. Zhruba  celou desetinu  celnického  sboru tvoří  vyšetřovací  služba.  Které se zákonem, jehož  přijetí  trvá  dost dlouhou  dobu!!, výrazně posílily  kompetence.  Tahle  pátračka  má všechny  pravomoci policie, ale  dost  speciálních  kompetencí  navíc.  Ministerstvo  vnitra  nedisponuje  ani  Finančně  analytickým útvarem a  už  vůbec  ne  něčím, jako je  Finanční ředitelství.  Babiš  ano.  Jestli  mezi těmito  útvary  bude probíhat  nějaká  neoficiální  komunikace / v případě náhlé  potřeby/ můžeme  jen spekulovat. Stejně  tak  jako  o  tom,  jestli  veškerá  zahajovaná  vyšetřování   této jednotky  se budou  týkat opravdu  jen a  jen danových úniků  nebo hazardu. Nebo třeba  o  tom, kde asi tak skončí některé  zajímavé poznatky  z vyšetřování ……Jen spekulovat….

Jak nevěrohodná  se  vám  jeví  například  spekulace,  že  všechno  bylo dost  dlouhodobě  připraveno  předem. Tedy  ohledně  policejní  reformy  a jejího  využití   pro jisté politické záměry  s přesunem jistých, předem vytipovaných lidí?

Všichni se podivovali  tomu,  že Šlachta  vůbec  nebojoval a   nesmyslně  ulehčil  svým  odpůrcům situaci,  když   podal  hned  na začátku tahanic rezignaci na  svou pozici  u UOOZ  a nešel  do  výběrek  na  funkce v nové  policejní centrále. Jenže  Babišova  nově  formovaná  a výrazně  v kompetencích posílená  celní  vyšetřovačka  bude mít  600 lidí a z toho počtu  stovka  se jich ještě bude muset přijmout….

Ještě  je  náhodou, že  celou  aferu policejní reformy  rozvířily  v prvních dnech  června Lidovky   Andyho  Babiše? A  že  se Andy  sPelikánek tak moc  angažovali a  že  nepolevují  ani tehdy, když  Nejvyyší státní  zástupce i jeho další  kolegové konstatovali,  že v rámci  úprav reorganizace  byli  zapracovány  a vypořádány  všechny jejich připomínky? Že Babišův tisk  celou  tu aferu  živí a nenechává  usnout?  Jak by to vypadalo,  kdyby  nebyla policejní  reforma a  Šlachta  mýrnyx  týrnyx  odcházel z UOOZ  knajednou,  z ničeho nic  k  Babišovým  celníkům?  Odpovím si  sám  -blbě.  Ovšem jako obět zvůle  zlých  nadřízených?  S  využitím celé  story  v nadcházejících  volbách?  Super  coup! To  koblihové  zbaští   a ještě  se budou olizovat.  A  Babiš  má navíc  špičkového vyšetřovatele  s ohromnými zkušenostmi a  kontakty  a nevyřizenými  účty  vůči vedení policie  a vnitra  a pověstí  neúplatného  policajta. Přidejte  si  k  tomu  článek Jaroslava  Kmenty  o neoficiálním a  dlouhodobém propojení  Šlachtova  UOOZ   s lidmi  z  Babišovy  bezpečnostní  divize, který  jsem nedávno přetiskl na Kose

Kmenta o válce o policiii

a  začínáme  dostávat  velmi  obludný  obrázek. Když  Šlachta  rezignoval,  napsal jsem, že jeho případné budoucí  angažmá, spojené s osobou  Andreje  Babiše  pro mne bude  lakmusovým papírkem  celé  války o policii. Myslím si,  že  jsem tenkrát  zvolil tenhle indikátor  naprosto přesně.

A  ještě  jeden   vrcholně  zajímavý detail, o kterém se musím  zmínit v souvislosti  s osobou  Roberta  Šlachty. Který  se v mezičase  udál. O kterém sice  media  vědí, ale  které  s ním nikdo do žádné souvislosti, pro mne kupodivu, nedává. Ačkoli  jde o dost  skandální  záležitost.

2.8. začal v Praze  soud se  skupinou  anarchistů,  kteří  měli připravovat teroristický  útok na  vojenský transportní  vlak, První  detaily  jsou  například zde

Anarchisté  vinu  popírají a  tvrdí,  že  jsou obětí policejních provokatérů,  kteří všechno vymysleli, organizovali  a doložitelně  nakoupili  i  materiál, který  měl  k útoku  sloužit. Vedle  toho bylo  v komentáři Českého  rozhlasu  v zahájení  soudu konstatováno,  že  obhájci  anarchistů  dlouhodobě  a marně  žádají policii  o  poskytnutí  úvodních  odposlechů, které v  celém případě pořizovala. Součástí  spisu  jsou  totiž jen ty  pozdější,  z  nichž  se  jednoznačně  nedá stanovit, kdo  s myšlenkou  útoku na  vojenský transport  přišel. Zda  anarchistí  nebo  policejní provokatéři.

Co  s  tím má společného   Robert  Šlachta?  Jen  drobnost.  Kupodivu  nikdo  neřeší, který policejní  útvar  nejspíš  onu  anarchistickou teroristickou  kauzu asi tak  měl v kompetenci.  A který  k nim nasadil  ty  provokatéry  o  jejichž  roli  se  dnes   tak  velmi drsně  spekuluje. A četl jsem i komentáře,  že Uhl ml., který je  advokátem  anarchistů,  má  mimořádně  dobré šance  uspět se  svojí  verzí  obhajoby  o policejní provokaci.

Jak se snadno  sami přesvědčíte  na  oficiálním organigramu  UOOZ má, resp. měl, tento  ve své struktuře  odbor  terorismu a extremismu!!! Nemohu  věřit  tomu,  že  by snad  takhle  závažný případ  vyšetřoval někdo  jiný, než právě tahle  část bývalého Šlachtova  útvaru. A nyní  je  zde hrubé podezření  z  naprosto ojedinělé policejní provokace!!!!

Přiznávám, že  od  chvíle, co mi tohle  doklaplo,  se stále  větším  zájmem  čekám na  další  vývoj  anarchistického případu.  Protože  jestli  si prosadí  svou Petr  Uhl ml.  bud e to těžká  rána pro policii obecně   a  do pověsti Roberta  Šlachty  zejména.  Ačkoli těžký  – intervjůci  celkově  si  to  tohle  zatím spojit  neuměli  a  Babišovky  nebo MfD, ty  to jistě  rozmazávat  nebudou.

Tak s e nám  ta policejní  kauza  pěkně  vybarvuje,  že?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teroristi

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.