Pár poznámek k tajné části vyšetřovací zprávy amerického Kongresu k 11.září


Začnu trochu ze  široka. Kosu pojímám  jako názorově  informační portál.Nikoli zpravodajský. Tedy spíše názorový  než  informační. V  absolutně  amatérských podmínkách,  s nulovým vynaložením financí, bez přístupu  k čerstvým agenturním  zdrojům a s velmi omezenými   a kvantitativně  nestálými lidskými zdroji  nelze  dělat  zpravodajství. Lze  nanejvýš  komentovat. Přesto  největší počiny Kosy  za  dobu  celé její existence,  podle  mého vlastního osobního  hodnocení, jsou z oblasti  zpravodajství. Zpravodajství, které  jste  si nikde jinde v českém nebo slovenském informačním prostoru  neměli  možnost přečíst.

Já to prostě  vidím tak,  že vůbec největším počinem Kosy  za  dobu  její existence byla  určitě  Ukrajinská  svodka. Která denně přinášela  aktuální  informace o dění na Donbase  i kolem celého zákulisí z  ukrajinských, ruských, opolčenských  i  západních  zdrojů a  to včetně  monitorovacích zpráv  OBSE. Tohle  tvrzení  opakuji tak často, že  už  s  tím jsem  možná  otravný. Ale  jestli kvůli něčemu pro mne  mělo smysl začít  začít  s Kosou, tak  kvůli tomuto.

Za  nejdůležitější  materiál  k domácím  vnitropolitickým problémům za  celou  dobu existence  tohoto blogu  pak považuji  seriál  Brouka  Pytlíka Moje  Chandra.  Protože svou  vyzdrojovanou  analytičností  jednoznačně  ukázala   jednu  zásadní a  fatální  moderní, či spíše modernistickou  hrozbu naší  stále se scvrkávající  a  čím dále prázdnější  demokracii  – ve formě  ataku  aktivistických  skupinek na   státní a parlamentní instituce,  ke kterým se  chovají podle  vzorce  filmového Vetřelce. Vím, že toto tvrzení  některým čtenářům Kosy se nebude zamlouvat /zdravím  pane  magistře  na Kohovolit 🙂 /, nicméně  fakta, která předložil Brouk  Pytlík mluví naprosto jasnou a  zdokumentovanou řečí.

Za třetí  nejdůležitější  zpravodajský počin Kosy vůbec, ve smyslu  last but not least mám pak Český překlad  utajované zprávy  o 11.září, který  zpracoval pro Kosu  JF a  od  které  včera  vyšel poslední  díl.

Kvůli tomuhle  konstatování  jsem musel  udělat  ten  šíleně  dlouhý  oblouk. Abych ho zasadil  do náležitého kontextu! A  vzbudil zájem o dodatečné přečtení  té JF přeložené Kongresové zprávy  u těch,  kteří  ji prostě  přeskočili. Kvůli jednoduché  asociaci

oficiální  zpráva =  nuda, otrava  a suchý matroš plný  jmen a  čísel

nebo asociaci  jiné

zpráva  amerického kongresu =  podvod a lež

v obou případech s jednoduchým závěrem – proč  čtením něčeho takového ztrácet  čas?!

Dovolím si tvrdit, že  čas  věnovaný konzumaci  zrovna téhle zprávy  se rozhodně  vyplatí!!!

Po všech  stránkách. Na  své  si rozhodně  přijdou milovníci  hororů, dále fandové thrillerů, mimořádně poučné  to je pro ty, co se hodlají  mýlit  za  každou cenu a za  všech  okolností se  Spojenými státy,  ale také pro ty, co věří , že  11. září  byla  spiklenecká  akce  CIA  a  americké vlády a ještě důkladněji  by si  ten text  měli doslova   detailně prozkoumat ti, kteří věří  na  vševládnou ruku všelijakých  Bilderbergů a  podobných tajných  bratrstev.

Znám myslím dobře  svoje  Pappenheimské – tedy  čtenáře  Kosy. A  vím, že  všechny   výše  jmenované  skupiny  jsou  v  jejím kmeni  hojně  zastoupeny. Takže  vážení přátelé, pokud  jste  kongresovou  zprávu  nečetli, dejte  se zpětně  do díla! Klidně vynechte pondělní  úvod a začněte  úterkem a pokračujte  do pátečního dílu. O totéž  bych  chtěl  ale požádat  zejména  většinového  čtenáře  – tedy  toho, který o politice přemýšlí bez předsudků a  dělá mu starost  budoucnost  světa. Protože  to v  téhle  zprávě  najde  v míře  vrchovaté! Může  dokonce být,  že  se mu stane  totéž co mně, když  jsem to celé  redigoval před  zařazením  do  zásobníku  Kosy – totiž, že  nebude moci několik nocí  spát, jak bude vyděšený

A  že  těch důvodů  k  té spánkové poruše  tak  je vrchovatě! Zkusím pro sebe  vyjmenovat    ty  nejhlavnější:

1- vůbec nechápu, jak  kdokoli, po seznámení s kongresovým textem mohl napsat, že  Saudská  Arábie  je  vlastně vyviněna  z účasti  na  atentátech 11. září!! Já tam  čtu pravý opak. Pro mne  je  tam přehršle  důkazů, že  její  vysocí  diplomaté, v čele  s velvyslancem a členem královské  rodiny  stáli  za  atentátem a to jak přímou pomocí, tak  přímým financováním!

2- ještě nepochopitelnější / jakkoli  je  to u slov   vůbec nechápu – protimluv/ je  z mého pohledu  naprosto nulová  reakce  jak Bushovy ta Obamovy  administrativy na  údaje  z  této zprávy!!!! Jako by  ty  zdrcující  informace vůbec neexistovaly..

Bush jr.  platil za  příkladného trdáka. Který se s ničím nepárá  a když  jsou zájmy  Spojených  států ohroženy, reaguje  silou.  a  to dokonce i tam, kdy místo  klacku  bylo na místě  jednání. Vtrhnul do Afghanistánu kvůli Usámovi – saudskému občanovi, který  i podle  zprávy  požíval podpory  saudských vládnoucích  kruhů. Vojensky  nastoupil proti  Iráku, s odůvodněním, že podporoval  teroristy  11. září, ačkoli to od  samého začátku  byl jasný  nosens  a  ani ve  vyšetřovací  zprávě naprosto nic takového  důkazně není ani zmíněno.

Ale  Saudy nechal naprosto  na pokoji!  Totéž  předvedl  za  8 let  svého prezidentování  Obama! Absolutní  nezájem, absolutní ignorance  jasných důkazů!

Ačkoli si oba mohli  přečíst, že  diplomaté  a  podnikatelé z této  země  budovali a nejspíš  i budují  v  USA  paralelní struktury, přesouvají  zde nemalé  částky  peněz, v případě potřeby  se umí vyhnout  vyšetřování a  americká justice,  policie, tajné služby i státní  úřady  jsou na  ně krátké.

V této souvislosti  mne mimořádně   zaujalo třeba  doložené  saudské konstatování,  že  omezení  přílivu  saudských/arabských studentů  do USA  už není důležité, protože  jich  je tam dost na  to , aby časem  určovali, co se v  USA  bude či nebude dít!!!

Zkouším si představit,  že  by ta  utajovaná  část  kongresové  zprávy  nehovořila  o  Saudské  Arábii a jejím  podílu na  událostech 11.září, ale  že  by  ukazovala na Rusko nebo Čínu…..

Velmi pravděpodobně  bychom už  dávno byli konfrontováni s  další světovou  válkou!  Se všemi  důsledky!

Jak to, že  v případě  Saudů, kteří nemají / tedy oficiálně a doufám, že  i skutečně/ atomové zbraně,  je  tohle  všechno nejen tolerováno a zcela   nesankcionováno, ale  dokonce  přehlíženo a  dokonce  difamováno  přímo do opačného obrazu! Jak jsme  si mohli přečíst ve  světovém i českém  mainstreamu, když se před  časem tyto  stránku  z režimu tajného směly  objevit  na  veřejnosti?!

Nechápu a nechápu  to!  Jak to, že  jediná současná  světová  supervelmoc je  ochotna  se nechat  vodit  za  nos   zemí středního významu? Čím  disponují  vládnoucí kruhy  SA, že  se   si  dva  američtí prezidenti  počínají, nejsou li tvrzení  z kongresové zprávy  čistou  fikcí jako absolutní  hlupáci, bez vlastní  vůle  a schopnosti  náležitě  rozhodovat? A nejméně  stejný  vzorec  chování  lze  očekávat  od Hillary, pokud  skutečně  zlý  osud  dopustí její  instalaci v  Bílém  domě / na což to, po hříchu, zatím  vypadá/

Pravděpodobné odpovědi  budou  znít  nafta, finance  do  prezidentských  volebních  fondů…

Prominte, ale  mne  tyhle dvě odpovědi na úplné vyjasnění nestačí. Respektive nejméně  ohledně  nafty a  americké závislosti na  Saudech a  celé  blízkovýchodní  produkci to už  nějaký  čas ,tak jako tak neplatí. Viz využití  břidlic  a frakování. Amerika je dnes   v  energetických  uhlovodících více než  soběstačná!  A  naopak, cenová  válka , kterou už dva roky  vede právě  Saudská Arábie proti ostatním světovým  ropným producentům,  je, nejen podle mne, zaměřená  právě proti  americké  břidličné produkci!!! Nikoli  primárně  konfrontací s Ruskem  nebo Venezuelou a tak podobně jak  nám to  různí  propagandističtí apologeti  servírovali  v  roce 2015. Je  zřejmé,  že  cílem ropného cenového běsnění  je především  americká  břidlicová  těžba!!! Snaha  ji  finančně podlomit  a, zničit ji přes  ekonomiku dluhového investičního financování!  A  vytvořit  znovu  uhlíkovou  závislost Spojených států na  blízkovýchodní ropě.  I tady se USA tváří, že  se  vůbec nic  neděje a  klidně  inkasují těžké  ekonomické ztráty! A  řeší Rusko a  uniklé  maily  ze  špatně  zabezpečených serverů Demokratické strany….Místo toho  aby  se  věnovaly globální  nepřátelské  strategickoekonomické  výzvě, či lépe  – hrozbě,  skterou  mají co dělat na domácí půdě!

Já už  delší čas  vůbec  nechápu  americkou  zahraniční politiku. Asi leckoho překvapím prohlášením / které jsem ale  na Kose  už párkrát učinil/, že nemáme   žádnou  rozumnou a použitelnou  alternativu  ke  spojenectví v  rámci  toho euroatlantického a v  tom je  hlavním a vlastně jediným  hráčem právě  Washington. Není  k  dispozici žádné řešení  second  best.  Což  ovšem  ani náhodou neznamená, že  bychom  měli  Spojené státy  vždycky  a za všech okolností následovat, at  jejich  exekutiva  vymyslí sebevětší  pitomost.

Amerika  je  sice garantem, bez ohledu zda  se  nám to líbí,  našeho způsobu života  a  dokonce i našeho životního standardu, ale  od nástupu Billa Clintona  dělá všechno možné i nemožné /a  toho druhého je podle  mne daleko více/, aby o svůj statut  jasně  vládnoucí  světové supervelmoci přišla nebo ho alespon  významně  omezila nebo  zpochybnila. Hledá a  vytváří si falešné  nepřátele, snaží se dosahovat  naprosto  nesmyslných  zahraničně politických  cílů, roste  její  zadlužení omračujícím tempem a při tom to USA  dopracovaly tak  daleko,  že nejsou  dlouhodobě  schopny prosadit  svoje priority  ani proti  regionálním mocnostem třetí kategorie!  Velmi  ilustrativní záležitostí v  tomto ohledu  je  historie  vzniku  pakistánské  jaderné  bomby, čemuž se USA snažily  řadu let  zabránit, aby nakonec  tehdejší  pakistánský  premier  Šarif ukázal  Billu Clintonovi 28. května 1998 vztyčený prostředníček! Kterého  si tehdy  všimli  mnozí a  zařídili s epodle  toho. Například  Saudská  Arábie.

Za  podobnou story  můžeme označit  vývoj vztahů  USA -Severní Korea, USA – Irán, či v poslední  době  USA  -Turecko. Nicméně  míra, řekněme  NEPOSLUŠNOSTI  a ztráty  respektu  Saudů  k USA ,  zřejmá  z té Kongresové  zprávy  je doslova  šokující a  nanejvýš alarmující! Američané  už  tolerují v podstatě  i  jasně  nepřátelské chování  spřátelených  regionálních mocností  na svém  vlastním  území! Tohle  bylo to, co mne šokovalo a připravilo  o spánek! Takhle si počíná nejmocnější země  světa a  někdo, kdo chce určovat  pravidla  dění ve  světě  a mít  nad  vším důležitým  na zeměkouli  kontrolu? Když  současně  není schopen  si doma  od  návštěvníků schopen  vynutit  dodržování  svých vlastních pravidel? Nad  tímhle by  měli velmi  usilovně  přemýšlet  ti, co  se  trvají na tom, že  je  vždy   daleko lepší  se mýlit se Spojenými státy, než mít pravdu s kýmkoli jiným!

Ale  stejný  důvod  k  důkladnému lámání si hlavy  mají  i ti, kteří  vítají  každé  oslabení  nebo dokonce porážku univerzálního   amerického   Belzebuba.  ze  jako je  šance na nové lepší příští.Ty  bych  chtěl upozornit,  že  jsou v  situaci obyvatel  dejme  tomu  Berlína, Dráždan  či Hamburku někdy  v polovině  roku 1944.  Tedy  v kůži  obyčejného  , běžného  Němce,  který nebyl v NSDAP  a stavěl rezervovaně  či dokonce odmítavě  k Hitlerovi   a nacismu. Takovým bylo zřejmé, že  válka je prohrána.  Na hlavu   mu denně padaly  tisíce a tisíce bomb,  život  byl stále více v ohrožení. Ale  onen  protihitlerovsky a protinacisticky  naladěný  Němec  nejspíš  chodil pořád  do  své  továrny  a  seč  mohl vyráběl pro frontu a  Vaterland. Protože  ve  velké většině  si  sotva  přál,  aby Německo prohrálo  válku, kterou  rozpoutalo  a stalo se totálně poraženou a  vítězům na milost a nemilost  vydanou zemí.  Z  jednoduchého důvodu. V tom systému, co v Německu  v  roce 1944 byl, se uměl pohybovat, věděl co a jak, měl v  něm své místo. V rozvrácené a poražené  zemi ho čekala  jen  krutá  nejistota.    Mým pohledem jsme  na tom  tak nějak podobně jako ten můj ilustrativní  Němec.! Fatální  oslabení  Spojených  států  znamená   absolutní  problém a dilema  pro naši  civilizaci! A  pro  každého  z nás. Jasné  a existenční ohrožení  našeho kulturního okruhu, našich hodnot a životních standardů. Bez ohledu na  to jestli Spojené  státy  adorujeme  nebo nenávidíme. Po nich  totiž  nejpravděpodobněji  přijd e ještě  někdo horší.

Proti hlouposti amerických/evropských  politiků a vlivových struktur  se dá  bojovat. Tedy snad ještě…. Proti   vnitřnímu  rozvratu a  neváhám konstatovat  – zahnívajícímu  vnitřnímu  rozkladu euroatlantického  civilizačního okruhu, bohužel včetně či – zejména  v USA-  nikoli. To mohou  jen  Američané  sami. S Hillary  ovšem nic  takového nepřijde. Kdybych  byl Trumpem nebo někým, kdo  má vliv na jeho  volební kampan, udělal bych  z  kongresové zprávy  středobod  své  volební  kampaně. Aby  její obsah  znal každý, úplně  každý Američan. Protože  si jsem jistý, že  v USA  bude známa  asi tak  jako mezi čtenáři Kosy, respektive  ještě daleko  méně.  přestože  je naprosto alarmující, protože

oficiální  zpráva =  nuda, otrava  a suchý matroš plný  jmen a  čísel

či

zpráva  amerického kongresu =  podvod a lež

Už  před  časem  jsem  formuloval spekulaci, viz  článek

Muslimové v Evropě a na cestě do Evropy – vlkova další spiklenecká teorie

že  je  li migrace opravdu   někým organizována a  řízena, jde  o dílo Saudů a  jejich  režii. Tenkrát  i  dnes  je to spekulace, kterou pochopitelně  se  svými možnostmi  nemám  jak  doložit. Ale  když  si  k tomu přičtu  zjištění, obsažená v Kongresoví zprávě, mění se, určitě pro mne, tato spekulace v docela  vážné podezření. Přidejte  si k tomu  polooficiální  informace o vztahu  monarchií  na  Arabském poloostrově  k Islámskému státu, Al Kajdě   a bleskovému  nárůstu  moci islamistických  fanatiků v  celém  blízkovýchodním prostoru. To nešlo udělat  bez obrovské  finanční, logistické a ideologické podpory.   Nemyslím  jen  nějakou  technickou,  kterou  podle  zjištění BND  poskytovalo Turecko kvůli tomu,  že  chtělo zúčtovat s Assadem.    O ropné  válce už  jsem psal výše. Sečtěte  si tohle  všechno dohromady.  A musíte  se tak jako  já ptát:

-proč  s  tím Západ  něco nedělá?

-jak to, že  Saudi a monarchie  v Kataru , Ománu , atd.atd.  nejsou  na seznamu  nepřátel?

-to opravdu  nikdo  nevidí nebezpečí, které představují  pro státy  západní Evropy  wahabističtí  kazatelé , šířící  nenávist  z  mešit, sponzorovaných  SA?

-opravdu  si obě poslední  vládnoucí  administrativy  ve  Spojených státech  nedokázaly  uvědomit, co vlastně ona  utajená  část  Kongresové  zprávy  říká o  útoku na vnitřní  bezpečnost USA?

-jak to, že  je  Saudům  celosvětově  všechno  tolerováno?

Jsem  z  toho per  plex.

Ještě  více by  ovšem  měl  být  ti, kteří věří  na  všemocné a vševládné Bilderbergy. Jak to, že  nezasáhnou  ani tihle  loutkáři typu Soros  a strkají  hlavu  do písku?  Jak to,  že  z  jejich  vlivu unikají  další a  další  regionální mocnosti a  jdou si  vlastní cestou, která  je  často v zásadním rozporu  se zájmy  Západu i jeho elit a  děje   se  tak  naprosto beztrestně – viz  pakistánská  jaderná  zbran, viz  naprosto  nekoordinované  chování  Turecka  a zejména  viz  počínání  Saudů?

Jak tohle  koresponduje  se  snahou  vytvořit  NWOO?

Pro ty, co jsou  ochotni se naopak  se jít  mýlit s  USA  až  do atomového pekla zopakuji    kardinální  otázku,  kterou jsem jim položil  už  v úvodu  – opravdu  se chcete mýlit  s někým, kdo  si neumí/nechce/nemůže  zajistit  ani  elementární pořádek ve  svém vlastním domě, ačkoli  má  jasná, neklamná a  závažná  zjištění?

Jsem stále  více vděčen  JF, že  si dal tu obrovskou práci a  text Kongresové  zprávy přeložil od  A do Z. Jsem rád, že  ji mám v  archivu Kosy a že bude možno  po ní kdykoli v budoucnu  sáhnout. Až  zase na nás  budou propagandisté  valit  další a  další nánosy  tupých  propagandistických  nesmyslů…

Proto  vás, kteří  jste ji  z  nějakého důvodu  nečetli znovu  vyzývám – dejte  si prosím, ve  vlastním zájmu, tu námahu. Bude to dobře  vynaložený  čas.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.