Chuck Norris dokáže všetko. Ale Putin tiež. (….a čo všetko dokážu Rusi a paranoja)


napsala  paní Cagan

Sledujúc dnešné dianie, mám pocit, že najmä práve tí, čo búšia do národa za homofóbiu a ešte viac za islamofóbiu, trpia sami ešte väčšou fóbiou – totiž tou z Ruska, prípadne z Putina, (ale tu by sme asi kľudne mohli dať rovnítko). Za pár krátkych rokov sa zdvihla do nebetyčných výšok nezdravej paranoje. Rusofóbia naša každodenná…

Ten Putin vám vraj dokáže veci! A Rusko detto! To Rusko, ktoré jeho kritici vykresľujú ako krajinu, kde „ sa nič nevyrába“, kde žijú opilí a divokí poloaziati, čo s našou Západnou civilizáciou nemajú nič spoločné, kde sú snáď okrem pár miest len zemľanky a v nich mužikovia úrovňou sto rokov za opicami, s vymletými mozgami, ale vždy schopní ako na povel nabrať na seba odbornosť človeka z FSB a praktiky Čeky. Ruským Ivanom sme zatiaľ snáď neprišili len psychické poruchy, ako to teraz robíme s islamskými samovražednými útočníkmi, ale o to sú vraj horší… vo Varšave nám to dali čierne na bielom odborníci z NATO.

Ruská história je vraj samé dobývanie a gulag (keď už nechceme vyzerať, že sme voči Rusom zaujatí, spomenieme, že v minulosti mali veľké osobnosti trebárs z oblasti hudby alebo literatúry, ale to už je dnes vraj aj tak pasé…. Rusi upadajú skrátka po každej stránke). Dnešní Rusi sú vraj buď chudáci, alebo oligarchovia, medzi tým hádam ani nič iné neexistuje. Skrátka krajina úpadku, a „krajina zla“, kde diktátor /imperátor ovláda bezprizorný ľud, ktorý drží v tupej nevedomosti, a preto ho ľahšie manipuluje, ak treba, vedie ho aj k ovládnutiu sveta… Pár krát sa takto Rusi už v Európe zastavili, síce až po tom, čo ich napadali, ale museli naposledy brzdiť až v Berlíne? Bolo to nutné vôbec?

Ako najnovšie počúvame, tí Rusi nás nakoniec ani neoslobodili od Hitlera, ale dobyli… a vraj to chcú urobiť znovu! (Nadôvažok- Rusi sa už asi nikdy nezbavia biľagu komunizmu a to je teda páka, ktorá páči každé nedôverčivé mysle, u nás stačí ako zaklínadlo spomenúť rok 1968). Počúvame to zas a zas, vždy s dupľovanou razanciou pri výročí ukončenia 2. svetovej vojny, alebo po nejakej ďalšej z kríz na Ukrajine, či po nejakom tom summite NATO… No proste Rusi idú! (Že tomu niektorí pochybovači ešte stále nedokážu veriť? Že neveríte, že by sme tu mali mať opäť ruský dobyvačný zámer, hoci v súčasnosti postráda rácio? A vy neviete, že blahoslavení sú predsa tí, čo nevideli, ale uverili! ?).

Výstřižek

Neviem ako vy, ale ja mám v poslednej dobe pocit ako na lodi bláznov, kde aj na nás (po tom čo Putin konečne napadne to Pobaltie a Poľsko) vyletí zlý Putler s celým jeho jadrovým arzenálom. Lebo Rusko má podľa kritikov len pár vecí, čo zato stoja, ale o to sú dôležitejšie – jadrové zbrane a chuť ich na nás použiť. No ešte aby som nezabudla. Drzé Rusko vlastní nebývalé prírodné zdroje, ktoré by po správnosti mali byť naše- poťažmo, asi skôr americké. Čiže celého ľudstva. Veď si len predstavte tú drzosť, čo za bohatstvo vlastní tých pár miliónov primitívnych Rusov a nie sú vôbec ochotní sa s nami podeliť. Načo im toho toľko je, veď nič vyrábať aj tak nevedia, teda okrem zbraní, to na to im to bohatstvo máme nechať? Ach, tie zdroje na takom veľkom Lebenesraume…

Za necelé tri roky rastie výpočet všetkého negatívneho na adresu Ruska do štádia ad absurdum, čím paradoxne priamo úmerne pribúdajú nadprirodzené vlastnosti prisudzované Rusku a Putinovi, pred očami nám tu zo dňa na deň vzniká priam mýtológioputinorusofóbia ! ( Dnes už len neznalí sveta a našich reálií nepoznajú slávnych znalcov Ruskej podvratnej činnosti a nadprirodzených schopností diktátora Putina, priam česko- slovenských zakladateľov tejto novej mýtológie (skrátim radšej to slovo, ale nechám tam ten dĺžeň na ý, lebo sa mi tam hodí). Skrátka, kto by nepoznal priekopníkov – Jakuba Jandu a Juraja Smatanu?

Dúfam, že ma teda všetci znalí pomerov, ( a príslušných tajných informácií ), plus všetci mýtológovia nebudú považovať za príliš odtrhnutú od reality, keď ešte stále nechytám neovládateľné tiky pri slovách „Rusko“ či „Putin“. Koniec koncov ich nechytám ani pri slovách Amerika a Obama …a to skrátka len preto, lebo mi zdravý rozum bráni zosobňovať každého Američana s mariňákom, či vyčítať celému americkému národu jeho historické i súčasné omyly (a že ich tiež nebolo málo,viz napríklad ospravedlnie  Bidena  v Belehradu  za humanitárne  bombardovanie) .

Pravdu povediac, posledné mesiace ma početné hypotézy o Putinovom vplyve na svet (mnohé vskutku mýtologické), dosť bavia a spomenula som si na vtipy o jedinom človeku na svete, čo dokáže všetko, čím na svoju stelesnenú dokonalosť privolal tvorcov vtipov- na Chucka Norrisa. Nuž, texaskému rangerovi vyrástla obrovská konkurencia. Vladimir Vladimirovič Putin.

Tak si ich teda porovnajme – ( a dajme si imaginárny súboj Rocky versus Ivan)- čím nechcem ani náhodou naznačiť, že sa chcem týmto textom amatéra drzo priblížiť k vysokej úrovni umenia niektorých hollywoodských filmov…

Skôr sa pokúsim o nejakú nadsázku. Myslím, že v dnešnom svete ju človek ozaj potrebuje. Inak môže byť natoľko deprimovaný spoločnosťou, že od zlosti niekde vybuchne, alebo si zmätený realitou pomýli účel niektorých predmetov dennej potreby, napr. kamiónu, sekery, či noža…. prípadne si zo zúfalstva založí think- thank, alebo vyrobí zoznam…

Ale kým sa dostaneme k Putinovi- začneme s Hillary, ktorá bola obvinená ( okrem mnohého iného) aj z niečoho takého nepodstatného ako je lož … Keby bola Chuck Norris, tak sa jej to stať nemôže, lebo Chuck Norris keď bol na detektore lži, tak sa tá mašina ku všetkému priznala!

Imaginárny súboj V. Putina versus Ch. Norrisa- dvoch ľudí, čo dokážu „všetko“.

(Dáme im 10 kôl, to by mohlo stačiť…čo hovoríte? ).

 1. Za emigrantskú vlnu môže Putin. Dokázal ju spustiť dokonca skôr, ako Rusi vstúpili do Sýrie…Paušalizácia- Putin môže za emigrantov, (teda VŠETKÝCH emigrantov, podsúva sa nám , že aj tých z Afriky.). Lebo skrátka- Putin spustil emigrantskú vlnu. (Je už konečne všetkým neznalým putinofilom jasné, čo dokáže za pohromu na nás privolať Putin? )

  Chuckovi Norrisovi je to jasné dokonale. Chuck Norris ako správny Američan afrických, ani sýrskych utečencov valiacich sa na Európu nerieši. Ale on vraj spustil cunami, keď si opral prádlo v oceáne.

 2. Putin spôsobil Brexit, čím spôsobil aj pád Camerona.Chuck Norris zhodil koňa zo sedla. A vraj pozeral s vesmíru, ale nejakého Camerona ani nevidel. Videl jedinú osobu- seba.
 3. Putin ovláda alternatívne médiá a platí ich (aj bez toho, aby o tom samé vedeli! ).Chuck Norris videl všetky videá na you tube a dokáže dať tweet na facebook. Odkaz pre slovenské proputinovské weby: dokáže vyžiť zo slovenskej výplaty.
 4. Putin ovláda Le Penovú, Zemana, Orbána, Tsiprasa, Kotlebu, Steinmeyera, Hofera …( Putin mi snáď prepáči, ale určite som niekoho zabudla. Keď mi konečne pošle peniaze na účet, posnažím sa viacej).Chuck Norris zradcom kope hroby opätkom.
 5. Putin neoslobodzuje Sýriu, lebo bombarduje umiernenú opozíciu, civilov i nemocnice.Chuck Norris dokáže deaktivovať bombu po výbuchu a postaviť nemocnicu na okraji mesta.
 6. Putin chce zničiť Pobaltie, Ukrajinu, Európu, ….Chuck Norris dokáže zničiť koho chce. Ako jediný aj USA. Dokáže z neho urobiť USB.
 7. Ak Putina nezastavíme, kto vie, kam až zájde…Chuck Norris došiel až na koniec kruhového objazdu
 8. Putin ovláda Wikileaks a Juliana Asangea.Chuck Norris ovláda CNN. Je to totiž skratka Chuck Norris Network.
 9. Putin spracoval Donalda Trumpa tak, že sa pridal na jeho stranu, čím ovplyvňuje americké voľby. Celý demokratický svet sa chveje, čo tí dvaja spolu „upečú“.No problem. Chuck Norris dokáže upiecť pizzu bez cesta a z maku orechovník.

10.

ŠOK! Chuck Norris sa rozhodol, že v prezidentskej kampani podporí Donalda Trumpa!!! To nemôže byť s kostolným poriadkom, však už každému hlupákovi musí byť jasné, že skrátka Putin dokáže všetko, keď ovládol už aj Chucka Norrisa! Zle je priatelia!

Kto je ďalší na rade?

Výstřižek

Mám veľmi zlé tušenie, že mocný Putin ovládol na našom území už mnohých. Použil na to s najvyššou pravdepodobnosťou technológiu ovládania mysle. Dokonalá zbraň, ako sa zdá. Postihnutí ho (rozumej Putina) majú doslova v hlavách a nie a nie sa ho skrátka zbaviť. Dávajte si pozor, aby ju na vás nepoužil. Príznakom použitia na vás sú tieto symptómy: Putin alebo hocijaký Rus sa vám zjaví všade: tu číha pod posteľou, inokedy je v chladničke, tu sa vlúdi do konzervy, máte z neho nočné mory, a keď ho vidíte na Pobaltí…. máte jasno. Putin vás ovláda!.

Pozor, je to nebezpečné!

( Ale vážne teraz: nie je príliš nebezpečné opäť deliť svet na Rockyho a Ivana? )

Prípad Forrestal.

James Forrestal, prvý minister obrany USA (vymenovaný v roku 1947), dostal z Rusov akútnu paranoju. Rusov videl všade a v skutku nadobudol pocit, že po ňom idú. Raz takto behal po uliciach a vykrikoval :“Rusi idú!“ Zo správy Pentagonu vieme, že mu pri lekárskej prehliadke v Bethesda Naval Hospital v Marylende diagnostikovali reaktívnu depresiu. Prebýval sám na 16. poschodí a trpel nočnými morami o prenasledovaní , vsugeroval si, že ho vyhodia Rusi z okna ako (údajne) Jana Masaryka. Večer, 22.5.1949 bol dlho hore a prepisoval časť Sofoklovej tragédie Aiás, kde hlavný hrdina rozvažuje nad svojím osudom ďaleko od domova. Pri slove „slávik“ (čo bol tiež názov tajnej operácie Slávik na Ukrajine, kde nacisti v roku 1941 založili ultranacionalistické ukrajinské jednotky, ktoré vraždili Rusov, Poliakov a Židov. O 5 rokov CIA vysadzovala ukrajinských infiltrátorov (OUN) späť do oblasti za účelom povzbudzovania Ukrajincov v boji proti Sovietom). Skrátka a dobre- Forrestal pri slove „slávik“ položil pero a skočil zo 16. poschodia.

Inak, ak si zadáte do vyhľadávača slová v slovenčine „operácia slávik“, vyhľadá vám zlatého slávika Karla Gotta a jeho operácie. Nuž Putin podľa niektorých dokáže takmer všetko. Ale len Kája je „božský“.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.