Putin řídí českou justici!


Nechápu,  že  s  tímhle odhalením  nepřišel  už  dávno  nějaký  takový  Jakub  Janda či Robert  Břestan nebo jiný  podobně  postižený  jedinec  a že  to tedy  zbylo  až na Kosu  a mojí  maličkost. Musí  to přece  tak být! Jinak to totiž  není  možné,  aby  včera  v kauze  Opencard  padl  ten  naprosto  podivuhoidný  rozsudek nad  dvěma  pražskými  exprimátory, dvěma   bývalými pražskými  radními a  jedním  magistrátním  úředníkem.  Než  budu  pokračovat,  dovolím  si stručně  připomenout,  co  to  vlastně  projekt Opencard, jemuž  ovšem  daleko trefněji  pasuje  lehká  zkomolenina  -OpenCrad, vlastně byl a    ještě  pořád  je:

vystrizek3Ano,  tahle  čipová  kartička, kterou  uvedl do života  nezapomenutelný  pražský  primátor  Pavel Bém,  o  kterém  by moje  babička  zcela  jistě  prohlásila, že  naprosto dokonale  dokumentuje  přísloví – drzé  čelo lepší  poplužního  dvora,  stála  Prahu  1,7 miliardy korun. Velmi  brzo  ovšem bylo  jasné  i nezúčastněným, že  jde asi o gigantickou  krádež. Smlouvy s dodavatelem  firmou Haguess, s velmi  nejasnými  vlastníky,  byly  koncipovány  tak,  aby  je v podstatě nešlo   nevypovědět. Podle  tvrzení  redaktora  ČT  Hynka, který  kauzu  dlouhodobě  monitoruje, tekly  na  základě  této smlouvy  velké  sumy  peněz  přes  8 firem v  danových  rájích s  nedohledatelnými  majiteli, jak se v  čase  18:55 dozvíte  zde   atd.atd. Prostě, dle mého  soudu, šlo  od  samého  začátku  šlo  o těžce  cinknutý  projekt,  který  měl  jen  jeden  základní  záměr  – vyvést  z veřejných  rozpočtů  co  největší  balík  do předem  určených  kapes. A konstatuji, že z mého pohledu  vyšel naprosto  dokonale.  Flastr  pro Svobodu, Hudečka  a spol.  je  jen  závěrečnou  sladkou  tečkou  celé  té  špíny. Sladkou  pro ty, kteří to kdysi  vymysleli, prosadili a  podojili. A nyní  si  , dle  jejich názoru – zaslouženě, užívají plodů své  práce.

Ačkoli věřím, že  většina  z  vás  si  už dávno   opatřila  základní  informace o včerejším verdiktu, ale kdyby náhodou  ne, dám  sem  screenshoty  hlavních  výroků  soudce Sotoláře  při  čtení  závěrečného  rozsudku,  tak  jak je  včera  večer  vypíchla  ČT24…

vystrizek vystrizek1 vystrizek2

Kdyby  nešlo o mimořádně  závažnou  věc,  která  ukazuje, že  česká  justice  je prostě  něco, co se  občas  / a  v poslední  době bohužel stále  častěji/ vymyká  jakýmkoli  schopnostem  uvažování  běžného občana a  nalézání  práva  je  pro ni  příležitosti  k exhibičnímu  vytváření  naprosto  absurdních  konstrukcí, kde si  běžný  občan  nemůže  být  jist  ani  právní  existencí  vlastního  nosu  mezi  svýma  očima,  vydal  bych  to jako Nevtip na tento  den. Hodně  drsný  Nevtip.

Jenže  to nejde. Ze  dvou  dobrých  důvodů:

1- děje  se  tak  na můj  vkus  příliš  často

2-jde  o jev , který  fatálně  podrývá  víru  občana  v  demokracii, demokratické  instituce  a  právní  systém  země.

Vrcholně  absurdní  je  už  fakt,  že  před  soud  v téhle  záležitosti nikdy nebyl pohnán  Pavel Bém a spol., kteří to všechno rozjeli a nastavili tak, jak to potom běželo. Ačkoli, dle mého  skromného názoru,  dobře  věděli, co  podepisují a  proč  to podepisují. Policie  se o jejich  stíhání  kdysi pokusila. Jenže  pražská  státní  zástupkyně  Máchová  to prostě  smetla  se stolu a policajtíkům  zatrhla  tipec.  Natolik,  že se  už  nikdo  z  nich doposud  neodvážil  do Béma  začít  štourat /ani Robert  Šlachta/ a místo  toho  následoval proces  se  skupinou  magistrátních  úředníků, kteří  sice nic  nepodepsali, nic  nerozhodovali,  jen  prováděli příkazy  Béma  a jeho kámošů v politických  funkcích. A  ačkoli  jeden  z těch tehdy  obžalovaných  úředníčků, iniciativně policii  upozornil  na  řadu  podivuhodných  detailů a  aktivně  pomáhal věc  rozkrýt  ze  své  vlastní  vůle  a rozhodnutí, dostal  nakonec  skoro nejvyšší  trest. Máte li zájem o detaily z  této  justičně  policejní  kafkárny  pak  není problém    Dagmar  Máchová  to  tenkrát  zmákla  dokonale. A  povedlo se jí  to i včera. Ačkoli  už  u  soudu s Hudečkem a Svobodou  neasistovala. V  mezičase  byla postavena  mimo službu,  je policejně  vyšetřována, ačkoli , doufejme, že  lze  napsat slovo  ZATIM, není ani  trestně  stíhána.

Ačkoli  pokládám  z  těch  dvou souzených  skupin osobně za  ostudnější  ten první proces,   se skupinou  úředníků,  v němž  byl odsouzen  i  onen pracovník  pražského  magistrátu,  který se snažil, aby  pravda  vyšla  konečně  najevo,  rozhodně  nebezpečnější, s dlouhodobějšími  důsledky,  bude  ten včerejší  nad  pražskými politiky. Pokud  by  verdikt  prvoinstančního soudu a  konstrukci  pražského státního  zastupitelství  potvrdil i  odvolací,  tedy vrchní  soud, musí  si  každý  normální  člověk  říci – do politiky  a  nějaké  volené  funkce NIKDY! Každého, kdo  je při  smyslech, musí vyděsit  Sotolářův  nález, že  obžalovaní   exprimároři  jednali v nejlepším  úmyslu, že  zdědili  nevýhodné  smlouvy  a snažili se vybrat pro Prahu  nejvýhodnější a nejlevnější  řešení,  že  se  ani náznakem nechtěli obohatit, že…., že…., ale  že  prostě  stejně  nekonali  s péčí  řádného  hospodáře,  protože  prý si neopatřili  potřebné  analýzy a nevypsaly  výběrová  řízení. Ačkoli  u  soudu  bylo doloženo, že  než  do onoho rozhodnutí  o prodloužení  předchozí  nevypověditelnou smlouvou  vnucené  spolupráce si opatřili právní posudky  na takovýto  krok jak od  vlastního  právního oddělení  magistrátu, tak externí  právní  kanceláře, protože, což  bylo také u soudu  doloženo,  smlouva  s Haguessem  vlastně  výběrové  řízení  nepřipouštěla! Neměli  jinou  možnost  než  žádný  tendr  nevypisovat a  prodloužit.

Pokud  tedy nechtěli, aby  Opencard  okamžitě s končila. Ano, jistě, byla  možnost   nechat  Opencard  okamžitě  padnout  a nahradit  ji starými  dobrými papírovými  tramvajenkami.

Jenže.. no já sem pro jistotu  dám  ještě  jednou ten první screenshot, popisující  ve  zkratce  projekt  Opencard:

vystrizek3Kolik že  ta  loupež  veřejných prostředků  koštuje?

1,7 miliardy!

Zkuste  si představit,  že  by  se tehdy  magistrátní rada  byla  rozhodla,  že  Haguesse  už  mají  opravdu plné  zuby, risknou  chaos   a  nevůli  abonentů pražské  MHD  a tím  i ztrátu  voličských  hlasů a  prostě  Opecard  pohřbí. Stálo to  1,7 miliardy / tehdy o  něco méně/. Včera nafasovali,  za  údajnou  škodu  28 milionů,  kterou  měli  způsobit,  podmínky. Ale  kdyby  projekt  byl odtrouben  jako celek, šlo by  o sumu  nejméně  50x  větší. Kterou  by jim  nepochybně  státní  zástupce  hodil  na  krk…. Tohle  už by  nebylo o podmínce!!!  A  také  by  dnes  spousta  „chytrých“  tvrdila, jak výhodná a spolehlivá  Opencard  byla  a jak  za  nesmírně  malý obolus, ani  ne  30 milionů, v projektu  šlo pokračovat!  Umíte  si představit,  jakou  pálku by jim soudce  Sotolář  vyměřil  a   všichni bychom  byli  konfrontováni  se situací,  která  by byla  daleko méně  absurdní,  než  ta, v níž  se nacházíme!   A  co vypsání  onoho výběrového  řízení?  Tak  tam  je  pro  naprosto  šílené  varianty, za  které  lze  dnes  zřejmě  před soudnou stolicí  dostat  opravdový  ranec,   variant  nepřeberně! Umím  jich vymyslet z  fleku nejméně  pět. Ale  nehodlám  vás  jimi  zatěžovat. Jen  chci  konstatovat, že  při předvedeném  výkladu  práva,   prostě  škoda musela  vzniknout  vždycky! At  by  byl Svoboda  s Hudečkem a spol.  zvolili  jakékoli řešení.

Už  jsem psal, že  jestli  dojde v  druhé  instanci  k potvrzení  včerejšího  soudního  výroku, je  to  jasný  signál  pro všechny  myslící  lidi, vybavené minimálním pudem sebezáchovy, aby  se politice a voleným  funkcím  vyhli co největším obloukem!  Ne, nemám strach, že  se nenajde nikdo, kdo  by  ty  funkce  nevzal. Ale bude to sorta  přesně  těch, co  v ních nemají co dělat.  Nejvíce z nich  bude druhu  – když  už  do toho lezu a  riziko je  velké, tak stejně  velký, ale lépe  větší, musí být vejvar  z  té  funkce.! Prostě  raketýři, co chtějí  velké  rychlé prachy. Dále  šikulové  všeho  druhu, co  si prostě připraví prostor  přes  nějaké  právní  kličky. Některé  z nich se, pokud  vím, po zahájení  stíhání Svobody, Hudečka  a spol. už  začaly tak jako tak na pražském  magistrátu  používat. Například  že, rada  hlasovala  choulostivé  věci v  kuchynce, kde  se nepořizoval zápis  nebo, že  hlasování z  veřejných byla nahrazena  tajnými. A  vždy  se alespon  jeden  z radních zásadně   zdržel. Aby  verdikt  nebyl  jednomyslný. A  nešlo  nikomu  dokázat,  jak  hlasoval.    Takhle  lze   připravit scénu  pro opravdu  kriminální  postupy!Další  praktikou, také  už  v Praze  vyzkoušenou, je  nechat  se  odsoudit  k plnění  ze  smlouvy  soudy. Ačkoli  je  jasné,  že  se má plnit  i  bez  soudního  verdiktu . Viz  spor  Praha  versus  Metrostav v případě plateb za  tunel Blanka. Že  se pak  platí  penále za opoždění platby a soudní  výlohy? A  to v řádu  desítek milionů?  Nevadí! To  ani  státní  zástupkyně  za  pochybení  a nehospodárné  nakládání  s  veřejnými prostředky  nepovažuje! A  tudíž  soudce   Sotolář ani žádný  jiný   neodsoudí!  Tohle není  fraška, to je  tragedie a  kolaps  demorkacie! A  dopady  rozhodování  české  justice  v praxi!

Zejména proto, že  nejde  o ojedinělý právní exces!  Mám připomenout  případ  řidiče  Smetany? A  co  kauza  trafikantů a naprosto zvrácený  výklad pojmu  imunita  a indemita  Nejvyšším soudem? Nebo Bártu a Škarku a totéž? Nebo  snad  vám jako  ještě  větší  šílenost  přijde případ  Nagyová a  hrdinové  z Afghanistánu?   A  co takhle podmínka  za  vystrkování  holého zadku  na  americký  konvoj, za  který nedávno, zatím nepravomocně  padla  podmínka? Nebo  osvobození, prý  umělců  Ztohoven, za  červené  trencle  na  Hradě? Nebo  snad poslední, tentokráte  už  pravomocný skandální  soudní  verdikt ohledně  Zemanových záměrných  difamací a urážek na  adresu  Ferdinanda  Peroutky, kdy  mu  soud  šel  v  části  výroků  nepochopitelně a  skandálně na  ruku?

Tohle  už  nejsou  jednotlivé  náhody!  Bojím se,  že  je  to jakýsi  trend! Ne, nehodlám  štvát  proti soudcům a justici. Je to o konkrétních lidech a  kauzách.Vím ostatně, že  dost jejich  různých  oudů  na Kosu     chodí  nebo  chodilo.  Ale  ta  stále  se prodlužující  serie   soudních absurdit  mne  znepokojuje. A to velmi. Respektive – už  přímo děsí! V  okamžiku, kdy  občané  získají  třeba  jen dojem, že  se  soudům  nedá  věřit a nelze  jejich výroky  chápat,  je s  demokracií  ámen. A  včerejší  výrok soudce Sotoláře  nás  přesně  do takového stavu  dostává. Jako pokračování  těch minulých  úletů!  Jde  o mimořádně  nebezpečné  rozvracení  státního  systému. Se všemi  důsledky.

Vzpomínáte  si například na  nedávné  vládní  hlasování  o prodloužení  výběru  mýta  s Kapschem? To  je kauza  Opencard v  bledě  modrém. Řada  ministrů se tehdy  zdráhala  hlasovat  pro. S poukazem  na  probíhající pražský  proces Opencard. Nakonec   se většina  z nich nechala  zlomit  nějakým prohlášením Ministerstva pro místní  rozvoj, že  je to všechno  právně  ready. Jsem  zvědav,  jak dlouho bude trvat,  než  iniciativní  pražské státní  zastupitelství  začne  šetřit  členy  současné  vlády podle  stejného mustru, jaký  byl použit  pro Svobodu a Hudečka!!!  Podle  mého  laického  dobrozdání musí  jít  kauza  Kapsch  k soudu  ze  stejných  důvodů  jako  tomu bylo  u Opencard! Nevidím žádný  rozdíl. Doufám, že  se  státní  zastupitelství,   ani  soudy,  nedají  i  tentokrát  zastrašit  eventuálním  tlakem  ministra  spravedlnosti! Směle  do  toho!

Nemám  pro  tuhle  justiční  bramboračku  jiné  vysvětlení, než  že  výkon a  výklad  českého práva  soudní  systém ovládl  Putin. Ten přece, jak  všichni  víme  a jsme  přesvědčováni  spolehlivými  znalci  světa  velké politiky,  může  za  jakoukoli  potíž a  chybu  v  našem světě. Svým  rozvratným  úsilím a propagandou, co všechno zveličuje a  obrací.

Opencard  ve  včerejší podobě  byl  útok na  českou  demokracii. O  tom  není sporu. Když  ovšem  ČT, MfD, Lidovky a  ostatní  kovaný  mainstream,  který  jasně nejde ani trochu Putinovi  na ruku, má s  tímhle  rozsudkem  tak  očividný problém, pak je jasné,  že  vadné musí  být  rozhodnutí  soudu. A nikoli  soudy  o něm  těch, co nikdy  a  za žádných okolností Putinvi nenalétnou. Ergo kladívko – Putin  řídí a rozvrací  českou justici. S  jejich pomocí  rozvrací  Českou  republiku a důvěru  občanů! A  basta! Jak rafinované!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.