Muži, probůh nepouštějte ženy do politiky!


napsala  Edita

 

Myslím tím do vrcholné politiky, abych zmírnila nadpis. Žena ve funkci starostky obce např. může fungovat (a také známe mnohé příklady, že tomu tak vskutku je) výborně a mnohdy  lépe, než muž.

Nějak jsme si v dnešní „profeminní“ Evropě přestali pro jistotu všímat nezpochybnitelného faktu přibývajícího počtu žen ve vrcholné politické funkci. Obecně přijímané většinové mínění o tomto faktu je totiž jasně dané (nechci říci naoktrojované) a kladné. Chtěla bych tak poněkud provokativně dát v úvahu názor odlišný.

Tak u našich sousedů „vládne“ paní Merkelová, která právě utrpěla debakl v Meklenbursku-Pomořansku, ovšem původcem debaklu byla strana AFD, kterou vede opět žena!! Ve Francii hrozí nástup paní Le Penové, v Británii po brexitu (správněji po britském referendu) mají na postu předsedy vlády paní T.Mayovou. Také naši sousedé Poláci. O orgánech EU se netřeba šířit. Spíše ale třeba myslet na to, co se stane, až by nastoupila na prezidentský post H .Clintonová. A  to nebudeme  m.luvit  o situaci ve  Skandinávii,  kde vlády  už  tvoří  často  většina  žen…

Je-li v rozhodovací situaci žena na vrcholném politickém postu, právě nedávno jsme mohli ze strany našeho západního souseda zažít, co se může stát. Paní A. Merkelová je dle mého názoru typický příklad, na kterém se dá ilustrovat, že žena (sebevzdělanější, sebeinteligentnější) pravděpodobněji než muž, udělá při důležitém rozhodování zásadní chyby pramenící v afektivních faktorech ženské psychiky.

U ženy je afektivní řízení jejího projevu prostě jiné, než u muže (myslím to samozřejmě většinově a hrubě zjednodušuji, protože my ženy máme v míře různé také mužské prvky v konstituci, stejně jako muži mají ty ženské.)

Bylo by to na delší výklad, který by asi příliš nezaujal. Je to v základě proto, že ženský mozek funguje jinak, než ten mužský a žádná výchova a genderové proklamace to nemohou změnit. Biologie pohlavního rozdílu a jeho účinky v psychické oblasti jsou jasné, a to, že se ho v naší euroatlantické civilizaci jaksi snažíme od nějaké, nepříliš vzdálené doby poněkud zběsile potírat (značně nekonzistentně samozřejmě), na tom nic nezmění. I muži mají pochopitelně na tomto popírání rozdílu, resp. nebránění se tomu, svůj podíl.

Připojuji tedy tuto poznámku k dnešní zajímavé a obsažné, i když nepříliš líbivé vizi budoucnosti pana LeaK. Ženy ve vrcholné politice jsou poměrně nový, dle mého soudu vysoce varovný rys naší doby, za kterým se skrývají další hrozby neúspěchu západní civilizace.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.