JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a sestavil JF

Nabízím další pravidelnou dávku odkazů na články z anglofonního tisku. Je jich tentokrát poněkud více – bylo mi líto neupozornit například na několik starších ale zajímavých článků ze stále zajímavějšího zdroje The National Interest, http://nationalinterest.org

Problémy Pentagonu: Co když bude vojenský software příliš pokročilý? http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/pentagon-problems-what-happens-when-military-software-17546 James Hasik, The National Interest, 1.9.2016 Společnost Psibernetix jak se zdá vyvinula umělou inteligenci, která je chytřejší než stíhací pilot. Vyvinula pro Raspberry Pi letcký simulátor, který již v simulovaném souboji porazil nejméně jednoho bývalého stíhacího pilota USAF.

Přicházející fiskální tsunami ohrožuje americké globální impérium http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/the-coming-fiscal-tsunami-dooms-americas-global-empire-17536 Doug Bandow, The National Interest, 31.8.2016 Ti, kteří sní o nikdy nekončící americké světové nadvládě neberou v úvahu žádné potíže nebo problémy. Spojené státy zůstávají silné a není prostě možné, aby je jiné země předstihly.

Bělošská pracující třída bude nadále trpět, s Trumpem i bez něj http://nationalinterest.org/feature/the-white-working-class-will-still-suffer-trump-or-not-17538 Matt Purple, The National Interest, 31.8.2016 Presidentský kandidát za republikány zuřivě vyje jako zástupce zoufalých lidí

Moskevská pravidla

http://nationalinterest.org/feature/moscow-rules-17541 Redakce, The National Interest, 31.8.2016 V amerických médiích se stalo něco nebezpečného. Jim Rutenberg, sloupkař The New York Times, tvrdí, že novináři při komentování Donalda Trumpa nemají jinou možnost než opustit „normální“ novinářské zvyklosti.

Potřeba spolupráce USA a Ruska v Syrii roste

http://nationalinterest.org/feature/the-need-us-russian-cooperation-syria-growing-17532 Nikolay Pakhomov, The National Interest, 31.8.2016 Rozhovory mezi Spojenými státy a Ruskem o možné kooperaci v Syrii stále nekončí a přinášejí významné výsledky.

Jak Západ vybudoval nefunkční stát v Kosovu

http://nationalinterest.org/feature/how-the-west-built-failed-state-kosovo-17539 Aidan Hehir, The National Interest, 31.8.2016 Liberální internacionalismus usiluje o svou vlastní prestiž, nikoliv o blaho kosovského lidu.

Globální robo-policajt USA se chystá zničit sám sebe http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/the-us-global-robocop-is-going-to-self-destruct Ron Paul Liberty Report, 31.8.2016 Následující rozhovor byl původně uveřejněn v International Man.

„Aktivismus“ a jeho následky: Syrští uprchlíci nejsou tématem pro galerii sociálních médií

http://www.counterpunch.org/2016/09/01/activism-and-its-consequences-syrian-refugees-are-not-subjects-for-a-social-media-gallery/ Ramzy Baroud, Counterpunch, 1.9.2016 Italská „aktivistka“ byla tou fotografií nadšená, jakoby na ní závisela její kariéra aktivistky sociálních médií. Jako by bída tohoto syrského dítětě nebyla dost hmatatelná.

Lidské štíty jako preventivní zákonná obhajoba zabíjení civilistů http://www.counterpunch.org/2016/08/31/human-shields-as-preemptive-legal-defense-for-killing-civilians/ Neve Gordon, Nicola Perugini, Counterpunch, 31.8.2016 Výraz lidské štíty byl svého času velmi frekventovaným pojmem v titulcích článků.

Ukrajina a zjednodušený sloupkař The New York Times http://www.counterpunch.org/2016/08/31/ukraine-and-the-dumbed-down-new-york-times-columnist/ Dave Lindorff, Counterpunch, 31.8.2016 S nejzábavnějším příkladem bytosti, hodné kritiky, jsem se setkal, když jsem četl článek sloupkaře The New York Time, Timothyho Egana, „Zjednodušená demokracie“, ve kterém naříká nad stále větší ignorancí amerického voličstva.

Bob Kerrey z Fulbright University a neoliberální mazání historie http://www.counterpunch.org/2016/09/01/bob-kerrey-fulbright-university-and-the-neoliberal-erasure-of-history/ Paul Street, Counterpunch, 1.9.2016 Pravda je podivnější než jakákoli katastrofická fikce. Posledního května ohlásil president Obama otevření Spojenými státy sponzorované Fulbright University of Vietnam (FUV), první soukromé univerzity malého národa, který se Američáané snažili „vybombardovat zpátky do doby kamenné“.

Policisté v Louisianě cvičí reakce na „občanské nepokoje” http://www.prisonplanet.com/louisiana-cops-training-for-civil-disturbances.html Paul Joseph Watson, Prison Planet, 1.9.2016 Pouliční nepokoje mohou být údajně vyvolány presidentskými volbami nebo rasovým napětím.

Německá vláda se připravuje „občanské nepokoje“

http://www.prisonplanet.com/german-government-preparing-for-civil-unrest.html Paul Joseph Watson, Prison Planet, 25.8.2016 Občané panicky nakupují potraviny po vládním varování před národní katastrofou. Německé politické strany zleva i zprava se shodují, že se vláda připravuje na masové „občanské nepokoje“, které mohou vniknout po příchodu velkého počtu imigrantů nebo následkem války.

Vůdce Al-Káidy označkoval výročí 11.září zlověstnou zprávou http://abcnews.go.com/International/al-qaeda-leader-appears-911-anniversary-video/story?id=41977067 Lee Ferran, ABC News, 9.9.2016 Vůdce Al-Kaídy se v předvečer výročí 11.září 2001, objevil v přímém videopřenosu a volal po dalším smrtícím úderu na USA a jeho spojence.

Pentagon přiznává plýtvání penězi na neužitečné obranné výdaje. Jejich omezení by ušetřilo 2 miliardy dolarů ročně

http://www.activistpost.com/2016/09/pentagon-admits-money-wasted-useless-defense-spending-cutting-save-2-billion-annually.html Amando Flavio, Activist Post, 10.9.2016 Slova o tom zazněla ve středisku Combating Terrorism Center ve West Pointu. Statistiky ukazují, že výdaje USA na obranu rok od roku neustále rostou. V roce 2015 to bylo 601 miliard dolarů, tedy tolik, jako 7 v pořadí dalších zemí světa dohromady.

Podíl mužů v produktivním věku, kteří nemají práci, je podobný jako před Velkou depresí.

http://www.activistpost.com/2016/09/percentage-working-age-men-not-job-similar-great-depression.html Michael Snyder, Activist Post, 8.9.2016 Proč je tolik mužů v nejlepším věku bez práce? Obamova adminstrativa se nás stále snaží přesvědčit, že nezaměstnanost v naší zemi je nízká ale vůbec to není pravda.

Americké pokrytectví ohledně „provokací ze zahraničí“ http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/americas-hypocrisy-foreign-provocations-17629 Ted Galen Carpenter, The National Interest, 8.9.2016 Nová mini-krize vypukla koncem srpna v Hormuzském průlivu, když pár člunů Islámské revolučn gardy, „obtěžovalo“ a provázelo ve vzdálenosti několika set metrů americký torpedoborec Nitze. Torpedoborec na to reagoval několika varovnými výstřely.

Období centrálního plánování se rozpadá… a elity jsou vystrašené http://www.blacklistednews.com/The_Era_of_Central_Planning_is_Crumbling…_and_the_Elite_Are_Terrified/54009/0/38/38/Y/M.html Phoenix Capital, Blacklisted News, 10.9.2016 Největším problémem pro finanční a politické mocenské struktury je konec období centralizace. Po krizi 2008 se globalisté snažili vší silou udržet systém pohromadě.

Spojené státy by měly uzavřít s Čínou partnerství ve vesmíru https://www.bloomberg.com/view/articles/2016-09-07/the-u-s-should-make-china-a-partner-in-space Redakce, Bloomberg View, 7.9.2016 Když se představitelé NASA objevili u svých protějšků v Pekingu, přijeli tajně, nevydali žádné tiskové prohlášení a zprvu novinářům setkání ani neoznámili. Jednalo se převážně o spolupráci na družicích pro sledování klimatu.

A nacionalistická Východní Evropa by mohla přeformovat Evropskou Unii https://www.bloomberg.com/view/articles/2016-09-07/a-nationalist-eastern-europe-could-reshape-the-eu Leonid Bershidsky, Bloomberg View, 7.9.2016 Evropská unie nikdy nebyla moc homogenní ale poslední politické střety a obzvlášť otázka imigrace z ní vydělila tři bloky – Sever, Jih a Východ.

Globalizace narazila na zeď

https://www.bloomberg.com/view/articles/2016-09-07/globalization-hits-a-wall Justin Fox, Bloomberg View, 7.9.2016 OECD ohlásila minulý týden, že poprvé od začátku roku 2014 se nepatrně zvýšil dolarový objem zboží dováženého a vyváženého zeměmi G-20. Přestal se globální obchod smršťovat?

Tyranie 9/11: Stavební bloky amerického policejního státu od A do Z http://www.boilingfrogspost.com/2016/09/08/the-tyranny-of-911-the-building-blocks-of-the-american-police-state-from-a-z/ John Whitehead, Boiling Frog Post, 8.9.2016 Vláda Spojených států dnes pro naše svobody představuje větší nebezpečí než jakékoli teroristické, extremistické nebo zahraniční entity.

Jak Spojené státy vidí lidé v zahraničí?

http://eliteperceptions.chathamhouse.org/ Chatham House, září 2016 Podívejte se na této interaktivní mapě, jak elity v Latinské Americe a v bývalém Sovětském svazu podle vlastních slov nahlížejí na Spojené Státy.

The New York Times a nový McCarthyismus

https://consortiumnews.com/2016/09/07/new-york-times-and-the-new-mccarthyism/ Robert Parry, Consortium News, 7.9.2016 Nová studená válka a její spolucestující, nový McCarthyismus, přiletěly na svých jestřábích křídlech do The New York Times a dalších hlavních US medií.

Amerika a epidemie „morální idiocie“

https://consortiumnews.com/2016/09/06/america-and-the-plague-of-moral-idiocy/ Lawrence Davidson, Consortium News, 6.9.2016 Pokud jde o pravidla mezinárodního práva a etiky, vláda Spojených států a její hlavní media operují s neskutečným pokrytectvím, až „morální idiocií“.

Zastavte FED než zase začne zabíjet!

http://www.counterpunch.org/2016/09/09/stop-the-fed-before-it-kills-again/ Mike Whitney, Counterpunch, 9.11.2016 Proč vytvořil FED všechny ty pobídky pro americké korporace, aby je vyplenil a zatáhl je ještě hlouběji do dluhů?

Za souboj Clintonová versus Trump obviňujte korporátní media http://www.counterpunch.org/2016/09/09/for-clinton-v-trump-blame-corporate-media/ Andrew Levine, Counterpunch, 9.9.2016 Den práce přišel a odešel a volební sezóna je v plném proudu. Až doteď to bylo dost těžké sledovat – a brzy to bude ještě stokrát horší.

Kterých jaderných zbraní se vlastně máme bát?

Whose Nukes to Worry About?

James Bradley, Counterpunch, 9.9.2016 Severní Korea provedla svůj pátý jaderný test a president Obama akci odsoudil, zatímco Pentagon dokonce mluví o „vážné provokaci“. Ach jo, už je to tu zas!

Čína uspěla se svými záměry v G-20

http://www.larouchepub.com/other/editorials/2016/4337china_success_g20.html Redakce, Executive Intelligence Review, 9.9.2016 Čínské záměry pro setkání skupiny G-20 byly mnohokrát formulovány během uplynulých několika měsíců – sjednotit svět kolem základních principů, ozřejmit vady existující globální ekonomiky a finančních struktur a institucí a vytvořit nové paradigma.

Poradní výbor Rady lidských práv OSN varuje: nekrmte supí fondy – vrátí se a budou chtít ještě více

http://www.larouchepub.com/pr/2016/160906_vulture_funds.html Executive Intelligence Review, 6.9.2016 Ve své poslední zprávě o počínání predátorských supích fondů se poradní výbor Rady pro lidská práva OSN zaměřil na úmysl argentinského presidenta Mauricia Macriho uzavřít další smlouvu se supími fondy, které vysávaly jeho zemi po celé desetiletí.

Přehodnocení jaderné politiky

https://www.foreignaffairs.com/articles/americas/2016-08-01/rethinking-nuclear-policy Fred Kaplan, Foreign Affairs, Září/Říjen 2016 Čtyři měsíce po svém zvolení se president Obama na setkání v Praze přimlouval za provedení „konkretních kroků ke světu bez jaderných zbraní“. O osm let později schválil program modernizace celého jaderného arzenálu USA za nějakých 35 miliard dolarů.

Mešita a stát

https://www.foreignaffairs.com/reviews/review-essay/mosque-and-state Malise Ruthven, Foreign Affairs, Září/Říjen 2016 O tom, jaká je budoucnost politického islámu.

Návrat národních států v Evropě

https://www.foreignaffairs.com/articles/europe/return-europe-s-nation-states Jakub Grygiel, Foreign Affairs, Září/Říjen 2016 Světlá stránka současné politické krize Evropské unie.

Vlna se obrací: oficiální příběh je nyní konspirační teorií http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/09/09/the-tide-is-turning-the-official-story-is-now-the-conspiracy-theory/ Paul Craig Roberts, Foreign Policy Journal, 9.9.2016 V dnešní Americe je více „milovníků konspiračních teorií“ než lidí, kteří věří oficiálním lžím.

Snaží se Izrael podnítit palestinskou občanskou válku? http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/09/09/is-israel-pushing-for-a-palestinian-civil-war/ Ramzy Baroud, Foreign Policy Journal, 9.9.2016 Krátké ohlédnutí do minulosti nám říká, že Liebermanova taktika nebude mít úspěch. Ale přesto – kolik to bude stát?

Jsem Syřan, žijící v Syrii: „Nikdy to nebyla revoluce ani občanská válka. Teroristy sem poslala vaše vláda!“

http://www.globalresearch.ca/i-am-a-syrian-living-in-syria-it-was-never-a-revolution-nor-a-civil-war-the-terrorists-are-sent-by-your-government/5544450 Mark Taliano, Global Research, 7.9.2016 Lidé Ameriky, prosíme, pomozte nám! Oni ničí kolébku civilizace! Zastavte svou vládu!

Špičkový host CNN si dělá větší starosti o obranné výdaje USA než o mrtvé cicilisty v Jemenu

http://www.globalresearch.ca/top-cnn-host-more-worried-about-us-defense-revenues-than-dead-civilians-in-yemen/5544981 Global Research, 10.9.2016 Moderátor CNN Wolf Blitzer učinil překvapivé prohlášení, že požadavek senátora Randa Paula na zastavení vyzbrojování Saúdské Arabie je nemorální, protože prý nebere v úvahu ztrátu pracovních míst ve zbrojním průmyslu.

Většina dnešních lidí si přeje být ovládána propagandou http://www.informationclearinghouse.info/article45437.htm Daniel Lattier, Information Clearing House, 9.9.2016 Existuje základní princip hypnózy: osoba nemůže být hypnotizována proti své vůli. Musí být svolná a musí spolupracovat. S propagandou je to stejné.

Bojovník ISIS odhaluje expanzivní plány své skupiny a tvrdí, že mají tajnou dohodu s Tureckem

http://www.informationclearinghouse.info/article45432.htm Patrick Cockburn, Information Clearing House, The Independent, 10.9.2016 Bojovník ISIS tvrdí, že se jeho hnutí objeví znovu v Severní Africe, že Turecko přehlíží transfer jejich zbraní přes hranice, a že jejich bojovníci jsou stále přítomni v Jarabulusu.

Skutečná role Ameriky v Syrii

http://www.informationclearinghouse.info/article45430.htm Jeffrey D.Sachs, Information Clearing House, Project Syndicate, 9.9.2016 Syrská občanská válka je asi nejnebezpečnější a nejničivější současnou krizí na planetě.

Poplach – tisíce bojovníků Islámského státu v Syrii a Iráku se “ztratily”! http://www.prisonplanet.com/alarm-as-thousands-of-islamic-state-fighters-in-syria-iraq-missing.html Breitbart, Prison Planet, 11.9.2016 Některé západní a arabské špionážní agentury již ustavily situační štáb ke sledování tisíců bojovníků Islámského státu, kteří se najednou ztratili v Syrii, Iráku a Libyi.

Jeden z důvodů proč Spojené státy nevítězí ve „válce proti teroru“ http://www.reuters.com/article/us-drone-strikes-war-podcast-idUSKCN11F2MD Matthew Gault, Reuters, 10.9.2016 Patnáct let poté, co Amerika poprvé vstoupila do Afghánistánu, Pentagon omezil počty pozemních sil a zvýšil počty bezpilotních prostředků vyhledávajících vysoce žádané cíle.

„Rozděl a panuj” v plné parádě

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/divide-conquer-is-on-full-display Chris Rossini, Ron Paul Liberty Report, 6.9.2016 Po staletí všechny vlády praktikovaly metodu rozdělování a ovládání svých lidí. Amerika současných dní je příkladem, jak i v tom lze zajít do extrému.

Nová třídní válka

http://www.theamericanconservative.com/articles/new-class-war/ Daniel McCarthy, The American Conservative, 7.9.2016 Čeho se americká vládnoucí elita obavá u voleb 2016

Má levice vůbec budoucnost?

http://www.theguardian.com/politics/2016/sep/06/does-the-left-have-a-future John Harris, The Guardian, 6.9.2016 Po celém Západě je levice v krizi. Není schopna najít odpovědi na tři základní otázky: na ničivou sílu globalizace, na nárůst populistického nacionalizmu a na ústup tradiční práce.

Reakcionáři naší doby

http://www.theamericanconservative.com/dreher/reactionaries-in-our-time/ Rod Dreher, The American Conservative, 9.9.2016 Anonymní esej „Volba Letu 93“ na stránce Claremont Review of Books zaznamenala spoustu kliknutí. Psal jsem o ní už minulý týden ale neuvědomil jsem si, jak je radikální.

Americké zákony proti rouhání

http://www.theamericanconservative.com/dreher/american-blasphemy-laws/ Rod Dreher, The American Conservative, 9.9.2016 Předpokládá se, že jsme všichni zděšení tím, že Rusko potrestalo Ruslana Sokolovského, 21-letého provokatéra, za vstup do kostela, plného modlících se věřících, s hrou Pokémon Go, jako za otevřené a úmyslné porušení zákona.

Osmdesát osm bývalých armádních velitelů píše dopis na podporu Donalda Trumpa jako presidenta

http://edition.cnn.com/2016/09/06/politics/donald-trump-military-leaders-endorsement-letter/ David Wright, Ryan Browne, Naomi Lim, CNN, 6.9.2016 Volební  štáb Donalda Trumpa zveřejnil dopis, podepsaný 88 penzionovanými armádními veliteli, podporující jeho kandidaturu na presidenta USA. Jsou mezi nimi 4 čtyřhvězdičkoví a 14 tříhvězdičkových generálů.

Vítězství Clintonové není jisté

http://www.american-reporter.com/5,514/1.html The American Reporter, Vol.22, No.5,514, 7.9.2016 V jiných volebních letech by bylo necelé tři měsíce před volbami postavení někoho jiného, než je Donald Trump, dost obtížné.

Zdanění je krádež: daně na způsob EU

https://www.corbettreport.com/taxation-is-theft-eu-edition/ James Corbett, The Corbett Report, The International Forecaster, 31.8.2016 Slovo pro moudré: pokud chcete hrát podvodnou hru v kasinu, vedeném podvodníkem, neočekávejte, že odsud odejdete s celou výhrou. Ale to vy asi víte, že?

Neúnavná snaha delegitimizovat všechny negativní zprávy o Hillary Clintonové

https://theintercept.com/2016/09/06/the-unrelenting-pundit-led-effort-to-delegitimize-all-negative-reporting-about-hillary-clinton/ Glenn Greenwald, The Intercept, 6.9.2016 Ve svém článku v The New York Times udělal Paul Krugman něco, o čem byl pevně přesvědčen, že je to docela statečné – bránil demokratickou kandidátku na presidentský úřad před novinářským šťouráním.

Indové uspořádali jednu z největších stávek v historii ale žádný z amerických zpravodajských zdrojů se o ní ani nezmínil

https://theintercept.com/2016/09/06/indians-staged-one-of-the-largest-strikes-in-history-but-no-one-on-u-s-cable-news-covered-it/ Zaid Jilani, The Intercept, 6.9.2016 Deset indických odborových svazů uspořádalo jednu z největších stávek v dějinách lidstva, s účastí desítek milionů pracujících, na protest proti hospodářským plánům premiéra Modiho.

Pět možností, jak může globální ekonomika sklouznout do další globální deprese

http://nationalinterest.org/feature/5-ways-the-global-economy-could-slide-another-great-17645 Anthony Fensom, The National Interest, 10.9.2016 Zapomeňte na nějakou menší krizi: další globální deprese může vyhodit z práce miliony lidí, vyvolat tisíce bankrotů a způsobit vážné ztráty v obchodu a na finančních trzích, a to vše může srazit světovou ekonomiku na kolena.

Co přijde po vůdčí roli USA

http://nationalinterest.org/feature/what-comes-after-us-primacy-17631 Christopher Layne, The National Interest, 8.9.2016 Na obou stranách Atlantiku vyvolala volba Británie opustit Evropskou unii lomení rukama a skřípění zubů mezi zahraničními politickými elitami, které míní, že Britanie je první vlaštovkou konce poválečného mezinárodního pořádku.

Potřebujeme „někoho působivého“: pohledy z Trumpovy země http://www.nytimes.com/2016/09/11/opinion/sunday/we-need-somebody-spectacular-views-from-trump-country.html Roger Cohen, The New York Times, 9.9.2016 Voliči v Apalačských horách vědí velmi dobře, že jejich kandidát je nebezpečný. Ale oni zoufale touží po změně.

Kdyby USA „zažalovaly Saudy podle zákona 911”, byl by to geopolitický tektonický posuv, protože…

http://www.veteranstoday.com/2016/09/10/us-sue-saudis-for-911-law-would-be-a-geopolitical-tectonic-shift-because/ Denis G. Rancourt, Veterans Today, 10.9.2016Nový zákon, schválený v Kongresu 9.září, odporuje mezinárodnímu právu a mohl by destabilizovat režim Spojených států.

Třetí světová válka před vašim prahem

http://www.veteranstoday.com/2016/09/10/ww3-on-your-doorstep/ Katherine Frisk, Veterans Today, 10.9.2016 Ruské jednotky na severních hranicích USA. Jsou na něco takového Spojené státy připraveny a jsou si vůbec plně vědomy, kam až je jejich vůdcovství dovedlo?

Evropská unie prodloužila sankce proti Rusku a občanům Donbasu o šest měsíců

http://www.veteranstoday.com/2016/09/09/eu-extends-sanctions-against-russian-and-donbass-citizens-for-6-months/ Jim W.Dean, Veterans Today, 9.9.2016 Jsou to jen formální sankce… jen taková součást obřadné sankční pokerové hry. Evropská unie dobře ví, kdo to nejvíc odnese, a že to nebudou Rusové.

Po patnácti letech – nezodpovězené otázky stále doutnají http://www.veteranstoday.com/2016/09/10/after-15-years-911-unanswered-questions-still-smoldering/ Allen L.Roland, Veterans Today, 10.9.2016 Jako veliká doutnající budova je oficiální příběh o 11.září 2001 – plná děr, ve kterých nejsou jednotlivci bráni k zodpovědnosti za své činy, pravda je neustále překrucována a mnoho informací je založených na zprávách z druhé ruky „vymučených“ CIA a Pentagonem.

Město New York se ptá: co se stalo s 1.116 zmizelými obětmi 11.září? http://www.veteranstoday.com/2013/04/01/911victims/ Kevin Barrett, Veterans Today, 1.4.2013, znovu 10.9.2016 Více než 11 let po katastrofálním zničení WTC se vedení města New York konečně zeptalo: se se proboha mohlo stát s chybějícími 1.116 obětmi? V každém případě zřícené budovy v historii byla těla všech obětí vyproštěna více či méně celá, protože padající budovy lidské tělo obvykle poškodí. Ale nerozdrtí ho na malé kousíčky ani ho nevypaří do vzduchu!

Bilion dolarů vydaných od 11.září 2001 na policejní stát – pokud oni „nenáviděli naši svobodu“ dnes nás musí milovat

http://www.activistpost.com/2016/09/1-trillion-spent-us-police-state-since-911-hated-freedom-must-love-us-now.html Justin Gardner, Activist Post, 11.9.2016Nikdy nenechejte žádnou tragedii proběhnout bez užitku. Tato státní mantra je stejně platná dnes jako první den po 11.září.

Šest tvrdých faktů o 11.září, které už Američané zapomněli po každoročním připomínání „nezapomeňte“

http://www.activistpost.com/2016/09/six-hard-facts-americans-forgot-911-reminded-every-year-never-forget.html Matt Agorist, Activist Post, 11.9.2016 V toto 15.výročí jednoho z nejtragičtějších dnů v amerických dějinách jsou občané bombardováni patriotickými obrazy, sděleními a do omrzení opakovaným „Nikdy nezapomeneme!“.

Novinář byl obklopen policisty a zatčen za to, že se lidí vyptával na budovu WTC číslo 7

http://www.activistpost.com/2016/09/journalist-arrested-asking-people-about-tower-7-911.html Matt Agorist, Activist Post, 11.9.2016 Bob Tuskin, bývalý moderátor radia Free Thought Project Radio a spoluzakladatel konference „Osvoboďte svou mysl“, který prováděl rozhovory s lidmi na ulici, byl najednou obklopen policisty a bez udání důvodu zatčen.

USA potřebují v Syrii oddech, ne příměří http://www.informationclearinghouse.info/article45447.htm Finian Cunningham, Information Clearing House, 11.9.2016 Obtížné vyjednávání mezi špičkovými diplomaty USA a Ruska zplodilo nejistý plán na příměří v Syrii. Ale Washington ve skutečnosti nechce příměří, daleko pravděpodobněji mu jde jen o získání chvíle oddechu pro své chráněnce, toužící po změně režimu.

Když mladí muži nepracují

http://www.theamericanconservative.com/articles/when-young-men-dont-work/ Robert VerBruggen, The American Conservative, 12.9.2016 Imigranti je nahradí na jejich pracovních místech, zábava jim v životě nahradí práci.

Resegregace v Americe

http://www.csmonitor.com/USA/Society/2016/0910/The-resegregation-of-America Nissa Rhee, The Christian Science Monitor, 10.9.2016 Půl století po úspěchu hnutí za občanská práva zůstává mnoho měst stále neúprosně rozděleno na černošské a bělošské části. Co to znamená pro rasové napětí v Americe?

Hillary Clintonová porušila nepsané pravidlo americké politiky (a to ji bude něco stát)

http://nationalinterest.org/feature/hillary-clinton-broke-unwritten-rule-american-politics-it-17667 Robert W. Merry, The National Interest, 11.9.2016 Je nepsaným pravidlem v americké politice, že můžete útočit na svého oponenta ale nesmíte se dotýkat jeho voličů. Lidé jsou ostatně v naší republice suverény a nemůžete se vysmívat velké části obyvatel aniž byste tím útočili na celý americký systém.

Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.