Tady to je a bude Babišovo!


Na tenhle  článek  jsem se  v podstatě těšil celý  letošní  rok.  Rád komentuji  volby, vždycky se   snažím, aby  Kosa  svou analýzu jednak  dala  pokud  možno nejrychleji v  celé zemi a  hlavně,  aby nabídla pohledy, které  jiní  neposkytnou.   Mám napsané necelé  tři  řádky a věřte, že  bych nejraději vypnul počítadlo a  šel  dělat cokoli  jiného – třeba  skládat uhlí, mýt  schody nebo  rýt  své  dobré  ženě  Karkuli na  zahrádce  záhonek.  Tedy  to, co normálně  z  duše nenávidím a  snažím se tomu  zásadně  vyhnout….. Důvodem  je  výsledek hlasování.  Konkrétně  tato  mapa:

volby6Jistě  ji znáte…  A  plyne  z ní jediné – tady je to Babišovo! A bude hůř – tady to bude za  rok Babišovo ještě  daleko a daleko více. Po příštích  parlamentních  volbách. Nebo možná nebude!!! Zvláštní konstatování  že? Když  je mapa  jednoznačná a  Babiš  je prostě  neoddiskutovatelný  vítěz  téměř  všude v krajích a  má i zdaleka  nejvíc senátorských  kandidátů pro druhé kolo -viz  další obrázek:

volby1Než  ovšem  tenhle  zdánlivý  rozpor  vysvětlím, musím se věnovat  něčemu  jinému.  Pokusit se  se vysvětlit následující  mapu,  která  ukazuje,  kdo vyhrál volby  v jednotlivých  volebních  okrscích  a  proč  ta mapa  vypadá  tak, jak vypadá….

volbyjpgZkrátka – tahle  země  je  fakt  Babišova!  Je  celá modrá…..

Proč?  Když  uvažujícímu  voliči muselo  být  jasné,  že  tyhle  krajské  volby  jsou  právě  o  tom,  Andrejovi, co  chce  z  České republiky  udělat divizi  Agrofertu a  celá  kampaň jeho  politické divize    byla  postavena  na dvou  faktorech:

-jeho  tváři

-totální mediální  manipulaci s  fakty, abych  to popsal  tak, aby  výrok  byl nežalovatelný.

Zaznamenali  jste  nějaké nosné programové  cíle  kromě totál  vágních  prohlášení, že  kraje  budou  řízeny  jako firma?  Přirozeně  jako JEHO  firma, což  už  na  těch  bilboardech  zásadně chybělo.  Já  ne. A  to jsem se velmi snažil.

Vše bylo vedeno nějak  takhle:

babisCož napsal  937. nejbohatší  člověk světa,  kterému nebylo zatěžko  si,  k majetku  miliardy  dolarů,    si  „uloupnout“  ubohých 50 melounů v  českých na  Čapí  hnízdo…  Jo kluci se snaží!  Zcela  evidentně. Zejména někteří. A český  volič  to  dokonale  zbaštil…

Proč? těch  důvodů je  celá řada.  Tyhle  volby  byly  naprosto netypické.  Od  samého začátku, co kraje  existují,  jsou  krajské volby  volbami protestními. Kdy   vládě  byl vždy protestními  voliči, což je  dominující  skupina hlasujících u tohoto  hlasování  druhé  řádu,  vystaven tvrdý  účet  za  její dosavadní  vládnutí. Takže  pokaždé   v nich  vysoko vítězila opozice. Letos  vyhrála  strana podílející  se  na  vládnutí a   velmi dobře  obstáli také vládní  lidovci.  Naopak  totálně propadl  Kalousek a ODS a  druhým hlavním poraženým, vedle  soc dem,  jsou  komunisté, kteří jsou také v opozici.. Jak je to možné? Co bylo letos  jinak?

Hlavním  rozdílem byla  skutečnost, že  šlo o souboj  dvou  hlavních  vládních  sil! Opozice  nebyla  zajímavá pro nikoho.   Nicméně  proběhl přesně  v  duchu  tradičně protestních  voličů a  jejich  kontrahlasování  proti  vládě! Že  ted  už  vlkovi  nerozumíte  vůbec?  Vysvětlím  to!

Andreji  Babišovi  se povedl kousek za  který  by   se nemusel  stydět  ani král  světových eskamotérů a iluzionistů  – David Cooperfield!  Dokázal  totiž  hned  dvě  věci

-přesvědčit  voliče , že   všechny  dobré  činy  vlády jsou dílem  ANO  šéfe!

-současně  přesvědčit  téhož  voliče, že  to, co se mu  nelíbí  na  vládě  nemá s  ANO  vůbec  nic společného, že  vlastně  v té  vládě ani tak  moc  není a  že je  vlastně opozicí!

Abych byl  konkrétní- vláda rozdávala  dárky  ve velkém. To si  přiznejme  bez obalu. Troufnu si tvrdit,  že  nebýt  těhle  voleb,  nikdo by  neřešil  zvýšení důchodu, platů státních  zaměstnanců, platy  zdravotníků, platy  učitelů,  atd.atd. A to nemluvím  o takových  perlách, jakou  byl  předvolební  slib  karlovarské  krajské organizace ANO, že pokud  zvítězí v  kraji a povede  krajskou  vládu, proplatí  údajně  každému  v  kraji registrovanému  řidiči, který o to požádá, polovinu  dálniční známky. Aby  netratil na  skutečnosti, že  v  regionu je  asi  6 km  dálnic, bez jakéhokoli napojení  dál, ale  řidič, který  po nich jede, musí mít  dálniční známku!  Že tenhle  logický  nesmysl  způsobilo  Babišovou  „stranou“  řízené  ministerstvo  dopravy? Které mohlo  škrtem pera  těch  6 kilometrů  z  povinnosti mít  dálniční znáku snadno vyjmout  a bylo!  Tak tohle opravdu  voliči v nejmenším  kraji  neřešili!!!  A Babiš  dostal  skoro  2x  tolik  mandátů  než  druzí  socani!!! Dlaňovka  je prostě  dlaňovka.I když  jim  ministr  Ťok  dluží  i tak druhou polovinu  té nesmyslně  zaplacené  známky!  Nicméně – jak, že  Babiš  chce  řídit Karlovarský  kraj?  Jako firmu!  Tak  tady je dokonalá  ukázka.  Pokud  pochybujete  o  téhle kuriozitě,  pak jsem to včera odpoledne  slyšel na  vlastní uši ve volebním  studiu  ČT 24 od  jejich  redaktora  z Varů – Marka  Štětiny! Prostě  ty  peníze  ovšem  byly  od  toho hodného a  poctivého Babiše!  To socan by to nedal. Nicméně zkusím si  tipnout  – jestli  ANO povede  kraj,  tak  žádné  dálniční známky  proplácet  z krajského  rozpočtu  nebude. Prostě  ministr  Ťok  náhle  udělá  to, co velí  zdravý  rozum  – zruší povinnost  jezdit na těch  6kilometrech  s vinětou a šmytec!  Od nového roku. Rozpočet v přebytku  to snadno unese  a opozice se  do  toho nesmyslu nebude moci  trefovat.

A  příklad  opačný?  Například  téma  uprchlíků!  To Babiš  je přeci proti jejich přerozdělování!  On se vymezuje  proti Merkelové! On byl  vedle  Zemana, když  jí  to Zeman  napálil na Hradě!  To  ten slabingr  Sobotka  s Chovancem-  ti  chtějí  uprchlíky  a bojí se německé kancléřky.Ačkoli loni na  podzim,  to  bylo úplně jinak! Tehdy  Andrej  Babiš  školil Čechy  z xenofobie a řešll, na kolik  tisíc  migrantů nedočkavě  čeká  český průmysl.  V tomto článku:

http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/andrej-babis-migracni-krize-vyzaduje-duraznou-mezinarodni-akci-22377.shtml

Který, k mé  velké  lítosti , už  ANO  šéfe  dávno stáhlo ze  svého  archivu… Zatímco ministr  vnitra  Chovanec důsledně  trval na  tom, aby jeho podřízení dodržovali rigorozeně  procedury   Dublinského režimu a spolu s premierem se snažili  předejít  kvotám seč mohli…. Ale  kdo si na  to  dneska vzpomene? Nikdo! Ale  ten  Babiš  ty migranty  nechce mámo! To je  frajer!.

 Babiš  toho měl nachystáno  daleko více!  Jeho  mediální imperium  provozovalo dokonalé  vymývání  mozků!  Viz  policejní  kauza!  Tam se vysloveně  lhalo. Hodlám se  tomu v  detailu  věnovat  v  týdnu!  Lidovky  v MfD  se opravdu  činily. Podobně  jako  ohledně  Haška  nebo  zdravotnictví  či krajských  silnic.  Že  pravda  byla  na hony  vzdálená? Jako třeba  u  rekordních  rozpočtových přebytků, kterými se , zatím jen ministr  financí  ohání  nalevo napravo?  Ačkoli  jsou tvořeny  z  80%  nečerpanými  penězi  z fondů  EU, protože na ně  nejsou projekty a  Brusel  už ty  prachy  poslal na české  účty.  – Konkrétně  jde o  65 miliard  z  80 z  toho  superpřebytku  rozpočtu!!!! Tedy  nikoli  z  lepšího hospodaření  státu nebo  díky  Babišově  hlásence o DPH!!!  Hlavně  aby  to  neodhalil  volič! Neodhalil, klaplo to, sežral to všechno i s  navijákem a  chtěl ještě  nášup!.  MfD  , Lidovky  a Babiš  by mu  přece nelhali…

Prostě  vlastní  mediální imperium je nepřekonatelný  trumf!  Něco, co nikdo jiný  nemá a mít nebude!

Dalším  důvodem, proč  Babiš  takhle uspěl,  je  skutečnost ,že český  volič  uvěřil  jeho neustálému  fňukání.  Jak  ho  ti ostatní  šikanují, ostrakizují, jak proti němu  vytvářejí lživé  kampaně. Vždycky, když  se objevil nějaký  jeho průšvih  nebo eklhaftní  střet zájmů… I  tohle  fungovalo dokonale. Opět s absolutním  zapojením jeho  sdělovadel!  A  republika  nám  zbabišovatěla. Nic  na tom nemění,  že  ještě  nikdy  v   českých krajských  volbách  neměl  jejich  vítěz tak  nízký  volební  výsledek!

Babiš  je prostě  králem.  A nepochybuji  o tom, že  všechno, co mu  fungovalo  v  pátek a  sobotu  předvede  v míře  daleko větší  za  rok, ve  volbách  parlamentních! To teprve  bude fukejř! Vlastně  fukejř  bude  hned. Protože  babiš , opřený  o výsledek hlasování  do krajů  začne  dělat  ve  vládní  koalici  daleko  větší vlny, než dělat doposud. Sobotka  se má na  co těšit. A  my  s ním.  Tahle vládní koalice , jako  funkční  útvar  o tomhle  víkendu  skončil! zejména tehdy, jestli  nastoupí  ve spoustě  krajů  taktika  všichni proti Babišovi… Babiš  s e už poslední  rok  choval ve  vládě jako utržený  ze  řetězu.  Nyní  už  nebude spolupracovat vůbec.

Ještě  jednu  věc musím zmínit – Babiš  evidentně  sebral mnoho voličů  jak  soc dem, tak komunistům!!!!! Spolu s  Okamurou! Nicméně  jeho  voličský  elektorát  sahá od  tvrdé  a antisociální pravice,  až po  ortodoxní  levici! Od nejstarších  voličských  skupin  po prvovoliče.   Grandiozní  záležitost!  Další  v pravdě cooperfieldovské  kouzlo. Výhoda toho,  když  váš program obsahuje  jen věty  typu – budu  kraj  řídit  jako firmu nebo  nevzdám boj proti korupci, i když se kluci hodně  snaží. NA  to  vás nikdy nikdo  zpětně  nemůže  chytit a  zkonfrontovat!

Kdo  je  vedle  Babiše  dalšími vítězem?   Podle mne  jsou  nejméně  tři.  V následujícím pořadí:

Lidovci

Gazdík

Okamura

Zkusím je  trochu pojednat.

Lidovci

Vyhráli na Zlínsku, do druhého  kola  senátek  jde 8 jejich  kandidátů, tedy o jednoho více než prošlo dál sociálním  demokratům!  A  to znovubojovali  jen  2 křesla! V krajských zastupitelstvích obhájili  všechny minulé  mandáty  a vypadá to, že  bude  zastoupena  ve vedení mnoha  krajů. Později vysvětlím proč.  Jejich  úspěch je skoro stejně  velký  jako ten  Babišův!  Jen  se to méně komunikuje. Mají pevnou a  disciplinovanou  voličskou  základnu. Disciplinovanější  než  komunisté!  Kdo by  to byl  řekl. Pro mne je totální  kuriozitou, že nejvíce hlasů dostávají pravidelně  v bývalých  Sudetech na východě a jihu  Čech a  na jižní Moravě…..  Ačkoli  ministr  Herman  dělá  co může  aby…  ale  to je na jiný  článek!  Nicméně, jak si myslím, že  jsem schopen  analyzovat, tak  tenhle  fenomen  je prostě  nad  mou  kapacitu a schopnosti.

Gazdíci

Evidentně  testovali  svoji schopnost  jak obstojí  bez  spojení s Kalousekpartají.  Troufnu si  tvrdit, že  kdyby  ještě  mohl být  aktivní politickou figurou  občan Schwarzenberg,  rozhodně  by tenhle  krok nepodnikli. Ale  tenhle  opravdu mimořádný, respektive  – kuriozní zjev  české politiky  už  došel na  hranice  svého fyzicky  možného a TOP  je  už jen opravdu a  naprosto viditelně  i po slepce, Kalousekpartají.  A  už  senátky  před  dvěma  roky  ukázaly,  že  Gazdíkům v objetí  s  Kalouskem  pšenka  nepokvete. Takže  to zkusili  sami a udělali  dobře. Mají ve  svém středu spoustu  schopných a ambiciozních starostů  z  malých měst. A  ti se na své  voliče mohou spolehnout. ODS  se vytahuje, že je  vedoucí silou na pravici. Když  si  Gazdíci  započtou  hlasy, které  získali oni sami + ty , co dostali v různých koalicích,  bezpečně  s ODS  zametli!  Nejsilnější  silou na pravici je dnes   Gazdík!  Jakkoli je paradoxem, že  vesnický starosta  a jeho kolegové  z malých obcí provozují pravicovou politikou.

Okamura

Toho pojednám speciálně.  Tohle  je  fakt  průšvih.  Za který  vděčíme  migrační  krizi!  Všechny   strany  měly  jasně negativní postoj  k migrantům. Nikdo si netroufl komunikovat  nic jiného.  Jen Okamura  neměl už nic  jiného.  Ačkoli je jasné, že  do dění kolem migrantů nemají  kraje  vůbec co mluvit. Jenže  jim  tohle  jedno  jediné  téma  vystačilo na  vstup  do  10-ti krajských zastupitelstev!  Protože tak rozhodl  český  volič. Nechal se vyděsit  Okamurou a následně  jím přesvědčit,  že  on ty kobylky  zastaví!!!! Přesto, že  ten  jinak  vůbec  neví, která bije.

Umím pochopit  úspěch lidovců. Umím pochopit  mistrovskou  manipulaci  Andreje  Babiše / i  když  s  určitými, ba značnými  problémy/. Ale  nechápu  výsledek někoho tak profláknutého  a  naprosto mimoňovitého  jako je Tomio Okamura! Moje  chyba.

Nějak jsem pojednal  vítěze. Je  čas  na  analýzu  poražených. Kterými  jsou všichni ostatní. Ale hlavně  Česká  republika. Než se do toho pustím, tak  cítím potřebu  dát graf  zisků a  ztrát,aby to, co budu  dále  tvrdit, bylo podloženo  čísly:volby3To proto, že  Petr  Fiala  a jeho  ODS  se  cítí  být  vítězi!!!!

Je  jasné, že hlavním poraženým  je  Lidový  dům!  O  tom nemůže  být  sporu. Vláda v 11 krajích  je  už jen nedosažitelná fata morgana. Stejně tak  jak  velký a silný  senátorský klub.  Soc dem v  senátu obhajovala  12 mandátů,  do druhého kola  postoupilo ovšem jen 7!!! jejích  kandidátů!  Ztratila v krajských  zastupitelstvech  40%  mandátů…. Nejen  to.  V některých  krajích  propadla tak, že  nebyla  ani  druhá, nýbrž  třetí nebo dokonce čtvrtá! Pro mne  debakl. Připočtěme  k tomu, že ostudnou porážku  utrpěli její někteří špičkoví politici – za  všechny jmenujme  brněnského  exhejtmana  Haška a  velmi nakročeno  má k témuž  ministr průmyslu  Mládek v  senátních  volbách. Nemluvě  o tom, že propadla  i řada  velmi  kvalitních  oranžových senátorských  kandidátů – za  všechny  musím jmenovat, k mé velké  lítosti poslance Humla, který se neprosadil v Mělníku a třeba  i Václava Bělohradského, který sice  bude ještě za  týden bojovat, ale  jeho šance jsou, objektivně  viděno, o několik řádů menší  než  naděje  Moskvy, že příští  týden zruší  Západ protiruské sankce!

Řadu důvodů proč  se tak stalo jsem popsal výše. Zejména  při hodnocení  ANOšéfe!  Ale  to  není  v  žádném případě celé  vysvětlení.  Už po minulých  krajských  volbách  jsem velmi upozorňoval  na  to, že  by  si oranžoví  měli  hlavně  všímat  toho, jak dopadli  na  českém severu. Kde je porazili komunisté -Ústecko + skoro Vary nebo nezávislá  sdružení -Liberecko. Že jestli rychle   nezmění  svou politiku a  jejich  čelní  funkcionáři na krajích se nezačnou  chovat jinak, bude příště  zle.  Nestalo se nic.  Babišovi  pisálci vytáhli  špínu na Haška / to byla jen otázka  času  při jeho  bohorovnosti/, na  ostravského Nováka, na  hradecké hejtmanství a už to jelo. Takže  se  s tím svezli  i  hejtmani, kteří objektivně dělali dobrou práci jako Netolický  v Pardubicích.  Zkrátka  Babišův  informační kombajn  dokázal dostat  soc  dem  do pozice  neschopné a  zkorumpované verbeže. Jsem zvědav, co se nyní  bude dít v Liďáku. Špidla  kdysi podobný nářez tvrdě odskákal při socanské  domácí zabijačce. Výsledkem byl Gross a totální úpadek oranžových, který  nakonec zázračně,  jako deux  ex machina zachránil Jiří  Paroubek.  Vůbec nepochybuji,  že  kdyby  byl  Hašek  v Brně obstál bylo by  jeho křídlo okamžitě  vyrazilo do útoku. Přesně tak, jak jsem předvídal při tzv. lánském puči po parlamentních  volbách. Jenže  Hašek dostal a to osobně, ještě  větší nářez. Další  tehdejší  čelný spiklenec – Škromach od něj není  ve  svém  senátorském  obvodu  daleko. Prohrál s lidoveckou  kandidátkou a  do druhého kola jde jako ten momentálně  slabší… Takže  tihle  musí  jen mlčet.  ačkoli nepochybuji, že Zeman si nenechá ujít  příležitost  a do Sobotky si řádně kopne!  Takže s  předstihem  si  dovolím  ocitovat  z článku  z webu české redakce BBC, který popisoval výsledek jiných, pro soc  dem ještě  katastrofičtějších  krajských  a senátních voleb –  z roku  2000:

Sociální demokraty však zisk pouhých zhruba patnácti procent hlasů v krajských volbách zjevně zaskočil. Premiér Zeman se dokonce ráno, po údajně napjatém stranickém grémiu, nedostavil na předem ohlášené setkání s novináři a tiskovou konferenci svolal až na odpoledne, a to v Ostravě.

Prohlásil tam mimo jiné, že na sebe bere plnou odpovědnost za výsledek voleb, ale odstoupit z funkce předsedy strany hodlá – jak anoncoval – nejdříve na jejím jarním sjezdu. Připomeňme, že její mediálně nejsledovanější kandidát do Senátu, šéf premiérových poradců Miroslav Šlouf, se navíc ani do druhého kola nedostal

Protože  očekávám, že  ze Zemanovy  strany  přijde požadavek  na Sobotkovu  abdikaci…  Pro úplnost  dodávám, že  Zeman  se tehdy ve  funkci držel  až  do  6.4.2001…

Ale  Sobotka, jakkoli  momentálně za něj  není náhrada a Haškovo křídlo  je  znehybněné, je po dnešku bezesporu  jen chromou  kachnou.  Jak  ve  vládě, kde Babiš  mu  podřízl  větev legitimity premierství, tak ve  své straně, kde příliš  mnoho  zasloužilých přišlo o  dobré  židle, než  aby  to to nechali  jen tak.  Jak že  zní ten  dnes  už starý politický  vtip?  Jaký je  rozdíl mezi ODS  a ornažisty?  Dva  roky! Tak tohle  už je  spíš  realita  než  úsměvná  hříčka!

V pěti krajích  totiž  nedokázali  být  ani druzí!  Skončili, s odstupem  třetí nebo až čtvrtí!  A tohle je  přijde  zatraceně draho. Jedna věc  je  v kraji vyhrát  a druhá  to vítězství přetavit na sestavování  krajské  vlády! Zejména  při tak roztříštěných  krajských zastupitelstvech,  jak nyní  máme!  Proto jsem  psal, že  to Babišovo  vítězství  nemusí  ještě  znamenat   triumf!  Jsem zvědav kolik  Babiš  bude mít  koaličního potenciálu!  Ale  o  tom až  úplně na konec. Nyní je řeč o socanech. Kdyby  byli  všude,  kde zvítězilo ANO šéfe,  obsadili   druhé  místo,  mohli  jako  šampioni  i z těchto prohraných voleb  vyjít  oni, protože  si  myslím, že  by  ostatní  trochu větší strany  radši koalovali s nimi než  s Andym. Ten je prostě  nebezpečím a  zlem pro všechny!  Tak proč  se proti němu  nespojit?  Zejména  tehdy, když  by  to bylo  možné  napříč  všemi  kraji.  Nicméně  – nejméně  v pěti regionech   nemají socdemáci  těm ostatním vůbec  co  nabídnout, protože  totálně propadli, zatímco  babišovci s  výjimkou Liberce, všude  jinde mají co  zobchodovat!!!!   Právě  ta  třetí  a čtvrtá místa  pohřbívají  oranžovou. Daleko více  než  cokoliv  ostatního. Jestlipak to chápe  doktor  ze Sládkovičova, co to projel na jižní Moravě virtuální  krajské mluvčí Mrencové? A  co  Liďák, který  nenašel  sílu  a  odvahu v  centru jak  vyřešit  trvalou oranžovou mizerii na  českém severu a  naposled  ve  středních  Čechách a  nevymetl tam místní  mafie? Jo,jo  – rozdíl je dva  roky….

Jestliže  jsou  socialisté poraženi na  hlavu, nejsou v  tom  sami. Podle mne  ještě  hůře  dopadli  obchodníci s politickou  nostalgií…  Myslím tím samozřejmě  Vojtu Filipa  jeho  politické  marketery  z ulice  Politických vězňů. Ono se  to zdá nemožné, ale  ti, ač republikově   v opozici,  ztratili procentně  ještě  více krajských  mandátů  než  soc dem!!! Plných  52%!!! Což pro ně  znamená  naprostý kolaps na krajské  úrovni.

Dosud  s oranžovými ve většině  krajů  tvořili  vládnoucí koalice.  Nic takového jim  nyní  nehrozí a pokud  se  někde doberou  krajských  radních , bude  to zázrak! Jejich  voliče  si rozdělil  Babiš  s Okamurou.  Nostalgie  po starých  dobrých  časech  už nezafungovala. V komentáři  k posledním  krajským  volbám jsem  tehdy na Kose napsal, že  pokud  mají pud politické sebezáchovy,  neuzavřou  v Karlových  Varech a zejména  Ústí  povolební koalice  se socialisty, ale  spojí se  s místními iniciativami. Ty by jim bylo bývalo k  vládnutí  stačilo. Protože  to prostě  na  ně  vrhne  světlo  oranžových  skandálů.  Jen dokáží, že  jsou vlastně součástí bratrstev  kočičí pracky a  nikoli  alternativou… Koalice uzavřeli a  volič  reagoval, jak předpovězeno. I ten nostalgický  zjistil, že  třešně  fakt  nejsou  žádným řešením.  Navíc  byli nepochopitelně  pasivní  ohledně  migrační tsunami.  Snad i  Kalousekpartaj  nakonec  v tomto ohledu byla  angažovanější a  razatnější, ačkoli  jde  v podstatě  o partaj  vítačů!   Staral se o  to   Jiří Pospíšil  a jeho plamenné  protimigrantské  tirády z  Bruselu.  Soudruzi  nic. Nula! Jako by migrace  neexistovala. Navíc  –  osud  jim v poslední  době  nahrál  třeba  ministra  kultury  za  sudetoněmecký  landsmanschaft Hermana a jemu  podobné  na  různých sudetoněmeckých  akcích. Dokonce v  čase před  volbami!  A co  na  to  KSČM?  Nic!!!    Prostě  – pohoda, klídek, tabáček.  Do pátku. Je  konec  pohody, klídku a na  tabáček už nebude!  Nad  pseudokomunardy  už  leckdo lámal  leckdy  hůl. Já to učiním až  dnes. Podle  mne  jsou na  velmi sestupné  trajektorii.  A může  je  z  toho dostat jen nějaká příslovečná  černá  labuť, o  které momentálně  nemá  nikdo ani tušení. Jestliže  na  ni, když  se objeví  včas, budou umět  správně a  rychleji, spíše  rychleji než ostatní  – zareagovat…

Neméně  drtivě  prohrál Kalousek. Jakkoli  to  odmítl  přiznat. Jenže když  jste  ho  dobře  poslouchali, například jeho plačtivé  kňourání, kdy  si stěžoval,  že  jejich  voliči prostě  nepřišli. Že  jako mají podporu  mezi mladými, kteří  jim  rádi klikají, lajkují a  podporují  je  na  internetu. Což  je  sice  prý  cenná  pomoc, ale  fyzická  účast u voleb  to není.  A  že  gazdíci  jsou  nevděční, když se  s nimi svezli  do velké politiky,  vytřískali z  toho pro sebe  peníze / rozuměj  zákon o novém přerozdělování  obecních daní/  a nyní se od nich  distancují….

Dobré postřehy, špatný  pláč Kalousku!  Prostě  když  nemáš  svůj  fíkový  list jménem  Schwarzenberg, každý  vidí  jen  tebe. Zkus  si přiznat, že  když  se nevolí  ve  snobské  Praze, jsi  všude  jinde brán za personu non grata. To  napíši  velmi  eufemisticky. V jednoduché  češtině  bych musel konstatovat, že  hodně   lidí  si  myslí,  že  by ti moc  slušel  dlouhodobý  pobyt  za  katrem. Zkrátka,  není  Karli =  není  párty!  Nevolí Praha =   TOP zvoní hrana!  Punktum  /na ta  dvě  hesla mám copyright, ovšem sděluji Miroslavu  Kalouskovi, že  je může  zdarma  kdykoli  použít/.

Zcela  lichá  se ukázala  být  sázka  na  bojkot  EET. Lidé  jaksi  většinově / a  já  dodávám správně/ mají  za  to, že  to není  téma. Například  proto, že  zaměstnanci  nevidí  sebemenší  důvod, proč  by vlastně  jen oni měli  táhnout ze svých odvodů sociální a zdravotní systémy  téhle  země! A  celá jedna  velká  ekonomická skupina si dál  mohla, s požehnáním státu  – přikrádat.

Kdo mne  v tom slzavém  volebním  prodlouženém víkendu  opravdu  pobavil a rozesmál, byl  šéf  ODS  Fiala!  Ten  se hrdě  zařadil  mezi  vítěze, protože  prý jsou nyní  vedoucí  silou  na pravici!!!  To nemá  chybu!   Úspěšný a dokonce vítěz, co ztratil  téměř  30%  krajských  mandátů a  v řadě  krajů je naprosto  marginální  veličinou typu místní sdružení  nebo Okamura!  A  v senátních  volbách ?  Tam je  to ještě  horší.  ODS  obhajovala  8 mandátů a do druhého kola  jdou jen  4 její lidé! A  to se volilo  i v Praze,  kde kdysi, jak je  dobře známo, vyhrávala  i Klausova  tenisová raketa!  Tak takhle  bych  už nikdy do konce života  nikdy  a nic  vyhrát nechtěl! Čím že  je  Petr  Fiala? Profesorem politologie?!  Dneska  fakt  už  tu politickou  analýzu  učí kde kdo….

Menší  strany pojednávat  nehodlám. S  jednou  jedinou výjimkou – tím jsou  Zemanovi pohrobci -SPO.  Dopadli  sice o fous  lépe  než minule, ale  stejně  to byl  debakl.  A  zaregistroval jsem informaci o  tom, jak  ve Zlínském  kraji  pohořeli  Zemanovi  nejbližší  – pracovník Hradní  kanceláře  Kruliš,  jeho kancléř  Minář a  šéfporadce  Nejedlý! Ti prostě  totálně propadli!SPO v  tamním  krajském zastupitelstvu nemá  ani nohu. Na  to  že  tam byla  Zemanova  garda je to darda!

Ale  jděme  dál  – mám  ještě  jedno  důležité  téma, které  stále  odkládám – a  tím  jsou budoucí  krajské  koalice.  Opakuji,  Babiš  je momentálním vítězem. Ale  nemusí  jím  být  na konec. Už jsem konstatoval, že  nikdy v minulosti nebyl  zisk  vítěze  voleb  tak  malý  jako tentokrát. To je  jeden parametr  budoucích  vyjednávání.  Který  by  za normálních  okolností přesvědčivě  umožnoval  jednání  ve  smyslu  – všichni proti Babišovi. Jenže  je  tu  další novum  – roztříštěná  multistranická  krajská  zastupitelstva. V míře, v jaké   to nikdy v minulosti  nebylo.  Čtyřčlená složení  v krajských parlamentech  je dnes nezřídka  na  dvojnásobném počtu  stran.   S výjimkou  asi dvou krajů  nikde nesloží  potřebnou  krajskou  většinu  ani dvě nejsilnější  strany, pokud  by se domluvili, co  dříve  byl standard. Nyní   v koalici  budou  muset  být  nejméně  tři. A kdyby  to mělo být  bez  Babiše, pak určitě  4-5!!!

Kdyby socani  byli celorepublikově  na důstojném  druhém místě…  Jo kdyby. Oni tu  stříbrnou utrpěli!  Takže  Babiš  ty krajské  hejtmany  asi většinou  dohodne.   Soudím, že  nejčastěji  s lidovci, místními  sdruženími a  gazdíky.    Neumím si představit, že  to bude bastlit s ODS  a Kalouskem  a pokud  by  do toho strčili  hlavu  i oranžoví, spáchají politickou sebevraždu  tak  jako před  4 roky komunisté.

Jenže  jedna  věc je  dlouhodobá politická  úvaha a druhá  lačnost  po postech  a  snaha  vyhnout  se  čtyřem dlouhým, nudným a  chudým rokům v opozici!  K  tomu je  zde ještě  jeden  relevantní důvod – příští  volby.  Od  těch krajských  jsou příliš  blízko. Takže  noví krajští papaláši  ještě  nestačí jednak nic  zkazit a hlavně, s gustem budou ze skříní  vytahovat  kostlivce po  minulých  hejtmanech… Protože  bude  před velkými  volbami!  A  navíc – jestliže  vláda  rozdávala  před  skončeným hlasováním  dárky  z centrální  úrovně  jako divá, protože   to  chtěly všechny  tři  zainteresované  partaje,  tak  lze  očekávat, že  jestli  Babiš  ovládne  většinu  krajů, tak  tentokráte  budou  ty  dárky  před  hlasováním o parlamentu padat  z krajské  roviny – viz  ta  záležitost  s proplácením  dálniční známky  na Karlovarsku. Tohle mluví proto, aby  se  všichni  ostatní  snažili  se  domluvit bez  Babiše….

Jenže…  jenže  i to asi povede  rovnou  k jeho  budoucímu  parlamentnímu triumfu.  Babiš  to  ten   rok  s případnou vyhandlovanou prohrou  v krajích  rád  vydrží. Jemu  jde o  ovládnutí  země, Kraje jsou jen zajímavým  bonusem. Ale  hlavní je  republiková  úroveň.  když  bude  vymanévrován  ve většině  krajů, spustí  jeho  propagandisté  masivní  kampaň  ve  smyslu  – vidíte  lidi,  hoši korupčníci  se   domluvili  na  náš, ale  hlavně na  váš  úkor! Vy jste  určili za nejvhodnější  správce krajů  nás,  ale  oni  nám to vítězství  ukradli,  aby  mohli  dál  krást, loupit, vraždit. A  jak  už jsem už  napsal  – tohle uplakané  fňukání  žalobníčka  Andreje  fungovalo a pomohlo  mu  k vítězství.  A  nepochybně  zafunguje  i za  rok… Zkrátka  Babiš  to  má v kabele, tak nebo tak. A nikdo s  tím nic  nenadělá. protože  český  volič   si  myslí,  že  zájem obyčejného člověka  nejlépe  zastane  ten skoro úplně  nejbohatší  oligarcha  v zemi.  Copak  těm, co  na  tenhle  nesmysl  házej  hlasovací  lístky  nikdo nikdy nečetl  pohádky?  To  neviděli  třeba Dařbujána a Pandrholu? Nebo  Popelku?  Nebo  Mrazíka?

Je nejvyšší  čas  s tím dnešním psaním  praštit- zjišťuji, že  stejně  ničemu  nerozumím…

Tady to je  a bude Babišovo! Všichni  budem  ANOfert! A mně  vezme  čert!

Ale  ještě  něco musím přidat,  nedá se nic  dělat.  Ještě  jsem neokomentoval volební  účast… Byla  druhá nejslabší v historii,  jestli se nepletu.  Brusel a  česká media se nedávno pošklebovala  MaĎarům,  že  , speciálně  Orbánovi, že neměl  u referenda potřebných  50%.. Hm.  Takže  u nás  přišlo  ještě  o celou  1/4 méně  než  tomu  slabingrovi  Orbánovi…

V Německu,  Rakousku, Francii a vlastně  kdekoliv, kde se  v posledním roce v okolí  hlasovalo  byly  učasti  rekordní.  S  výjimkou  České  republiky…. Na  otázku, proč  jinde  migranti  mobilizovali společnost  a u  nás  jen přihráli  hlasy Okamurovi s  Babišem  neumím odpovědět. Vlastně  umím – všude jinde existovala  silná  skupina  vítačů a ti, co mají  opačný názor  vyrazili  do protiútoku.  U nás  vítači  až na  několik  naprostých  šílenců a  skupiny  těch, co z  toho  mají v různých nevládkách  prima  byznys  neexistuje. nebylo komu  to vytmavit…. A ti, co to  téma promítli  do  krajských  voleb  vidí spásu  ve dvou  iluzionistech….  Oligarchovi migrantovi  a  migrantovi, co by byl rád oligarchou….  Ať mne vezme  čert. Lepší nežli  ANO fert!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.