Otevřu někdy tu flašku?


Dnes  začnu něčím  osobním, co ovšem znají  ti  úplně  nejstarší  kosíři, kteří  jdou s  vlkem  internetem už  hodně  dlouho. Dávno před   tím než  vznikla  Kosa. Konkrétně  od  roku  2003.  Někdy koncem  roku  2002 jsem od  jednoho  svého tehdejšího klienta  dostal  k Vánocům  dárek , který mne potěšil. Ten klient  věděl o mé  slabosti pro těžká  sladká  vína  typu Porto, Madeira, Sherry a  tak podobně. Ale, že úplně  největší  přednost  dávám  Tokaji.  Takže  mi  tehdy  pod  virtuální stromeček nadělil  láhev  Tokaj Aszu  5 puten, ročník 1990….

Uvažoval  jsem nejdříve, že  ji  otevřu v rodinném kruhu  u  vánočního stolu,  jenže  půl litru  pro  7 lidí?  Takže  snadná úvaha, že  to jako bude muset  být    jinak.   Nějak  osobně,  ale  přesto  významně a  s  dalšími, protože takovou  dobrotu prostě  nemohu  vypít  sám…

Za pár  dní  bylo jasno,  kdy tuhle, pro mne  výjimečnou láhev, otevřu /tedy tenkrát  jsem si to  naivně  myslel/.  Došlo totiž  na prezidentskou  volbu  následníka  Václava  Havla  na prezidentském  stolci.  K mému velkému zděšení  ho obsadil  Václav Klaus. Takže  jsem veřejně  – tehdy  v  diskusích na Aktuálně. cz  vyhlásil,  že  mám   to  5-ti putnové  tokajské a  že  ho odšpuntuji,  až se tahle země  konečně  Klause  zbaví. V roce  2008 mi nezbylo, než  s politováním veřejně  konstatovat,  že  se odšpuntování  ještě nenadešel, nýbrž  odsunuje  o  dalších  5 let…. Nicméně, ani na  chvíli  mne nenapadlo,  že  i  v roce 2013, až Klaus  konečně  z Hradu i velké politiky  vypadne /natož  abych měl tušení , co nakonec svého ouřadování   amnestijně provede!!!/, budu muset  nechat  dávno  připravený  otvírák  i  slavnostní  skleničky, tam,  kde  marně  čekají  už  11 let.

Protože  Klause nahradil Miloš  Zeman….  Před  druhým kolem  poslední prezidentské  volby  jsem zde veřejně  uvedl, že  k  finálovému  hlasování  nepůjdu a uvedl  všechny své  důvody  proč.  A  od  té  doby  to bylo několikrát,   zopakováno. Takže  vás  tím nebudu znovu obtěžovat. Ta  tokajská, dnes už  notně  zaprášená  láhev  prostě  čeká na den,  až  se i Miloš  Zeman konečně  a definitivně  odebere  do politického záhrobí.

Čas  přesvědčivě  ukázal,  že můj  odhad  toho  jak si Zeman  bude počínat  v prezidentském  úřadu ,byl -BOHUŽEL- správný. Na  druhou  stranu poctivě  dodávám, že, v poslední  době  jsem  dokonce i já  překvapován  tím, co se  sype    Hradu…..

Nebudu  to  rozvíjet v  detailu.  Znáte  to také.  Ti, kteří  mají stejné  nastavení  jako já, to dobře vědí. Ti , kteří  jsou orientováni  opačně,  nejsou  ochotni  v  chování prezidenta  vidět nějaký problém.  Takže  si detaily  uspoříme. S výjimkou  jednoho  – toho posledního incidentu. Ohledně  vyznamenání  pro  Jiřího Bradyho, takto  strýce – bohužel-  ministra  kultury  Daniela  Hermana.

Tohle  je  skandál , který  nemohu  přejít  mlčením a  nereagováním, jakkoli  jsem  sám pro sebe  v závěru minulého  týdne  činil interní závazek,  že  už  Zemana  na Kose, pokud, možno, komentovat nebudu. Ale  tady  musím.

Jak víte, sdělovadla  nejdříve  přinesla  informaci,  že  kvůli  tomu, že  se Herman  setkal s  dalajlámou, byl  ze  seznamu  těch, co mají  býti  28. října  vyznamenáni, byl vyškrtnut  jeho strýc  Jiří  Brady.  Následně  v pátek  večer na  ČT  24 Daniel Takáč  donutil  ministra opakovanými přímými  otázkami  k výpovědi,  že  ten  kdo na něj  osobně  tlačil ve  smyslu  – bud  bude  setkání  s  hlavou tibetského  budhismu  nebo  vyznamená ní pro strýce. Jedno nebo  druhé, byl osobně  prezident  republiky. Tolik výpověd  ministra.

Tu Hermanovu  výpověd /už kompilovanou/ naleznete  zde

Hrad  nejdříve  mlčel. Následně  hradní mluvčáček suše konstatoval, že  seznam  vyznamenaných  je neveřejný a  že byl  připravován a uzavřen dávno a dávno.  Ve  smyslu, občane  domysli si,  že   jako Jiří  Brady  na  něm  vlastně  asi nebyl.

ČT zveřejnila  rozhovor se  dnes už  škrtnutým  laureátem Bradym, který  žije  v Kanadě,  jenž  informoval, že  byl osobně  , řádově  před  14 dny  kontaktován  ředitelem hradního protokolu ohledně jeho účasti na předávání  vyznamenání  k 28.říjnu….

herman1

Mluvčáček kontroval  prohlášením,  že  u setkání  prezidenta s Hermanem , kde měla  vyhrůžka  medaile  versus  dalajláma  padnout,  byl osobně  a že nic takového nezaznělo,  že  diskuse mezi prezidentem a Hermanem byla  velmi  zajímavá, ale  týkala  se  migrantů,  kdy se ministr přimlouval za jejich přijetí a  usídlení v  ČR

A také , že  seznam  vyznamenaných byl  dávno   a dávno  hotový a  kontrasignovaný  premierem. Což  Sobotka  komentoval naposled takto.

herman

Následovalo v neděli  vyjádření Babiše, který s ministry  za  ANO  jednal v Lánech se Zemanem, že  mu prezident potvrdil, že  hovořil  s ministrem kultury  o  tom, že  setkání s dalajlámou  je naprosto nevhodné a  nemělo by se realizovat, ale  že  nějaké  vyznamenání  jeho strýce   nebylo ve hře.

A  vše  včera večer uzavřel v hlavních večerních   zprávách na  ČT  mluvčáček,  že  Herman tlačil  soustavně  na Hrad, aby  mezi vyznamenanými  byl jeho  strýc…..

Když  to  shrnu –  někdo lže!  evidentně a  sprostě  lže. Nechám na  vás, abyste  si  sami vybrali  kdo. Bud ministr  kultury nebo  prezident  a jeho lidé.   To jsme  to dopracovali?  Co  říkáte?  Stát  evidentně  spravuje  lhář! Který  lže bud proto,

-aby získal metál pro člena  své  rodiny

nebo proto

-aby  se zavděčil cizí  mocnosti. A  V tom případě  dokonce klidně použije  něco, co by leckdo mohl označit za  vydírání….

Já  osobně  mám  jasno.  Daniel  Herman  je pro mne  někdo, kdo  nikdy neměl  být ministrem  české  vlády  a jestli už se jím stal, měl  být letos  v létě, po jeho  extempore  na  sjezdu  sudetských  Němců  donucen k demisi.    Dodám, že  tehdy  jsem  s velkou mírou  jistoty  očekával  tvrdou reakci  Hradu. Leč nedočkal jsem  se. Ačkoli  jeho  „milé krajanování“  je  pro mne  osobně  vlastizradou.  Kdyby s e byl tehdy  hrad  aprezident  tvrdě  vymezili, měl bych proto nejen pochopení, ale  cítil bych  také  obrovskou  satisfakci. Jenže   Hradčana  mlčela!!!

Na   osobním  nastavení  vůči ministru kultury  nehodlám  nic  měnit. Daniel  Herman  je pro  mne něco jako zemský  škůdce.  Nicméně ….  nicméně  nevěřím, že  v  téhle  kauze lže! Ne proto, že  bych  šel prioritně  po Zemanovi.  Ale prostě mi jako jednoduchý    a prostý lhář  nevychází.   Že  si celou věc  vymyslel, aby  osočil  prezidenta, že  tlačil  na Hrad  kvůli  metálu pro  strejdu…. že nabízel  kšeft v podobě  jak  tvrdí  Ovčáček, když  nedáte  metál  tak já  řeknu , že  císař  pán.. liguere... omlouvám se, to je  jiný příběh… tak já se vám natruc  sejdu  s tím  chlápkem s Tibetu, abych naštval Čínany!  Do  tohohle  rámce mi  zkrátka  Daniel  Herman  nezapadá. Přes osobní  nepřijatelnost  a všechny fatální  výhrady které  k němu mám.

Po zkušenosti s  Hradem  – ohledně  pomsty nejdříve  Putnovi, pak  rektorům, ohledně  Minářovy prověrky, pravomocné  odsouzení  Nejedlého  firmy, že  způsobila  státu škodu  velkého rozsahu, přes  soud  s  právníkem Hazenkopfem až  k  aféře s Peroutkovým článkem  o tom, že je Hitler  gentleman….

No zkrátka,  když  čtu  jak  mluvčáček měnil svoje postoje a  že  si vždycky  dal  hodně  práce s tím, aby předem  dehonestoval protistranu něčím , co s kauzou vyznamenání  nesouvisí  vůbec  nebo  velmi  vágně  – viz  vyjádření  o  rozhovorech s  Hermanem

nejprve

že  diskuse mezi prezidentem a Hermanem byla  velmi  zajímavá, ale  týkala  se  migrantů,  kdy se ministr přimlouval za jejich přijetí a  usídlení v  ČR

kterou  v mé jednoduché češtině  překládám  jako – vidíte  toho zákeřného  ksindla,   islámské teroristy  nám sem  chce nasadit!!!! Ten je  schopen všeho!

k prozatím konečné  verzi

  že  Herman tlačil  soustavně  na Hrad, aby  mezi vyznamenanými  byl jeho  strýc…..

Opět překlad  do jednoduché  češtiny  – ten  ksindl  vydíral  prezidenta, aby  získal  metál  pro strejdu!!!! Ten je  schopen  všeho!

Tak  nemohu  dojít  k  žádnému jinému  závěru, než  k  tomu, který mám. Prý  u toho rozhovoru  na slovenské  ambasádě byli  další  lidé  – včetně  členů  vlády.  Dokud  mi  někdo podstatně  věrohodnější, než Ovčáček  nebo  jakýkoli jiný  kus  ze  Zemanovy  hradní stáje,  nepotvrdí, že  platí verze  šířená  Hradem,  budu nucen si myslet, že v zájmu  CIZI mocnosti!!! jsou někteří  naši vrcholní politici  ochotni  uchýlit  se  až  k něčemu, co  běžnému  občanovi  asi připomíná  ze všeho nejvíc   vydírání!!!

Na  tenhle  vývoj  událostí  reagovala  řada  politiků s  tím, že  prostě  28. října na Hrad  nepůjdou. Organizuje  se dokonce nějaké  protishromáždění  na  Staromáku. Olomoucká  univerzita  chce  Jiřímu  Bradymu  udělit  vlastní, univerzitní vyznamenání.  Mluvčáček s pohotovostí  sobě  vlastní  okamžitě  opáčil, že  jde  o  akci těch,  kteří  tvoří  štáb  jednoho  budoucího protizemanovského  kandidáta. Aniž by uvedl kterého….

Sděluji tímto mluvčáčkovi,  že  si  myslím v podstatě  totéž, co ti z budoucího Staroměstského náměstí  i  ti , co v Olomouci. Nicméně  nejsem a nebudu ve  štábu žádného  konkurenta Miloše  Zemana. Jen u mne došlo k zásadnímu posunu – v uplynulém týdnu jsem  byl ještě  schopen a ochoten Miloše  Zemana  podpořit, pokud  by se  do druhého kola proti němu  dostal  někdo  z  těch, které mám za obskurní  politické  figurky.  Dnes  je mé  stanovisko takové, že  když  nebudu  moci v  druhém kole  volit pozitivně, kteroužto možnost  mi Miloš  Zeman momentálně nenabízí,  tak  OPĚT  k tomu hlasování  nepůjdu. A  ta  absence  v naší rodině, na  rozdíl od roku 2013, už nebude jediná. učiní tak, podle  dnešních  vyjádření  všichni další  členové  rodiny. Kteří  Zemana  v roce 2013, jako menší zlo, podpořili….

Netrpím  žádnou  zemanovskou obsesí.  Jen jsou zkrátka  určité  hranice, které  nehodlám překročit.  A  doufám, že  se nedostanu  do situace, že bych tak  učinit  musel. Vadí mi, že  žiji ve státě, kde lže  bud ministr  nebo dokonce samotný prezident. Nicméně ten problém je  daleko a daleko hlubší.  A neskončí  v žádném případě 28.října s  tím, až poslední  host  opustí  Hrad.

Dovolím si  totiž snadnou predikci  budoucnosti

-Miloš  Zeman, pokud  bude kandidovat a  nezradí  ho zdraví,  nepochybně  dostane  opět  dostatek  hlasů, aby tak jako Klaus  získal i  druhé prezidentské období

-Lidovci  zcela  určitě  budou součástí příští  vládní koalice

– Daniel Herman  bude  svou stranou OPĚT nominován  za  post  šéfa  kultury, pokud  bude  technicky  schopen tento úřad  vykonávat

Při známém  a prokázaném  Zemanově účtování se  zrádci  se má  budoucí premier / a my   s ním/  na  co těšit při sestavování  vlády, až  půjde se  seznamem  budoucích ministrů  na  Hrad. Pokud  lidovci  nevyřeší například  celou  situaci předem tak,  že  Daniela  Hermana  nominují  jako místo/předsedu  parlamentu…  Na  kteréžto jmenování  nemá  prezident  naprosto žádný  vliv.  Nicméně na  tom seznamu  zrádců  není  Herman  sám. Je  tam  určitě  už  i  další  významný lidovec   – ministr  zemědělství  Jurečka, který se vyjádřil takto:

herman2Tohle  Hrad nikdy neodpouští!  A lidovci  určitě  nebudou natolik silní, aby  v  parlamentu měli dva místopředsedy  nebo  jednoho + pozici  šéf a dolní komory…..

Tímto je  postaráno  o dokonalý  horor  po  nadcházejících parlamentních  volbách.  Protože jeden  ješitný a mstivý  stařec  dbá  více zájmů  cizí  mocnosti a  svých osobních  animozit, než  vlastního státu.  Ona ponížená  suplika  to ukazuje  naprosto dokonale! A bez lidoveckých ministrů nikdo nic vládního nesestaví.

Já  tu  svou  flašku prostě  asi  hned  tak neotevřu…. A  to dneska  už  stojí  jednoho Palackého…..

vystrizek

Ale  začínám mít  akutní dojem, že se stane součástí  dědického  řízení.  Sakra  proč  si  občan  vlk nemůže, kvůli politice  a politikům,  vypít  v  klidu  svou  dobrou  láhev? Může mi to někdo vysvětlit?

Na  samý  závěr  si  dovolím konstatování,  že  pan Jiří Brady, o jehož  existenci jsem neměl do minulého týdne  sebemenší  tušení, si  to státní  vyznamenání  rozhodně  zaslouží. Proč  tak to lépe než já  vysvětlí  jedna  slovenská  kosířka,  z jejíhož  včerejšího  mailu si dovolím  citovat:

…..počúvam poslednú Hodinu vlka na SV a počúvam o tom Georgovi (Jiřím) Bradym a napadlo mi, že viem, o koho sa jedná, učila som deják  a holocaust  je záležitosť, v ktorej sa piplám od detstva, takže preliezam všetky možné zdroje, už aj kvôli slovenskej účasti na tých zločinoch. A vedela som, že toho pána som videla v nejakom videu z besedy s českými študentami.Našla som to video: 

https://youtu.be/C1gtqTqtP5s.

https://youtu.be/1Dqz2gEsmmY

Je ich na you tube a nielen tam o osudoch jeho rodiny viac, nejakí japonskí študenti zase pátrali po osudoch jeho sestry Hanah. 

https://youtu.be/TyzNTdsBoeE

Ano, pan Jiří Brady prošel jako malý kluk Terezínem a  Osvětimí.  Nejprve  tuhle pout  museli  vykonat  jeho  rodiče, pak, odděleně, on s  ještě  mladší sestrou. Přežil jako jediný ze  všech.  A  předsevzal si, že  jeho  životním posláním bude, aby  svět  na  ty hrůzy a  na ty, co je způsobili, NIKDY  nezapomněl. Nejprve  v Československu  a následně  v Kanadě, kam emigroval.

Můžete  namítnout,  že  v  takovém případě si  státní vyznamenání  nezaslouží  už proto, že  minimálně  selhal u svého synovce.  Vidím to zcela jinak  – právě  kvůli  svému synovci  by  měl  laureátem být!!!  Třeba  by Danielu  Hermanovi někdy  došlo,  že  ti  které on nazývá  milými krajany  jsou  ti  samí,  co  vydláždili  jeho  příbuzným cestu  do pekla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.