Zeman, Herman a 28.říjen


napsala  Edita

Tak máme zase jednou zaděláno na velmi pěkný, soukromý, bytostně český skandál, skandálek. V průběhu posledních dní, kdo sledoval zpravodajství ČT (mně se to stalo náhodně, z důvodů, které sem nepatří), mohl sledovat, jak např. pan Takáč, se špatně tajenou radostí z nadějného rozvoje věcí příštích klade své až bolestně jednoduché dotazy nejrůznějším lidem, známým i méně známým, aby právě úspěšnému pokračování této nečekané telenovely napomohl co nejvíce.

Fakta se mají takto: Prezident požádal ministra vlády, aby se nesetkal s Jeho Svatostí Dalajlámou jakožto ministr současné vlády. Dalajláma zde nebyl na pozvání této vlády. To se dá dobře pochopit. Nicméně ministr Herman tak neučinil a sešel se s Jeho Svatostí, pokud se nemýlím, na půdě Ministerstva kultury. Jeho osobní rozhodnutí. (Podotýkám, že osobně mi nikterak nevadí požadavek prezidenta vůči ministrovi, ale ani ministrova neposlušnost.)

Dále následuje ta nejtrapnější část celé věci a co jsou fakta už není tak snadné rozpoznat: prezident prý vydíral ministra tím, že mu sdělil, že pokud bude neposlušný, nevyznamená při nadcházejícím státním svítku jeho strýce. Česká televize hbitě uveřejní rozhovor s tímto mužem, který prošel obrovským osobním utrpením, včetně jeho autentického pláče nad osudem v Osvětimi umučené jeho vlastní sestry. Všimněme si- telenovela nabírá úspěšně na obrátkách. V tu chvíli uveřejní Parlamentní listy článeček, v němž přesvědčují národ, že to bylo právě naopak, že ministr Herman prý loboval ve věci svého strýce a v této souvislosti prý vydíral svého prezidenta, že se jako s Dalajlámou nesetká, pokud bude jeho strýc vyznamenán. Opět pokus o zvýšení obrátek v provozu malosti českých sdělovacích prostředků.

Člověk si jenom říká: „to to příští pátek na Hradě zase jednou dopadne“. Mnohé osobnosti- sdělují nám média, už účast na slavnosti odřekly, jak jenom to proboha bude vypadat? To zas bude z ostudy kabát. A česká telenovela jede dál. Fanfáry z Libuše zaznějí jako každoročně, Vladislavský sál bude patřičně vyštafírován, na sedadlech se budou úspěšně ten večer mnozí strašlivě nudit, či dokonce usínat (viz dobrý vtip na tento den, i když hlavní spáč asi na té slavnosti bude letos chybět.)

A pak jsou tu dva lidé- Dalajláma, vůči jehož osobnosti je celá tato malá česká komedie zcela nedůstojnou věcí. Ale myslím, že pokud jde o něho osobně, přežije to určitě bez úhony. A dále ten člověk, který si prošel koncentráky. Myslím, že lze důvodně předpokládat, že i on medaili bez nějaké zvláštní lítosti oželí. Proč jsou tito lidé zneužíváni a zatahováni do takových sra….?

Vlkova poznámka:

Telenovela?  Tam snad  se  nakonec  vezmou  a  maj se rádi až  do soudného dne!  Tady  si, s  neuvěřitelnou  trapností veřejně připravujeme soudný  den. Prostřednictvím  těch, co přísahali,  že  budou  bránit a  chránit  zájem republiky.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.