Co přinesla neděle ohledně neuděleného vyznamenání


V poště  dostávám maily pochybující  o  tom, že se  Hrad  skutečně  mstí.  Jako by  nebylo nepřímých  důkazů  tolik, že  je  věc  v podstatě  jasná. Nicméně  přicházejí  nové a  informace, potvrzující  hradní  praktiky  a zvyklosti v tomto směru. Takže  se podívejme na to, co za nová zjištění  přinesla  neděle. Myslím, že  už je dokonale  jasno.

Jiří Brady  ani zdaleka  není první, kdo  byl vyškrtnut, kvůli příbuznému z listy  vyznamenaných. Jak se  v detailu  dočtete  zde,  v roce 2013 byl  z  listiny  budoucích  hradních  laureátů vyobcován  Hradem  Jiří Hájek- bývalý ministr  zahraničí  ČSSR v roce 1968 a jeden  z prvních  chartistů. Vyznamenání  měl dostat posmrtně. Ovšem  o poctu, kterou  si  bytostně zasloužil, přišel v okamžiku,  kdy jeho syn oznámil, že  vhledem  k některým prezidentovým  aktivitám  není ochoten  se  zúčastnit  předání na Hradě  osobně a navrhoval  zaslání  poštou nebo nějaký podobný způsob. Otec náhle  nebyl  shledám  vhodným  pro  ocenění  na základě postoje  jeho syna k nájemníkovi  na Hradčanech!!!!

Dalším vývojem prochází  i  reakce  hradního mluvčáčka.. Ten si věru  zaslouží   svých  30 stříbrných  za  to  čištění  kanálů, které  denně  provozuje.

Jeho reakce  na Sobotkovo  vyjádření,  že  prezident  by měl  svou pozici  ohledně  pana  Bradyho  přehodnotit,  okomentoval slovy, že  Sobotka  má mlčet, protože  seznam  bez  Jiřího Bradyho  před  týdnem podepsal…Drzé  čelo opravdu  nejen nad poplužní  dvůr, ale  nad kde co,  elementární logiku a  základní slušnost  nevyjímajíc! Rozhovor  mezi Zemanem a  Hermanem  se  odehrál nikoli  před  týdnem, nýbrž  10.10. Takže  Sobotkovi  byl  už předložen decimovaný  návrh a troufnu si tvrdit, že  premier neměl  tušení,  že na něm  Jiří Brady  vůbec  kdy  byl, respektive  – nejspíš  neměl ponětí, že  nějaký pan Brady  existuje a  jaký  je  jeho osud…Což  konec  konců  ještě  včera  večer potvrdila  i ČTK

To ovšem zdaleka  nebylo všechno co  mluvčáček vypustil do éteru!!! Během  neděle  práskl na Twitter  status, kde srovnává  neudělení vyznamenání  s toutéž  událostí  z roku, kdy  prezident  Havel na poslední  chvíli ze  seznamu  laureátů vyškrtnul  bývalého  primátora  Zilka, protože  se  ukázalo, že  byl dlouholetým  agentem  StB, pod  krycím názvem Holec.

vystrizekTakže  srovnání  agent  StB  versus  vězen  z koncentráku?  Říká se, že  peníze  nesmrdí…. Jsem názoru, že  Ovčáčkovi  výplatu musí na  Hradě  parfémovat! Silně. A podezírám ho z  toho, že  by  svoji  tělesnou  schránku by měl odkázat  nějakému vědeckému pracovišti k hlubšímu zkoumání, protože  místo žaludku má zřejmě  štětku  na  čištění  sanitární  keramiky. Takže  jde o  anomálii  hodnou  mimořádného výzkumu.

No a  poslední trumf  zatím vytáhl ministr  Herman -prohlásil, že  má  ohledně  nevyznamenání strýce  a  jak k tomu  došlo  jasné důkazy  – sms  z Hradu a  dopis  hradní  kanceláře. Ta sms  se už  na  síti objevila:

Tím osobně  pro sebe pokládám celou  událost za uzavřenou.  Bohužel. Nemám  k Zemanovi co dodat.  Nicméně  vím, že  se najde  dost těch, co jsou  ochotni mu odpustit  cokoli. Chci se jich zeptat  – jaký  stát  vlastně chcete? Kde  někomu odpustíte  úplně  všechno?

Vlastně  ještě  jedna  věc  – právě  v televizi  sděluje  Herman,  že požádá  dva  kolegy  ministry dnes na vládě,  kteří  u  jeho rozhovoru se  Zemanem  byli,  zdali by byli ochotni  potvrdit  jeho slova.  Jsem zvědav na  vývoj. Takové svědectví  bude vyžadovat obrovskou osobní statečnost!!!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.