Krátký článeček o Zemanovi


napsal Gerd

Nesouhlasím s vlkovým názorem na druhé kolo volby prezidentského kandidáta. Už po prvním kole jsem psal, že bych v druhém kole nerad vybíral z trojice Fischer – Zeman – Schwarzenberg. Jenže taková situace nastala, a tak po prvotním zděšení nezbylo, než zvolit menší zlo. Jinak se nám totiž mohlo lehce stát, že by se po Pražském hradu Němci proháněli jak za Adolfa Hitlera. proto si lidé vybrali ze dvou zel to menší, a vybrali správně, i když se nám nemusí líbit nabídka kandidátů, a to, co dnes předvádí. Něco podobného zažívají v USA, kdy vybírají, zda si mají zvolit Dirty Donalda Trumpa nebo Lying Hillary Clinton. A také si musí vybrat menší zlo.


Protože se ale s přehmaty Hradu roztrhl pytel a zřejmě tam postrádají zbytky soudnosti nebo jsou natolik odtrženi od reality, že už ani nevnímají nevhodnost svého postupu, a to už několikátým rokem, dovolím si poradit, jak měl prezident Zeman 28.10.2016 postupovat, a to v několika možnostech:

1. Jiřího Bradyho, když už byl na seznamu (a jestli byl), měli vyznamenat. Seznam se tvoří o dost dříve a pokud už do něj J. Bradyho uvedli, měli celou záležitost uzavřít a medaili udělit. Protože v případě, kdy jsou na vážkách, zda medaili udělit nebo ne, platí vždy udělit.

2. Pokud ještě neuvedli, jaký typ medaile J. Brodymu dají, mohli medaili změnit na nižší stupeň.

Vlkův  vstup – uvedli, měl dostat Řád TGM

3. Při předání jakékoliv medaile J. Bradymu, mohl ceremoniář pronést krátkou větu, nebo ji mohl pronést sám prezident, a to ve smyslu: „J. Brodymu uděluji státní vyznamenání za jeho významný a celoživotní boj proti nacistům, nacistickým organizacím všeho typu a všem lidem, kteří by rádi revidovali výsledek 2. světové války.

4. Použil bych 2 videokamery, jednu na natočení J. Bradyho a druhou na tvář ministra kultury, zvláště ve chvíli, kdy by ceremoniář nebo prezident mluvil o boji proti těm, kdo by rádi revidovali výsledek 2. světové války. A obě krátká videa dal na hradní web.

Při nechutných tahanicích o jmenování profesorů měl prezident nebo jeho mluvčí udělat jedinou reakci, prohlásit, že se podobně trapným situacím mohl univerzitní svět lehce vyhnout, kdyby nejdříve seznam kandidátů konzultoval s prezidentem a ne jej tlačil ze všech sil. Obdobně v jiných případech.

Vlkův  vstup:

Nemohl.  Profesůra  a její  udělení  je plně  v kompetenci  univerzit. Jen jim  přináleží právo  posoudit  vhodnost  kandidáta. Prezident vystupuje jen v  roli tzv. státního notáře!  Jde  o  esenciální element  akademické svobody!

Co se týká návštěvy dalajlámy, místo devótního listu 4 ústavních činitelů, měli všichni 4 ústavní činitelé dorazit na oficiální oběd nebo setkání s prezidentem a činskou velvyslankyní na dobu, kterou jiní politici trávili s dalajlámou, když chtěli přebít návštěvu dalajlámy. Když už byli schopni tak rychle takový list sepsat, jistě by dokázali zorganizovat oficiální schůzku. Čínská velvyslankyně už na Hradě byla, a ostatní mohli dorazit za chvíli, a dále se k návštěvě dalajlámy nevyjadřovat, a na jakékoliv otázky na návštěvu dalajlámy odpovědět:
„Hrad se kvůli odluce církví od státu nijak nevyjadřuje k návštěvám jakýchkoliv církevních činitelů vyjma těch, kteří by rádi změnili současné demokratické zřízení v ČR.“
Těmi lidmi, kteří by rádi změnili demokratické zřízení v ČR mám na mysli radikální muslimské imány, kterým Korán ukládá povinnost zavést šaríju všude po světě.

Méně je někdy více, prezidente Zemane. A jestliže u medailí platí raději udělit než neudělit, u výroků a činů státníka platí raději mlčet než mluvit, a neudělat než udělat. Angela Merkelová je v takové taktice mistrem, tváří se chápavě na všechny strany, ustaraně, a počká, až se problém sám vyřeší. Bohužel si v poslední době Hrad bere příklad spíše u francouzských a lucemburských politiků, kteří by udělali daleko lépe, kdyby méně mluvili a více mlčeli. Inu, francouzská diplomatická škola je od majstrštyku v září 1938 smutně proslulá, a nezlepšila se ani o fous.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Gerdoviny se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.